Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2007., 02:02   #41
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
mislim ono, kažeš mi da sam hardcore bjeač, a ja te tako pažljivo slušam. čak i primjetim promjenu avatara i još te prepoznam, pohvalim, kažem da si lijepa.
i to mi je hvala
Ah to- to je najveći rank žene u kapitalizmu-bejač
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 02:03   #42
Endimion mi je tako sexy ustvari osjećam neku astralnu povezanost.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 02:39   #43
Quote:
diki kaže:
on topic (djelomično)
ima li možda oralna faza veze s onim da neki ljudi jednostavno moraju imati nešto u ustima (olovku, prste)? svi vi, s pokvarenom maštom i prljavim strastima, bolje ne komentirajte.
da. školski primjer djelomičnog zaostatka u fazi kad se svijet najviše promatra usnim otvorom.
ja imam pokvarenu maštu i prljave strasti, pa zamišljam... svašta

Quote:
outoftheblue kaže:
Ček sam malo ali to sam ja.
Razrezat ću si vratnu žilu ak mi ne povjeruješ.
gle ja da sam muško stavila bi samoj sebi ku*ac u usta.
pa naravno da si ti, odmah sam te prokužio. samo si tu puno bolja. bila ti je prije par dana neka gdje si me baš prestrašila, napravila si neku grimasu.
ova je totalno jebozovna.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 02:45   #44
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pa naravno da si ti, odmah sam te prokužio. samo si tu puno bolja. bila ti je prije par dana neka gdje si me baš prestrašila, napravila si neku grimasu.
ova je totalno jebozovna.
Nabijem te u *****
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 02:58   #45
ma ve. što ti je to *****?
pička?

ajme ode se ne smi psovati
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 03:13   #46
Ma pizda!
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 10:32   #47
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
jedna moja prijateljica (ne, nisam ja ) liječila se od depresije. bila sam kod nje kad joj je bioenergetičar nešto radio, nemam blage što, a nakon čega sam svoju legicu pronašla kako leži sklupčana u obliku fetusa i da prostite, sva je bila zasrana i zapišana. jel to preporađanje?
Nije.

Preporađanje je tehnika svjesnog disanja kojom se organizam oslobađa energetskih blokada u tijelu.

Diše se nešto brže nego inače, gornjim dijelom pluća. Nakon određenog vremena takvim disanjem u tijelu se aktiviraju potisnuti sadržaji.

Prvih nekoliko preporađanja prate "tjelesne senzacije" poput grčenja, treskavice, ljudi plaču i sl. To su popratne senzacije koje dođu kao neka vrsta početnog otpora organizma. Nakon nekoliko seansi one nestanu i uz iskusnog preporoditelja ne predstavljaju veći problem.

Kako se u procesu preporađanja disanjem oslobodi jedan dio potisnutih sadržaja osoba se nakon seanse osjeća .

Zbog toga je vrlo važno da proces preporađanja vodi iskusni terapeut koji je sam prošao obuku za preporoditelja i uradio barem 50-tak preporađanja. Preporoditelj mora imati dovoljno iskustva da u svakom trenutku zna što se s klijentom događa i sigurno privede seansu kraju.

A ovo što si navela u svom primjeru nema veze s preporađanjem i zbilja je horor.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 10:43   #48
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Ja sam još u oralnoj fazi
i preskočola analnu i koje još faze i na sex fazu
jako štetno


a kad je suša....
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 11:35   #49
Ku*ci, pi*ke, govna, pišalina, prljavština, sex...
Sve se to našlo u zadnjih par postova na ovoj temi... Strah me uopće razmišljati gdje ovo vodi
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 12:22   #50
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nije.

Preporađanje je tehnika svjesnog disanja kojom se organizam oslobađa energetskih blokada u tijelu.

Diše se nešto brže nego inače, gornjim dijelom pluća. Nakon određenog vremena takvim disanjem u tijelu se aktiviraju potisnuti sadržaji.

Prvih nekoliko preporađanja prate "tjelesne senzacije" poput grčenja, treskavice, ljudi plaču i sl. To su popratne senzacije koje dođu kao neka vrsta početnog otpora organizma. Nakon nekoliko seansi one nestanu i uz iskusnog preporoditelja ne predstavljaju veći problem.

Kako se u procesu preporađanja disanjem oslobodi jedan dio potisnutih sadržaja osoba se nakon seanse osjeća .

Zbog toga je vrlo važno da proces preporađanja vodi iskusni terapeut koji je sam prošao obuku za preporoditelja i uradio barem 50-tak preporađanja. Preporoditelj mora imati dovoljno iskustva da u svakom trenutku zna što se s klijentom događa i sigurno privede seansu kraju.

A ovo što si navela u svom primjeru nema veze s preporađanjem i zbilja je horor.
bez uvrede, ali to su gluposti kojima new age šarlatani zarađuju svoj novac.
kakvo disanje gornjim dijelom pluća? ošit je pod plućima, i kad dišemo, guramo ga dolje, stvara se podtlak i zrak ulazi kroz dušnik i puni pluća.
ne možeš disati gornjim dijelom. svi dišu jednako, samo neki pliće, neki dublje. ako dišeš duboko i brzo, poremetit ćeš ravnotežu kisika u krvi, pa će biti bazičnija, i zavrtit će ti se u glavi. srećom, tu su sustavi pufera koji brzo vrate sve u normalu.

na tim "seansama" se osobu vjerojatno temeljito sjebe hiperventilacijom, mantranjem i što ti ja znam čim, da bi ona sebi uvrtila u glavu da je preporođena i iskeširala lots and lots of money.
a to se zove šarlatanstvo i staro je skoro koliko i prostitucija.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 12:43   #51
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
bez uvrede, ali to su gluposti kojima new age šarlatani zarađuju svoj novac.
Šarlatanstvo i new age postoji u svemu.
Quote:
kakvo disanje gornjim dijelom pluća? ošit je pod plućima, i kad dišemo, guramo ga dolje, stvara se podtlak i zrak ulazi kroz dušnik i puni pluća.
ne možeš disati gornjim dijelom. svi dišu jednako, samo neki pliće, neki dublje.
Ovdje je riječ o tehnici kojom se namjerno i svjesno diše gornjim dijelom.
Quote:
ako dišeš duboko i brzo, poremetit ćeš ravnotežu kisika u krvi, pa će biti bazičnija, i zavrtit će ti se u glavi. srećom, tu su sustavi pufera koji brzo vrate sve u normalu.

na tim "seansama" se osobu vjerojatno temeljito sjebe
hiperventilacijom, mantranjem i što ti ja znam čim,
Zbog toga je kao i u svemu ostalom važno da preporađanje izvodi stručna osoba koja je za to obučena.
Quote:
da bi ona sebi uvrtila u glavu da je preporođena i iskeširala lots and lots of money.
a to se zove šarlatanstvo i staro je skoro koliko i prostitucija.
Cijena preporađanja iznosi oko 250 kuna. Toliko košta i prosječna ženska frizura bez pramenova.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:18   #52
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovdje je riječ o tehnici kojom se namjerno i svjesno diše gornjim dijelom.
Zbog toga je kao i u svemu ostalom važno da preporađanje izvodi stručna osoba koja je za to obučena.
fish, kako se obučavaju ljudi za taj posao?
nekako i dalje ostajem pri mišljenju da osoba nikako ne bi trebala ići na takve "seanse". pogotovo kod nekoga tko ima sumnjiv životopis. zar ne može osoba koja to želi napraviti otići kod psihologa i izazvati to stanje, a zatim lijepo ići kontinuirano kod liječnika/psihologa na tretmane, bez plaćanja. to je igranje sa psihom. te tehnike disanja svašta mogu izazvati. i što ako dođe neki njonjo kojemu bih ja bila prva "stranka"? ono, ja mu se počnem grčiti i padati u nesvijest, a on ne zna što da radi. mislim, hrpa ljudi nakon takvih tretmana može ostati posve nespojena sa samim sobom. i tko bi tu onda bio kriv?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:39   #53
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
fish, kako se obučavaju ljudi za taj posao?
Potrebno je najprije poći od sebe. To znači uraditi veći broj preporađanja uz iskusnog preporoditelja. Po meni barem 50.
Nakon toga veći broj puta sudjelovati u asistiranju preporoditelju dok on radi preporađanje. Na taj način se dobije uvid kako to izgleda s "druge strane ogledala". To dođe kao praksa.

Kada se sve to napravi onda ide obuka gdje preporoditelj uči novaka svim finesama profesije. Kada će osoba biti spremna za samostalnog preporoditelja ovisi o tome koliko često i kako radi.
Quote:
nekako i dalje ostajem pri mišljenju da osoba nikako ne bi trebala ići na takve "seanse". pogotovo kod nekoga tko ima sumnjiv životopis. zar ne može osoba koja to želi napraviti otići kod psihologa i izazvati to stanje, a zatim lijepo ići kontinuirano kod liječnika/psihologa na tretmane, bez plaćanja. to je igranje sa psihom. te tehnike disanja svašta mogu izazvati.
Istina, tehnike disanja su moćne.

U Poljskoj se preporađanje izvodilo unutar sustava zdravstva. Kod nas, kao što znaš nema takve mogućnosti.
Quote:
i što ako dođe neki njonjo kojemu bih ja bila prva "stranka"?
Svaki preporoditelj ima prvog klijenta. Isto kao i svaki Dr. prvog pacijenta.
Međutim ako je preporoditelj napravio dovoljno preporađanja i završio obuku nema razloga da svoj prvi posao ne obavi kako treba.
Quote:
ono, ja mu se počnem grčiti i padati u nesvijest, a on ne zna što da radi. mislim, hrpa ljudi nakon takvih tretmana može ostati posve nespojena sa samim sobom. i tko bi tu onda bio kriv?
Preporoditelj mora znati u svakom trenutku što da radi.

A ako ideš kod šarlatana (kojih zbilja ima) nitko neće snositi posljedice umjesto tebe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 14:08   #54
[QUOTE=fish1968]
Quote:
Šarlatanstvo i new age postoji u svemu.
new age uglavnom jest šarlatanstvo. počelo je kao neki "pokret" za povećanje duhovnosti, a svelo se na zarađivanje na naivcima, prodavanje magle i pseudoznanost.

Quote:
Ovdje je riječ o tehnici kojom se namjerno i svjesno diše gornjim dijelom.
ne možeš disati "gornjim dijelom pluća" ako ti je ošit na dnu pluća. možeš disati plitko i duboko, a ono "gornjim dijelom" znači više se naprezati, koristiti dodatne mišiće i više širiti prsni koš i slično. no ne možeš disati "gornjim dijelom pluća". to je nemoguće. sasvim mi je jasno kakve gluposti prodaju na tim seansama.

Quote:
Zbog toga je kao i u svemu ostalom važno da preporađanje izvodi stručna osoba koja je za to obučena.
kako "obučiti" osobu za "metode" koje nisu znanstveno provjerene? mislim da bi se kvalitetni psiholozi i psihijatri zgrozili nad tim što se čini.

Quote:
Cijena preporađanja iznosi oko 250 kuna. Toliko košta i prosječna ženska frizura bez pramenova.
pa bolje ti je napraviti frizuru nego se sjebavati psihom. bar ćeš biti zadovoljnija i ljudi će te ljepše gledati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 14:26   #55
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Cijena preporađanja iznosi oko 250 kuna. Toliko košta i prosječna ženska frizura bez pramenova.
Meni moja frizerka za te novce ofarba podšiša i pramenove
dobro ja sam slušaj za sebe kad sam prekrasna.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 14:40   #56
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
new age uglavnom jest šarlatanstvo. počelo je kao neki "pokret" za povećanje duhovnosti, a svelo se na zarađivanje na naivcima, prodavanje magle i pseudoznanost.
Istina.
Quote:
ne možeš disati "gornjim dijelom pluća" ako ti je ošit na dnu pluća. možeš disati plitko i duboko, a ono "gornjim dijelom" znači više se naprezati, koristiti dodatne mišiće i više širiti prsni koš i slično. no ne možeš disati "gornjim dijelom pluća". to je nemoguće. sasvim mi je jasno kakve gluposti prodaju na tim seansama.
kako "obučiti" osobu za "metode" koje nisu znanstveno provjerene? mislim da bi se kvalitetni psiholozi i psihijatri zgrozili nad tim što se čini.
Imaš li iskustvo preporađanja?
Quote:
pa bolje ti je napraviti frizuru nego se sjebavati psihom.
Ovdje nije riječ o s******** psihe, već o tehnici preporađanja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:09   #57
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Potrebno je najprije poći od sebe. To znači uraditi veći broj preporađanja uz iskusnog preporoditelja. Po meni barem 50.
Nakon toga veći broj puta sudjelovati u asistiranju preporoditelju dok on radi preporađanje. Na taj način se dobije uvid kako to izgleda s "druge strane ogledala". To dođe kao praksa.
Kada se sve to napravi onda ide obuka gdje preporoditelj uči novaka svim finesama profesije. Kada će osoba biti spremna za samostalnog preporoditelja ovisi o tome koliko često i kako radi.
Istina, tehnike disanja su moćne.
U Poljskoj se preporađanje izvodilo unutar sustava zdravstva. Kod nas, kao što znaš nema takve mogućnosti.
Svaki preporoditelj ima prvog klijenta. Isto kao i svaki Dr. prvog pacijenta.
Međutim ako je preporoditelj napravio dovoljno preporađanja i završio obuku nema razloga da svoj prvi posao ne obavi kako treba.

Preporoditelj mora znati u svakom trenutku što da radi.

A ako ideš kod šarlatana (kojih zbilja ima) nitko neće snositi posljedice umjesto tebe.
o.k., ali fish, tko obučava preporoditelja? mislim, ako ja želim biti preporoditelj, mene će isto obučiti neki obučeni preporoditelj, ali tko stoji iza svega toga?
nisam znala da je to igdje bilo u sklopu zdravstva. kad bi bilo kod nas u sklopu zdravstva, vjerojatno bih prva otišla, iz znatiželje i ne bih se bojala jer bih znala da sam u rukama stručne osobe koja je godinama učila za svoje zvanje i koja bi odgovarala za svoje pogreške. ovako, ako me neki preoroditelj shebe, JA odgovoram sama za svoje postupke (ma zamisli), a on će i dalje ići okolo i trančirati ljude. no thanks
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:10   #58
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pa bolje ti je napraviti frizuru nego se sjebavati psihom. bar ćeš biti zadovoljnija i ljudi će te ljepše gledati.
ne nužno, endimione, ne nužno
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:44   #59
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
o.k., ali fish, tko obučava preporoditelja? mislim, ako ja želim biti preporoditelj, mene će isto obučiti neki obučeni preporoditelj, ali tko stoji iza svega toga?
Iza svega toga stoji osoba po imenu Leonard Orr, njegova najbolja učenica Sondra Ray i 70.-te godine.

Tehniku je otkrio sasvim slučajno (na netu ima dosta materijala o tome).

A kako su 70.-tih godina širom planete bila popularna "djeca cvijeća" ...sve se brzo širilo. Tehnika je u Evropu došla slučajno, tj. opet zato jer je jedna od Leonardovih bivših porjeklom Poljakinja.

U svakom slučaju izgleda da je to s "djecom cvijeća" imalo i neke prednosti.

Naime, ljudi su puno radili, a samim time osigurali i dovoljno iskustva s tehnikom preporađanja.

Ali....
Leonardu je sva ta slava i popularnost udarila u glavu. Toliko jako da tvrdi kako preporađanje može osigurati besmrtnost.
Tako da u literaturi ima jako puno materijala na tu temu što je šteta, jer nije realno.

Međutim, unatoč svemu i na svu sreću to ne umanjuje vrijednost ove tehnike disanja koja je izuzetno učinkovita.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:04   #60
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
bez uvrede, ali to su gluposti.
jeez endi - za tebe ćemo smisliti neku pjesmicu - što pjesmicu - HIMNU!!!
i danju i noću
i zimi i ljeti
u petak i svetak
marljivo tipkam, marljivo tipkam jaaaaaaaaa
ne dišem, ne spavam
ne se.em, ne je.em, ne kuham,
ali o sveeeemu sve ja znam...
i hojla, hojla...
ne dišem ne je.em, ne se.em
ali o sveeeemu sve jaaaaa znam.

i tipkam i tipkam i tipkam, marljivo tipkam
i danju i noću u monitor buljiiim jer najpametniji sam jaaaaa!!
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche

Zadnje uređivanje mandragora : 18.02.2007. at 16:05. Reason: pravopis
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.