Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 16:59   #621
Pozdrav! Trenutno sam u potrazi za dobrim tečajem fotografije u Zagrebu. Ono što sam našla prostoseljačkim guglanjem "tečaj fotografije zagreb" je sljedeće:
http://www.fotoklubzagreb.hr/klub_tecajevi.php
https://www.pou.hr/hr/index.php/kult...26-fotografija
http://fotonauk.com/grupni-tecaj-osnove-fotografije/
https://www.centarinovacije.com/radionica-fotografije
http://fot-o-grafiti.hr/tecajevi/teč...afije-fotonaut

Zanima me ima li tko iskustva s bilo kojim od navedenih tečajeva te ima li možda netko preporuku.
appletini is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 17:25   #622
Ja sam išao na nekoliko foto grafiti tečaja i mogu preporučiti. Imaš tečajeve koji su više teorijski ali postoji i zadaća, a možeš sudjelovati i na radionicama koje se formiraju ovisno o interesu pohađatelja (npr. makro fotografija, fotografija hrane, portretna, modna itd.). Rekao bih da mi je tečaj estetike fotografije dosta pomogao da više razumijem zašto mi se sviđa neka fotografija, analizirali smo fotke na satu što mi se jako svidjelo, a i nakon tečaja i sam bolje uočim detalje koje bih fotografirao.

Ostale nisam pohađao pa ne mogu preporučiti.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:19   #623
Dali ima u Rijeci neki dobar tečaj fotografije? Da traje više od 10-15 sati? Nešto kao doškolovanje
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:57   #624
Evo sve što će vam ikada trebati za fotografiju...

Novi tutorijal iz tvornice malog Lannistera...

https://s26.postimg.org/pqtrft4bt/21248610_1143590642408295_1976091549674061640_o.jp g

Dražen Komar photography
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox

Zadnje uređivanje Sabaa : 02.09.2017. at 11:35. Reason: prevelika slika
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 14:09   #625
Osnovni tečaj digitalne fotografije u Fotoklubu Zagreb:

Osnovni tečaj digitalne fotografije

Uplatom za tečaj postajete članovi Fotokluba Zagreb (godišnja članarina). Moram reći da je moja odluka da se tamo učlanim bila jedna od najboljih u životu. Imati ćete prilike razgovarati, družiti se, debatirati o fotografiji s najvećim legendama hrvatske fotografije, nekim od najnagrađivanijih hrvatskih fotografa, ići na foto izlete diljem Hrvatske i po Europi, sudjelovati na kvalitetnim, žiriranim izložbama i najvažnije, upoznati izuzetne, kvalitetne ljude...i još puno toga....Preporučam!!!
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:59   #626
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Osnovni tečaj digitalne fotografije u Fotoklubu Zagreb:

Osnovni tečaj digitalne fotografije

Uplatom za tečaj postajete članovi Fotokluba Zagreb (godišnja članarina). Moram reći da je moja odluka da se tamo učlanim bila jedna od najboljih u životu. Imati ćete prilike razgovarati, družiti se, debatirati o fotografiji s najvećim legendama hrvatske fotografije, nekim od najnagrađivanijih hrvatskih fotografa, ići na foto izlete diljem Hrvatske i po Europi, sudjelovati na kvalitetnim, žiriranim izložbama i najvažnije, upoznati izuzetne, kvalitetne ljude...i još puno toga....Preporučam!!!
Druženje u klubu je krasno, ali što je s tečajem? To je bilo pitanje ovdje!
Taj se tečaj izvodi pisanjem po ploči koa prije 40 godina, koliko sam čuo, nema projekcija fotografija, nema primjera - kako se to izvodi tečaj fotografije pisanjem po ploči bez slika i primjera i koji su njegovi dosezi?
Portfolio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 04:23   #627
Dobar tečaj fotografije je u POU Zagreb. Zanimanje: fotograf različitih tehnika.
Francis Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 06:52   #628
Quote:
Francis Zg kaže: Pogledaj post
Dobar tečaj fotografije je u POU Zagreb. Zanimanje: fotograf različitih tehnika.
Prosla sam taj tecaj samo da dobijem uvjerenje u radnu knjizicu. Tecaj kao takav je ocajan, pogotovo Photoshop dio kod Sepica....

Tecaj fotografije u Fotoklubu Zagreb predaje profesor fotografije i izvodi se na racunalima i u teoriji naravno, nego kako? I u POU se pise na ploci...

Uostalom, svi polaznici tecaja u FKZ imaju svoju izlozbu na kojoj se moze vidjeti sto su naucili. :-)
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:32   #629
Ja sam načelno zadovoljan, Butković je na zanimljiv način održavao predavanja... Doduše mogu se složiti s praktičnim djelom, toga je bilo premalo, po načelu što si shvatio i zapamtio i to je to... A za photoshop ne mogu dati mišljenje, ta predavanja počinju idući tjedan... A svakako planiram dalje upisati tečaj u Fotoklubu Zagreb
Francis Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 12:54   #630
Quote:
Francis Zg kaže: Pogledaj post
Ja sam načelno zadovoljan, Butković je na zanimljiv način održavao predavanja... Doduše mogu se složiti s praktičnim djelom, toga je bilo premalo, po načelu što si shvatio i zapamtio i to je to... A za photoshop ne mogu dati mišljenje, ta predavanja počinju idući tjedan... A svakako planiram dalje upisati tečaj u Fotoklubu Zagreb
Baš me zanima kako ćeš s Photoshopom bit zadovoljan I dal će Šepić pričati dva sata o tome kako je rasvijetlio kamen

Branimir je meni bio kao čovjek i umjetnička duša izvanredan, al ne zna prenijet znanje nikak....da nisam dosta toga znala od prije, ne bi ništa naučila....Curka koja je sjedila do mene je bila apsolutni početnik, znači ono, nije znala upalit aparat. Na kraju tečaja je baš bila nezadovoljna...

Najviše sam do sad naučila u Klubu. Redovito šaljem radove na klupske natječaje koje ocjenjuju najbolji hrvatski fotografi. Također, razgovori, komentiranje i foto izleti su neprocjenjivi. Ako odeš na tečaj u Klub, imaš automatski i godinu dana članstvo. U 10. mjesecu idemo opet u Toskanu, što će bit ko drugi maturalac Nadam se da se vidimo!
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 18:29   #631
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Baš me zanima kako ćeš s Photoshopom bit zadovoljan I dal će Šepić pričati dva sata o tome kako je rasvijetlio kamen

Branimir je meni bio kao čovjek i umjetnička duša izvanredan, al ne zna prenijet znanje nikak....da nisam dosta toga znala od prije, ne bi ništa naučila....Curka koja je sjedila do mene je bila apsolutni početnik, znači ono, nije znala upalit aparat. Na kraju tečaja je baš bila nezadovoljna...

Najviše sam do sad naučila u Klubu. Redovito šaljem radove na klupske natječaje koje ocjenjuju najbolji hrvatski fotografi. Također, razgovori, komentiranje i foto izleti su neprocjenjivi. Ako odeš na tečaj u Klub, imaš automatski i godinu dana članstvo. U 10. mjesecu idemo opet u Toskanu, što će bit ko drugi maturalac Nadam se da se vidimo!

Prica tri sata o trgovini foto opreme u Grazu i kako je snimio super fotke s polarizacijskim filterom koji je kupio preko Njuskala
Francis Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 18:23   #632
Quote:
Francis Zg kaže: Pogledaj post
Prica tri sata o trgovini foto opreme u Grazu i kako je snimio super fotke s polarizacijskim filterom koji je kupio preko Njuskala
Hjooooj...znači sve po starom.....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 17:09   #633
I ja sam bio na tečaju u POU. Ali nisam bio baš zadovoljan ovim Photoshop dijelom, dapače. Većinu sam stvari u PS-u sam naučio.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 19:09   #634
Kakvi su tečajevi na Fotonautu, kakva su iskustva?
Albuszg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 07:40   #635
Toplo preporučam Lynda tečajeve. Zbilja su odlični, sve je vrlo jasno prikazano, a daju i fajlove za vježbanje. Ima trial od 30 dana, ali mislim da s tim nema mogućnosti skidanja fajlova. Preporučam uzeti mjesec dana plaćeno, odabrati par tečajeva i drilati po tome. Ja sam našao neki program koji uspije identificirati video cache fajlove i onda sam snimio sve videe na HDD da mogu gledati i kasnije kad istekne tih 30 dana. Iako sam već bio radio u Photoshopu, probao sam osnovni tečaj i iznenadio se koliko sam novih stvari otkrio Isto vrijedi i za druge programe.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 09:55   #636
Ljudi učite sami, a ako hoćete potrošiti novac, ima nekima kojima je pomoć prijeko potrebna...

Što se ekipe iz Fotonauta tiče, dno, dna...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 10:49   #637
Kad napišeš da je netko dno dna, onda bi to trebalo i obrazložiti.

Bio sam jednom davno na radionici studijske fotografije, vodio je Tiljak i bilo je odlično. Bilo je par modela, fino su ih našminkali, postavljala se rasvjeta i objašnjeno je sve kako, što zašto. Na kraju su se komentirale fotografije polaznika. U ta dva-tri dana sam više naučio o studijskoj fotografiji nego što su me mogli naučiti bilo koji Youtube videi.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 11:02   #638
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Toplo preporučam Lynda tečajeve. Zbilja su odlični, sve je vrlo jasno prikazano, a daju i fajlove za vježbanje. Ima trial od 30 dana, ali mislim da s tim nema mogućnosti skidanja fajlova. Preporučam uzeti mjesec dana plaćeno, odabrati par tečajeva i drilati po tome. Ja sam našao neki program koji uspije identificirati video cache fajlove i onda sam snimio sve videe na HDD da mogu gledati i kasnije kad istekne tih 30 dana. Iako sam već bio radio u Photoshopu, probao sam osnovni tečaj i iznenadio se koliko sam novih stvari otkrio Isto vrijedi i za druge programe.
Dobra alternativa su i Youtube video tutoriali.
Mada mnogi nisu ni do koljena ovakvim tecajevima, iz skoro svakog se da nauciti poneka nova stvar.
Ali, da, Lynda tecajevi su zakon!
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Kad napišeš da je netko dno dna, onda bi to trebalo i obrazložiti.

Bio sam jednom davno na radionici studijske fotografije, vodio je Tiljak i bilo je odlično. Bilo je par modela, fino su ih našminkali, postavljala se rasvjeta i objašnjeno je sve kako, što zašto. Na kraju su se komentirale fotografije polaznika. U ta dva-tri dana sam više naučio o studijskoj fotografiji nego što su me mogli naučiti bilo koji Youtube videi.
Mene i jesu tecajevi zanimali najvise zbog tih prakticnih vjezbi, teoriju nije tesko iskopati na netu. No meni je bilo zanimljivo iskustvo uciti sve sama, tj. u drustvu jos jednog pocetnika i koliko god tecajevi bili korisni, ne mislim da su neophodni.
Posebno ne bih bila sretna da mi na placenom tecaju tip prica di je i kak kupio objektiv/filter.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 11:06   #639
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Kad napišeš da je netko dno dna, onda bi to trebalo i obrazložiti.

Bio sam jednom davno na radionici studijske fotografije, vodio je Tiljak i bilo je odlično. Bilo je par modela, fino su ih našminkali, postavljala se rasvjeta i objašnjeno je sve kako, što zašto. Na kraju su se komentirale fotografije polaznika. U ta dva-tri dana sam više naučio o studijskoj fotografiji nego što su me mogli naučiti bilo koji Youtube videi.
Tiljak je dno, egotriper koji nezna opaliti dobru fotografiju...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 12:36   #640
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Mene i jesu tecajevi zanimali najvise zbog tih prakticnih vjezbi, teoriju nije tesko iskopati na netu. No meni je bilo zanimljivo iskustvo uciti sve sama, tj. u drustvu jos jednog pocetnika i koliko god tecajevi bili korisni, ne mislim da su neophodni.
Posebno ne bih bila sretna da mi na placenom tecaju tip prica di je i kak kupio objektiv/filter.
Pa dobro, zato imamo forum da pitamo za iskustva I ja sam svašta učio sam, ali i dalje mislim da je dobra edukacija bitna stvar.

Quote:
Staplen kaže: Pogledaj post
Tiljak je dno, egotriper koji nezna opaliti dobru fotografiju...
To ti je jedini argument? Pa da, Tiljak radi tehnički korektne fotke, ali da imaju neku umjetničku vrijednost, nemaju. Ali, kao što ne moraš biti umjetnik da bi znao prepoznati dobru sliku ili fotografiju, tako ne moraš biti vrhunski fotograf da bi znao napraviti tečaj o tehnikama fotografiranja. Dam se kladiti da mnogi vrhunski fotografi ne bi znali složiti smisleni tečaj bez pomoći.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.