Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2005., 09:05   #21
pastaman chant
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 13:19   #22
Re: Ispis iz Crkve

Quote:
brijac kaže:
Želio bi se ispisati iz registra vjernika u katoličkoj crkvi, te takoder promjeniti vjeru u popisu stanovnostva. Kako je bilo što od ovoga moguce za napraviti ?
Ispisivanje iz crkve samo je po se bi nelogicno.
Ne mozes ispisati jer u nisi ni upisan.

Postoje ipak neke crkve koje prakticiraju ispisivanje kao naprimjer "adventisti sedmog dana" jer oni sebe dozivljavaju kao nekakav klub.
Kod njih je moguce i automatsko ispisivanje ako se pokaze da si nedovoljno bio prisutan na bogosluzjima ili se dokaze da ne zivis u skladu sa nacelima crkve ili ne dajes desetak.
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 21:39   #23
Re: Re: Ispis iz Crkve

Quote:
xara kaže:
Ne mozes ispisati jer u nisi ni upisan.
Kako nisi? Krštenje, krizma?
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:10   #24
Kako "izaći" iz crkve?

da, koji je postupak za "otkrstiti se"? krštena sam kao dijete, nitko me ništa nije pitao..katolkinja..
želim prestati biti dio toga svega..čega god..
ali kako?
puka_znatizelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:13   #25
Primiš Islam i gotovo.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:16   #26
Nisi rodena bezveze u nekoj religiji , nemoras ju "koristit" doci ce to poslije vremenom,samo se smiri i cekaj imas vremena.
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:16   #27
daaaj ozbiljno pitam!
puka_znatizelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:21   #28
pa cega ces onda postati dio,nicega!?Dio vec jesi i razmisljaj kako,zasto si i jesi vec dio a zasto nisi ,to ti je vec dobar odgovor.Samo cekaj i probaj i vrijeme ce pokazati.
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:25   #29
Ili primi Islam ili postupi kako ti savjetuje Blog.Nemoj odlaziti u nevjerstvo ni u kom slučaju imat ćeš jako težak život.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:28   #30
Quote:
blog kaže:
pa cega ces onda postati dio,nicega!?Dio vec jesi i razmisljaj kako,zasto si i jesi vec dio a zasto nisi ,to ti je vec dobar odgovor.Samo cekaj i probaj i vrijeme ce pokazati.
daaaj sprdaš!? nemam uopće o čemu više razmišljati. zaista ne trebam savjet tog tipa. ateist sam i imam dovoljno godina i svijesti da znam što sam..a kao takva u katoličkoj crkvi nemam što raditi...
samo me zanima potupak?
puka_znatizelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:33   #31
Ma pusti administraciju, nek ju vode oni kojima treba. Ja sam kao dijete krsten u katolicizmu, kasnije kao mladic sam presao u protestansku crkvu. Vjerojatno me i dan danas kada sam agnostik i jedni i drugi drze zapisanim medju svojim knjigama.

Isto sam tak nekad mislil, e bas bi trebal traziti ih da me "sluzbeno" otkrste i ispisu, ali nije vrijedno niti pet minuta vremena.

Nek piskara tko sto hoce, covjek zivi po svojoj savjesti i as long as we know who we are. Nisam se pitao niti koje nacije zelim biti niti koje boje koze...ma drugi nek nas stavljaju gdje hoce, ali i ti i ja smo samo ljudi i vjerujem da i ti ne zelis biti nista vise nego COVJEK.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:51   #32
Glupo je prvo iz svoje vjere ici u drugu,a pogotovo ne izac iz jedne a uc u drugu,to je najgorje.Jos gorje je jedino u nista ne vjerovat i zivit ko cigla ispred televizora!
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 19:05   #33
Quote:
Glupo je prvo iz svoje vjere ici u drugu,a pogotovo ne izac iz jedne a uc u drugu,to je najgorje.Jos gorje je jedino u nista ne vjerovat i zivit ko cigla ispred televizora!
Znaš li šta je glupo.Na uljudnost odgovoriti neuljudno.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 20:18   #34
Quote:
Musliman.hr kaže:
Znaš li šta je glupo.Na uljudnost odgovoriti neuljudno.

još je gluplje postati pripadnik tvoje religije "mira"
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 20:21   #35
mislim da moras rec svom prvom popu, pa ce on biskupu...i tako to...
dominikx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 20:36   #36
Quote:
blog kaže:
Glupo je prvo iz svoje vjere ici u drugu,a pogotovo ne izac iz jedne a uc u drugu,to je najgorje.Jos gorje je jedino u nista ne vjerovat i zivit ko cigla ispred televizora!
curu ne zanima predika o vjeri, jer se izjasnila kao ateistkinja, nego pita da joj netko objasni birokraciju

...a kakve veze vjera sa ciglom i TV ima, to valjda ni sam neznas

kad sam ja vidio kakvi se licemjerci danas nazivaju krscanima i vucaraju po crkvama, koji su se meni prije 20-30 godina smijali kad sam ja isao u crkvu, odmah sam se ispisao iz crkve, da ne dodje netko na pomisao da sam i ja u toj ekipi.
__________________
nista bez muda
Futzablon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 21:49   #37
ti si ocito shvatio da za tebe vjera ni nije jer gledas tko je a tko nije u crkvi i bolje da se "ispises",a z a puku znatizelju ima sanse , za tebe izgleda vise nema sanse!!
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 23:00   #38
bird, PM!
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 23:05   #39
Quote:
blog kaže:
Nisi rodena bezveze u nekoj religiji , nemoras ju "koristit" doci ce to poslije vremenom,samo se smiri i cekaj imas vremena.
Quote:
blog kaže:
pa cega ces onda postati dio,nicega!?Dio vec jesi i razmisljaj kako,zasto si i jesi vec dio a zasto nisi ,to ti je vec dobar odgovor.Samo cekaj i probaj i vrijeme ce pokazati.
Quote:
blog kaže:
Glupo je prvo iz svoje vjere ici u drugu,a pogotovo ne izac iz jedne a uc u drugu,to je najgorje.
Znaci slazes se da krscanstvo treba vratit natrag samo na Isusa (a i on je bio zidov) jer od apostola na dalje svi krscani su sto milom sto silom prelazili sa neke druge vjere vlastite kulture i vlastitih otaca na tamo neku hippi istocnu sektu
 
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 23:09   #40
Quote:
blog kaže:
ti si ocito shvatio da za tebe vjera ni nije jer gledas tko je a tko nije u crkvi i bolje da se "ispises",a z a puku znatizelju ima sanse , za tebe izgleda vise nema sanse!!

Meni to ispisati se iz crkve zvuci kao ispisati se iz vrtica.

Zasto je bitno ispisati se iz neceg kada to jednom prerastes?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.