Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 03.09.2015., 16:40   #1
Opravdanost uvođenja školskih uniforma

Htjeli bismo da Ministarstvo obrazovanja sufinancira odore za sve škole u RH, a time bi se mogla pokrenuti i tekstilna industrija, kaže Duvnjak

Osnovna škola “Juraj Dalmatinac” u Šibeniku od ove školske godine, prva u Hrvatskoj, uvodi identične odore za svih svojih 550 učenika od prvog do osmog razreda, uključujući osnovce u područnim školama u Bilicama i Lozovcu.


http://www.jutarnji.hr/-ucenickim-un...koli-/1409312/

Prijevod za razumnog čovjeka; nakaradno velik Državni aparat može postojati jedino ako se konstantno širi, a za mu je potreban ili neprikosnoven nacionalistički sentiment ili lažno zagovaranje općenitih nedefiniranih društvenih vrijednosti kao jednakost koje se mogu tumačit toliko opširno da 15 mandata ne bi bilo dovoljno da se sprovedu.

Šta reći na ovo? Prije nego li netko kome rođak radi u općini skoči sa "ne pretjeruj, radi se samo o majicama!" - dozvoli da uputim jednu narodnu mudrost, a ta je "ne brini - ovo je samo početak".

Zašto sam ja primoran (dobro nisam preselit ću se bla bla bla) gledati još jedan kontigent izgubljenih i nesposobnih lijenčina koji nisu sposobni natjecat se u životu nego skriveni iza Državnih zakona (i pištoljčića koji osiguravaju provođenje istih) žele crpit novac od građana i prodavati ovakve floskule?

Rodio sam se taman pri kraju Jugovine, ali mi je očito suđeno da uživo gledam kako to izgleda kad plemenite lijeve ideje ovog tipa stasaju u izgradnji jednog konačno savršenog društva. Finally!

Jedan svijet jedan narod jedna uniforma jedna knjiga jedna ideja.

.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.