Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2016., 12:26   #41
Quote:
AlkaMine kaže: Pogledaj post
Draga moja, selo će reći što god njima odgovara, jadna ti je mater kad joj se život svodi na to što će selo reći. Kupi kofere i begaj kad te već ljubav i život čekaju. Pomozi kao čovjek koliko možeš, niko nije dužan da bude dadilja bilo kome, pa ni roditeljima, isto tako ne rađaj si djecu da bi imala sluge kad ostariš i oboliš. To je bit svega, sretno!

ma ja isto kazem da nema sanse da budem takva, pa vidim sta je lose a sta dobro. najbolja mi je njena recenica isto je kao i kad imas djecu i kad nemas..na kraju ostajes sam.
hvala puno na podrsci!
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 12:29   #42
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ja sam to odradila. ista situacija kao i ti, brata sam tražila da popola platimo dom, ne želi. mama ne želi ni da platim ženu da dodje pospremiti. ništa ne žele, osim da ostanem i budem sluga bez svog života.
otišla sam jer mi je druga opcija bila jadan život i vjerovatno neka bolest kasnije,
naravno da me sudi mama, naravno da me cijela rodbina i susjedi sude, ali i psihijatar mi je rekao da je odlazak jedina opcija za normalan život.
teško je jer znaš da te svi ogovaraju od susjeda do rodbine, ali živim svoj život i konačno dišem.

onda znas koliko je to zapravo tesko, kad ti netko kaze ma daj ne brini se...ne slusaj ih..ne slusam ih prvi puta ni drugi al treci bome ne mogu da ne cujem. sve to uzimam k srcu i zalim ih i ja. stvarno smo imali tezak zivot, poslije rata sve se promijenilo (tako su mi oni rekli)...
svi su na njenoj strani jer ju zale, izgubila je dva sina u prometnoj, ja sam bila dijete uz kojeg ce odmoriti zivce.
tako i ja zelim svoj mir, svoju slobodu,stvarati skupa svoj zivot,boriti se..ali s onim koga volim. nece me mama grijati navecer u krevetu......
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 12:31   #43
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

evo zanima me kako biste vi reagirali kad bi vas vasi roditelji natjerali da birate izmedu njih i osobe koju volite?
s deckom sam dugo i stvarno sebe vidim s njim u buducnosti...ali moji roditelji stvarno mi svakodnevno nabijaju na nos to sto sam s njim. jedini razlog zbog kojeg to rade je sto je on daleko. ne zivi u Hrvatskoj.
moji se boje ako ja odem da ce ostati sami. nisu mladi vise da se razumijemo i nazalost oboje su bolesni. brat je otisao prije par godina van zivjeti a ja sam ostala paziti na njih. tata je vec desetak godina bolestan i mama se brine o njemu. ali jednostavno ne daju mi da budem sretna i stalno mi nabijaju griznju savjest u smislu da ako odem da će oni umrijeti da će se ubiti oboje jer bolje se ubiti nego ostati sam...
ja sam sigurna u svoju ljubav s deckom i stvarno on je meni odlican i super se slazemo i nikakve lose stvari u smislu prevara i sl.se nije dogadalo. stvarno nam je lipo...koliko moze biti s obzirom na vezu na daljinu ali zadovoljni smo. planiramo skupa zivjeti ali ovo s mojim roditeljima me izluduje. nisam imala super djetinjstvo..moja mama ima taj neki ne znam jel bi to nazvala cudan pogled na svijet no nesto u tom smislu da za nju postoje samo muska djeca i njih jedino se cijeni, dok od zenske djece nema bas puno koristi. to mi je i rekla i tako se odnosila prema meni..
znam da njega zelim ali kad bi otisla s njim moji bi me prekrizili, mozda i ne bi ali bi mi svakodnevno davali do znanja da im je tesko i da sam ja kriva za to...
Od zenske djece nema puno koristi, a ucjenjuje te i prijeti da ne smijes otici od njih?
Pa ako od tebe nema koristi, zasto je bitno da ostanes?
U staroj Kini od zenske djece nije bilo koristi, pa ne da su ih tjerali od kuce, vec su ih prodavali kao djevojcice samo da ih se rijese.

Uzasna usporedba, ali nadam se da razumijes sto zelim reci.

Nadam se da ces brzo progledati. I apsolutno je nevazno hoce li uz tebe biti sadasnji decko, neki drugi, ili ti sama bez ikoga.
Ovo sto se u tvojoj kuci dogadja nije normalno.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 12:32   #44
i da..hvala vam svima na podrsci..lakse mi je reci ovako sve jer nikoga ne poznajem...s familijom o tome ne mozes razglabati...nema sanse.
hvala vam...vise ste vi uz mene koji me ne poznajete,nego moji vlastiti.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 12:37   #45
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Od zenske djece nema puno koristi, a ucjenjuje te i prijeti da ne smijes otici od njih?
Pa ako od tebe nema koristi, zasto je bitno da ostanes?
U staroj Kini od zenske djece nije bilo koristi, pa ne da su ih tjerali od kuce, vec su ih prodavali kao djevojcice samo da ih se rijese.

Uzasna usporedba, ali nadam se da razumijes sto zelim reci.

Nadam se da ces brzo progledati. I apsolutno je nevazno hoce li uz tebe biti sadasnji decko, neki drugi, ili ti sama bez ikoga.
Ovo sto se u tvojoj kuci dogadja nije normalno.

bitno je zato sto je brat vec otisao, za njeg je kasno,njemu je dobar zivot i neka hvala Bogu,neka ima svega...i kad mu kazem ovo sve on samo kaze da zna sve to ali da ima svojih problema, a ja da budem jako razumna jer nikome nije lako.

znam draga razumijem te sta pricas, otkako sam zavrsila srednju i vidjela da ne mogu na faks uvijek sam ciljala da odem od kuce ali su se uvijek neke nepredvidive stvari dogadale i evo me sad sam zaglibila tu, uz taj osjecaj krivice...s njim mi se pruzila prilika sada sigurna. a i da nisam s njim isto bi otisla...
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 12:39   #46
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
znam da da ili cu njima sluziti ili zapoceti svoj zivot, tesko je sto je tata nepokretan,mama nema ni polozen vozacki a trebaju lijekovi,pretrage i sve to. neka plati nekog da je vozi i to je to, al to je nju sramota.
i to je problem veliki da nadem nekog da im pomaze pa ce biti ono sta ce selo reci pored moje djece zive...to ti je sve neki krug, na sve se ima odgovor i opet nista ne postignemo i vratimo se na pocetak.
Odseli se. Zaposli. Vani su bolje place.
Salji im neku sumu novaca odnosno plati im pomoc u kuci, transport, lijekove, njegu. Mala je to cijena za tvoj psihicki mir.

Sto te briga sto selo kaze, ljudi pricaju ovako i onako.
U svakom slucaju, uvijek mozes reci da si otisla da bi imala vecu placu i da bi mogla financijski pomoci roditeljima vise. Pa tko ti na tome moze prigovoriti?
Glede tvog brata, grozno se ponasa, ne znam jesi li probala razgovarati s njim da barem dijelite troskove njihovog lijecenja.

Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
plan mi je biti s njim..kad bi dosla tamo onda bi sve znala jer bi sve vidjela.
zelim se zaposliti i i takoder bi se htjela skolovati. to mi je zelja ali tek cu sve vidjeti kad tamo dodem.

pa ne bi se morala vratit roditeljima nit bi iskreno ako nista od toga ne uspije. ja bi se snasla
Naravno. I da se vratis u Hrvatsku, ne moras zivjeti s njima. Nadjes posao, iznajmis stan, studiras izvanredno i briga te.
Mozda ce biti emocionalno i financijski teze, ali prodisat ces na drugoj razini.

Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
bitno je zato sto je brat vec otisao, za njeg je kasno,njemu je dobar zivot i neka hvala Bogu,neka ima svega...i kad mu kazem ovo sve on samo kaze da zna sve to ali da ima svojih problema, a ja da budem jako razumna jer nikome nije lako.

znam draga razumijem te sta pricas, otkako sam zavrsila srednju i vidjela da ne mogu na faks uvijek sam ciljala da odem od kuce ali su se uvijek neke nepredvidive stvari dogadale i evo me sad sam zaglibila tu, uz taj osjecaj krivice...s njim mi se pruzila prilika sada sigurna. a i da nisam s njim isto bi otisla...
Oprosti, ali jako je sebican, jako, to je vjerojatno i rezultat tog vaseg glupog odgoja.
Nema ti druge nego i ti njegovim stopama, mozda to nije ni lose, malo ce te ciatava ta situacija dodatno pogurati.

Btw, dovoljno si mlada da sve stignes, a pogotovo si premlada da osjecas toliku krivicu, umjesto da uzivas u mladosti, prvoj placi, vezi....
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 12:48   #47
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
i da..hvala vam svima na podrsci..lakse mi je reci ovako sve jer nikoga ne poznajem...s familijom o tome ne mozes razglabati...nema sanse.
hvala vam...vise ste vi uz mene koji me ne poznajete,nego moji vlastiti.
Majka ti je klasična manipulatorica koja glumi žrtvu kako bi tebe zadržala da brineš o njenim potrebama. To je užasno sebično ponašanje u čijim temeljima leži nezrela i krhka ličnost koja se koristi ulogom žrtve kako bi ukazala na svoje želje i potrebe. Laički rečeno ona je pijavica koja te nije u stanju doživjeti kao mladu, slobodnu osobu koja ima pravo na vlastite želje i potrebe, na samostalan život i na vlastitu sreću. Njezin svijet se okreće samo oko njezinih potreba, potrebe ostalih ljudi njoj nisu važne. Njena bazična slabost i nesigurnost se ogleda u glumljenu žrtve kako bi joj drugi posvećivali vrijeme i pažnju, nabijanjem osjećaja krivnje (kojim te drži blizu sebe kako bi se osjećala sigurno).
Obzirom da si ti žrtva njene manipulacije, te obzirom kako ti nisi u obvezi njoj biti konstantno na raspolaganju jer se ona itekako u stanju brinuti za sebe, ti moraš rješiti problem krivnje koji te progoni čitav život i pronaći vlastiti put u životu.

Tvoja majka i otac imaju vlastitu imovinu i dužni su sami brinuti o svom liječenju i financijama jer je to njihov život, njihovo zdravlje i ako mogu hodati to znači da mogu sjesti u bus, taxi i rješiti svakodnevne obveze. Ti nisi njihova sluškinja, nti smiješ u ilo kojem trenutku žrtvovati svoj posao i svoju budućnost da bi se brinula o njima dok oni to itekako mogu sami. Jednostavno trebaš im znati postaviti granice i ignorirati njihovu manipulaciju. Budi spremna da će ti reći svašta i uraditti svašta jer reagiraju sebično i u sebi se osjećaju duboko nesigurno i nezrelo, oni su kao mala djeca kada im oduzmeš najdaržu igračku....
Savjetujem ti da iskoristiš svoju mladost, zdravlje i potencijale kako bi najbolje što možeš organizirala svoj život. Ne osvrći se iza sebe, dovoljno si patila i dovoljno sebe dala zbog tuđe sebičnosti. Roditelji su dužni djetetu pružiti ljubav i podršku, tvoji roditelji ako su ti ikada i prućili podršku to je bilo zato što si se uklapala u njihove sebične potrebe...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 13:19   #48
Primjetila sam jedan obrazac kod ovakvih prica.
Redovito se ovako iskoristavana i emocionalno manipulirana djeca osjecaju 'najsebicnije', 'najegoisticnije' i imaju najvecu griznju savjesti od svih.
Skoro pa ide u paketu. To je najbolji pokazatelj koliko takve igrice daleko idu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 13:23   #49
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Majka ti je klasična manipulatorica koja glumi žrtvu kako bi tebe zadržala da brineš o njenim potrebama. To je užasno sebično ponašanje u čijim temeljima leži nezrela i krhka ličnost koja se koristi ulogom žrtve kako bi ukazala na svoje želje i potrebe. Laički rečeno ona je pijavica koja te nije u stanju doživjeti kao mladu, slobodnu osobu koja ima pravo na vlastite želje i potrebe, na samostalan život i na vlastitu sreću. Njezin svijet se okreće samo oko njezinih potreba, potrebe ostalih ljudi njoj nisu važne. Njena bazična slabost i nesigurnost se ogleda u glumljenu žrtve kako bi joj drugi posvećivali vrijeme i pažnju, nabijanjem osjećaja krivnje (kojim te drži blizu sebe kako bi se osjećala sigurno).
Obzirom da si ti žrtva njene manipulacije, te obzirom kako ti nisi u obvezi njoj biti konstantno na raspolaganju jer se ona itekako u stanju brinuti za sebe, ti moraš rješiti problem krivnje koji te progoni čitav život i pronaći vlastiti put u životu.

Tvoja majka i otac imaju vlastitu imovinu i dužni su sami brinuti o svom liječenju i financijama jer je to njihov život, njihovo zdravlje i ako mogu hodati to znači da mogu sjesti u bus, taxi i rješiti svakodnevne obveze. Ti nisi njihova sluškinja, nti smiješ u ilo kojem trenutku žrtvovati svoj posao i svoju budućnost da bi se brinula o njima dok oni to itekako mogu sami. Jednostavno trebaš im znati postaviti granice i ignorirati njihovu manipulaciju. Budi spremna da će ti reći svašta i uraditti svašta jer reagiraju sebično i u sebi se osjećaju duboko nesigurno i nezrelo, oni su kao mala djeca kada im oduzmeš najdaržu igračku....
Savjetujem ti da iskoristiš svoju mladost, zdravlje i potencijale kako bi najbolje što možeš organizirala svoj život. Ne osvrći se iza sebe, dovoljno si patila i dovoljno sebe dala zbog tuđe sebičnosti. Roditelji su dužni djetetu pružiti ljubav i podršku, tvoji roditelji ako su ti ikada i prućili podršku to je bilo zato što si se uklapala u njihove sebične potrebe...

ona se samo vodi onim prije, jer je ona uvijek svima morala sutiti i svojim roditeljima i kad se udala svekru i svekrvi. i samo se boji da ce ostati sama i onda ju nitko ne voli,svi su ju izdali i pocne se ponasati kao dijete razmazeno,naduri se kad joj kazes nesto..koliko sam joj puta rekla da ne vjerujem da ima toliko godina koliko ima i + to zivotno iskustvo. pa valjda zelis djeci bolje nego sto si ti imao i imas!? ali kad se nekome pozalis svi kazu pa moras razumijeti, pa shvati,nije njoj lako...a mislim da ne bi od njih nitko ovo izdrzao i vec bi se davnih dana pokupio i otisao...
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 13:24   #50
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Primjetila sam jedan obrazac kod ovakvih prica.
Redovito se ovako iskoristavana i emocionalno manipulirana djeca osjecaju 'najsebicnije', 'najegoisticnije' i imaju najvecu griznju savjesti od svih.
Skoro pa ide u paketu. To je najbolji pokazatelj koliko takve igrice daleko idu

pa doslovno mi nabijaju osjecaj izdaje kad bi otisla. I stariji jesu..ako bi im se nesto dogodilo rekli su da bi ja bila kriva kad bi otisla..
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 13:28   #51
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
pa doslovno mi nabijaju osjecaj izdaje kad bi otisla. I stariji jesu..ako bi im se nesto dogodilo rekli su da bi ja bila kriva kad bi otisla..
E, fakat, fakat mi je zao sto ti to rade
I mogu misliti sto osjecas i koliko ti je tesko.
Reci, postoji li neka opcija neke psihoterapije ili slicno? Ili makar neka socijalna radnica, psiholog i slicno?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 13:34   #52
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
ona se samo vodi onim prije, jer je ona uvijek svima morala sutiti i svojim roditeljima i kad se udala svekru i svekrvi. i samo se boji da ce ostati sama i onda ju nitko ne voli,svi su ju izdali i pocne se ponasati kao dijete razmazeno,naduri se kad joj kazes nesto..koliko sam joj puta rekla da ne vjerujem da ima toliko godina koliko ima i + to zivotno iskustvo. pa valjda zelis djeci bolje nego sto si ti imao i imas!? ali kad se nekome pozalis svi kazu pa moras razumijeti, pa shvati,nije njoj lako...a mislim da ne bi od njih nitko ovo izdrzao i vec bi se davnih dana pokupio i otisao...
Što želi, spomenik po sredini splitske rive..?
Gle, život ju nije mazio, istina, ne možeš rći da nije patila u životu, ali nakon što je napunila 18 i prestala biti djete postala je sama odgovorna za svoj život i svoju sreću. Sve što je naravila nakon toga, od posla, izbora muža, potrebe da šuti ispred roditelja, svekra i svekrve, sve je to iskljuivo i isključivo njena i samo njena odgovornost i njen izbor.
Nije znala drugačije, što nije tražila i naučila, nije mogla bolje, jebi ga i danas je kriza ljudi bi htjeli raditi ali ne mogu..
Dakle ne možeš ti biti kriva što je ona prošla, svojim izborom, težak život, ne možeš biti kriva što je ona sebična, nezrela, jadna i ovakva i oonakva. Ona je takva zato jer to želi biti..
Da te pitam onu klasičnu filozofsku pitalicu. Imaš vlak i na pruzi stoji 5 ljudi koji će poginuti jer će ih vlak zgaziti, imaš polugu kojom ćeš skrenuti vlak na drugi kolosjek na kojem leži samo jedan čovjek.. hoćeš li spasiti 5 ljudi i povući polugu da ubiješ jednog čovjeka...hm..
Svaki normalan i zdrav čovjek neće povući polugu (osim psihopata) jer mi odluku o tuđim životima ne možemo preuzeti na svoja leđa, kao što ti ne smiješ niti možeš preuzeti odgovornost za to to je tvoja majka imala loš život kojeg je sama izabrala. Nisi ti tražila da te rodi, a nakon tvog rođenja ti joj nisi teret već njezina odluka i odgovornost kao roditelj da te podigne i pruži podršku i ljubav u svakom pogledu,da bude odgovoran roditelj. Ona je izabrala da to ne želi biti, svojevoljno, ona je izabrala biti neodgovoran, nezreo, sebičan i loš roditelj i od tebe očekuje da plaćaš danak za to..?
Vidiš koliko je to loše, ona je preuzela onu ulogu da usmjerava vlak tamo gdje njoj odgovara, gdje će se ona osjećati sretno i zadovoljno a ona na to nema nikakvo pravo, niti ona niti nitko nije gospodar tvog života već isključivo ti sama, zapamti to...

Pročitaj ovu knjigu ako već nisi, zove se Otrovni roditelji i jako će te šokirati:
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...7xQepQ&cad=rja
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 13:39   #53
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
E, fakat, fakat mi je zao sto ti to rade
I mogu misliti sto osjecas i koliko ti je tesko.
Reci, postoji li neka opcija neke psihoterapije ili slicno? Ili makar neka socijalna radnica, psiholog i slicno?

iskreno,mene je sram zbog ponasanja mojih..a strucne glave bi mi rekle isto sto i vi, radije volim cuti ovako misljenja vise ljudi mozda pouceni svojim iskustvom itd.nego rjesenja po nekom sistemu.
otici cu ja svakako, ali stvar je u tome da prije listopada ne mogu nista..tad imamo jedan dogadaj pa tek poslije i jesam planirala otici...zato do tada ne zelim s njima o tome, kad dode taj dan doci cu spakiranih kofera i stati pred njih prihvatili ili ne ja idem.

i znam da ce biti kaos, ali zeljna sam slobode i svog mira. i rekli su mi ako i odem da ne zele i da znaju da ja necu uspijeti. borit cu se da bude suprotno jer vjerujem u sebe i znam koliko i za sta sam sve sposobna.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 13:48   #54
Wink

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Što želi, spomenik po sredini splitske rive..?
Gle, život ju nije mazio, istina, ne možeš rći da nije patila u životu, ali nakon što je napunila 18 i prestala biti djete postala je sama odgovorna za svoj život i svoju sreću. Sve što je naravila nakon toga, od posla, izbora muža, potrebe da šuti ispred roditelja, svekra i svekrve, sve je to iskljuivo i isključivo njena i samo njena odgovornost i njen izbor.
Nije znala drugačije, što nije tražila i naučila, nije mogla bolje, jebi ga i danas je kriza ljudi bi htjeli raditi ali ne mogu..
Dakle ne možeš ti biti kriva što je ona prošla, svojim izborom, težak život, ne možeš biti kriva što je ona sebična, nezrela, jadna i ovakva i oonakva. Ona je takva zato jer to želi biti..
Da te pitam onu klasičnu filozofsku pitalicu. Imaš vlak i na pruzi stoji 5 ljudi koji će poginuti jer će ih vlak zgaziti, imaš polugu kojom ćeš skrenuti vlak na drugi kolosjek na kojem leži samo jedan čovjek.. hoćeš li spasiti 5 ljudi i povući polugu da ubiješ jednog čovjeka...hm..
Svaki normalan i zdrav čovjek neće povući polugu (osim psihopata) jer mi odluku o tuđim životima ne možemo preuzeti na svoja leđa, kao što ti ne smiješ niti možeš preuzeti odgovornost za to to je tvoja majka imala loš život kojeg je sama izabrala. Nisi ti tražila da te rodi, a nakon tvog rođenja ti joj nisi teret već njezina odluka i odgovornost kao roditelj da te podigne i pruži podršku i ljubav u svakom pogledu,da bude odgovoran roditelj. Ona je izabrala da to ne želi biti, svojevoljno, ona je izabrala biti neodgovoran, nezreo, sebičan i loš roditelj i od tebe očekuje da plaćaš danak za to..?
Vidiš koliko je to loše, ona je preuzela onu ulogu da usmjerava vlak tamo gdje njoj odgovara, gdje će se ona osjećati sretno i zadovoljno a ona na to nema nikakvo pravo, niti ona niti nitko nije gospodar tvog života već isključivo ti sama, zapamti to...

Pročitaj ovu knjigu ako već nisi, zove se Otrovni roditelji i jako će te šokirati:
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...7xQepQ&cad=rja

upravo to nisam ja trazila ni da me rodi jbg.nisam ja kriva..al znas ona ti ude u psihu i doslovno manipulira i ono kad te netko hipnotizira, to je pre strasno...takvi su svi s njene strane. malo poremeceni i zatucani da budem iskrena. ona tebi nametne to da se ti osjecas krivim za sve i na kratko se zamislis pa mozda je ipak u pravu. al se brzo vratim u realnost. tako je ona i meni i bratu radila al brat kad bi nesto rekao ona bi usutila, ja kad nesto kazem kao da nisam ni rekla. stvarno znam da ju zivot nije mazio al guraj djecu dalje od propasti,nemoj ih uvlacit skupa sa sobom samo da ne budes sam. bolesno.
hvala svakako cu pogledati
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 13:49   #55
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
pa doslovno mi nabijaju osjecaj izdaje kad bi otisla. I stariji jesu..ako bi im se nesto dogodilo rekli su da bi ja bila kriva kad bi otisla..

Kako ćeš ti spriječiti maminu psihičku bolest ? Tvoj će je odlazak učiniti pishički zdravom i više neće manipulirati i zavijati nad sudbinom ?
Naravno da nećeš.

Aj ovako... zamisli sebe za 10 godina.
Mama te doma maltretira, njoj nisi nitko i ništa vrijedno jer si kćer, obitelji nemaš, dečko se oženio a ti doma visiš uz njih bez perspektive i bez ikoga svoga.
Njima na usluzi. Kad dođe brat mama mu se klanja, divi, uzdiže ga a ti si svima glupa sluškinja npr.
Onda oni umru, roditelji i gdje je tvoj život ?

Dušo... mama je svoj život proživjela kako je htjela.
Nije pitala ni svoga tatu za koga će se udati, nije pitala ni vas djecu kako će živjeti.
Tebe vidi samo kao korist za sebe, lukavo manipulira tobom, nabija ti grižnju savjesti za nešto što nije tvoja odgovornost ni dužnost. Sebična je i razmažena. Ne trebaš joj ti kao osoba. Trebaš joj kao usluga, kao sluškinja i žrtva. Ti si njoj ništa. Brat je sve. A tebe je kaj rodila da se žrtvuješ za sve njih ?
Mislim da ona uživa biti u ulozi žrtve. Vjerujem da se razočarala kroz život ali nije naučila biti nesebična već i dalje manipulira. Mnogi dožive razne tragedije pa ne postanu sebični gadovi. Zašto je tvoj brat otišao od njih ?
Daj razmisli malo. Pa ne možeš se ti brinuti za invalida i za bolesnu osobu.
Takvim ljudima treba stručna pomoć, patronažne sestre, fizioterapeuti liječnici itd. To im možeš omogućiti ako odeš van, imaš svoju obitelj i financijski im pomažeš. Kaj ćeš ih ti okretati, prati i sve drugo a nisi za to osposobljena, posebno ako je tata invalid.
To bi bilo onda sebično od tvoja majke i bezosjećajno ne samo prema tebi nego i prema tati.
Njih dvoje mi djeluju kao dvoje starjih i razmaženih ljudi koji su imali puno u životu, tata je imao lovu, živjelo se huja haj i sad ih je udarila realnost.

Ti si sve dugove otplatila ako ih je i bilo. Roditeljska je dužnost da te školuju i da se brinu o tebi dok si dijete. To je i po zakonu tako. Ništa ti njima ne duguješ... tj. nisi se sama napravila ako bumo zločesti.
A ako ti je važno, što tamo neka familija misli i govori o tebi onda ne znam kaj bi ti rekla. Tko te od njih hrani i oblači ? Fućkaš tračeve i olajavanja.
Misliš da je toj familiji stalo jesi li ti sretna i imaš li ti obitelj ?
Ne. Njima je stalo samo da imaju koga olajavati subotom za ručkom pa da sami sebi izgledaju bolji ljudi. Tko će tebe pitati kako je tebi za 10-15 godina ?
Nitko ti neće od njih dati ni koricu kruha.
Moja je mama sve žrtvovala kao mlada, za svoje i za svoju braću i sestre. Još kao malo dijete bila je žrtva obitelji. Njima pomagala a sebe gurnula u stranu. Udala se kasno jer su je uvjerili da nema kaj ona drugo nego hrmbati za sekice i braću.
O tome kako su joj to vratili radije ne bih jer me to ljuti. No mogu reći da su je do kraja htjeli iskoristiti a kako je meni nakon njene smrti nije ih bilo briga. Niti ih je zanimalo kako joj pomoći dok je bila bolesna. Teta bi samo došla držati predavanja teško bolesnoj i skoro nepokretnoj ženi, kako je ah hidratantna krema važna za ljepotu lica i da je ružno kako je mama naborana (od teškog života i rada kaj ta lezilebovička nije mogla shvatiti jer se udala za bogatu mušku praznjikavu budaletinu)
Kaj joj je donesla ?
Dva komada kolača i svoje stare gaće bez gume da joj se nađu te preporuku da samo ode onako nepokretna kupiti gumu za te gaće.
Toliko o "divnoj familiji" i njihovoj brizi.
Fućkaš ti te sve parazite.
Znam da nisu sve obitelji takve ali pojnt je da gledaš sebe jer nitko drugi neće. Vjeruj mi, znam. Toliko sam puta pomogla ljudima ne tražeći ništa da bi me oni kasnije proračunato iskoristili i zabili mi nož u leđa. Ne stranci, nego ljudi koje sam voljela i za koje sam bila uvjerena da su dobri ljudi, da mi neće zabiti kajlu. Još sam ja imala grižnju savjesti... i sebe sam za sve krivila jer nisam bila dovoljno dobra i požrtvovna, dovoljno ovakva kao ona ili onakva kao ova.. :bon

Zato misli na sebe. Vidiš da nitko drugi ne misli na tebe
Tvoja obitelj trebaju ti biti tvoj muž i djeca a ti sebi najvažnija.
Mama je svoje odživjela i napravila izbore.
Ti trebaš svoje napraviti.
Ako se netko baš žarko želi ubiti jer nije u centru pažnje, jer ucjene ne pomažu pa nek se ubije kad za drugo nije. Kaj drugo reći ?
Grozno ali i kao vjernik smatram sve takve koji stalno prijete samoubojstvom, običnim sebičnim manipulatorima.
Nemoj dati da ti sebična mama određuje život.
Nikada to sebi ne buš oprostila.
Budi hrabra, napravi najbolje za sebe jer očito imaš samo sebe... i odi van.
Vidiš da si moje dijete ja bih ti sam spakirala kofere i pomogla ti da ostvariš svoje snove. Nisu sve mame dobre mame.
Ona će dreljiti, optuživati, duriti se i dramiti a familija će uživati olajavajući nekoga...kao i svi seoski psi kad prođe auto.
Imaš pravo...neće te mama grijati noću u krevetu. Ti moraš još duuugo živjeti pa napravi ono što misliš da je najbolje za tebe..

Zadnje uređivanje pozitivax : 30.01.2016. at 14:25.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 13:56   #56
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
upravo to nisam ja trazila ni da me rodi jbg.nisam ja kriva..al znas ona ti ude u psihu i doslovno manipulira i ono kad te netko hipnotizira, to je pre strasno...takvi su svi s njene strane. malo poremeceni i zatucani da budem iskrena. ona tebi nametne to da se ti osjecas krivim za sve i na kratko se zamislis pa mozda je ipak u pravu. al se brzo vratim u realnost. tako je ona i meni i bratu radila al brat kad bi nesto rekao ona bi usutila, ja kad nesto kazem kao da nisam ni rekla. stvarno znam da ju zivot nije mazio al guraj djecu dalje od propasti,nemoj ih uvlacit skupa sa sobom samo da ne budes sam. bolesno.
hvala svakako cu pogledati
Zašto malo djete u dućanu plače ako mu roditelj ne kupi čokoladu..?
Zato što zna ukoliko izvodi scenu i bude dovoljno uporan da će mu roditelji ispuniti želju..
Ono nije svjesno kakav dojam odaje, koliko je roditeljima neugodno i nije svjesno da roditelji tako rade pogrešku u njegovom odgoju..
Tvoji roditelji kao malo djete plaču i izvode scene jer znaju da ćeš ti popustiti na kraju, tvoja majka se ne obazire na tvoju priču i mišljenje jer se ne želi uhvatiti u koštac sa istim, zna ako te izignorira da ćeš s vremenom posustati..
Zapamti ti si odgovorna da te se čuje, vidi i da tvoje potrebe dođu do izražaja, ne otac ili majka, ti si odgovorna za svoj život...
Pročitaj knjigu obavezno, koristit će ti, budiš se iz zimskog sna...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 14:15   #57
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Kako ćeš ti spriječiti maminu psihičku bolest ?
Aj ovako... zamisli sebe za 10 godina.
Mama te doma maltretira, njoj nisi nitko i ništa vrijedno jer si kćer, obitelji nemaš, dečko se oženio a ti doma visiš uz njih bez perspektive i bez ikoga svoga.
Njima na usluzi. Kad dođe brat mama mu se klanja, divi, uzdiže ga a ti si svima glupa sluškinja npr.
Onda oni umru, roditelji i gdje je tvoj život ?

Dušo... mama je svoj život proživjela kako je htjela.
Nije pitala ni svoga tatau, nije pitala ni vas djecu.
Tebe vidi samo kao korist za sebe, lukavo manipulira tobom, nabija ti grižnju savjesti za nešto što nije tvoja odgovornost ni dužnost. Sebična je i razmažena.Ne trebaš joj ti kao osoba. Trebaš joj kao usluga, kao sluškinja i žrtva. Ti si njoj ništa. Brat je sve. A tebe je kaj rodila da se žrtvuješ za sve njih ?
Mislim da ona uživa biti u ulozi žrtve. Vjerujem da se razočarala kroz život ali nije naučila biti nesebična već i dalje manipulira djetom. Mnogi dožive razne tragedije pa ne postanu sebični gadovi. Zašto je tvoj brat otišao od njih ?
Daj razmisli malo. Pa ne možeš se ti brinuti za invalida i za bolesnu osobu.
Takvim ljudima treba stručna pomoć, patronažne sestre, fizioterapeuti liječnici itd. To im možeš omogućiti ako odeš van, imaš svoju obitelj i financijski im pomažeš. Kaj ćeš ih ti okretati, prati i sve drugo a nisi za to osposobljena, posebno ako je tata invalid.
To bi bilo onda sebično od tvoja majke i bezosjećajno ne samo prema tebi nego i prema tati.
Njih dvoje mi djeluju kao dvoje starjih i razmaženih ljudi koji su imali puno u životu, tata je imao lovu, živjelo se huja haj i sad ih je udarila realnost.

Ti si sve dugove otplatila ako ih je i bilo. Roditeljska je dužnost da te školuju i da se brinu o tebi dok si dijete. To je i po zakonu tako. Ništa ti njima ne duguješ... tj. nisi se sama napravila.
A ako ti ej važmo što tamo neka familija misli i govori o tebi onda ne znam što ti reći.
Misliš da je toj familiji stalo jesi li ti sretna i imaš li ti obitelj ?
Ne.Njima je stalpo samo da imaju koga olajavati pa da sami sebi izgledaju bolji ljudi. Tko će tebe od njih pitati kako je tebi za 10-15 godina ?
Nitko ti neće od njih dati ni koricu kruha.
Moja je mama sve žrtvovala kao mlada za svoje i za svoju braću i sestre. Njima pomagala a sebe gurnula u stranu. Udala se kasno jer su je uvjerili da nema kaj ona drugo nego hrmbati za sekice i braću.
O tome kako su joj to vratili radije ne bih jer me to ljuti. No mogu reći da su je do kraja htjeli iskoristiti a kako je meni nakon njene smrti nije ih bilo briga. Niti ih je zanimalo kako joj pomoći dok je bila bolesna. Teta bi samo došla držati predavanja teško bolesnoj i skoro nepokretnoj ženi, kako je ah hidratantna krema važna za ljepotu lica i da je ružno kako je mama naborana (od teškog života i rada kaj ta lezilebovička nije mogla shvatiti jer se udala za bogatu mušku praznjikavu budaletinu)
Kaj joj je donesla ?
Dva komada kolača i svoje stare gaće bez gume da joj se nađu.
Toliko o "divnoj familiji" i njihovoj brizi.
Znam da nisu sve obitelji takve ali pojnt je da gledaš sebe jer nitko drugi neće. Vjeruj mi znam. Toliko sam puta pomogla ljudima ne tražeći ništa da bi me oni kasnije proračunato iskoristili i zabili mi nož u leđa. Ne stranci, nego ljudi koje sam voljela i na koje sam računala da im je stalo do mene.Zato misli na sebe.
Tvoja obitelj trebaju ti biti tvoj muž i djeca a ti sebi najvažnija.
Mama je svoje odživjela i napravila izbore.
Ti trebaš svoje napraviti.
Nemoj dati da ti sebična mama određuje život. Nikada to sebi ne buš oprostila.
Budi hrabra, napravi najbolje za sebe jer očito imaš samo sebe... i odi van.
Vidiš da si moje dijete ja bih ti sam spakirala kofere i pomogla ti da ostvariš svoje snove. Nisu sve mame mame.
Imaš pravo...neće te mama grijati noću u krevetu. Misli na sebe, vidiš da mama misli samo na sebe.


ma mama je bila bogata a tata siromah, stvarno s njene strane svi rade nenormalno..njen brat u njemackoj ima cetiri kuce a ovdje u HR jednu. tako da, razmazena je jedino po pitanju sebe to je jedina istina, jer se boji, ocito se boji samoce i starosti. njena stvar je ta da se djeca radaju i svrhu pomaganja roditeljima jer trebamo biti dozivotno zahvalni za takvu cast sto su nas donijeli na svijet da mozemo "uzivati" u carima zivota.
ja nisam stvarno kriva za zivot kakav smo imali, stvarno smo od malena naucili raditi i biti samostalni za sve,nije nam tesko bilo sta raditi jer smo stvarno bili siromasni. radilo se na veliko..samo radilo..nikakvog emotivnog odnosa izmedu nas i moje mame nije bilo. zapravo je..ona se vezala samo za brata jer je ponosna na njega, to je njen sin. ja nisam ljubomorna na njega..moj brat navodno mrzi sto ona nas razdvaja ali nista ne poduzima tu. nisam ni ja vise balava pa da ne razlikujem kad me netko voli ili ne.
e vidis nikakve moralne podrske nije bilo kod nas (za mene)...samo to da zivot ne donosi nista dobro i da se s tim mora pomirit..pa eto i ja prihvatit njih i borit se za njih ..
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 14:18   #58
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Zašto malo djete u dućanu plače ako mu roditelj ne kupi čokoladu..?
Zato što zna ukoliko izvodi scenu i bude dovoljno uporan da će mu roditelji ispuniti želju..
Ono nije svjesno kakav dojam odaje, koliko je roditeljima neugodno i nije svjesno da roditelji tako rade pogrešku u njegovom odgoju..
Tvoji roditelji kao malo djete plaču i izvode scene jer znaju da ćeš ti popustiti na kraju, tvoja majka se ne obazire na tvoju priču i mišljenje jer se ne želi uhvatiti u koštac sa istim, zna ako te izignorira da ćeš s vremenom posustati..
Zapamti ti si odgovorna da te se čuje, vidi i da tvoje potrebe dođu do izražaja, ne otac ili majka, ti si odgovorna za svoj život...
Pročitaj knjigu obavezno, koristit će ti, budiš se iz zimskog sna...

upravo to, ja se razalostim kad vidim da mama place i popustim i poslije shvatim da je to manipulacija ali u tom vremenu me vec dobrano iskoristila..
znam da sam odgovorna za sebe ali ispada ako se njima sto dogodi da sam ja kriva to jednostavno ja ne mogu shvatiti. da netko moze tako razmisljati..prije su bila druga vremena, znam. s nama nikad nije bilo problema,nismo alkoholicari,narkomani.odlicni ucenici bili, svima pomogli kad bi nas netko trazio..prije bismo drugima pomogli nego sebi. eto sad me je to kostalo, za njih mislim, prije mislim na njihovu srecu nego na svoju.
__________________
Everyone wants happiness no one wants pain,
but you can't have a rainbow without a little rain
Nela S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 14:41   #59
Quote:
Nela S kaže: Pogledaj post
...
e vidis nikakve moralne podrske nije bilo kod nas (za mene)...samo to da zivot ne donosi nista dobro i da se s tim mora pomirit..pa eto i ja prihvatit njih i borit se za njih ..
Razmažena žena koja nije emotivno sazrela i koja je kaj rađala djecu da bi ih kasnije iskorištavala ?
Za koga se ti moraš boriti ?
Za dva egoista ? Kaj zato kaj su bolesni zato treba žmiriti na njihov egoizam ?
Ima brata. Brata više voli, na njega računa pa neka njega zove. On pere ruke od svega i suptilno tebi veli da sve to razumiješ.
Jooj dušo tebe su stvarno jako izmanipulirali.
Roditelji se trebaju žrtvovati za dobrobit djece a ne da ih ograničavaju, da ih uče zatucanosti, da ih omalovažavaju itd.
Mama ti je manipulatorica koaj misli samo na sebe.
Ajmo ponovo... mama ti je manipulatorica koja misli samo na svoju g*****.
Može imati problem s akičmom, nosom, bubrezima, želucem ali je i dalje činjenica da je sebični manipulator. Za to nema tableta.
Ne misli na brata. Želi se okoristiti njime.
Ne misli na tebe... želi se okoristiti tobom.

To kaj ti je mama ne znači da je dobra osoba ili dobar roditelj a najmanje dobar čovjek. Zakaj bi zbog egoista imala grižnju savjesti ? Kaj got !
Sve što ti je prenijela zaboravi.Sve je to nakaradno, zatucano, seljački i netočno. Vidiš kako ti ljudi realno pišu i sve se slažu da su ti roditelji možda bolesni ali najviše su bolesno zločesti i bolesno sebični.
Ti ne radiš nezrele gluposti da ti treba držati predavanja.Želiš sama o sebi brinuti, imati obitelj i stvoriti si lakši život. Da si moja kćer ja bi bila ponosna na tebe. Jako ponosna. Kao i na svakoga mladog čovjeka koji voli , želi raditi, želi se izboriti za sebe a ne studirati do 35-e, landratoi po kafićima pa visiti doma mami u krilu. Svaki bi te normalan roditelj podržao. Tu, u Ameriri, na Islandu ili u Australiji. Podržao ako je to dobro za tebe.
Uostalom najviše ima sada treba novac jer samo novcem mogu dobiti dobru njegu.
Zašto oni žele tebe žrtvovati , oduzeti ti mladost i bolju budućnost... ne znam.
Nisam baš sretala takve ljude često.
Toliko o tvojim roditeljima. Oprosti ali oni meni nisu baš psihički normalni. To sa fizičkom bolesti nema veze već sa lošim karakterom i egoizmom te emocionalnom nezrelošću.
Što se prije makneš biti ćeš sretnija i slobodnija.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 14:44   #60
Mene apsolutno ne zanima sto ce selo reci. Niti pristajem na patrijarhalan odnos. Previse je glupih i besmislenih obicaja, previse stereotipa.

Dobro se dobrim vraca, kao i lose losim. Nacinom na koji su te tretirali oni nisu zasluzili nista, niti si im ista duzna. Da mene starci tretiraju kao da sam manje vrijedan i da sam tu iskljucivo da njih sluzim, pokupio bih se iste sekunde.

Vjerujem da ne bi tolerirala ovakvo ponasanje kod ikog drugog. Ne moras ni kod roditelja.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.