Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 09:56   #41
Za pocetak probaj sa nekom od nevladinih udruga koje se bave slicnim problemima. One ce te uputiti kako dalje. Probaj B.a.B.e. npr.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 10:40   #42
Quote:
bambi101 kaže: Pogledaj post
Molim vas savjet!
Zanimaju me brojevi telefona ustanova na koje se može prijaviti "čovjeka" koji godinama psihički zlostavlja obitelj
koja si zupanija? (odnosno, u kojoj zupaniji zivi obitelj zlostavljaca i on sam?)
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 11:03   #43
Ima li u obitelji maloljetnika?
to mijenja situaciju i može zatražiti pomoć i od Centra za soc,skrb.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 11:57   #44
Ako ima maloljetnika, obavezno treba obavjestiti centar za socijalnu skrb po mjestu prebivalista, koji ce dalje inicirati ako bude trebalo i odredeni postupak pred sudom.
Nightrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:01   #45
Hvala svima.
Radi se o Osijeku, maloljetnih članova obitelji nema.
bambi101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:20   #46
Quote:
bambi101 kaže: Pogledaj post
Hvala svima.
Radi se o Osijeku, maloljetnih članova obitelji nema.

ukoliko ste zrtva nasilja, trebate smjestaj, pomoc, savjet i sl. obratite se na slijedece adrese:

- centar za profesionalnu rehabilitaciju osijek - centrala tel. 208-308, savjetovaliste - 215-199 /ono radi u okviru sklonista/

- Sunce, drustvo za psiholosku pomoc, Waldingerova 11. tel:368-888, sos telefon radnim danom od 16-19 h, pomoc i savjeti i osobnim dolaskom i to utorkom i cetvrtkom od 17-19 h uz najavu telefonom

- zenska udruga Izvor, Tenja tel:290-433, sos telefon 0800 200 151

- udruga zena Dalj tel:591-053

- GORD, gradjanska organizacija razvoja Dalj tel:591-195, sos telefon 0800 200 008

to je sve u os-bar zupaniji

osim toga, tu je pravobraniteljica za ravnopravnost spolova, a kod nasilja i zlostave djece Ured pravobranitelja za djecu koji ima i u Osijeku, setaliste kardinala Franje Sepera 6., tel:213-098, radno vrijeme 7,30-15,30, putem telefona rade svaki dan od 9-11 sati u koje vrijeme mozete najaviti tj. dogovoriti termin za svoj dolazak...

pomoglo?
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:34   #47
Hvala!
A da li će i koliko netko iz tih udruga uspjeti pomoći, vidjet ćemo. Moram priznati da baš ne vjerujem u cjelokupni sustav bilo čega u lijepoj našoj. Zato se i trpi godinama, vjerujući da će prije netko doći k pameti negoli će državne institucije riješiti bilo što!
bambi101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 18:12   #48
a policija?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:52   #49
obavezno zvati policiju i opet i opet i opet....

sramota je sakrivati nasilje u obitelji a ne prijaviti ga.
huškakuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 09:06   #50
Quote:
bambi101 kaže: Pogledaj post
Hvala!
A da li će i koliko netko iz tih udruga uspjeti pomoći, vidjet ćemo. Moram priznati da baš ne vjerujem u cjelokupni sustav bilo čega u lijepoj našoj. Zato se i trpi godinama, vjerujući da će prije netko doći k pameti negoli će državne institucije riješiti bilo što!
a kako ce rijesiti ako im se ne obratite?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 17:18   #51
IMAM JEDNO PITANJE. U ŠETNJI SAM PROLAZILA KRAJ JEDNE ZGRADE IZ KOJE SE KROZ ODŠKRINUTI PROZOR čuo razgovor , ako se to tako može nazvati, oca i sina. sin je pitao oca "zašto, tata? što sam napravio?", na što je ovaj odgovorio "šuti, šuti i daj ruku.(vjerojatno ga je udari), okreni se". krenula sam na prijed, ne znajući što uopće mogu ućiniti, kad sam čula dječaka kako vrišti i plače..što napraviti?
ne poznajem te ljude inače
blabla15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 15:36   #52
policija

uvijek i uvijek zvati policiju, prijava može biti anonimna
Hailie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 18:47   #53
Nasilje u obitelji - baka

Dakle, živim na selu s roditeljima, bakom i dedom. deda je invalid bez obje noge i potebna mu je stalna njega. (malo opis situacije) imamo primanja iznad hrvatskog prosjeka (znači možemo si priuštiti normalan život).
I sad baka. Podvrgava nas višednevnoj torturi (psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje itd., imam audio snimke kao "dokaz"). šta se dešava, mjesec-dva sve super i ok, al kad počne i po dva tjedna se dere, lupa vratima i sl. nemožeš joj uopšte prići i pitati šta ju mući, pomoći joj, baš ništa. naravno pred drugim ljudima sve super (al u zadnje vrijeme se ni pred drugima nemože suzdržati. i to od kad znam za sebe (imam 22 godine).

Inače brat i ja izbjegavamo dolazit doma u tim trenucima (ostajem na stanu i tak), al krivo mi je dede(koji je u krevetu) i roditelja.

može savjet kako to riješiti? socijalni radnik? umobolnica?
kenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 01:05   #54
Quote:
kenik kaže: Pogledaj post
Dakle, živim na selu s roditeljima, bakom i dedom. deda je invalid bez obje noge i potebna mu je stalna njega. (malo opis situacije) imamo primanja iznad hrvatskog prosjeka (znači možemo si priuštiti normalan život).
I sad baka. Podvrgava nas višednevnoj torturi (psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje itd., imam audio snimke kao "dokaz"). šta se dešava, mjesec-dva sve super i ok, al kad počne i po dva tjedna se dere, lupa vratima i sl. nemožeš joj uopšte prići i pitati šta ju mući, pomoći joj, baš ništa. naravno pred drugim ljudima sve super (al u zadnje vrijeme se ni pred drugima nemože suzdržati. i to od kad znam za sebe (imam 22 godine).

Inače brat i ja izbjegavamo dolazit doma u tim trenucima (ostajem na stanu i tak), al krivo mi je dede(koji je u krevetu) i roditelja.

može savjet kako to riješiti? socijalni radnik? umobolnica?
BOK.Mislim da bi trebao pokušati s bakom razgovarati kad nije agresivna,na temelju razgovora znat ćete kako dalje.
marijana100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 07:56   #55
Quote:
kenik kaže: Pogledaj post
Dakle, živim na selu s roditeljima, bakom i dedom. deda je invalid bez obje noge i potebna mu je stalna njega. (malo opis situacije) imamo primanja iznad hrvatskog prosjeka (znači možemo si priuštiti normalan život).
I sad baka. Podvrgava nas višednevnoj torturi (psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje itd., imam audio snimke kao "dokaz"). šta se dešava, mjesec-dva sve super i ok, al kad počne i po dva tjedna se dere, lupa vratima i sl. nemožeš joj uopšte prići i pitati šta ju mući, pomoći joj, baš ništa. naravno pred drugim ljudima sve super (al u zadnje vrijeme se ni pred drugima nemože suzdržati. i to od kad znam za sebe (imam 22 godine).

Inače brat i ja izbjegavamo dolazit doma u tim trenucima (ostajem na stanu i tak), al krivo mi je dede(koji je u krevetu) i roditelja.

može savjet kako to riješiti? socijalni radnik? umobolnica?
zasto takvi ljudi zive, na svoju zalost, ja poznajem barem 2 slicne osobe..one si , po mom misljenju nemogu pomoc, istovremeno su i nasilnici al i teski dusevni bolesnici, iako to naravno nece priznat..problem je sto takvi iskaljuju svu svoju frustraciju i nervozu, bijes na drugim ljudima,pa zato nikad nece crknut , nego dapace zive 100 godina i nikako da spase svijet svoje nazocnosti..oni jednostano traze svoje zrtve..pred ostatkom svijeta vjesto skrivaju svoju zlu narav..oprosti zbog ovog izljeva..al imam slicnu situaciju, nasrecu ne zivim vise u toj sredini..moj savjet..ne pojavljuj se tu..njoj vise ni dragi bog ne moze pomoc..psihijatrija da..il naravno toljaga..e da ma kakvo razgovaranje, ne moze se tu nista razgovorom postic..NISTA
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)

Zadnje uređivanje Katrin : 31.10.2008. at 11:05.
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 09:07   #56
Da nije bolesna ? Lijekovi u ovakvim slučajevima pomažu
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 09:07   #57
rastava braka
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 18:24   #58
ha, čuj. prisilno psihijatrijsko liječenje.
ako se dokaže da je zbilja opasna za svoju okolinu (bilo fizički ili mentalno) ... moguće ju je zatvoriti u umobolnicu.

takvo ponašanje zbilja nije u redu pogotovo prema čovjeku koji je nepokretan.

odi psihijatru i dogovori se s njim.

nema empatije i nema razumijevanja za takve stvari.

vi svi možete otići od nje, meni je na umu samo taj čovjek koji je bespomoćan.

poduzmi nešto hitno. jer zbilja, ali zbilja nije u redu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 09:16   #59
HTML Code:
BOK.Mislim da bi trebao pokušati s bakom razgovarati kad nije agresivna,na temelju razgovora znat ćete kako dalje.

Hm, tu potoji problem, kad nije agresivna ništa joj ne fali sve super (najdraža snaha, unuci idt. smo joj mi).
kenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 09:22   #60
Quote:
Da nije bolesna ? Lijekovi u ovakvim slučajevima pomažu
Da, bolesna je, bio kod doktora i dobila je tablete, ali kad luduje ih ne uzima, ne samo te nek i one za tlak i sl., a kak da ju prislilim

Socijalna radnica mi rekla nek joj posvetimo više pažnje, al kad te neko svakodnevno naziva kurvom i svim mogućim domaćim životinjama teško mu je posvetiti pažnju, a dok je sve ok onda odbija pažnju.
kenik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.