Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2007., 11:22   #81
Quote:
kido kaže: Pogledaj post
Sposobnija za spletke - DA, sarmantnija kod ulizivanja - DA. Zemska zna spiku.
Hvala ali ne zelim preko suknje i dekoltea do odredjenih povlastica, bodova i sl. Ja ipak smatram da je bitno kako radis svoj posao. Ja sam naucila raditi za razliku od nje!
ali se i, za razliku od nje, žališ po forumu kako ti je teško i kako si zapostavljena... a ti sad vidi kome je bolje!
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:23   #82
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ma normalno, ako se prostres, ako hoces glumiti tepih, posve je razumljivo da ce te svi gaziti.
natch , ti si pametna žena... trebalo bi te oploditi, hoću reći reproducirati
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:23   #83
Quote:
mia99 kaže: Pogledaj post
Taudakepa, otvorila si mi rak ranu, mogla bi napisati knjigu o tih 6 godina. Da sam u Americi vjerojatno bi na sudu mogla dobiti poveliku zadovoljštinu.
Ja još uvijek sanjam tu firmu i nikad je se neću osloboditi. Najbolja stvar je da kad sam odlazila, vlasnici su bili uvrijeđeni i nikad nisu shvatili bit svega.
Moram reći da sam sam posao jako voljela i bilo bi mi fenomenalno da je bilo moguće ustabiliti tim.
sorry
__________________
"i tako,više od tri tisuće godina vjetar tka veliki pokrov nad ovom prijestolnicom kratkog vijeka koja je bila sramotna ljaga egipatskog carstva....i taj pokrov se zvao Zaborav, Napuštenost Praznina,Usamljenost."
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:24   #84
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
gle, najbitnije je u cijeloj prici da se ti dobro osjecas. a sigurno ces se bolje osjecati ako se osjecas seksi, nego ako izgledas kao pretila nesretna sluzbenica.

opet, ako se osjecas seksi, neces imati ni toliku potrebu da samo radis, nego ces flertovati s kolegama i uzivati u poslu itd.
Slazem se da je najbitnije kako se covjek osjeca, no ne mislim bas da je osjecati se seksi i flertovanje s kolegama bitno za uzivanje u poslu.
kido is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:25   #85
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
natch , ti si pametna žena... trebalo bi te oploditi, hoću reći reproducirati
mislis, razmnoziti
slazem se s tobom, to je vise nego ocito
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:30   #86
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
ali se i, za razliku od nje, žališ po forumu kako ti je teško i kako si zapostavljena... a ti sad vidi kome je bolje!
Ne znam, kad sam rekla da mi je tesko i da sam zapostavljena? I kad sam se zalila?
kido is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:32   #87
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
gle, najbitnije je u cijeloj prici da se ti dobro osjecas. a sigurno ces se bolje osjecati ako se osjecas seksi,


Na poslu imam zelju da se osecam doterano, uredno, dobro nasminkana, dobro sredjene kose, da sam zadovoljna sobom. To doprinosi samopouzdanju, a ono je bitno na poslu.
Ali, nemam zelju da se na poslu osecam seksi jer mi onda i nije do posla nego mi je do drugih stvari. Posto priliku za te druge stvari, hvala bogu, imam van posla, onda nemam potrebu da to izivljavam u kontaktu sa kolegama i klijentima. Uvek sam smatrala da zene koje na poslu izgledaju seksi u pravom smislu te reci (kratke i uske suknje/haljine, tesne pantalone, duboki dekoltei) to rade jer im je posao jedini izlazak. To mi je pomalo tuzno.
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:32   #88
[QUOTE=baja;8505153]gadno će zazvučati al' uglavnom si sama kriva
okolina nas percipira onako kakvu sliku o sebi stvorimo
dakle, ako ti mic po mic preuzimaš sve što ti se servira naravno da će to s vremenom postati pravilo ponašanja prema tebi
isto tako i s preuzimanjem odgovornosti; zašto nije tak i tak? pa pitajte onoga kome u ugovoru stoji takav opis posla !!!

Pa sasvim je meni jasno da sam ja kriva, bila sam naivna pa sam mislila da su ljudi uglavnom dobri, a da su oni zločesti po zatvorima. Što se tiče opisa posla, privatna poduzeća baš i nemaju sistematizaciju poslova, tako da se teško pozvati na ugovor. Ipak, na kraju svega, sve skupa mi je to bila dobra škola i puno sam naučila. Svako zlo za neko dobro. Osim što sad imam jako dobar stalni posao, u međuvremenu smo se ja i moj suprug odvažili i na privatan posao, i sad kao vlasnici firme puno bolje možemo neke stvari postaviti na svoje mjesto nego što smo to mogli možda prije 5 godina. Zaposlili smo nekoliko ljudi, ali baš zbog mojih (a i muževih ) loših iskustava prije, imamo stav da nam najbolje može odrađivati posao netko tko je zadovoljan. Za sada to i jesu.
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:33   #89
Quote:
kido kaže: Pogledaj post
Mislim, ako izgledam jebezljivo, odmah cu i zvucat pametnije? Ne, stvarno me zanima.

I jos nesto, ja nigdje nisam napisala kako izgledam i kako se oblacim, mozda vec jesam sex bomba ( sto ne mora nuzno podrazumijevat suknje i dekoltee)!?
jebežljivo zvuči vulgarno - možeš izgledati privlačno, dotjerano, erotično, prpošno... i nije nužno da imaš dekolte do pupka
ti epiteti uglavnom zrače iz žene, a proizlaze iz stava

..i sex bomba je načešće samo bomba...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:35   #90
Quote:
AlBali kaže: Pogledaj post
Na poslu imam zelju da se osecam doterano, uredno, dobro nasminkana, dobro sredjene kose, da sam zadovoljna sobom. To doprinosi samopouzdanju, a ono je bitno na poslu.
Ali, nemam zelju da se na poslu osecam seksi jer mi onda i nije do posla nego mi je do drugih stvari. Posto priliku za te druge stvari, hvala bogu, imam van posla, onda nemam potrebu da to izivljavam u kontaktu sa kolegama i klijentima. Uvek sam smatrala da zene koje na poslu izgledaju seksi u pravom smislu te reci (kratke i uske suknje/haljine, tesne pantalone, duboki dekoltei) to rade jer im je posao jedini izlazak. To mi je pomalo tuzno.

U potpunosti se slazem s tobom.
kido is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:43   #91
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
jebežljivo zvuči vulgarno - možeš izgledati privlačno, dotjerano, erotično, prpošno... i nije nužno da imaš dekolte do pupka
ti epiteti uglavnom zrače iz žene, a proizlaze iz stava

..i sex bomba je načešće samo bomba...
naravno, postoje i sefovi koji se pale na stil stroge uciteljice.
pravo umijece je skladno manipulirati svojom seksualnoscu i ostalim kvalitetama bez potrebe za prostituiranjem
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:43   #92
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
jebežljivo zvuči vulgarno - možeš izgledati privlačno, dotjerano, erotično, prpošno... i nije nužno da imaš dekolte do pupka
ti epiteti uglavnom zrače iz žene, a proizlaze iz stava
Slazem se.

Zadnje uređivanje kido : 15.05.2007. at 11:45. Reason: boldano
kido is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:48   #93
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
naravno, postoje i sefovi koji se pale na stil stroge uciteljice.
i moj muž ponekad
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:49   #94
uglavnom, koristiti zenske kvalitete (seksipil, inteligenciju, lukavost) za poboljsanje uvjeta na poslu - DA!
dati picke nekom za bolji posao - NE!
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:49   #95
Quote:
mia99 kaže: Pogledaj post
[ i sad kao vlasnici firme puno bolje možemo neke stvari postaviti na svoje mjesto nego što smo to mogli možda prije 5 godina. Zaposlili smo nekoliko ljudi, ali baš zbog mojih (a i muževih ) loših iskustava prije, imamo stav da nam najbolje može odrađivati posao netko tko je zadovoljan. Za sada to i jesu.
bravo
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 11:57   #96
Quote:
baja kaže: Pogledaj post

..i sex bomba je načešće samo bomba...
ja bih rekla da je i sex bomba najčešće samo sex.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:01   #97
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
ja bih rekla da je i sex bomba najčešće samo sex.

kolegice, gledamo problem s dijametralno suprotnih strana
dakle, obje tvrdnje su točne i dobro utemeljene
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 17:01   #98
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
ne znam je li bila ova tema već, ali užasno mi je.
samo mi recite da li imate osjećaj da su neki privilegiraniji od vas a da se vi morate boriti više jer niste tip ulizice?, već radite samozatajno svoj posao dok neki pojedinci bolje prolaze zbog ispijanja kavica sa nadređenima....
Evo ja sam se nagledala raznih metoda obrađivanja šefova. To užasno frustrira, razumijem te u potpunosti. Neki ljudi tu vještinu obrađivanja razviju do te mjere da sve oko njih postaje laž, čak mogu biti i šarmantni i postići da im ljudi ne zamjeraju previše njihove "ambicije". Sve je u službi njihovog nazovi napredovanja i boljitka pa makar se radilo o toalet papiru. Malo karikiram, ali sigurno je da se kod nas, u našim firmama, može proći dobro samo zahvaljujući osobnosti (ili nedostatku iste, ovisi kako se gleda na to ). Ja znam primjere ljudi koji su super požrtvovni, vrijedni i inteligentni, a postigli su jako malo, i potpuno suprotne primjere koji su prošli izuzetno dobro. A ti drugi su prošli dobro jer su iskorištavali svaku priliku koja im se ukazala, jer su grintali i kukali, stvarali sliku o sebi kao važnom resursu i sve prilike okretali u svoju korist - to je umijeće, treba znati manipulirati slikom o sebi. Ipak, meni su draži oni s čistom savjesti... koji ne moraju lagati sami sebi da bi se opravdali
liar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 08:46   #99
Ragnar Beer sa Sveučilišta u Göttingenu ispitao je više od 32 tisuće muškaraca i žena u sklopu svog projekta Theratalk, a pokazalo se da ispitanici koji se manje odaju seksu traže više posla. Beer i suradnici tvrde da je uzrok tome seksualna frustracija te da ljudi siromašnog seksualnog života često traže dodatne ventile da bi smanjili tu frustraciju.

Čak 36 posto muškaraca i 35 posto žena koji imaju odnose jednom na tjedan radom nadomješta seks, a od onih koji imaju manje od jednog odnosa tjedno čak 46 posto aktivno traži dodatne aktivnosti da bi zadovoljili svoj nezadovoljeni libido.

Najgore je radoholičarima. Njima posao izravno oduzima vrijeme koje bi im dobro došlo za seks. 'Zbog seksualne frustracije ne mogu smanjiti stres', tvrdi Beer, 'a jednom kada uđete u začarani krug, manjak seksa znači povećanje stresa te uskoro potpun gubitak seksa!'

'Ljudi često preuzimaju dodatne obaveze jer su seksualno frustrirani. No vrijeme utrošeno na obaveze smanjuje slobodno vrijeme, a time i šanse za snošaj. Apstinencija dodatno povećava frustraciju. Ako se frustracije zanemare, mogu se duboko ukorijeniti', tvrdi Beer.

Dobra je vijest to da je istraživanje pokazalo kako oni koji imaju seksualne odnose dva ili više puta tjedno ne traže dodatni posao. Samo pet posto ispitanika izjavilo je da traži dodatne aktivnosti za smanjenje stresa. Znači li to da se seksom može iskorijeniti rad? Beer to nije komentirao, no tvrdi da je zanemarivanje seksa opasno. 'Važno je da parovi prate učestalost svojih odnosa, jer neprimjetno mogu proizvesti mnogo više stresa nego što ga mogu podnijeti...'




T-Portal/Spiegel
srijeda, 16.5.2007.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 09:49   #100
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
ne znam je li bila ova tema već, ali užasno mi je.
samo mi recite da li imate osjećaj da su neki privilegiraniji od vas a da se vi morate boriti više jer niste tip ulizice?, već radite samozatajno svoj posao dok neki pojedinci bolje prolaze zbog ispijanja kavica sa nadređenima....

Nisam dalje čitala, odgovoram odmah na tvoj post.
Ne da sam to iskusila već je to moj modus ponašanja.
Tijekom svih ovih godina radnog staža falila mi je ta osobina - biti ulizica, ne kažem da baš treba biti ulizica ali ne i ovakva kulerica kao što sam ja - da me nitko i ništa ne jebe, nitko me nije uspio izbaciti iz takta ali ni fascinirati, volim raditi i gledam samo posao, te naivno vjerujem da je samo on i bitan.
U kontaktima sa kolegama sam neposredna, topla i srdačna, autoritete poštujem ali im se vidljivo ne klanjam.
No, i dalje mi fali da se malo ulizujem, da više klimam glavom i da više nudim ne samo radni elan već i pokornost.
E, jebi ga, ne mogu.
Nitko ne cijeni samozatajnost u poslu i usmjerenost na cilj.

Najgora stvar je ipak ta da je malo ljudi koji mogu odoliti ulizivanju, ljudi naprosto trebaju taj osjećaj prihvaćanja.
Isto tako kada gledaš svoje kolegice-istomišljenice, pa ih uhvatiš u jednom trenutku kako se ulizuju onako majstorski, ključnoj osobi. Onda se ne osjećaš ponosno već kao budala.
Jer, treba se znati ulizivati, nemaš baš puno od toga da se poput mene držiš svojih principa ko pijan plota.
__________________
Him & Her
LadyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.