Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2016., 10:09   #21
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
vjeruj mi jesam vec sto puta sve objasnila i detaljno ali ona se pokupi ili ne zeli razgovarati ili opet tupi po svom, nema sanse da ti njeno misljenje mozes promijeniti.
mene hoce zato sto zeli bolji zivot za brata, on je vani i dosta zaraduje pa misli odmah da ce i njoj biti bolje.
Nekome tko razmišlja kako se većina problema može riješiti razumnim i logičkim razgovorom, jako je teško prihvatiti da postoje ljudi koji kao da su cijepljeni protiv svake logike i razuma. Nekada sam i ja vjerovala da razum i logika nemaju dostojnog protivnika. U međuvremenu sam se od toga "izliječila."

Dakle, ne vrijedi ti urazumljivati. Samo si stavi u perspektivu kako će izgledati tvoj život za nekih desetak/dvadesetak godina od danas u bilo kojoj od dvije opcije: ostanak s roditeljima ili početak vlastitog života.

Čak i u slučajevima eventualnih padova i neuspjeha u vlastitom životu, zdravije je živjeti taj svoj vlastiti život nego biti podređen tuđem.

Jednostavno prihvati da tvoji starci nemaju zdravo razmišljanje o tome što je odgovornost odraslog djeteta prema starom roditelju. Ona uvijek postoji (ta famozna odgovornost), ali ne smije biti = služinski odnos.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 10:17   #22
A od cega oni zive, kakva su im primanja? Od ceg ti zivis? Jel bilo nuzno dat otkaz? To je malo radikalno....
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 10:22   #23
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Ako ti je tako nešto jasno dala do znanja, ne znam oko čega se dvoumiš.
ne dvoumim se ja, odlucila sam znas, samo ona manipulira pa ce mi stvorit tu griznju savjest sto sam ih ostavila. jer ocito sam ja ta rodena u svrhu da ih jednog dana sluzim...
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 10:24   #24
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
A od cega oni zive, kakva su im primanja? Od ceg ti zivis? Jel bilo nuzno dat otkaz? To je malo radikalno....

ma nisam ja imala neki stalan posao i nije mi bila velika placa, cisto da malo njima pomognem a i meni da ostane da ih ne trazim nista. samo tata ima mirovinu jer je invalid i to onu minimalnu. a mama se polomila sad kad je bila poledica, tata je nepokretan, zivimo na selu.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 10:27   #25
Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
Nekome tko razmišlja kako se većina problema može riješiti razumnim i logičkim razgovorom, jako je teško prihvatiti da postoje ljudi koji kao da su cijepljeni protiv svake logike i razuma. Nekada sam i ja vjerovala da razum i logika nemaju dostojnog protivnika. U međuvremenu sam se od toga "izliječila."

Dakle, ne vrijedi ti urazumljivati. Samo si stavi u perspektivu kako će izgledati tvoj život za nekih desetak/dvadesetak godina od danas u bilo kojoj od dvije opcije: ostanak s roditeljima ili početak vlastitog života.

Čak i u slučajevima eventualnih padova i neuspjeha u vlastitom životu, zdravije je živjeti taj svoj vlastiti život nego biti podređen tuđem.

Jednostavno prihvati da tvoji starci nemaju zdravo razmišljanje o tome što je odgovornost odraslog djeteta prema starom roditelju. Ona uvijek postoji (ta famozna odgovornost), ali ne smije biti = služinski odnos.

da istina je to, samo moram prihvatiti i poceti misliti na sebe. sve sto se protivi njihovom misljenju nije normalno. mislim odlucila jesam da se razumijemo da odem ali samo to me muci kad bi otisla to bi bio kaos doma. pa bi se ja osjecala krivom, samo se tog osjecaja moram rijesit
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 10:30   #26
Roditelji su ti teški manipulatori, brat se izvukao, a ti bi mogla nagrabusit...
vjerujem da ti nije lako jer imaju ogroman utjecaj na tebe, ali sad si u situaciji
ili - ili...spasiti se il bit sluškinja i žrtva...
mislim da se nemaš što dvoumiti...nijednom djetetu ne bi trebalo biti ko tebi
Sretno!!!
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 11:01   #27
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
vjeruj mi jesam vec sto puta sve objasnila i detaljno ali ona se pokupi ili ne zeli razgovarati ili opet tupi po svom, nema sanse da ti njeno misljenje mozes promijeniti.
mene hoce zato sto zeli bolji zivot za brata, on je vani i dosta zaraduje pa misli odmah da ce i njoj biti bolje.
Nemaš šta mjenjati njeno mišljenje, to je borba s vjetrenjačama (u prijevodu - uzalud vremena i energije). Samo si joj trebala reći da se društvo što se tiče toga promjenilo i da narod drugačije gleda na sve to danas. A ona nek razmišlja šta hoće i nek govori šta hoće, očito je teški ksenofob.

Zapamti ti sa je svaki izlaz ulaz u nešto novo
__________________
otac Pablo Eskobar i majka Kolumbija.
pellissier is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 11:06   #28
Pa eto sta se tehnicke strane tice, mozda jednom kad (ako) se odselis i nadjes posao mozes placati nekog skrbnika ili tako nesto da im dodje skuhat, pocistit, pobrinit se, probas se dogovorit s bratom da to popola placate? Da ti ne mogu nabit na nos da si ih skroz zanemarila, a i tebi mozda bude lakse kad znas da ipak nesto cinis za njih.
Dobro je u ovakvim situacijama imat barem okviran plan.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 11:13   #29
Tamo kamo planiras odseliti, planiras li se zaposliti i samostalno zivjeti?
Sto ces u slucaju da suzivot sa deckom iz bilo kojeg razloga vise nije opcija? Jel bi se morala vratiti roditeljima ili?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 11:25   #30
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
da istina je to, samo moram prihvatiti i poceti misliti na sebe. sve sto se protivi njihovom misljenju nije normalno. mislim odlucila jesam da se razumijemo da odem ali samo to me muci kad bi otisla to bi bio kaos doma. pa bi se ja osjecala krivom, samo se tog osjecaja moram rijesit
Kao što predlaže Tze, raspitaj se za eventualnu pomoć u kući za vrijeme kada odeš. Tvoji starci su zabrinuti i u strahu, pa valjda nerazumno prosuđuju. Dodaj tome još i njihova shvaćanja iz nekog prošlog vremena i otuda problemi.

Ako se pobrineš za takve situacije, bit će ti lakše što se tiče savjesti koju ti toliko nabijaju. A smanjit ćeš i mogućnost kaosa kojeg se bojiš. Naravno da će oni pokušavati i dalje s grižnjom savjesti, ali ako ti to prelomiš u sebi, dobre su šanse da prestanu. To su umovi koji jako dobro osjete kada im se protivnik koleba, a kada je u nešto siguran.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 11:28   #31
znam da da ili cu njima sluziti ili zapoceti svoj zivot, tesko je sto je tata nepokretan,mama nema ni polozen vozacki a trebaju lijekovi,pretrage i sve to. neka plati nekog da je vozi i to je to, al to je nju sramota.
i to je problem veliki da nadem nekog da im pomaze pa ce biti ono sta ce selo reci pored moje djece zive...to ti je sve neki krug, na sve se ima odgovor i opet nista ne postignemo i vratimo se na pocetak.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 11:32   #32
Smile

Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Tamo kamo planiras odseliti, planiras li se zaposliti i samostalno zivjeti?
Sto ces u slucaju da suzivot sa deckom iz bilo kojeg razloga vise nije opcija? Jel bi se morala vratiti roditeljima ili?

plan mi je biti s njim..kad bi dosla tamo onda bi sve znala jer bi sve vidjela.
zelim se zaposliti i i takoder bi se htjela skolovati. to mi je zelja ali tek cu sve vidjeti kad tamo dodem.

pa ne bi se morala vratit roditeljima nit bi iskreno ako nista od toga ne uspije. ja bi se snasla
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 11:36   #33
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
znam da da ili cu njima sluziti ili zapoceti svoj zivot, tesko je sto je tata nepokretan,mama nema ni polozen vozacki a trebaju lijekovi,pretrage i sve to. neka plati nekog da je vozi i to je to, al to je nju sramota.
i to je problem veliki da nadem nekog da im pomaze pa ce biti ono sta ce selo reci pored moje djece zive...to ti je sve neki krug, na sve se ima odgovor i opet nista ne postignemo i vratimo se na pocetak.
Ha gledaj, to su takvi ljudi koji zive u tom zacahurenom svijetu i sve mimo onoga sta su oni zamislili je prestrasno i pregrozno. Na tebi je da postavis granicu.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 11:44   #34
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
plan mi je biti s njim..kad bi dosla tamo onda bi sve znala jer bi sve vidjela.
zelim se zaposliti i i takoder bi se htjela skolovati. to mi je zelja ali tek cu sve vidjeti kad tamo dodem.

pa ne bi se morala vratit roditeljima nit bi iskreno ako nista od toga ne uspije. ja bi se snasla
Dobro se raspitaj što i kako.
Ideš li u stranu zemlju čiji jezik govoriš ili ne?
Kakav posao bi mogla naći?
Kakve su šanse da istovremeno radiš i školuješ se?

U slučaju najcrnjeg scenarija (nisi se zaposlila i ne možeš živjeti kod dečka) imaš li kome otići dok se ne snađeš (bratu npr ili?).

Ne želim te plašiti, ali odlazak u stranu zemlju prilikom kojeg ujedno bježiš od situacije doma nije baš mačji kašalj. Ako jednom odeš najbolje je da se više nikad ne vratiš k njima. A to ipak zahtjeva nešto malo posložene logistike, plan A, B i C...

Puno stvari može otići ne onako kako smo planirali pa je dobro razraditi što više rezervnih opcija i informirati se. Jer ako ikad dođeš u situaciju da nemaš kamo nego vratiti se njima, e onda si tek zaglibila...
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 11:44   #35
Wink

Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Ha gledaj, to su takvi ljudi koji zive u tom zacahurenom svijetu i sve mimo onoga sta su oni zamislili je prestrasno i pregrozno. Na tebi je da postavis granicu.

postavim granicu,kazem sve sto mislim,usprotivim se e onda sam najgora,bezobrazna,odvratna pa sva sam vrazja
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 11:50   #36
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Dobro se raspitaj što i kako.
Ideš li u stranu zemlju čiji jezik govoriš ili ne?
Kakav posao bi mogla naći?
Kakve su šanse da istovremeno radiš i školuješ se?

U slučaju najcrnjeg scenarija (nisi se zaposlila i ne možeš živjeti kod dečka) imaš li kome otići dok se ne snađeš (bratu npr ili?).

Ne želim te plašiti, ali odlazak u stranu zemlju prilikom kojeg ujedno bježiš od situacije doma nije baš mačji kašalj. Ako jednom odeš najbolje je da se više nikad ne vratiš k njima. A to ipak zahtjeva nešto malo posložene logistike, plan A, B i C...

Puno stvari može otići ne onako kako smo planirali pa je dobro razraditi što više rezervnih opcija i informirati se. Jer ako ikad dođeš u situaciju da nemaš kamo nego vratiti se njima, e onda si tek zaglibila...

skroz si u pravu draga, ukratko to je Amerika. Pricam engleski pa mogu reci dobro, skupa s njim ga usavrsavam. on ima stalan posao i rekao je da ce mi oko svega pomoci,takoder i on zeli da se skolujem..on je takoder radio i skolovao se i zna sve, stvarno mi je ogromna podrska.
samo je rekao da sama odlucim za sve.
imam vec plan gdje bi bila i kod koga, ne bi kod brata nema sanse,to je kao da se vracam doma.. imam vec plan za sve. i spremna sam na to da se svasta moze dogoditi i otici u krivom smjeru.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 11:58   #37
Kao što su forumaši već rekli: najbitnije ti je da u svakom koraku pokažeš zrelost i odgovornost. Ponavljam, čak i u slučaju neuspjeha tvoje veze i života vani.

Postoje neke životne situacije kada se odraslo dijete vraća kući, ali ne mamici i tatici, nego samo kao privremeno rješenje. Na žalost, postoje obitelji u koje se ne treba vraćati niti privremeno, takva je i tvoja.

A selo... Selo će uvijek pričati. Međutim, temelj za priču imalo bi samo ako bi tvoji starci bili gladni, žedni, nezbrinuti, prljavi, popišani itd. Zato ti treba dobar plan.

Priče o sramoti nezbrinutih roditelja ili smještanja u starački dom uvijek treba uzeti s rezervom. Tko kaže da su baš svi starci iz prošlih vremena koji su ostajali u krugu obitelji zaista biti dostojno odnjegovani i ispraćeni na onaj svijet?
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 12:12   #38
Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
Kao što su forumaši već rekli: najbitnije ti je da u svakom koraku pokažeš zrelost i odgovornost. Ponavljam, čak i u slučaju neuspjeha tvoje veze i života vani.

Postoje neke životne situacije kada se odraslo dijete vraća kući, ali ne mamici i tatici, nego samo kao privremeno rješenje. Na žalost, postoje obitelji u koje se ne treba vraćati niti privremeno, takva je i tvoja.

A selo... Selo će uvijek pričati. Međutim, temelj za priču imalo bi samo ako bi tvoji starci bili gladni, žedni, nezbrinuti, prljavi, popišani itd. Zato ti treba dobar plan.

Priče o sramoti nezbrinutih roditelja ili smještanja u starački dom uvijek treba uzeti s rezervom. Tko kaže da su baš svi starci iz prošlih vremena koji su ostajali u krugu obitelji zaista biti dostojno odnjegovani i ispraćeni na onaj svijet?

e upravo to! ja znam da bi joj ja pomogla kako god mogu bez obrzira kakva je ona i ne bi nikad ni bila žedna ni gladna a i ona se uvijek pobrine da do toga ne dode jer joj je to najvaznije. njih samo to brine ko ce ih sluziti i da ne bi morali nekog placati pored mene i brata. brat je imao priliku i otisao sad se meni pruza prilika. za brata su svi bili puni podrske a za mene sada muk i uvrede.
ja ne kazem da je zivot savrsen i ne ocekujem palace i kule i gradove. samo zelim ono sto znam da je dobro za mene..stvarno sam spremna i na tezak rad i na borbu jer tako nam je ovdje cijelo vrijeme. i kao djetetu jos bilo i meni i bratu. samo zelim ono sto bi me usrecilo. ako ne uspije vratit cu se ali ne kod njih...znam se ja snaci. nije zivot bajka znam to i sama.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 12:44   #39
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
znam da da ili cu njima sluziti ili zapoceti svoj zivot, tesko je sto je tata nepokretan,mama nema ni polozen vozacki a trebaju lijekovi,pretrage i sve to. neka plati nekog da je vozi i to je to, al to je nju sramota.
i to je problem veliki da nadem nekog da im pomaze pa ce biti ono sta ce selo reci pored moje djece zive...to ti je sve neki krug, na sve se ima odgovor i opet nista ne postignemo i vratimo se na pocetak.
Draga moja, selo će reći što god njima odgovara, jadna ti je mater kad joj se život svodi na to što će selo reći. Kupi kofere i begaj kad te već ljubav i život čekaju. Pomozi kao čovjek koliko možeš, niko nije dužan da bude dadilja bilo kome, pa ni roditeljima, isto tako ne rađaj si djecu da bi imala sluge kad ostariš i oboliš. To je bit svega, sretno!
AlkaMine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 12:53   #40
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
znam da da ili cu njima sluziti ili zapoceti svoj zivot, tesko je sto je tata nepokretan,mama nema ni polozen vozacki a trebaju lijekovi,pretrage i sve to. neka plati nekog da je vozi i to je to, al to je nju sramota.
i to je problem veliki da nadem nekog da im pomaze pa ce biti ono sta ce selo reci pored moje djece zive...to ti je sve neki krug, na sve se ima odgovor i opet nista ne postignemo i vratimo se na pocetak.
ja sam to odradila. ista situacija kao i ti, brata sam tražila da popola platimo dom, ne želi. mama ne želi ni da platim ženu da dodje pospremiti. ništa ne žele, osim da ostanem i budem sluga bez svog života.
otišla sam jer mi je druga opcija bila jadan život i vjerovatno neka bolest kasnije,
naravno da me sudi mama, naravno da me cijela rodbina i susjedi sude, ali i psihijatar mi je rekao da je odlazak jedina opcija za normalan život.
teško je jer znaš da te svi ogovaraju od susjeda do rodbine, ali živim svoj život i konačno dišem.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.