Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 21:44   #21
Pozivanje nekog da radi ovo ili ono, poseže za lijevim, a prezre desno i sl...
jest, osim što je ekstremizam, na neki način - davanje recepta.
Dijagnoza bi bila stanje u kakvom ljudi danas jesu. A to je - otuđeni od sebe i od vlastitog tijela. Žderu kad im ne treba, piju više nego mogu podnijet, truju se na svaki način, dok nešto ne pregori. A onda zna bit kasno.
Ti bi, tuvok, dao recept za preventivu. I recept za recept.
Ne mislim da je to baš realno.

Ljudi bi svakako trebali naučit, prisjetit se zapravo (svima nam je dato) osluškivat svoj organizam, čuti što mu treba i prepoznati kad je dosta. Čovjek može sam sebi i sam od sebe nevjerojatno puno pomoći. Samo malo usmjerenja. Neke smo stvari prosto potisnuli. Jer smo natjerani, naviknuti već na posezanje-za, posezanje-na drugo...već gotovo, već zapakirano, u bočicama, kutijicama i sl..i kad čitamo knjigu ili slušamo o načinu da neke stvari promijenimo, funkcioniramo na način da to konzumiramo kao da je u pitanju hrana, ili piće ili tableta. Teško išta djeluje više tako da potakne procese nekako...iznutra, da oplemeni.. a ne da se guta i izbacuje van kroz crijeva, ili usta, svejedno.

Što se tiče odlaska ljekaru...često ljudi odu kad je već stanje alarmanto, pa i kad su pun prije znali ili slutili da nešto nije u redu. To me je uvijek fasciniralo Od straha. I taj strah je na nekoj razini strah ne samo od bolesti i onoga što će se naći, već od suočavanja sa sobom. Negdje, u sebi, mora i da misle..."možda je došlo vrijeme za naplatu" i strah ih je svega što negdje u sebi..moraju znati da su krivo "radili". Što će reći da imaju svijest o tome da je bilo krivo. I da nije bil dobro za njih. I da ih je dovelo gdje je.
Što će reći da mogu birati i da to ne čine dok se ne dovedu u situaciju da izbora puno i nema. Tu je i taj moment..prepuštanja stvari drugom u ruke, lišavanje sebe odgovornosti.

Kad dođe trenutak za prepustiti se u nečije ruke, simptomatično je za vrstu problema i sklop čovjeka kome će izabrat obratiti se. Kako doživljava sebe u slijedu onoga što ga je dovelo do..."naplate". Alternativa i posezanje za njom objašnjivi su s te strane stoga i s te strane najčešće djeluju. Ono što je B. rekao.


Ima ljudi, "alternativaca", koji znaju što rade. Samo mislim da je takvih jako malo. Kako FW reče.

E, da ..i malo ljudi vodi računa o tome da će jednog dana možda poželjet imat djecu. Pa degeneriraju duh i tijelo na svaki način, lišavajući sebe svijesti o tome kako bi se moglo odraziti na potomstvo.
Eto. Nedgovorna smo i sebična raca.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 23:13   #22
Vidim da preventiva nije baš omiljena i o njoj se baš ne priča.
A zašto je ta preventiva tako važna?
Ako smo svjesni da sve utječe na nas i na naše zdravlje onda bi trebali biti odgovorni za svoje postupke i raditi ono što je najbolje za nas i naše zdravlje.
Nažalost mnogi toga nisu svjesni ili ih nije briga i idu po onoj dok traje traje pa kad se razbole trče kod nekog drugog da riješi njihove probleme(doktora).
Umjesto toga mogli bi sami uzeti stvar u svoje ruke, postati svjesniji sebe i svojih stvarnih potreba, te iz života izbaciti što više štetnih stvari a unjeti one koje podržavaju život i zdravlje i dovesti se u situaciju da nam tuđa pomoć više ne zatreba ili da ju smanjimo na minimum.

Zanima me šta svako može napraviti po tom pitanju?

Neke osnovne stvari svi znamo, ali uvjek postoji više.
-izbaciti iz upotrebe: cigarete, alkohol(veče količine), droga, nezdravu hranu....
-uvesti zdravu prehranu, sport ili tjelovježbu, relaxaciju, tehnike za razvoj svijesti, pozitivne afirmacije....

Što bi vi dodali....
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 23:38   #23
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Vidim da preventiva nije baš omiljena i o njoj se baš ne priča.
A zašto je ta preventiva tako važna?
Ako smo svjesni da sve utječe na nas i na naše zdravlje onda bi trebali biti odgovorni za svoje postupke i raditi ono što je najbolje za nas i naše zdravlje.
Nažalost mnogi toga nisu svjesni ili ih nije briga i idu po onoj dok traje traje pa kad se razbole trče kod nekog drugog da riješi njihove probleme(doktora).
Umjesto toga mogli bi sami uzeti stvar u svoje ruke, postati svjesniji sebe i svojih stvarnih potreba, te iz života izbaciti što više štetnih stvari a unjeti one koje podržavaju život i zdravlje i dovesti se u situaciju da nam tuđa pomoć više ne zatreba ili da ju smanjimo na minimum.

Zanima me šta svako može napraviti po tom pitanju?

Neke osnovne stvari svi znamo, ali uvjek postoji više.
-izbaciti iz upotrebe: cigarete, alkohol(veče količine), droga, nezdravu hranu....
-uvesti zdravu prehranu, sport ili tjelovježbu, relaxaciju, tehnike za razvoj svijesti, pozitivne afirmacije....

Što bi vi dodali....
ne znamo, ali ti očigledno nešto reklamiraš, pa pljuni slobodno, neće ti nitko ništa.

krivo vidiš. Mi se svi odreda bavimo preventivom, u obliku vježbanja, pravilne prehrane, zdravog života općenito, na ovom podforumu se nekad razilazimo u metodama i mišljenjima, ali svi radimo maksimalno za svoje zdravlje i dobrobit.

Inače, medicina se bavila prevencijom od kad postoji, tako je velika većina "narodnog" znanja prevencije i došla upravo od medicine.
Danas je još gore jer su ljudi zaboravili čemu služi ljekovito bilje, med, i ostale blagodati prirode, pa im i ostaju samo savjeti liječnika kao napuci za prevenciju.

Smatram da udruživanje medicine sa "alternativom" može postići optimalne rezultate, obzirom da je ipak previše bolesnih, a premalo iscjelitelja, pogotovo onih koji to uistinu jesu. Slažeš se?
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 00:26   #24
Quote:
FW190 kaže: Pogledaj post
ne znamo, ali ti očigledno nešto reklamiraš, pa pljuni slobodno, neće ti nitko ništa.

krivo vidiš. Mi se svi odreda bavimo preventivom, u obliku vježbanja, pravilne prehrane, zdravog života općenito, na ovom podforumu se nekad razilazimo u metodama i mišljenjima, ali svi radimo maksimalno za svoje zdravlje i dobrobit.

Inače, medicina se bavila prevencijom od kad postoji, tako je velika većina "narodnog" znanja prevencije i došla upravo od medicine.
Danas je još gore jer su ljudi zaboravili čemu služi ljekovito bilje, med, i ostale blagodati prirode, pa im i ostaju samo savjeti liječnika kao napuci za prevenciju.

Smatram da udruživanje medicine sa "alternativom" može postići optimalne rezultate, obzirom da je ipak previše bolesnih, a premalo iscjelitelja, pogotovo onih koji to uistinu jesu. Slažeš se?
Reklamiram prevenciju umjesto liječenja.
Svjesnost i odgovornost umjesto nemara i nesvjestice.
Budući da nas ima puno(?) koji znamo nešto o tome bilo bi dobro da svako kaže nešto što on čini kao preventivu, jer sigurno će se moći nači puno savjeta koje če i drugi moći usvojiti u svoju rutinu.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:47   #25
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Zanima me šta svako može napraviti po tom pitanju?
Prihvatiti određenu životnu filozofiju koja će mu umanjiti stres što je moguće više. Stres razara psihičko i fizičko zdravlje, on je uzročnik pada imuniteta organizma i samim tim njegovog propadanja, a ipak je nešto što u životu kakvim živimo nije moguće izbeći. Kažu da prosečno svaka 2-3 dana doživimo stres prilično jakog intenziteta. Zato je duhovnost veoma važna u životu svake osobe. Treba otkriti životnu filozofiju koja će nam omogućiti da se sa potresima u životu što lakše nosimo. Šta je za koga ispravan duhovni put, šta su 'prave' duhovne spoznaje - krajnje je individualno. Važno je samo ne zanemarivati sebe u duhovnom pogledu.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 22:04   #26
Quote:
Enchi kaže: Pogledaj post
Prihvatiti određenu životnu filozofiju koja će mu umanjiti stres što je moguće više. Stres razara psihičko i fizičko zdravlje, on je uzročnik pada imuniteta organizma i samim tim njegovog propadanja, a ipak je nešto što u životu kakvim živimo nije moguće izbeći. Kažu da prosečno svaka 2-3 dana doživimo stres prilično jakog intenziteta. Zato je duhovnost veoma važna u životu svake osobe. Treba otkriti životnu filozofiju koja će nam omogućiti da se sa potresima u životu što lakše nosimo. Šta je za koga ispravan duhovni put, šta su 'prave' duhovne spoznaje - krajnje je individualno. Važno je samo ne zanemarivati sebe u duhovnom pogledu.


I tu se dogodi paradoks da se znamo nositi sa stresom, smanjivati njegove efekte, malo ga i izbjegavati, i zaboravimo da bi se iz takvih situacija u biti trebali micati, beskompromisno. Naučimo šutjeti i trpiti i time automatski povećamo kapacitet akumuliranja stresa, dok netko tko se ne bavi takvim "antistres" aktivnostima puno brže pukne i makne se od toga.

Ponekad smo istovremeno jači, pa možemo više trpjeti, i osjetljiviji, pa nas te situacije i više smetaju.

Zato mislim da je optimalno biti nešto mirno, dobro i duhovno, kao npr. V. i imati marsa u biku, tako da nam da impuls da se pokrenemo, kad je dosta (ovo je žrtva moderatorici da pobriše taj dio i ostavi ostale mudrolije )

Netko je napisao: Joga nas uči liječiti što ne mora biti pretrpljeno, i pretrpiti što ne može biti izliječeno.
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 22:07   #27
Nego, jel itko kliknuo na link iz autorovog potpisa, da znamo o čemu se radi, kad se već on srami priznati?
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 22:18   #28
Mene tu smeta najvishe polazna teza da se o prevenciji ne prica. Ne znam gdje on to zivi i kako njegov mozak percipira stvarnost, ali ako nauci sto je to prevencija postat ce svjestan da je itekako prisutna. Druga prica je da li ljudi to primjenjuju u praksi ili posezu za gotovim rjesenjem kad vec debelo obole.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 23:14   #29
Quote:
FW190 kaže: Pogledaj post
Nego, jel itko kliknuo na link iz autorovog potpisa, da znamo o čemu se radi, kad se već on srami priznati?
Piše o sukobu civilizacija u Đurđevcu i nekom japanskom čistilištu a vezano za Dalmaciju, ima i o Carli del Ponte

Ma članak o škodljivosti ljekova i nepromišljenom i olakom posezanju za njima.

I sl.
Otprilike.
Nisam pročitala
Al to je to
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 19:26   #30
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
Mene tu smeta najvishe polazna teza da se o prevenciji ne prica. Ne znam gdje on to zivi i kako njegov mozak percipira stvarnost, ali ako nauci sto je to prevencija postat ce svjestan da je itekako prisutna. Druga prica je da li ljudi to primjenjuju u praksi ili posezu za gotovim rjesenjem kad vec debelo obole.
Neznam o kojoj prevenciji ti pričaš ali ja je nevidim.
U školama se uče svakojake gluposti, ali o prevenciji, zdravoj prehrani, zdravom načinu življenja se ne govori.
Eventualno o zaštiti od side, tj kondomima ali samo u naznakama.
Nekima je prevencija kad se razbole pa im doktor veli da moraju promjeniti način ishrane, ali na žalost onda je već kasno. To ukazuju pune bolnice, veliki prosjek bolesnika, velika potrošnja lijekova i neučinkovit zdravstveni sustav.
Na tisuče ljudi umire svake godine, što od bolesti pred kojima su liječnici nemoćni, što od njihovih grešaka i lijekova.
Sve to govori samo jedno, u preventivu se ulaže malo iliti ništa, gotovo je zanemarena, a večinu toga ulaže se u borbu protiv bolesti i razvoj lijekova koji su nažalost neučinkoviti i govore o pogrešnom smjeru naše medicine.
Nažalost pokazuje se ono što je najvažnije, važnije od ljudskog zdravlja, od života a to je NOVAC jer zna se tko profitira od toga, doktori i farmaceutske industrije.
Zato treba govoriti o prevenciji, puno puno više, i o svemu što može poboljšati naše zdravlje, zaštititi nas od bolesti, i smanjiti mogučnost manipulacije.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 20:50   #31
neočekivan obrat na topicu,
pored službene medicine, sad niti školstvo ne valja

edit: istina je da se u školama, na žalost, ne uči ni pravopis više, očigledno

o prevenciji se ne priča dovoljno, istina, ovaj topic teži promjeni stvari, međutim i dalje ne čujemo ništa korisno, nažalost

modove molim da ne brišu post, jer on ukazuje na žalosnu pojavu da nitko ne priča o prevenciji, čak ni u postu dugom pola strane koji ukazuje na problematiku nedovoljnog pričanja o prevenciji
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 23:51   #32
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Neznam o kojoj prevenciji ti pričaš ali ja je nevidim.
Pa prevencija pochne vec onda kad te mama i tata kod kuce nauce da nakon toaleta operesh ruke, pa te tome dodatno uce na svakom cosku. To ti je osnova.
Onda dodje u skoli hrpa toga, samo valjda ti ocekujesh da ti sve potcrtaju kao bash prevenciju, u protivnom ne znash da je to - to
Recimo, ja sam u skoli na tjelesnom naucila koliko je znacajna tjelesna aktivnost za moje zdravlje, na biologiji sam naucila puno toga o zdravoj prehrani, zdravom snu, uopce tome kako covjekovo tijelo moze optimalno funkcionirati.
A ako sam ja, koja sam se skolovala u vrlo nenormalnim uvjetima sa maksimalno improviziranim programom, uspjela nauciti josh u osnovnoj o zdravoj prehrani, o zastiti od spolno prenosivih bolesti i sl.
Onda to svakako jeste ucenje o prevenciji. Stvar je da nekim ljudima te stvari prodju kroz ushi, neki upamte pa prije ili kasnije primjene.

Ali ajde, recimo da svega toga nije bilo (a znam da ima jer u skole dolaze i razne udruge da uce djecu o kojecemu).
Dakle, taman i da svega toga nije bilo u skolama, onda svaki normalan covjek ima TV doma...i u emisijama popularnog tipa zdravlje je cesto top tema.
Zapravo trenutno u svijetu vlada svojevrsni trend zdravog zivljenja.
Zar tjelovjezba u jutarnjem programu nije neka vrsta prevencije?
Gostovanja lijechnika, emisije o zdravlju, zar to ne spada isto u prevenciju? tj. poducavanje ljudi o prevenciji.
Jesi primjetio u stampi rubriku zdravlje? Ne pishu se tu terapije, vec o prevenciji.

Stvar je tvog mozga na sta ce se ljepiti.

i da, navodish tu primjer da kad bolestan covjek dodje lijechniku on mu tek tad kaze da npr. promjeni ishranu. Jel on kriv sto mu pacjent ranije nije dosao?

Tema je dobra ali bez pocetne teze. O prevenciji se prica, problem je sto to ljudi ne primjenjuju ali za to nisu lijechnici krivi. Za to smo sami krivi. Svi znamo sta ne valja pa to opet radimo...dok ne obolimo, onda nam lijechnik to kaze pa kad bash dodje glave onda sve slushamo.

Super je ideja da se caska o preventivnim mjerama. Razmjenjivati iskustva kako sprijeciti bolest...a uhvatiti se kao blesavi optuzbi da nema prevencije...nikud ne vodi.

Zadnje uređivanje kachunchica : 21.01.2008. at 00:16. Reason: i
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 12:42   #33
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
Pa prevencija pochne vec onda kad te mama i tata kod kuce nauce da nakon toaleta operesh ruke, pa te tome dodatno uce na svakom cosku. To ti je osnova.
Onda dodje u skoli hrpa toga, samo valjda ti ocekujesh da ti sve potcrtaju kao bash prevenciju, u protivnom ne znash da je to - to
Recimo, ja sam u skoli na tjelesnom naucila koliko je znacajna tjelesna aktivnost za moje zdravlje, na biologiji sam naucila puno toga o zdravoj prehrani, zdravom snu, uopce tome kako covjekovo tijelo moze optimalno funkcionirati.
A ako sam ja, koja sam se skolovala u vrlo nenormalnim uvjetima sa maksimalno improviziranim programom, uspjela nauciti josh u osnovnoj o zdravoj prehrani, o zastiti od spolno prenosivih bolesti i sl.
Onda to svakako jeste ucenje o prevenciji. Stvar je da nekim ljudima te stvari prodju kroz ushi, neki upamte pa prije ili kasnije primjene.

Ali ajde, recimo da svega toga nije bilo (a znam da ima jer u skole dolaze i razne udruge da uce djecu o kojecemu).
Dakle, taman i da svega toga nije bilo u skolama, onda svaki normalan covjek ima TV doma...i u emisijama popularnog tipa zdravlje je cesto top tema.
Zapravo trenutno u svijetu vlada svojevrsni trend zdravog zivljenja.
Zar tjelovjezba u jutarnjem programu nije neka vrsta prevencije?
Gostovanja lijechnika, emisije o zdravlju, zar to ne spada isto u prevenciju? tj. poducavanje ljudi o prevenciji.
Jesi primjetio u stampi rubriku zdravlje? Ne pishu se tu terapije, vec o prevenciji.

Stvar je tvog mozga na sta ce se ljepiti.

i da, navodish tu primjer da kad bolestan covjek dodje lijechniku on mu tek tad kaze da npr. promjeni ishranu. Jel on kriv sto mu pacjent ranije nije dosao?

Tema je dobra ali bez pocetne teze. O prevenciji se prica, problem je sto to ljudi ne primjenjuju ali za to nisu lijechnici krivi. Za to smo sami krivi. Svi znamo sta ne valja pa to opet radimo...dok ne obolimo, onda nam lijechnik to kaze pa kad bash dodje glave onda sve slushamo.

Super je ideja da se caska o preventivnim mjerama. Razmjenjivati iskustva kako sprijeciti bolest...a uhvatiti se kao blesavi optuzbi da nema prevencije...nikud ne vodi.
Mislim da je pranje ruku u današnje doba više u domeni higijene a ne preventive. Osim toga vidimo da pranje ruku ne riješava sve bolesti i da bolnice nisu prazne a lijekovima se liječe-truju milijoni ljudi tak da to sigurno nije osnova preventive, već jedan mali dio.
Neznam u kojoj školi si ti naučila o zdravoj prehrani ali to sigurno ne spada u program učenja koji se primjenjuje u sadašnjim školama. Vjerovatno si to samo umislila, jer ja to sigurno nisam učio.
Također nisam vidio da u programu za škole postoji programi tipa kako se nositi sa stresom, pravilno disanje, relaxacija, sexualni odgoj i slično što spada u preventivu.
Tjelesni odgoj bi mogli nazvati preventivom, makar se ne naglašava koliko je rekreacija zdrava, što nebi mogli reči za profesionalni sport koji više teži bolesti nego zdravlju.
Što se tiče emisija na tv-u u njima se govori o bolestima, ljekovima a ne o prevenciji i zdravlju. Pogledaj koju, vidjet češ da bolesnici pričaju o terapijama i liječenju a od preventive ni p.
Prevencija je ono šta se čini da bi ostali zdravi, a ne koje čemo lijekove uzimati kad smo bolesni, na koje pretrage ići i šta treba odrezati.
Pogledaj malo reklame na televiziji, reklamiraju se uglavnom samo lijekovi.
Istina je da su ljudi neodgovorni i da ne misle o prevenciji, ali zato ih treba stalno informirati o tome šta je zdrava prehrana(najviše se reklamiraju coca-cola, mcdonalds i slično), što zdrav način življenja(tjelovježba,joga,meditacija.....) i sve što spada u prevenciju.
Kako će se ljudi nakon toga ponašati teško je znati budući da su sada bombardirani uglavnom svim nezdravim stvarima, ali u svakom slučaju neče pogoršati situaciju.
Mislim da pune bolnice govore o tome da nešto nevalja i da to treba riješiti.
Preventiva je najbolji izbor i treba je reklamirati.
Koliko god je prisutna(malo) ,treba je biti puno više.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 13:36   #34
Nisi bas realan.

Recimo bijah neki dan u bolnici vozit starog i ima dosta plakata koji se odnose na preventivu ovog ili onog tipa ili reklame nekakvih tecajeva u tom smislu... o rekreaciji, prehrani isl se govori u skoli kako je kachi rekla, tj govorilo se i u nase vrijeme pa sumnjam da se manje govori sada kada je to daleko vise "in".

Nijedan doktor ti nece normalan reci da je prevencija sporedna i samo da dodjes zaljeciti posljedice. Ja sam recimo imao nekih zdravstevnih problema u djetinjstvu i sjecam se kako je doktor stalno naglasavao vjezbanje i to uz namjensko vjezbanje plivanje, biciklu itd.

E sad uvodjenje duhovnih tehnika na mala vrata kroz zdravlje u skole osobno uopce ne podrzavam posto su one redovno vezane za ovu ili onu duhovnu tradiciju i njihovo izvlacenje iz konteksta mi nije bas smisleno niti nesto sto bih uvrstavao u svjetovne skole, no s druge strane bi se mogao prosiriti opseg organiziranih vanskolskih aktivnosti u tom smislu.

Kako bilo, prostora za napredak uvijek ima, ali o preventivi se danas sasvim dovoljno zna da to bude vise stvar osobnog izbora. Teorije zavjere oko farmaceutsko-medicinskih manipulacija su supljikave.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 15:51   #35
ova diskusija nema smisla.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 19:08   #36
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nisi bas realan.

Recimo bijah neki dan u bolnici vozit starog i ima dosta plakata koji se odnose na preventivu ovog ili onog tipa ili reklame nekakvih tecajeva u tom smislu... o rekreaciji, prehrani isl se govori u skoli kako je kachi rekla, tj govorilo se i u nase vrijeme pa sumnjam da se manje govori sada kada je to daleko vise "in".

Nijedan doktor ti nece normalan reci da je prevencija sporedna i samo da dodjes zaljeciti posljedice. Ja sam recimo imao nekih zdravstevnih problema u djetinjstvu i sjecam se kako je doktor stalno naglasavao vjezbanje i to uz namjensko vjezbanje plivanje, biciklu itd.

E sad uvodjenje duhovnih tehnika na mala vrata kroz zdravlje u skole osobno uopce ne podrzavam posto su one redovno vezane za ovu ili onu duhovnu tradiciju i njihovo izvlacenje iz konteksta mi nije bas smisleno niti nesto sto bih uvrstavao u svjetovne skole, no s druge strane bi se mogao prosiriti opseg organiziranih vanskolskih aktivnosti u tom smislu.

Kako bilo, prostora za napredak uvijek ima, ali o preventivi se danas sasvim dovoljno zna da to bude vise stvar osobnog izbora. Teorije zavjere oko farmaceutsko-medicinskih manipulacija su supljikave.
Zdravi ljudi ne idu u bolnicu pa niti nemogu vidjet plakate dok ne obole, a kad su bolesni nema više prevencije nego liječenje.
Kada provodiš dobru prevenciju doktor ti nije nikad potreban u životu jer si zdrav.
Prevencija se provodi prije bolesti.
U školi se ne govori o zdravoj prehrani, večina učiteljica niti nezna šta je to, niti postoji predmet koji to govori.
Biologija uči nešto sasvim drugo, kako tijelo funkcionira,procese i anatomiju.
Tehnike relaxsacije tipa meditacije ,aut. tren, yoga itd..sigurno bi pridonjele preventivi više nego bilo koji drugi predmet koji se uči u školi a to opravdava i primjenu.
Teorije zavjere oko farmaceutsko-medicinskih manipulacija nisu teorije nego stvarne činjenice a postoje i statistike koje to potvrđuju.
Ako imaš novaca možeš dobiti lijek koji hočeš, operaciju kada hočeš i tretman koji poželiš.
Ko nema novaca, zanemaren je , dobiva lošije lijekove i terapjiu, čeka na operaciju koju možda ne dočeka.
Nema humanosti i prave pomoći, a novac je bog.
Sve više ljudi umire od doktorskih grešaka, njihovih lijekova i zahvata za koje oni tvrde da su bezopasni, od vodećih bolesti današnjice nema prave pomoći, medicina je nemoćna, ljudi umiru, bolnice su pune.
Koji je još dokaz potreban da se više poradi na preventivi jer očito je da se ne reklamira dovoljno?
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 08:20   #37
Ma ok, doktori su prikriveni sotonisti, a sve ti je to u biti reptilska zavjera
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 18:55   #38
Arrow

Prevencija u zdravstvu se vjerojatno razvila tek kao posljedica željenja sprečavanja nekog neželjenog stanja, što meni upućuje na to da smo mi daleko daleko od življenja života u službi zdravlja (globalno, općenito), jer da nije tako bolnice nebi ni postojale (barem ne u tolikoj meri)
evascube is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.