Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Pogledaj rezultate ankete: smatrate li sebe modernom kućanicom?
da, radim 8 sati, imam obitelj i kućanica sam, muka mi je 8 25.81%
da, radim 4 sata, imam obitelj, volim ići na tržnicu i kuhati 4 12.90%
da, imam privatan biznis, veliko imanje, farmu i 4 djece 2 6.45%
da, radim i imam obitelj, doma je sve ok, ali sam debela, pa nisam sretna 1 3.23%
ne, ne znam kuhati i ne volim cistiti 4 12.90%
ne, znam kuhati, na poslu je sve ok, ali nemam privatan zivot 4 12.90%
ne, na poslu i privatno je sve ok, ali se ne znam organizirati po kuci 6 19.35%
ne, gadi mi se sve sto ima veze s kucanskim poslovima 2 6.45%
Glasovatelji: 31. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2007., 21:35   #41
ja sam inace dosta dobro organizirana i mogla bih relativno brzo ocistiti kucu i sve srediti, ali jednostavno nemam volje.

mislim, ocistila sam sve i oprala, ali nije mi bas neka satisfakcija.
ne ispunjava me to.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:08   #42
Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
sto dalje od ociju, to blize srcu
sto posto!
a ja sam po maminim i svekrvinim kriterijima očito kućanica u k...u, jer moj muž radi jednako koliko i ja. i kuha, i pegla, i riba wc,usisava....
uoće ne razmišljam jesam li moderna ili ne. bitno mi je da mm i ja podijelimo poslove pošteno....(pa da mogu više visit na forumu.... )
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:44   #43
Sebe ne smatram dobrom kucanicom iz razloga sto to ne volim da radim..ali umem da se dobro organizujem..platim za 2 x mesecno da se spremi stan..izmedju radim sama ..ne volim da peglam i perem sudove..volim da kuvam ali ne volim ici u kupovinu..Uhh valjda nisam ..najgora..
Trilijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 03:06   #44
živim s mamom

i mačkom
Pokondirena tikva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 03:10   #45
natch di ti je opcija radim od doma i kuham,pegla,cistim,pusim?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 09:33   #46
pošto sam ja doma, a muž radi logično je da sve po kući radim ja. iako kad smo zajedno podjednako sudjelujemo u čišćenju i spremanju. on je uredan, pa ne moram za njim skupljat stvari što mi uvelike olakšava život.
__________________
Don`t spend time with someone who doesn`t care spending it with you.
k-a-t-y is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 13:27   #47
U teoriji ja sam savrsena kucanica, zena, majka i vrhunska poslovna zena.

U praksi, previse visim na forumu
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 21:59   #48
mislim da je indikativno sto toliko zena 'mrzi kucanske poslove'.
a navodno ih ne vole ni frajeri.
i naravno da ce to onda biti izvor frustracija.
opet, vjerujem da kuhanje moze biti zabavno.
ciscenje mozda malo manje, ali opet postoji sistem da to ne bude takvo mucenje.
mislim, glupo si je praviti problem od necega sto ionako moras obaviti.
ko god je ikad zivio sam zna o cem pricam.
mislim da samo oni koji direktno iz mamine kuhinje sele u zeninu imaju jaja ocekivati da ce zena sve sama raditi.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 22:03   #49
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
natch di ti je opcija radim od doma i kuham,pegla,cistim,pusim?
to je opcija za trudnice.

inace, to ti je i podvrsta ovoge seme: 'radim 4 sata, imam obitelj, volim ići na tržnicu i kuhati'
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 22:16   #50
opet, ne mogu reci da uzivam u ciscenju kuce.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 23:02   #51
Tsunade, to mi je najgora opcija spremati svaki dan po nesto. Meni je bolje primiti se posla i sve temeljito ocistiti u jednom danu, osim kuhinje naravno, nju stalno cistim nego svaki dans i kvariti s necim i svaki dan izvlaciti usisivac i krpe i sredstva za ciscenje.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 23:51   #52
a proljetna generalka?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 02:00   #53
da čistim i spremam tri sata dnevno samoubila bih se po najkraćem postupku.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 02:49   #54
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
to je opcija za trudnice.

inace, to ti je i podvrsta ovoge seme: 'radim 4 sata, imam obitelj, volim ići na tržnicu i kuhati'
tak nekak al nije to to jer u dk nema trznice

ma sad trkeljam.
a volim kuhati,to mi je najdrazi hobi a kod pospremanja se i on ukljuci,ak je on zasrao sa frendovima da bas fakat treba dva sata ciscenja
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 09:33   #55
natch,
skučen je izbor u ovoj anketi. morala sam odabrati prvo iako mi je muka samo povremeno
a htjela bi da je moj život odavbir br 2 ili 3

dakle; preko tjedna jurim kao hrčak u kotaču, i baš kao i on uglavnom nigdje ne stižem; sve se svodi na najnužnije zahvate - kuhanje svaki dan nakon posla. čišćenja se baš i ne lovim, radije to malo vremena provedem sa svojom curicom
vikendom se bacamo na pospremanje. nažalost ne uspijem pronaći ženu za ispomoć pa muku podijelimo muž i ja. on sudjeluje onoliko koliko sam ga istrenirala. htjela bi krivicu za to svaliti na svekrvina leđa ali ne mogu jer je ona jedna divna žena koja je odgojila i muževa brata, a isti je pravi virtuoz u kuhinji. jednostavno, moj nema talenta, ni volje za većinu kućnih stvari ali radi ono što smo bilateralnim ugovorom dogovorili; podovi, suđe, prašina.... travu kosi najamnik. sve u svemu - logistika je uglavnom samo u mojoj glavi.
darling je jučer, samoinicijativno čak, pekao palačinke dok sam ja uređivala svoj mini-vrt.... nakon, otprilike, dva sata ulazim u kuću, a na tanjuru 6 palačinka... kaže da mu nisu izgarale, da ih nije jeo... ali kako samo 6 nakon dva sata nije mi znao objasniti

i dođe nedjelja navečer... i rastuži me
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 11:57   #56
radim puno dosta... i imam puno dosta posla po doma, ali bogaMI, ne pada mi na pamet picanit po stanu, i ono malo vremena što mogu provesti sa djetetom, da potrošim na krpe, domestos i usisavač. Ja si to nekak rascjepkam po cijelom tjednu... vikendima perem veš, pa dok ga se ne skupi par mašina, ne pada mi na pamet peglat ga (ili dok nemamo više kaj za obuć)... a i onda, stavim si dasku ispred telke, dovučem stolac i gledam telku... dok peglam.
Kuhanje je druga priča, i jedva čekam malo veći kontinuirani prilijev novca, da si "kupim" neku tetu koja će mi preko tjedna kuhati...finoo... nije da ne znam skuhati. O, mogu ja to... ali smislit kaj ću... pa vrtit se o kuhinji čuku, čuku i pol to gledati, mljackati, pljuckati... uf!
Na plac idem vikendom.... i kupim si ljubičice i klinčeke!
parizankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 13:12   #57
Što se mene tiče, ja sam "žrtva" planova, popisa, organiziranja, ali to mi je sve gušt. Dobro se osjećam kad mi je sve pod kontrolom. Kućanske poslove ne mrzim, i radim ih u stvari kad mi je gušt.
Funkcioniram na slijedeći način: na frižideru imam nekoliko lista - jedna je za šoping, jedna je popis poslova koje treba napraviti u stanu, kalendar s datumima za doktore ili neke druge obaveze, i jednu za zapažanja općenito.
Zapisujem jela koja mi se jedu ( i ostalim ukućanima ) i uvijek imam u pričuvi
namirnice za bar 3 potencijalna ručka. Obožavam kuhati, i želim da djeca imaju bar jedan obrok dnevno pošteni ( ručaju u školi, ali...),i preko tjedna su to ručkovi - večer koje mogu dosta brzo napraviti - rižota, pašte, čušpajzi ili što već. Što se tiče veša, to je bar lako, staviš u mašinu i opere se. Najviše vremena ti ode na vješanje. Peglanje, nisam luda za tim, pa ako me ne ćopava zanos, i tri tjedna niš ne speglam, ali kad je frka imam jednu curu koja mi popegla kad mi se skupi hrpetina.
Što se tiče čišćenja, volim da je oko mene uredno i čisto, jer se u urednom najbolje osjećam i svi u kući imamo zadatak da iza sebe ne ostavljamo stvari, već svatko iza sebe pospremi da ne bilo. Jednom u dva tjedna napravimo generalku, usisam svaki drugi, treći dan. Kupaonu isto svaki drugi ,treći dan, nekad žešće, nekad manje žestoko, ovisi koliko je zmazano.
Šoping u pravilu obavljam preko tjedna, najčešće četvrtak i to u šoping centrima, a na plac idem samo kad imam u planu kavu s nekim ( bilo muž ili frendice ), subotom. Vikende dosta provodimo vani kad je lijepo vrijeme, ali i ako se vučemo po doma, sve što radimo, radimo zaključno do podneva subotom, nakon toga razonoda i odmor.
I sve ovo je okvirno, ako se tokom dana dogovorim za neku kavu, taj dan nešto naručim za djecu izvana.
A moja bolja polovica, on misli da ja ionak previše radim, ali ja stvarno radim točno onoliko koliko me volja. On je dosta odsutan radi svog posla, i ja mu baš niti ne važem koliko je on spreman uključiti se u to pogotovo što je on uvijek za varijantu ajmo platit nekoga da napravi ono što se nama neda .
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:12   #58
Moram reći da sam impresionirana gore navedenim postom... sviđaju mi se cedulje na frižideru (ja imam samo za food), a posebno ona za zapažanja... pitanje: kaj pišeš na tu za zapažanja? Ono, muž ti ne dođe doma na vrijeme pa... škrab škrab - mamu ti tvoju pijanu! ili ...
parizankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 17:06   #59
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
mislim da je zaista bilo krajnje vrijeme da se otvori ovakav topic.

na to me potakao sljedeci post nase penelopace:



dakle, penelopa je jedna od zena koja 'sve stigne'. ja pak uspijem jedva odradit radno vrijeme i prosetat necaka i tolko sam crknuta navecer da jedino sto jos mogu radit je jednim prstom lupetati po forumu

sad me zanima, kako se vi organizirate da stignete i radit i spremit kucu pa si cak i nesto skuhat?

i zanima me konkretno. recimo subota je, dakle dan kad cistite kucu idete na trznicu perete robu i slicno, kako se organizirate preko vikenda, a kako svakodnevno?
kad sam kuhala svaki dan,pospremala,sve stizala-nisam bila zaposlena.
sad kad radim,pospremam vikendima,kuham vikendom..tu pa tamo,inace stara kuha svaki dan pa me to spasava.inace bogme u 7 navecer neznam kak bi mi se dalo..osim nekaj na brzaka.jebena je ova zemlja po radnom vremenu-ujutro odes,navecer dodes..a neki jadnici jos i vikendom tako!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 15:37   #60
kak je većina ovdje organizirana, wow, svaka čast! ja nisam baš takav tip, ali se osjećam kao moderna kućanica, radimo cijele dane, zato smo uzeli jednu tetu koja nam jednom tjedno sve počisti (btw. nema klinaca ni kućnih životinjica), MM pomaže u svemu (osim peglanju, to definitivno nije za njega), izlazimo i uživamo i nema nekih problema :-))
__________________
Monogamy leaves a lot to be desired
darci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.