Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2007., 19:26   #181
Ne znam jel itko pitao, ali kakvih 5000kn mjesečno, za što? Dok sam studirala na stan je išlo 1000kn (stanarina + moj dio režija), hranila se u menzi, imala svega 500 kn za trošenje. I pogodi što - bilo mi je dosta. Tako da zaista ne vidim o kakvih 5 somova trkeljaš. Ok, ako će mala svaki mjesec kupovati novu odjeću, bančiti po vani, ići na kave od jutra do sutra i živjeti sama u malo luksznijem stanu... ali to više onda liči na kurčenje a ne studiranje
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 20:15   #182
ja: studij cisto zbog osobnog zadovoljstva i ispunjenja. materijalno me ne interesira, intelektualne stvari me ispunjuju. posao cu naci vec nekako (bio za 4000 kn ili 10000 kuna), a novosteceno znanje mi u tome sigurno nece odmoci (mozda nece ni ne znam kako pomoci, ali ponavljam - odmoci sigurno nece).
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 08:16   #183
Quote:
Herogljifica kaže: Pogledaj post
Studirati ili ne nije samo pitanje novaca. Ako djete ima interesa za studiranje i frizeraj joj je katastrofa jel zbilja želiš da ti djete radi nešto prema čemu nema nikakvih interesa, a u mogućnosti si plaćati njeno studiranje?
Slazem se! Uostalom ako se ne varam ako je bila bolji ucenik ima i mogucnost studiranja uz potporu Ministarstva. Ne znam, ja sam uvijek prije za studij i obrazovanje jer ako je sada ocajna situacija u drzavi ne mora znaciti da ce biti tako i za 10 godina........iako izgledno je da hoce

Apsolutno sam za faks, tim vise sto je ona sama pokazala interes!
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 08:17   #184
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Ne znam jel itko pitao, ali kakvih 5000kn mjesečno, za što? Dok sam studirala na stan je išlo 1000kn (stanarina + moj dio režija), hranila se u menzi, imala svega 500 kn za trošenje. I pogodi što - bilo mi je dosta. Tako da zaista ne vidim o kakvih 5 somova trkeljaš. Ok, ako će mala svaki mjesec kupovati novu odjeću, bančiti po vani, ići na kave od jutra do sutra i živjeti sama u malo luksznijem stanu... ali to više onda liči na kurčenje a ne studiranje
Istina!

A uostalom moze se i zaposliti preko studentskog!
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 10:28   #185
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
ma sta pricas.
pa danas s vecinom ugostiteljskih i tehnickih zanimanja imas odlican i siguran posao cim zavrsis srednju, a i prije.
mozes pocet raditi jos u trecem razredu i za pet godina vec skupis lovu da sama nesto iznajmis i pocnes vrtit pare.
do 25, ako imas smisla za biznis, vec mozes siriti djelatnost.
Ma po ovome je stvarno cudno sto hrpa te djece sto zavrse trogodisnju skolu nisu hrvatski mali milijunasi. Po meni klinci koji ne zele uciti idu u te trogodisnje skole jer i onako nisu za fax, a poslije se vecina njih klosari po kvartu, eto to ti je taj smisao za biznis. Isto tako je i glupo ici na fax s kojim nema posla nigdje ( filozofski, novinarski i slicni gdje se prodaje magla) al ima fakulteta koji se traze i gdje se stvarno moze naci dobar posao za dobru lovu (gradjevina, informatika, fer, graficki i sl) i isplati se zagrijati stolicu na 5 godina.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:23   #186
kod nas je ionako poznata izreka: ako nebudes ucio , morat ces RADITI!
pa su nam onda takvi i radnici i inteligencija
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.