Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2010., 23:33   #41
Tu http://lenstip.com/lenses.html i tu http://optyczne.pl/obiektywy.html (engleska verzija ima manje sadržaja).
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 09:13   #42
e hvala...ispada da je na zoomovima (univerzalno) najbolje za "početak i sredinu" fotkati na f/8, a pred kraj dignuti na f/11 dok prime najbolje radi na 5.6

ukratko hvala na linku. (i noga u guzicu je korak naprijed )


samo da pitam : koja je razlika između prvog i drugog grafa u reviewovima..drugi su redovito "niži" :/

Zadnje uređivanje Red Dwarf : 13.11.2010. at 09:22.
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 14:49   #43
Nemoj se toga držati kao pijan plota - na prvo mjesto uvijek dolazi ono što želiš postići po pitanju DOF-a. No, ako fotkaš mjesec, gdje ti je DOF totalno beskoristan podatak, onda je jasno da trebaš biti na oko f/11 s tim 300mm objektivom

Prvi je centralni, drugi je na rubovima.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 18:28   #44
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
hvala na linku..krajnje je koristan

a gdje da nađem još dva grafa : jedan za kitu 18-55 a drugi za 50mm prime
A stranica SLRGeara i Camera Labsa?
Milto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 01:33   #45
Dakle da podnesem rezultate.
1) Jučer iz centra Zagreba (ulična svjetlost, 1. kat zgrade, općenito svjetla grada)

2) Danas iz Siska (minimalna ulična rasvjeta, nema puno "suvišne" svjetlosti blablabla)

Zaključak : osim dana kad se slika mjesec, vjerujem da veliki utjecaj imaju svjetla koja sa strane utječu na završnu kvalitetu slike (ili sam se ja to poboljšao )

btw slike su čisti OOC, ali sam samo 100% crop napravio

Zadnje uređivanje Red Dwarf : 14.11.2010. at 02:01.
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 12:36   #46
usporedi EXIF obadviju slika ....mislim da je tu greška ,a ne to kaj je Zagreb svjetlom onečišćeniji (joj kak ružno ovo zvuči ) ...
bolta7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 11:45   #47
Ako fotkas sa kompaktom, moras biti okomit odn paralelan, kak uzmes, sa okularom sprave kroz koju gledas. Ako fotkas na taj nacin. Ako fotkas direktno kroz fotic, s nekim jacim zumom, onda fino sve u manualu i igraj se oko 1/125 s.
I blenda simo tamo. Mjesec je inace vrlo zahebana stvar za fotoaparate. Jer mu totalno posemeri mjerenje. Zato iz prve Mjesec uvijek ispadne skuren ako ga ides automatski ili poluatomatski fotkati. Jer ce fotic uvijek izmjeriti nesto deseto, odn mrak u kadru.
Ak imas jos kakva pitanja vezano za takva fotkanja, pitaj.
__________________
"Gravitation cannot be held responsible for people falling in love. How on earth can you explain in terms of chemistry and physics so important a biological phenomenon as first love? Put your hand on a stove for a minute and it seems like an hour. Sit with that special girl for an hour and it seems like a minute. That's relativity."
Lagonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 14:11   #48
Nakon što sam sinoć fotkao Orionov pojas teškom mukom, puknulo me da kupim neki teleskop i montiram gore DSLR.

Je li se netko time bavio?
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 14:24   #49
MK... ako netko zna nešto o tome onda je to Lagonda... PM-aj ga...
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 17:06   #50
Evo ti malo literature:
Kupnja teleskopa: http://www.scopemaking.net/hrv/prviscope.htm.
Ako ti je skupo možeš i sam napravit teleskop od komada stakla, kanalizacijske cijevi i još štošta. Link: http://www.scopemaking.net/hrv/babydob.htm.
Imaš raznih projekata samogradnje: http://www.scopemaking.net/hrv/atm.htm.

Inače dosta toga nađeš na ovoj stranici: http://www.scopemaking.net/hrv/index.htm.
Electric Smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:27   #51
imam jedno pitanje : kako uhvatiti zvjezdano nebo, ali bez da se (značajno) vide pomaci samih zvijezda? Da nafrljim iso na max (1600), blendu oko f/11 i 30 ili koliko mi je već potrebno sekundi ekspozicije i to je to?
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:33   #52
Na f/11 nećeš ništa uhvatiti

Otvaraj blendu dokle ide (ili malo više, ovisno o comi) i najviše 8-10 sekundi.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:36   #53
A jbga pa pitam zato Hvala, nadam se da se ovaj vikend mičem iz ove bogom dane lokacije za gledanje zvijezda (Zagreb) pa sam imao na umu neke stvari pa bolje da se unaprijed raspitam
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 14:40   #54
A gle, možeš probati s 30 sekundi, ali onda ćeš već lagano imati star trails.

Ako ćeš raditi one kružolike onda ti je sat vremena nekakav minimum da dobiješ lijepu sliku... S time da je to bolje izvesti spajanjem više kraćih ekspozicija (a i bulb je uglavnom limitiran na 30 minuta na fotićima). Za dark frame subtraction ne znam... To će ti Acheron reći
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 17:19   #55
stavis shutter koji je dovoljno kratak da nemas trailse (neznam kolko je, al ces nakon tri fotke skuzit), blendu otvoris skroz i onda dizes iso dok ne dobijes onolko svijetlo kolko hoces
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 17:26   #56
jedna stvar koja ce ti puno igrat ulogu.
sto manja zarisna. =)
koliko znam "siri pogled" ce pretrpit i po par sekundi. ^^
__________________
asd
dmestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 17:46   #57
Ili kupiš ovo, pa nemaš tih problema
__________________
w.
blade_8699 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 17:55   #58
Pa tko je rekao da će se tu raditi astrofotografija? Budem se malo zafrkavao sa strobiranjem i portretima...optimističan sam u vezi rezultata

tako da širi pogled ili teleskopija će mi biti svejedno
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 18:04   #59
al onda pazi da nades podrucje jako, jako, jako, jako daleko od najblize lampe jer ce ti osoba izgorit dvadeset puta dok se zvijezde eksponiraju. a i tesko da ces dobit zvijezde bez startrailova jer ces morat koristit ful zatvorenu blendu da ti budu imalo ostre, ako je fokus na nekom u prvom planu
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 18:09   #60
Onda znači dvije ekspozicije, prvo jedna za zvijezde za beskonačnim fokusom, a onda druga ista takva sa fokusom na xyz metara na koju će osoba ušetati, i strobirati ju...to mi je otprilike bilo u planu. ugl ova fotka ma natjerala na to da razmislim da li bi to bilo moguće...
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.