Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2007., 10:29   #1
Rođendan ... na poslu?

Ljudi danas mi je rodjendan
Ispekla sam tacnu strudli i pozvala ekipu s posla (20 ak ljudi) na kavu u obliznji kafic.
Kako vi slavite svoje rodjendane sa ljudima s kojima provodite vise vremena nego sa partnerom/djecom, etc? Radite li dernek na poslu, brdo hrane ili nista?

Skuplja li se na vasem poslu lova za poklone?
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 10:31   #2
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Ljudi danas mi je rodjendan
Ispekla sam tacnu strudli i pozvala ekipu s posla (20 ak ljudi) na kavu u obliznji kafic.
Kako vi slavite svoje rodjendane sa ljudima s kojima provodite vise vremena nego sa partnerom/djecom, etc? Radite li dernek na poslu, brdo hrane ili nista?

Skuplja li se na vasem poslu lova za poklone?
ima nas desetak u firmi i kad god je nekome rođendan taj donese neku klopu, a cuge ionako uvijek ima u firmi.

poklon najčešće donese svatko zasebno.

e da, sretan rođendan.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 10:33   #3
Happy b-day to u!

Kod mene na faksu se okrene rundica sa standardnom ekipom za kafendisanje
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 10:49   #4
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Ljudi danas mi je rodjendan
sretan rođendan

Kod nas se više ne slave rođendani. Nekako se s vremenom prestalo s tom navadom, sad feštamo samo na vjenčanja i rođenja djece. I za odlaske u mirovinu. I za dolaske novih u firmu. I za Badnjak. Uglavnom, za sve osim za rođendane .
To nadoknadimo doma
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 10:55   #5


SRETAN RODJENDAN!!!!!

Slavljenik donese malo cuge i klope i to je to, prosle godine smo skupaljali lovu za poklon, ali smo se ove godine nekako uljenili.
Kitty006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 10:58   #6
Nas u firmi ima jako, jako puno, ali u mom krugu kolega slavimo rodendane tako da prikupimo novac za neki zaista lijep dar (uvijek se potrudimo), a slavljenik nas pocasti, ali uvijek i obavezno izvan radnog vremena. Tako se mozemo lijepo opustiti i druziti.
Školjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 10:58   #7
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Ljudi danas mi je rodjendan
Ispekla sam tacnu strudli i pozvala ekipu s posla (20 ak ljudi) na kavu u obliznji kafic.
Kako vi slavite svoje rodjendane sa ljudima s kojima provodite vise vremena nego sa partnerom/djecom, etc? Radite li dernek na poslu, brdo hrane ili nista?

Skuplja li se na vasem poslu lova za poklone?
I nas ima oko 20. Slave se svi rođendani tako da slavljenik donese kolače, voćne kupove ili takvo što. Na kraju uglavnom svi daju doprinosa čišćenjiu stola. Pribor za jelo je obično plastični.
Slavimao u sali za sastanke u vrijeme pauze za ručak (malo i produžimo) Obično svi sudjelujemo u zajedničkom poklonu s cca 20-25 kn koji netko kupi (već ima specijelista za to). Po želji, može netko donijeti i osobni poklončić. Obično ja tako postupim. Ima više osobnosti u tome.
I na kraju, Sretan ti rođendan. Da si u mojoj firmi dobila bi od mene standardni ali uvijek unikatan poklon (niti jedan nikada nije bio jednak)
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 12:00   #8
Ja sam im odnijela malo kolača i to je to.
Nikakva slavlja, ionako se ne družim s njima izvan redakcije (znam iz iskustva koliko to može loše završiti)
Ali ugodni su suradnici i mislim da ih je sasvim ok počastiti.
Dobila sam i sitnicu na poklon koju uopće nisam očekivala. Ustvari, čak mislim da to nije ni potrebno budući da se ne poznajemo dobro ali cjenim namjeru u svakom slučaju.

I sretan rođendan
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 12:49   #9
Jooj hvala svima na cestitkama

Radila sam u nekoliko firmi do sada i uvijek mi je bilo interesantno primjetiti lokalne obicaje
Ima raznih, od skupljanja 20 - 50 kn (direktori duplo) od svih za poklone, do derneka do sitnih sati! Na kraju se vise izmucis organizirajuci festu za ekipu u firmo nego za svoju ekipu/obitelj
Najgore je bilo tamo gdje se nije nista dogadjalo, svi sute o rodjendanu, a ako se i procuje ekipa dodje mlako cestitati i to je to.. bljah..
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 12:50   #10
Btw ja danas dobila flasu vina i mozart kugle - slatko iznenadjenje koje nisam ocekivala!
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 13:08   #11
mi imamo budjet od 50 kn po glavi za slavljenika.
Ima nas 10 u firmi i obavezno se danese malo meze i kolaca i malo se podruzimo

radila u firmi tjedan dana kad mi je bio rockas i dobila sam pokloncinu i buketčinu cvijeca.
Bas su mi bili simpa. Diši smo uboli bicikl, bil je sretan ko malo dijete.
__________________
It's fabulous darling.
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 22:46   #12
U bivšoj firmi je bio običaj da slavljenik donese hranu i piće da počasti i pošto već časti, kupi mu se obavezno poklon. Svi daju koliko mogu i bili su to uglavnom lijepi pokloni (bila je velika firma, pa se nakupi dosta novca).

U sadašnjoj firmi je veoma mali tim i ove godine sam im odnijela nešto kolača (kupovnih, naravno ) i kupila sokove. Dobila sam i poklon. Skroman ali jako, jako lijep.

A sad da se to sve pretvori u feštu, nema ni govora o tome. Rad, rad i samo rad, na svim poslovima do sada.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 23:33   #13
Mi smo malena trgovinica. Slavljenih počasti kolačima i nekim sokom i/ili kavom, a mi skupimo nekih dvadesetak kn po osobi za neku sitnicu.
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 23:43   #14
KOD MENE se nikad nije nis skupljalo..sef kupi tortu i onda zaposleni zderu ..vele ti onaj izfejkani happy b-day,meni ide na rigoletto i to je to.
ne slavim po poslovima..niti im ne kazem da mi je rockas,slavim doma sa najblizima.mislim,slavim..ne slavim ali obiljezim.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 23:43   #15
e da u usa tebe caste ne ti njih.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 03:31   #16
Hey mala,.....sretan ti rodjendan.
U firmi nas ima 17 od cega samo dvije cure (ukljucujuci mene). Ali odi je obicaj (Sydney) da slavljenik toga dana nista ne placa, sve drugi placaju za njega, pice, naruci se hrana, kolaci a ako se ide u restoran slavljenik nista, ali bas nista ne placa.
odkad sam ja odi....obozavam slaviti rodjendane.....
na poslu par dana prije se skupi novac za poklon i veliku cestitku koju svi potpisu i dodaju neki humor.
lyrics is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.