Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 17:34   #1
Roditelji-jamci,nasljeđujem li nakon smrti...?

Ne stane mi sve u naslov pa ovako...roditelji su mi jamci i nažalost postoji mogućnost da će morati vraćati popriličnu svotu novaca (oko 2 milje kuna ) jer gospon kojem su bili jamci nije otplaćivao kredit 15 godina, a imao je vezu u banci koja je sve to zataškavala i bla bla bla...da li nakon njihove smrti ja moram otplaćivati taj dug???Oni su garantirali svojim plaćama i pokretninama...bilo je 6 jamaca,starci su prva dva,a ostalima je adresa nepoznata ...već su prije 2 godine poslali majci u firmu da joj sjeda administrativna zabrana,ali eto frendica u računovodstvu joj je to rekla pa je majka digla poveći kredit da joj se preoptereti plaća da joj ne mogu sjesti,a i otac je napravio isto...sve je to sad na sudu,ali bojim se najgoreg...kakva je prognoza za mene nakon njihove smrti???
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Old 26.04.2007., 17:41   #2
ako ti dugovi premasuju nasljedstvo roditelja,mozes ga odbiti,tako da ti ne bi trebala otplacivati taj kredit. ps.zao mi je!!vec sam cula dosta primjera za tako nesto,uzas!
missh is offline  
Old 26.04.2007., 19:42   #3
A zar nema veze ako su roditelji garantirali samo svojim plaćama i pokretninama?Mislim stan je nekretnina?zar nema nekih olakšica?
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Old 26.04.2007., 19:43   #4
kolko se ja sjecam Zakona, dugovi se nasljedjuju do ukupne vrijednosti imovine.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 26.04.2007., 19:59   #5
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
kolko se ja sjecam Zakona, dugovi se nasljedjuju do ukupne vrijednosti imovine.
Znači, u principu ili se odreknem nekretnine (nasljedstva) ili je naslijedim pa svejedno ostanem bez nje...
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Old 26.04.2007., 20:04   #6
gle, momek, zao mi je sto si se nasao u takvoj situaciji, i drago mi je da si odlucio na forumu potrazit savjet i utjehu, ali ne mozemo ti mi reci sto da radis, covjece!

pronadji najboljeg odvjetnika za ostavine u Hrvatskoj, posteno ga plati za njegovo znanje, iskustvo i usluge i on ce ti moc savjetovat sto da tocno napravis, a ne grupica dokonih anonimaca (koji su i meni dragi, vidju mog broja postova, ali ih takve ozbiljne stvari ne pitam!)

e, i jos jedan BTW: pojma nemam kolko imas godina, ali razmisljati o tome sto ces ili neces imati nakon ostavinskih postupaka svojih (koliko razumijem prvi post) živih i zdravih roditelja je . To ti kaze netko tko je obavio sve ostavinske koje ce u zivotu ikad obavljati, iza cijele obitelji.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 26.04.2007., 20:44   #7
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
gle, momek, zao mi je sto si se nasao u takvoj situaciji, i drago mi je da si odlucio na forumu potrazit savjet i utjehu, ali ne mozemo ti mi reci sto da radis, covjece!

pronadji najboljeg odvjetnika za ostavine u Hrvatskoj, posteno ga plati za njegovo znanje, iskustvo i usluge i on ce ti moc savjetovat sto da tocno napravis, a ne grupica dokonih anonimaca (koji su i meni dragi, vidju mog broja postova, ali ih takve ozbiljne stvari ne pitam!)

e, i jos jedan BTW: pojma nemam kolko imas godina, ali razmisljati o tome sto ces ili neces imati nakon ostavinskih postupaka svojih (koliko razumijem prvi post) živih i zdravih roditelja je . To ti kaze netko tko je obavio sve ostavinske koje ce u zivotu ikad obavljati, iza cijele obitelji.
Ono halo???nisam momek nego žena godinu mlađa od tebe(ako je istina u profilu )...ako ne znaš nemoj odgovarati,ono ovo je ;"Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država" pa ako nemaš pojma nemoj se javljati...pitam zato jer sam nažalost s muževe strane nedavno otplaćivala jedan kredit,ne želim da mi se to desi i s moje strane ! Ne znaš šta sam sve prošla pa nemoj zato ni donositi zaključke...naravno da ću tražiti pravnu pomoć,čim mi se odvj. vrati s godišnjeg , ali me zanimalo možda neko nešto zna, bio i prošao nešto takvo...hebiga ti tražiš pomoć za anginu na forumu,a ja nekog tko je možda prošao slično ...
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Old 26.04.2007., 20:46   #8
Quote:
momi kaže: Pogledaj post
ako ne znaš nemoj odgovarati
paaaaaaaaaaa, znam, lijepo sam ti rekla, dugovi se naslijedjuju do ukupne vrijednosti imovine

enjoy
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 26.04.2007., 20:54   #9
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
paaaaaaaaaaa, znam, lijepo sam ti rekla, dugovi se naslijedjuju do ukupne vrijednosti imovine

enjoy
I na tome ti hvala , ostalo je bilo nepotrebno ...sorry, ali mi žene u godinama bi se trebale držati zajedno ...
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Old 26.04.2007., 20:55   #10
Quote:
momi kaže: Pogledaj post
sorry, ali mi žene u godinama bi se trebale držati zajedno ...
nikako.

ja se zajedno drzim s ljudima koje cijenim.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 26.04.2007., 21:08   #11
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
nikako.

ja se zajedno drzim s ljudima koje cijenim.
ok,point taken...tko mi kriv kad sam htjela malo ublažiti svoje zamjerke,s obzirom da si mi se činila ok kroz ostale postove,my bad...
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Old 27.04.2007., 07:33   #12
niam pravnik , ali mislim da bi moglo ici da ti roditelji daruju kucu , a da se kasnije odreknes nasljedstva (nakon njihove smrti)
ZgSash is offline  
Old 27.04.2007., 07:56   #13
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
niam pravnik , ali mislim da bi moglo ici da ti roditelji daruju kucu , a da se kasnije odreknes nasljedstva (nakon njihove smrti)
tnx
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Old 27.04.2007., 09:38   #14
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
niam pravnik , ali mislim da bi moglo ici da ti roditelji daruju kucu , a da se kasnije odreknes nasljedstva (nakon njihove smrti)
ali ako se dokaze da je darovanje napravljeno u svrhu prijevare vjerovnika, moze se pobijati.
Katrin is offline  
Old 27.04.2007., 10:16   #15
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
ali ako se dokaze da je darovanje napravljeno u svrhu prijevare vjerovnika, moze se pobijati.
a što bi bilo da se oni riješe sve imovine, tako da na njih ne glasi ništa?
Npr. prodaju stan/kuću i prijave policiji da im je netko slijedeći dan ukrao novce, koje su eto držali doma? Ili odu na vikend u Vegas, i tko im ovdje može dokazati da nisu izgubili na kocki?
Stan/kuću mogu prodati rođaku od kojeg to onda iznajme....

Ima stotinu načina da se to riješi. Ako se banka ne može od njih naplatiti, naj lakše će im biti se pokušati naplatiti od drugih (rekla si da je 6 jamaca).

Ili se možda varam?
Corto is offline  
Old 27.04.2007., 13:01   #16
Quote:
Corto kaže: Pogledaj post
Ima stotinu načina da se to riješi. Ako se banka ne može od njih naplatiti, naj lakše će im biti se pokušati naplatiti od drugih (rekla si da je 6 jamaca).

Ili se možda varam?
Da ima 6 jamaca, od kojih su prva 2 moji starci,a ostali su se razbježali po inozemstvu i ne može ih se naći ...znači moji starci su žrtvena janjad i još da je taj frajer svu svoju imovinu prepisao na ženu i djecu,a dužan je mnogim ljudima ...starci su kao meni htjeli darovati stan,ali meni je nekako najbolja solucija da ga recimo prodaju mom mužu
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.