Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2007., 10:18   #61
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Pa zato sam i rekla da mogu pomoci
aj, dogovorićemo se. znam da ne meren promašit.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:24   #62
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
aj, dogovorićemo se. znam da ne meren promašit.
ja radim u poduzecu gdje bi trebala raditi kao racunovodja.,...
al buduci da je poduzece tek u razvoju i tek pocelo sa radom,
sad sam i tajnica-A NISAM ZNALA DA CU I TO BITI TU. i najvise me nervira sto moram kad god sef
pozeli mu napraviti kafu kao i svim njegovim partnerima koji dodju.
neznam kako da kazem da to mrzim a da ne ispadnem nekulturna,
do sada je moj sef bio samo radnik i to policajac a sad je krenuo sa
vlastitim biznisom i nema ppojma sta je tajnica sta racunovodja, to on izgleda
sve istim smatra.
a nije jos u stanju da zaposli jos radnika naravno financijski nije u stanju.
svaki dan idem kao nazivcirana na posao, bez volje, cesto i grijesim i zaboravljam jer sam totalno nezainteresovana.
kaj mi savjetujete?sad za sad nisam jos nigdje nasla novi posao pa da imam gdje da odem.
baby24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:26   #63
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
jako ću sebe kriviti ukoliko zbog vlastite inercije i nezauzimanja za 'svoju stvar' ne promijenim situaciju nabolje.
da.
__________________
"i tako,više od tri tisuće godina vjetar tka veliki pokrov nad ovom prijestolnicom kratkog vijeka koja je bila sramotna ljaga egipatskog carstva....i taj pokrov se zvao Zaborav, Napuštenost Praznina,Usamljenost."
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:26   #64
cujte cure, da vas neko dobro jebe i da imate zivot, ne biste vi stigle ni primijetiti nepravdu na poslu
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:29   #65
Ovo za placu sam samo navela kao primjer nepravde, nije da me toliko dira, a nije bas ni da sam ravnodusna, cekaj ako imamo isto radno mjesto, koje se ne placa po ucincima, zbog cega onda ona ima vecu placu? zbog toga sto se prije ulizivala i bogu i vragu - NEPRAVDA.
Uglavnom ne svodi mi se pojam nepravde na placu kolegice sa susjednog stola, da ne mislite - to je ustvari samo posljedica onog o cemu je ovdje i rijec o ulizivanju, tracanju drugih kolegica i kolega, pravljenju spletki odnosno kao sto je kukuriku rekao gazenju preko leseva - to je sve ona radila. Da li joj se isplatilo to samo ona zna - neka joj i moja placa - hvala, ali tako sta mi moja savjest ne dopusta radit - jebo placu ako nisi covjek poslije svega i svima mozes pogledat u oci!
kido is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:30   #66
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
cujte cure, da vas neko dobro jebe i da imate zivot, ne biste vi stigle ni primijetiti nepravdu na poslu
Kazes, i na tvom poslu ima puno nepravde?
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:31   #67
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
cujte cure, da vas neko dobro jebe i da imate zivot, ne biste vi stigle ni primijetiti nepravdu na poslu
Imam zivot, imam nekog ko me dobro jebe i svejedno primjetim nepravdu na poslu, sta sad kazes?
kido is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:34   #68
Quote:
baby24 kaže: Pogledaj post
ja radim u poduzecu gdje bi trebala raditi kao racunovodja.,...
al buduci da je poduzece tek u razvoju i tek pocelo sa radom,
sad sam i tajnica-A NISAM ZNALA DA CU I TO BITI TU. i najvise me nervira sto moram kad god sef
pozeli mu napraviti kafu kao i svim njegovim partnerima koji dodju.
neznam kako da kazem da to mrzim a da ne ispadnem nekulturna,
do sada je moj sef bio samo radnik i to policajac a sad je krenuo sa
vlastitim biznisom i nema ppojma sta je tajnica sta racunovodja, to on izgleda
sve istim smatra.
a nije jos u stanju da zaposli jos radnika naravno financijski nije u stanju.
svaki dan idem kao nazivcirana na posao, bez volje, cesto i grijesim i zaboravljam jer sam totalno nezainteresovana.
kaj mi savjetujete?sad za sad nisam jos nigdje nasla novi posao pa da imam gdje da odem.


izdrži dok ne nađeš nešto bolje. u međuvremenu se ipak potrudi radit taj posao najbolje što možeš, radi sebe, a ne šefa. bila sam u sličnoj situaciji pa znam šta ti govorim. sve je dobra škola, naročito poslovi koje ne volimo i situacije u koje nas isti dovode.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:39   #69
Quote:
kido kaže: Pogledaj post
Ovo za placu sam samo navela kao primjer nepravde, nije da me toliko dira, a nije bas ni da sam ravnodusna, cekaj ako imamo isto radno mjesto, koje se ne placa po ucincima, zbog cega onda ona ima vecu placu? zbog toga sto se prije ulizivala i bogu i vragu - NEPRAVDA.
ne, nego je zena sposobnija i sarmantnija. obuci i ti koji put suknju i dekoltiraj se, mozda te netko primijeti
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:41   #70
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
ali kako ne kužiš!???
pa lakše je okriviti nekog drugog!!
zapravo, jedino ispravno!
zamisli da se dovedeš u poziciju da moraš sama sebi priznati kako si možda malo zajebala nešto... mislim, nije to normalno! to nije prirodno!
bit samokritičan...
to neka bude neko drugi!
Ja sam uvijek startala s velikom dozom samokritike - kao drugi bolje znaju, ko sam ja da se namećem i bila sam indoktrinirana s forama o timskom radu, slozi među kolegama i slično. Čak sam se se osjećala polaskanom kad bi netko zamolio da mu pomognem nešto, a onda mic po mic pojedini oko mene su sve više koristili moje usluge, a ja kad sam se našla u poziciji da grcam od posla, a da su ti isti odjednom uvrijeđeni što ne mogu za njih nešto napraviti. Od početne male prepiske s vanjskim dobavljačima, dopalo me da vodim brigu o kompletnim narudžbama , dogovori oko isporuke, plaćanja, transport, carine.
Opet radi jezika, mic po mic uvalili su mi kompletnu brigu oko proizvodnje ( za nas je to odrađivala jedna tvornica u inozemstvu ), opet živciranje oko dogovora o proizvodima jer je svaka narudžba naših klijenta bila specifična. A moj primarni posao je bila briga o 200 distribucijskih mjesta po Hrvatskoj.
Od telefona i mailova mi je pucala glava, jedino sam još mogla biti u toj mjeri samokritična što nisam išla istovarati kamione. I kad bi nešto zaškripalo, onda se mene pitalo: a u čemu je problem? Zašto to nije tak i tak? Uvijek je sve štimalo, a sad ? A ja došla na 48 kg. I kak da ostaneš skrušen ko'miš i dolaziš doma djeci sva skomirana?I kad pukneš, svi te gledaju ko'da sam pala s Marsa
i još te vrijeđaju da "sigurno doma nisi od muža dobila kaj trebaš pa se na nama iživljavaš"!!!!???!!
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:51   #71
Quote:
mia99 kaže: Pogledaj post
Ja sam uvijek startala s velikom dozom samokritike - kao drugi bolje znaju, ko sam ja da se namećem i bila sam indoktrinirana s forama o timskom radu, slozi među kolegama i slično. Čak sam se se osjećala polaskanom kad bi netko zamolio da mu pomognem nešto, a onda mic po mic pojedini oko mene su sve više koristili moje usluge, a ja kad sam se našla u poziciji da grcam od posla, a da su ti isti odjednom uvrijeđeni što ne mogu za njih nešto napraviti. Od početne male prepiske s vanjskim dobavljačima, dopalo me da vodim brigu o kompletnim narudžbama , dogovori oko isporuke, plaćanja, transport, carine.
Opet radi jezika, mic po mic uvalili su mi kompletnu brigu oko proizvodnje ( za nas je to odrađivala jedna tvornica u inozemstvu ), opet živciranje oko dogovora o proizvodima jer je svaka narudžba naših klijenta bila specifična. A moj primarni posao je bila briga o 200 distribucijskih mjesta po Hrvatskoj.
Od telefona i mailova mi je pucala glava, jedino sam još mogla biti u toj mjeri samokritična što nisam išla istovarati kamione. I kad bi nešto zaškripalo, onda se mene pitalo: a u čemu je problem? Zašto to nije tak i tak? Uvijek je sve štimalo, a sad ? A ja došla na 48 kg. I kak da ostaneš skrušen ko'miš i dolaziš doma djeci sva skomirana?I kad pukneš, svi te gledaju ko'da sam pala s Marsa
i još te vrijeđaju da "sigurno doma nisi od muža dobila kaj trebaš pa se na nama iživljavaš"!!!!???!!


ma ovo je prestrašno.
__________________
"i tako,više od tri tisuće godina vjetar tka veliki pokrov nad ovom prijestolnicom kratkog vijeka koja je bila sramotna ljaga egipatskog carstva....i taj pokrov se zvao Zaborav, Napuštenost Praznina,Usamljenost."
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:52   #72
Quote:
baby24 kaže: Pogledaj post
ja radim u poduzecu gdje bi trebala raditi kao racunovodja.,...
al buduci da je poduzece tek u razvoju i tek pocelo sa radom,
sad sam i tajnica-A NISAM ZNALA DA CU I TO BITI TU. i najvise me nervira sto moram kad god sef
pozeli mu napraviti kafu kao i svim njegovim partnerima koji dodju.
neznam kako da kazem da to mrzim a da ne ispadnem nekulturna,
do sada je moj sef bio samo radnik i to policajac a sad je krenuo sa
vlastitim biznisom i nema ppojma sta je tajnica sta racunovodja, to on izgleda
sve istim smatra.
a nije jos u stanju da zaposli jos radnika naravno financijski nije u stanju.
svaki dan idem kao nazivcirana na posao, bez volje, cesto i grijesim i zaboravljam jer sam totalno nezainteresovana.
kaj mi savjetujete?sad za sad nisam jos nigdje nasla novi posao pa da imam gdje da odem.
Kod poduzeća u razvoju jedino je dobro to što možeš puno naučiti jer si u startu, htjela ili ne htjela upućena u skoro sve segmente događanja,a to ti je više nego korisno iskustvo. Možeš naučiti hrpu stvari koju ne možeš na nijednom fakultetu, a ko zna, možda skužiš da si sposobna za vlastiti samostalni posao. Nikad ne znaš što ti život nosi i za što si sve sposobna.
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:52   #73
ja vas ne razumijem. ako vidite da vase ponasanje ne vodi do ocekivanih rezultata, zasto ga ne promijenite?
ako ne znate u kojem smjeru bi ga promijenile, zasto jednostavno ne imitirate uspjesnije?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:54   #74
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ne, nego je zena sposobnija i sarmantnija. obuci i ti koji put suknju i dekoltiraj se, mozda te netko primijeti

Sposobnija za spletke - DA, sarmantnija kod ulizivanja - DA. Zemska zna spiku.
Hvala ali ne zelim preko suknje i dekoltea do odredjenih povlastica, bodova i sl. Ja ipak smatram da je bitno kako radis svoj posao. Ja sam naucila raditi za razliku od nje!
kido is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:55   #75
Quote:
mia99 kaže: Pogledaj post
....mic po mic uvalili su mi kompletnu brigu oko proizvodnje......
..... I kad bi nešto zaškripalo, onda se mene pitalo: a u čemu je problem? Zašto to nije tak i tak? Uvijek je sve štimalo, a sad ? A ja došla na 48 kg. I kak da ostaneš skrušen ko'miš i dolaziš doma djeci sva skomirana?I kad pukneš, svi te gledaju ko'da sam pala s Marsa
i još te vrijeđaju da "sigurno doma nisi od muža dobila kaj trebaš pa se na nama iživljavaš"!!!!???!!
gadno će zazvučati al' uglavnom si sama kriva
okolina nas percipira onako kakvu sliku o sebi stvorimo
dakle, ako ti mic po mic preuzimaš sve što ti se servira naravno da će to s vremenom postati pravilo ponašanja prema tebi
isto tako i s preuzimanjem odgovornosti; zašto nije tak i tak? pa pitajte onoga kome u ugovoru stoji takav opis posla !!!

kako se postaviš u startu na svom radnom mjestu tako će ti i biti.
moj muž kaže da sam drska jer, gotovo bez iznimke, izlazim s posla točno u 16.00 (a ne radi se o državnoj firmi ). jednako tako, kad mi je dijete bolesno nazovem i kažem da me nema
zašto? zato jer smo u 21.st. i nema posla kojeg ne mogu obaviti od doma, pa svi smo prikopčani, žično i bežično....
i s mojim šefom to odlično funkcionira.... iako me u početku znao čudno pogledati
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:56   #76
Quote:
kido kaže: Pogledaj post
Sposobnija za spletke - DA, sarmantnija kod ulizivanja - DA. Zemska zna spiku.
Hvala ali ne zelim preko suknje i dekoltea do odredjenih povlastica, bodova i sl. Ja ipak smatram da je bitno kako radis svoj posao. Ja sam naucila raditi za razliku od nje!
pa ne moras nikom dat picke, al svima ce biti ugodnije radit s tobom ako izgledas jebezljivo
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:01   #77
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
gadno će zazvučati al' uglavnom si sama kriva
okolina nas percipira onako kakvu sliku o sebi stvorimo
dakle, ako ti mic po mic preuzimaš sve što ti se servira naravno da će to s vremenom postati pravilo ponašanja prema tebi
isto tako i s preuzimanjem odgovornosti; zašto nije tak i tak? pa pitajte onoga kome u ugovoru stoji takav opis posla !!!

kako se postaviš u startu na svom radnom mjestu tako će ti i biti.
moj muž kaže da sam drska jer, gotovo bez iznimke, izlazim s posla točno u 16.00 (a ne radi se o državnoj firmi ). jednako tako, kad mi je dijete bolesno nazovem i kažem da me nema
zašto? zato jer smo u 21.st. i nema posla kojeg ne mogu obaviti od doma, pa svi smo prikopčani, žično i bežično....
i s mojim šefom to odlično funkcionira.... iako me u početku znao čudno pogledati
ma normalno, ako se prostres, ako hoces glumiti tepih, posve je razumljivo da ce te svi gaziti.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:04   #78
Taudakepa, otvorila si mi rak ranu, mogla bi napisati knjigu o tih 6 godina. Da sam u Americi vjerojatno bi na sudu mogla dobiti poveliku zadovoljštinu.
Ja još uvijek sanjam tu firmu i nikad je se neću osloboditi. Najbolja stvar je da kad sam odlazila, vlasnici su bili uvrijeđeni i nikad nisu shvatili bit svega.
Moram reći da sam sam posao jako voljela i bilo bi mi fenomenalno da je bilo moguće ustabiliti tim.
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:16   #79
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
pa ne moras nikom dat picke, al svima ce biti ugodnije radit s tobom ako izgledas jebezljivo
Ne znam uopce zbog cega to mislis? Ajd mi molim te pojasni, stvarno me zanima.

Mislim, ako izgledam jebezljivo, odmah cu i zvucat pametnije? Ne, stvarno me zanima.

I jos nesto, ja nigdje nisam napisala kako izgledam i kako se oblacim, mozda vec jesam sex bomba ( sto ne mora nuzno podrazumijevat suknje i dekoltee)!?
kido is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:18   #80
Quote:
kido kaže: Pogledaj post
Ne znam uopce zbog cega to mislis? Ajd mi molim te pojasni, stvarno me zanima.

Mislim, ako izgledam jebezljivo, odmah cu i zvucat pametnije? Ne, stvarno me zanima.

I jos nesto, ja nigdje nisam napisala kako izgledam i kako se oblacim, mozda vec jesam sex bomba ( sto ne mora nuzno podrazumijevat suknje i dekoltee)!?
gle, najbitnije je u cijeloj prici da se ti dobro osjecas. a sigurno ces se bolje osjecati ako se osjecas seksi, nego ako izgledas kao pretila nesretna sluzbenica.

opet, ako se osjecas seksi, neces imati ni toliku potrebu da samo radis, nego ces flertovati s kolegama i uzivati u poslu itd.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.