Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2007., 22:15   #21
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
uopće ne razumijem koje su to fore, pedofilija ili ne, šta tko ima dirati nečije dijete? pa za psa pitaš dal ga smiješ pomaziti
Ma ne mislim odmah da su pedofili, za većinu znam da su dobronamjerni (bakice), al mi nikako nije pravo...krećem od sebe - ja ne prilazim tako drugoj djeci.
A psi..e da, ko šta ti Modesti već reče - pas te može ugrist, a beba neće (al zato mama može )

Alexxx imala si macu sličnu Amoni?
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:40   #22
ma ja poludim pogotovo kad krenut dirat bebu po rukicama, pa po licu-ma daj smiri doživljaj. ko zna šta su prije dirali a beba će naravno poslije prstiće u usta
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 16:49   #23
nikad bebu ne diram po rucicama, uvijek nogice pomazim
imam doszta djece u obitelji..
i sad kad vidim kako mame razmisljaju strah me iduci put malo dijete pomazit
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 21:50   #24
Quote:
Hana_ kaže: Pogledaj post
nikad bebu ne diram po rucicama, uvijek nogice pomazim
imam doszta djece u obitelji..
i sad kad vidim kako mame razmisljaju strah me iduci put malo dijete pomazit
mislim da je tema o ljudima koje sretneš na ulici, ako su to djeca iz tvoje obitelji, ili prijateljica onda je to ipak drugačije naravno da se smiješ igrat s njima i mazit ih, a uostalom ako si u kući možeš oprat ruke nakon što dođeš u kuću i mirna si.
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 23:34   #25
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Ma ne mislim odmah da su pedofili, za većinu znam da su dobronamjerni (bakice), al mi nikako nije pravo...krećem od sebe - ja ne prilazim tako drugoj djeci.
ma kažem, ne radi se odmah o tome da su pedofili, ali šta imaš dirati nečije dijete po cesti? ja za psa pitam ne jer me strah, nego jer mi je nekako kretenski dirati nečiju životinju bez pitanja (dobro jesam nekidan, gurnuo me njuškom u prolazu pa sam i ja njega isto tako u prolazu pogladila po glavi ), a pogotovo dijete!

koliko god bilo slatko i malo i buci bu, pa ne možeš baš..


da, imala, nestao je prije mjesec dana.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 09:51   #26
Imam potrebu se ispričati svim dobronamjernim ljudima kojima su se moja djeca svidjela, a možda sam ja ili moja djeca u nekom trenutku ispali grubi ili čak nekulturni. No činjenica je da postoje bolesni ljudi koje nismo u stanju prepoznati mi odrasli, a kamoli djeca. Prisiljeni smo biti oprezni i čak puhati na hladno, jer netko je ovdje rekao da se zlo dogodi za sekundu.
Moja djeca su već veća i nadam se da sam im utisnula u mozak da ničiji dodir ne moraju podnositi, čak ni moj, ako ga ne žele.
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 10:14   #27
sinoc pred spavanje malo sam razmisljala o ovome... i skuzila da razlicito tretiram muskarce i zene koji mi hoce pomazit dijete.
zenama dam ako su meni simpaticne
naravno, ne bas da ga izbalave, al da ga pomaze.
kad kico malo poraste, sam ce odlucit.

a muskarce... jednom mi prisao djedica u parku i krenuo prema nogicama, a ja se ukocila sva i refleksno kolica unatrag.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 11:11   #28
Mislim da se ovakvom masovnom histerijom nece rijesiti problem pedofilije. A strada puno neduznih, dovoljno je da netko baci patku i na*ebo si ko zuti, ne mozes se oprati cijeli zivot. Tko se vise usuduje ponijeti fotoaparat na plazu? Prosle godine su bile pune novine "pedofila" koji fotografiraju po plazama. Koliko se sjecam za jednoga se potvrdilo, ostali su dobili postene batine od lokalnih moralnih dusebriznika ni krivi ni duzni. Ne kazem da ne treba cuvati djecu, ali stvaranje panike samo otezava posao policiji.

Slazem se sa Vekyem, ne svida mi se ta amerikanizacija. Ne smijes vise dati kompliment kolegici jer je uznemiravas, ne smijes pogladiti dijete jer si pedofil, ne smijes podredenom reci da lose radi jer ga sikaniras! Naporan je to svijet u kojem su sami neprijatelji oko tebe.

BTW, jednom sam vec pisao o tome, prije par godina sam neletio na sjajan americki film, sniman po istinitom dogadaju. Radnja se odvija u jednom poznatom privatnom djecjem vrticu. Izbije skandal zbog pedofilije, najprije sa jednom curicom, a zatim kroz razgovor sa djecjom psihologinjom ispadne da su gotovo sva djeca bila "dodirivana". Novinari i javnost ih totalno uniste. Na kraju se otkrije da je majka curice s kojom je sve pocelo teski psihicki bolesnik koja ima cijelu povijest izmisljanja takvih prica, da je djecja psihologinja, uklopivsi se u opcu atmosferu linca, navela djecu na svoju pricu. Krajnji rezultat je jedna izmisljena afera, puno histerije i potpuno unisteni zivoti cijele obitelji u cijem vlasnistvu je bio vrtic. Histerija i atmosfera linca nikada nisu donijele nista dobro.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 13:51   #29
...Meštar idi na post malo iznad ovoga (o pedofiliji untar crkvenih redova)..pa vidi jesi još uvijek za to da se radi o masovnoj histeriji...mislim da bi metoda linča u nekim slučajevima ipak bila korisna...


...btw.zašto ti bi išao okolo i davao (upitne) komplimente ženama po firmi? ili gladio tuđu djecu po kolicima?...i mislio da je to super (tebi možda)...većina ljudi tu je rekla da im pričinjava neugodu da im neko nepoznat dira djecu...a mislim da i većini žena nije ni ugodno da im neki muškarac po firmi dobacuje komplimente.. ..

...u tom filmu o kojem govoriš nisu ništa uspjeli dokazati toj obitelji na sudu (ne znači da se ništa nije dogodilo)..a članovi obitelji nisu bili neki uzorni građani već su prikazani kao poprilično sumnjivi likovi (film na kraju ostaje neodlučan da li se nešto zaista dogodilo ili ne)...činjenica da im ništa nije dokazano proizašla je iz toga da su neposredno prije suđenja uništeni dokazi koji su bili inkriminirajući za njih...pogledaj par ovih dokumentaraca na temu pedofilije u crkvenim redovima ako imaš priliku..
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:05   #30
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Mislim da se ovakvom masovnom histerijom nece rijesiti problem pedofilije. A strada puno neduznih, dovoljno je da netko baci patku i na*ebo si ko zuti, ne mozes se oprati cijeli zivot.
znam slučaj kad je u jednoj o.š. u rijeci mama tražila za kćer peticu iz matematike...a mala imala poklonjenu četvorku...
al dobro, stala digla frku-i profa kaže..ajd, ok..nek nauči -pitat ću je za 5.
ALI NE....mama neće da joj mala odgovara...ona HOĆE 5.
kaže profa da ne može... a mama fino odmaršira do ravnatelja i kaže da će ako mala ne dobije 5-ona objavit njegovo ime i prezime u novinama i reći da je on dirao djevojčice...stvar se bila poprilično zakuhala-završila je sva sreća povoljno po prof...
ali taj lik je dao otkaz poslije, jer jednostavno nije više mogao podnosit stres takav....

i šta bi bilo da je ta žena njegovo ime dala objavit?? taj se lik nikad više ne bi "oprao".....

treba biti oprezan-al mislim da ne treba pretjerivati... netko zbilja ima dobre namjere, a ne pedofilske.

ko i ovaj svećenik....ok, možda lik stvarno je teška pedofilčina, a možda su se digli neki koji protiv njega imaju tko zna šta-pa ga žele na ovakav način sje*at..

ako na kraju ispadne ta lik NIJE pedofil-da je to sve samo namještaljka....mislite da će novine objavit na naslovnoj strani.....

" e, onaj svećenik ipak nije pedofil....!!!!"

joj, fakat treba biti oprezan s tim stvarima...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:06   #31
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Mislim da se ovakvom masovnom histerijom nece rijesiti problem pedofilije.
ovdje nigdje nisam skuzila histeriju paniku i niko ovdje ne pokushava rijeshit problem pedofilije. da sam ja ovdje recimo predlozila na koji nachin rijeshit problem pedofilije, vjerovatno bih bila bannana za sva vremena na ovom forumu. i to bi onda imalo veze s linchom kojeg pominjesh

Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Ne smijes vise dati kompliment kolegici jer je uznemiravas, ne smijes pogladiti dijete jer si pedofil, ne smijes podredenom reci da lose radi jer ga sikaniras! Naporan je to svijet u kojem su sami neprijatelji oko tebe.
vidish, ja eto nemam dijece, a mogu skuzit neprijatnu situaciju o kojoj se ovdje govori. i to jako dobro skuzit.
to ti se osjeti, da u tom momentu se takvo shto na taj nachin nebi trebalo odigravat.
nije svako dodirivanje dijece takvo, nije svaka situacija takva. dapache, ove situacije o kojima se ovdje govori su jako rijetke, u odnosu na vecinom "normalnu" bezopasnu igru s djecom. al hocu reci da se to deshava, tih bolesnih ljudi ima itekako i kod nas, ne izgledaju kao babaroga ili perverznjaci, ne smrde po znoju, prljavshtini ili alkoholu. a toliko su perverzni da odrasli imaju problema povjerovat da se to moze desit (jer vjeruju da takvi ljudi, ako uopshte postoje, su negdje u drugim zemljama i sigurno ih se da prepoznat po perverznom izgledu) njima, tu, u tom momentu, i iz tog razloga uglavnom nikako ne reaguju, porichu situaciju ubjedjujuci sebe da to ne moze biti to, da i sami tripuju zbog previshe gledanja shokantnih vijesti i filmova danashnjice.

samo dobar instinkt. ma opet kazem, mislim da svaka prosjechno normalna osoba osjeti to.
to se ni na koji drugi nachin neda opisat i objasnit, u tom trenutku tj.u takvoj situaciji ti se jednostavno svi alarmi popale, samo ti tijelo govori shta chinit.
ni ja nisam pristalica histerije, da se svi tuze za sve, da se u svemu gleda materijalna korist, al ne govori se ovdje o tom, te dvije stvari-kako vi to kazete "amerikanizacija" i ovaj instinkt da neshto nikako nije u redu se nebi trebalo mijeshat.
evo moja sestra je nedavno tuzila nekog vlasnika bazena jer joj je kcerkica polomila ruku na skliskim plochicama meni je zao male, i zbog bola i doktora i shto mora nosit i gips i ne moze se igrat kao prije i svega shto to sad nosi, al gledaj, takve stvari se deshavaju na bazenima god damnit, shta je to sad praviti skandal i nauku od toga, pa i da je pazila dijete sve vrijeme, chuj, dijete se pokliznulo i shta, se la vie, to se svima deshava. al sama moja sestra kaze da ju je savjetovao advokat da tuzi bazen, jer moze izvuc novca na rachun toga, a kao njoj bi dobro doshlo da pokrije troshkove lijechenja. ma ne znam, ajd recimo da to donekle i stoji, al evo, meni se konkretno to gadi. dijete palo pa palo, e hajdmo sad tuziti nekog shto je pogreshno pogledao na nas, jer imamo zakonske osnove za oderat nekog i obogatit se

al na ovom topicu je rijech o nechemu jako opasnom, o chemu ljudi malo govore/razmishljaju/reaguju na pogreshan nachin poistovjecujuci to s zapadnjachim trendom=nechim nerealnim.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:17   #32
Quote:
ileana_ kaže: Pogledaj post
...Meštar idi na post malo iznad ovoga (o pedofiliji untar crkvenih redova)..pa vidi jesi još uvijek za to da se radi o masovnoj histeriji...mislim da bi metoda linča u nekim slučajevima ipak bila korisna...
Apsolutno se radi o masovnoj histeriji. U novine dospiju samo najintrigantniji slucajevi, ali prijava i privatnih razracunavanja ima puno, puno vise. Umjetno se stvara atmosfera linca. Kako ce policija i sud raditi svoj posao u takvim uvjetima?


Quote:
ileana_ kaže: Pogledaj post
...a mislim da i većini žena nije ni ugodno da im neki muškarac po firmi dobacuje komplimente.. ..
Pa eto, meni je to neshvatljivo. Istina, ne spadam u takve osobe, po prirodi sam zatvoren i boli me dupe tko se kako uredio i obukao, ali silno me smeta sto su se potpuno benigne stvari pocele gledati kroz prizmu seksa i nastranosti. Rekao bih da to vise govori o nasem drustvu nego o nekakvom objektivnom povecanju pedofilije ili mobinga. Kavalirski kompliment ili "buci buci" malom djetetu su forme komunikacije i uljudnosti koje nisu od jucer u drustvu. Na neki nacin su do nedavno spadale u drustvene norme sve dok Ameri nisu otkrili da se sasvim lijepo dade zivjeti od enormnih odsteta za banalne optuzbe.

Trebamo li zivjeti jedni pored drugih kao roboti, bez suvisne komunikacije i bez uljudnosti?
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:23   #33
[QUOTE=mestar;8927919]Kavalirski kompliment ili "buci buci" malom djetetu su forme komunikacije i uljudnosti koje nisu od jucer u drustvu. QUOTE]

ne radi se ovdje o takvim situacijama.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:32   #34
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Trebamo li zivjeti jedni pored drugih kao roboti, bez suvisne komunikacije i bez uljudnosti?
Molim te pročitaj uvodni post...ja pišem o tome kako je neki dida dirao malenu od 4 godine na veoma očit i ružan način, a nikome to nije bilo naročito čudno (dapače gledali su me ko da sam luda što odvlačim malu)...

Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Apsolutno se radi o masovnoj histeriji. U novine dospiju samo najintrigantniji slucajevi, ali prijava i privatnih razracunavanja ima puno, puno vise. Umjetno se stvara atmosfera linca. Kako ce policija i sud raditi svoj posao u takvim uvjetima?
...mislim da si falio post...ovdje se radi o konkretnoj situaciji (znači nije bilo sumnje šta se dešava)...i pitanju : Da li se to i vama ikad desilo i kako ste reagirali?...
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:37   #35
@extreme: Nazalost profesori su pod sve vecim pritiskom. Pedofilija je samo jedna forma zastrasivanja. Mojoj kolegici je jedna majka koja radi kao medicinsta sestra zaprijetila u stilu: neka, doci ces ti meni u bolnicu! Uz znacajan pogled. Ali to je vec druga prica.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:41   #36
Quote:
ileana_ kaže: Pogledaj post
...mislim da si falio post...ovdje se radi o konkretnoj situaciji (znači nije bilo sumnje šta se dešava)...i pitanju : Da li se to i vama ikad desilo i kako ste reagirali?...
Ma dobro, ja volim stvari malo uopcavati
Drustvena kretanja su zanimljivija i relevantnija od pojedinacnih slucajeva.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:47   #37
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Drustvena kretanja su zanimljivija i relevantnija od pojedinacnih slucajeva.


nadam se da je ovo bila ironija.

no dobro, sorry, my bad, forum je forum, tu smo da prichamo, mea culpa.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:00   #38
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post


nadam se da je ovo bila ironija.

no dobro, sorry, my bad, forum je forum, tu smo da prichamo, mea culpa.
Ironija? Zasto? Ako zelis suzbiti pedofiliju onda su drustvena kretanja i rad policije itekako vazne teme. Ne vidim tu neku ironiju. Pedofilija nije od jucer. U pojedinim povijesnim razdobljima je cak bila i prihvacena kao normalna. Srecom drustvo se dovoljno humaniziralo da je kriminalizira i popuno definira kao seksualnu devijaciju. Nema tu nikakve ironije. Bar je ja ne vidim.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:18   #39
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Ironija? Zasto? Ako zelis suzbiti pedofiliju onda su drustvena kretanja i rad policije itekako vazne teme. Ne vidim tu neku ironiju. Pedofilija nije od jucer. U pojedinim povijesnim razdobljima je cak bila i prihvacena kao normalna. Srecom drustvo se dovoljno humaniziralo da je kriminalizira i popuno definira kao seksualnu devijaciju. Nema tu nikakve ironije. Bar je ja ne vidim.
ja bash mislim da je sudbina pojedinca najbitnija, tipa jao se onom ko cheka da mu drushtvena kretanja i policija zashtite dijete, i da neko ispravi krivu drinu.
ja nikako ne volim generaliziranje svaki sluchaj se razlikuje jer se svaki chovjek razlikuje od chovjeka. al ajd ovo cemo jednom pretresti na "filozofiji" da se ne udaljavam od teme.
ma to ti se moze nadovezat na ono tvoje gore vezano za dzentlmenski kompliment radnoj kolegici-svaka ce ti radna kolegica reagovat drugachije: jedna ce i tebi neshto dobacit i neoptereceno prihvatit igru/shalu/shtavec, druga ce te tuzit i pozvat novinare, do tebe je da procijenish kome dajesh kompliment ono, sto ljudi sto cudi, najveca je greshka sve stavljat u isti kosh.

sorry na offt.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:37   #40
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post
... tipa jao se onom ko cheka da mu drushtvena kretanja i policija zashtite dijete, i da neko ispravi krivu drinu.
Ma naravno, ako nista drugo roditeljski instikt ce te nagnati na akciju. Ali ruku na srce, pojedinac bi tesko zastititio dijete da drustvo nije stvorilo preduvjete za to.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.