Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2017., 18:28   #1
Postoje li slicna ponasanja kod ljudi koji varaju?

Pitanje za one prevarene ili koji poznaju ljude koji su prevareni.

Postoje li oni koji nakon prevare shvate da je osoba s kojom su bili pokazivala neke "obrasce ponasanja" koji su upucivali na sklonost prevari?

Naime, nedavno pricam s kolegicom koju je prevario zarucnik. Kaze mi da se kaje jedino iz razloga sto ga nije ostavila prije jer je pokazivao znakove takvog ponasanja. Tvrdi da se prevara dogodila zbog njegovog egocentrizma i zelje za dokazivanjem. Kaze da nikad nije imala razloga za konkretnu sumnju, jer se kunio da nikada nebi, nije imao sumnjive prijateljice i slicno. Ali, tvrdi da je ego koji je bio jako izrazen kod njega presudio i da se prije prevare pitala hoce li pasti pod iskusenjem kada se nade u situaciji u kojoj bi mu ego u seksualnom smislu skocio u nebesa. I to se na kraju i dogodilo i skocio je na kolegicu.

Takoder je rekla da su i neke njene prijateljice "shvatile" koji muskarci sigurno prije ili kasnije varaju. Ja sam misljenja da tu nema pravila i da netko s naizgled "benignom" osobnoscu moze pasti na testu.

Zanimaju me iskustva drugih. Jesu li vasi partneri i partnerice koji su vas prevarili isto bili egomanijaci, ili mozda partijaneri, osobe s puno prijatelja suprotnog spola, osobe sa bogatom seksualnom prosloscu il nesto sasvim deseto? Ili su ipak bili slucajevi kada se apsolutno nista nije moglo znati?
TheLea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 19:30   #2
Ovisi od slučaja do slučaja.
Sumnjam da ih se može primjetit jerbo onda nebi toliko ljudi bilo varano .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 19:30   #3
Posesivna ,ljubomorna osoba sa bogatom seksualnom prošlošću ..visok ,crn i samozatajan -tiha voda brege dere
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 19:43   #4
Quote:
TheLea kaže: Pogledaj post
Pitanje za one prevarene ili koji poznaju ljude koji su prevareni.

Postoje li oni koji nakon prevare shvate da je osoba s kojom su bili pokazivala neke "obrasce ponasanja" koji su upucivali na sklonost prevari?

Naime, nedavno pricam s kolegicom koju je prevario zarucnik. Kaze mi da se kaje jedino iz razloga sto ga nije ostavila prije jer je pokazivao znakove takvog ponasanja. Tvrdi da se prevara dogodila zbog njegovog egocentrizma i zelje za dokazivanjem. Kaze da nikad nije imala razloga za konkretnu sumnju, jer se kunio da nikada nebi, nije imao sumnjive prijateljice i slicno. Ali, tvrdi da je ego koji je bio jako izrazen kod njega presudio i da se prije prevare pitala hoce li pasti pod iskusenjem kada se nade u situaciji u kojoj bi mu ego u seksualnom smislu skocio u nebesa. I to se na kraju i dogodilo i skocio je na kolegicu.

Takoder je rekla da su i neke njene prijateljice "shvatile" koji muskarci sigurno prije ili kasnije varaju. Ja sam misljenja da tu nema pravila i da netko s naizgled "benignom" osobnoscu moze pasti na testu.

Zanimaju me iskustva drugih. Jesu li vasi partneri i partnerice koji su vas prevarili isto bili egomanijaci, ili mozda partijaneri, osobe s puno prijatelja suprotnog spola, osobe sa bogatom seksualnom prosloscu il nesto sasvim deseto? Ili su ipak bili slucajevi kada se apsolutno nista nije moglo znati?
Te prijateljice nisu shvatile koji muskarci varaju, niti koji muskarci/zene ce biti prevarene. Ne znam za prosla vremena ali danas je to cesta pojava iz mnogih razloga koje sada necu natipkavati, ono sto zelim rec je da ce mnogi bit varani bez da su ista skrivili za to. Ono sto treba izbjegavati je da ako se to dogodi ne kriviti sebe i ici u breskrajne analize zasto se to dogodilo jer pravi odgovor neces nac samo ces rusiti sebi samopuzdanje.
iznenad84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 20:03   #5
Mislim da univerzalnog pravila nema, ali da ipak statistika, kao i kod ostalih pojava među ljudima, igra određenu ulogu. Eksponirani, društveni, izrazito aktivni na više polja i tako slično, sigurno imaju prilično veću mogućnost da dođu u preveliku napast i popuste. Upoznaju izrazito puno novih ljudi, naglašeno komuniciraju, privlače pažnju i još tako slično, pa mislim da su im šanse veće nego kod prosječnog čovjeka sa standardnom relacijom kuća-posao i natrag.
Također da, egocentric,i zbog stalne potrebe da budu u centru pažnje teže razdvajaju vrste te pažnje i razloge, pa također lakše iskliznu iz tračnica, uopće dođu u napast.
Na koncu, budimo objektivni, koji nogometaš zabija najviše golova? Onaj koji je stalno u prilikama! Tako da privlačni ljudi isto spadaju u "rizičniju" skupinu, i nerijetko čujem mušku filozofiju kako neće oženiti ljepoticu, jer bi je teško, ili makar teže, "sačuvali".
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:52   #6
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Posesivna ,ljubomorna osoba sa bogatom seksualnom prošlošću ..visok ,crn i samozatajan -tiha voda brege dere
Pa ja bih rekla da su takvi češći ili su bar najpoznatiji prevaranti, ali ne mora biti. Ima prevara u kojima neiskusna/introvertna osoba uđe u vezu s nekim i odjednom počne izazivati pozornost nekog sa strane, njemu je to pojam, jer nije navikao da se nekome sviđa. Takvi se vole uživiti u patničke ljubavi pa si zabriju kako je to sa strane pravo i oni silno pate, oni se vole, a ne mogu biti skupa bla..bitno samo da je nedostižno, filmski, svemirski..A egomanijak je navikao na pozornost. Sad ovisi, jel mu dovoljno samo obožavanje u teoriji sa strane ili to mora potvrditi u praksi..

Također, iako nemam osobnog iskustva u ni jednoj od uloga u trokutu, rekla bih da postoji obrazac ponašanja kod osoba koje varaju. Uglavnom su toliko tipični da ne možeš faliti, osim ako želiš zatvarati oči..početi od onoga: šta će ti zaboga moj mobitel, nije valjda da mi ne vjeruješ, ne možeš mi zadirati u privatnost bla bla..
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:55   #7
Prije znam prepoznati one koji će biti prevareni....nego one koji će varati
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:45   #8
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Prije znam prepoznati one koji će biti prevareni....nego one koji će varati
Znaš nanjušiti šonje. Brzo detektiraš bete.
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:06   #9
Quote:
TheLea kaže: Pogledaj post
Zanimaju me iskustva drugih. Jesu li vasi partneri i partnerice koji su vas prevarili isto bili egomanijaci, ili mozda partijaneri, osobe s puno prijatelja suprotnog spola, osobe sa bogatom seksualnom prosloscu il nesto sasvim deseto? Ili su ipak bili slucajevi kada se apsolutno nista nije moglo znati?
eh. evo decko moje frendice stalno nesto mulja. ono tipa stalno "radi prekovremeno" pa se vrati doma nacugan ili cak poremecene stvari di mi tipa sjedimo na cugi svi zajedno, a on nestane na pol sata i onda se vrati ono sav cudan i smušen

probali mi ukazat njoj na to da tu nest ne valja, al ona ga pravda nonstop.

"najslicniji meni od svih drugih" (ono, tipa, zeli nesto, pa isto ko i ona razmisli neko vrijeme, trazi nacine, dodje s drugim pristupom, lol. tesko pustit kad vidis mogucnosti) pa joj kazes ima drugih, a ona izmislja debilne razloge "ne vide mogucnosti, ja pricam jedno oni vicu 'sise'" i tak neke razloge koji su ono.

pa sazna da je vara, prekinu na kratko vrijeme, on nadje drugu. pa se opet spetljaju, pa ona brine kakvu stetu radi toj drugoj pa kao nece bit zajedno, idu samo na prijateljsku kavu (a iz prijasnjih iskustava ta kava nikad nije to nego se onda nateze s njim godinama) i onda to eskalira u nesto kaoticno. u medjuvremenu ona isto pregovara s drugima, pa im govori kakvi bi trebali bit: KO ON al oni "ne kuze sto ona zeli"

eto sad opet prekinuli, pa ona dolazi njemu tu s nekim analizama, ona ce njemu pomoc kao. to je njoj cilj i zato se vraca. i sad ona ne zna sta ce.

jednom mu je nasla RUZ NA OVRATNIKU KOSULJE! gasp. eto tolko
Xayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 02:23   #10
Ako previse vremena provodi na internetu drk...juci ili bavljenem IT-om.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 03:10   #11
Ako je muško.
Ili žensko.

A pogotovo ako ga partner uzima zdravo za gotovo i ne pruža mu ono što mu treba .
Jelda da je mrvicu teže malo pogledat oko sebe i priznat si da si možda u "zagrljaj drugome" otjerao osobu kojoj je ustvari bilo stalo do tebe, a ti si se pak ponašao kao da te ionako boli kurac .

Svi smo mi zlata i cvijeće kad treba preuzet bar dio krivnje.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 03:40   #12
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ako je muško.
Ili žensko.

A pogotovo ako ga partner uzima zdravo za gotovo i ne pruža mu ono što mu treba .
Jelda da je mrvicu teže malo pogledat oko sebe i priznat si da si možda u "zagrljaj drugome" otjerao osobu kojoj je ustvari bilo stalo do tebe, a ti si se pak ponašao kao da te ionako boli kurac .

Svi smo mi zlata i cvijeće kad treba preuzet bar dio krivnje.
Na drugoj temi jedna je tvrdila da decko zeli vise seksa i potice ju, al njoj se ne da i njoj je to okej, kad sam joj rekla da ce taj odleprsati u dogledno vrijeme, rekla mi je da se veza ne sastoji samo do seksa.

Dakle decko otvoreno govori sto mu smeta i sto zeli poboljsati, a ona misli da je nezamjenjiva, eh..
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 04:38   #13
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Na drugoj temi jedna je tvrdila da decko zeli vise seksa i potice ju, al njoj se ne da i njoj je to okej, kad sam joj rekla da ce taj odleprsati u dogledno vrijeme, rekla mi je da se veza ne sastoji samo do seksa.

Dakle decko otvoreno govori sto mu smeta i sto zeli poboljsati, a ona misli da je nezamjenjiva, eh..
Jako je ružno osobu koja bude prevarena barem su-okrivit, ali da... Ponekad njihovi partneri u nedostatku nečega što bi trebali imat doma, to isto potraže van kuće.
Pogotovo ako se to desi neplanirano u situaciji poput izlaska u klub sa dečkima/curama bez partnera.

Ne pronalazim neka opravdanja za one koji imaju ljubavnice tjednima/mjesecima/godinama, ali da razumijem ove koji iz čiste frustriranosti pogotovo "pod utjecajem" naprosto naprave glupost - razumijem.
I dalje smatram da je prevara dno dna, ali ipak je svaka prevara priča za sebe koliko god se sve one stavljale pod zajednički nazivnik.

Mislim da oni koji varaju dijele određenu dozu nezadovoljstva vezom - bili razlozi površni ili dublji.
Kako god, ja osobno bih u ovim godinama radije otišla nego prevarila i ne vidim scenarij u kojem barem ne bi probala iskomunicirat i popravit kaj mi smeta nego da bi odmah naskočila na drugi kurac.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 04:51   #14
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Jako je ružno osobu koja bude prevarena barem su-okrivit, ali da... Ponekad njihovi partneri u nedostatku nečega što bi trebali imat doma, to isto potraže van kuće.
Pogotovo ako se to desi neplanirano u situaciji poput izlaska u klub sa dečkima/curama bez partnera.

Ne pronalazim neka opravdanja za one koji imaju ljubavnice tjednima/mjesecima/godinama, ali da razumijem ove koji iz čiste frustriranosti pogotovo "pod utjecajem" naprosto naprave glupost - razumijem.
I dalje smatram da je prevara dno dna, ali ipak je svaka prevara priča za sebe koliko god se sve one stavljale pod zajednički nazivnik.

Mislim da oni koji varaju dijele određenu dozu nezadovoljstva vezom - bili razlozi površni ili dublji.
Kako god, ja osobno bih u ovim godinama radije otišla nego prevarila i ne vidim scenarij u kojem barem ne bi probala iskomunicirat i popravit kaj mi smeta nego da bi odmah naskočila na drugi kurac.
slazem se.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 06:08   #15
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ako previse vremena provodi na internetu drk...juci ili bavljenem IT-om.

E to to.
Istrazivanja su pokazala da bavljenje IT-em povecava sansu za varanjem za najmanje 95%.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 07:47   #16
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Na koncu, budimo objektivni, koji nogometaš zabija najviše golova? Onaj koji je stalno u prilikama! Tako da privlačni ljudi isto spadaju u "rizičniju" skupinu, i nerijetko čujem mušku filozofiju kako neće oženiti ljepoticu, jer bi je teško, ili makar teže, "sačuvali".
Budimo objektivni, netko tko je ružan je daleko više gladan pažnje, afirmiranja i glađenja ega s obzirom da je pažnje i glađenja doživio iznimno malo u odnosu na ljepoticu. Samim time ružnoj ženi su i kriteriji nikakvi, te ih se zbari bez pola muke u odnosu na zgodnu.
Plus nerijetko se čuje muška filozofija kako su ružne žene bolje u krevetu jer se trude više od lijepih.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:37   #17
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
E to to.
Istrazivanja su pokazala da bavljenje IT-em povecava sansu za varanjem za najmanje 95%.
Vrijedi to za oba spola ili samo muške IT
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 17:39   #18
Tko je sklon varanju može imati najbolju ženu/muža na svijetu s kojom se sexa svaki dan i opet će prevariti.
To je takav karakter kojemu je najvažnije dokazivanje i podizanje ega.
Nema tu filozofije. Varalice je teško otkriti na početku. Obično pokažu pravo lice kad je već kasno (kad uđu u brak i dobiju djecu).
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 01:23   #19
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Znaš nanjušiti šonje. Brzo detektiraš bete.
Sonja je ona strana koja vara, a ne prevarena strana. Jer se sonja boji da raskine vezu koja mu/joj ne odgovara, pa izvan kuce trazi ono sto mu/joj treba. To je bedno i kukavicki.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 07:58   #20
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ako previse vremena provodi na internetu drk...juci ili bavljenem IT-om.
Kaj znaci bavljenje IT-om?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.