Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite o radiesteziji i bioenergiji?
Glupost 8 20.00%
Možda je moguće 8 20.00%
Moguće je 10 25.00%
Imao sam osobne koristi 14 35.00%
Glasovatelji: 40. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2008., 16:58   #101
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
depolarizacija iona? akcijski potencijal od nekoliko milivolta u neuronima? moglo bi djelovati indukcijski u širem polju

eto. tak to su nasumično bačene ideje. neka vrsta biološke remote elektronike...

zakaj si obrisal post?
Jel djeluje ili ne djeluje? Neuroni su izolirani mijelinom. Recimo eeg, recimo ekg... to sve znamo. Daj ti radije bioenergiju.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 29.01.2008., 17:27   #102
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Ako ti meni braniš pravo da pričam o bioenerđiji samo zato što nisam vjernik, onda ja tebi branim da pričaš o fizici i biologiji. Barem dok mi ne dokažeš da o istima imaš iole pojma.
Neš ti logike........
Fizika i biologija nisu u stanju objasniti niti ono čime se bave, a kamoli još druge pojave koje ne mogu ničim "mjeriti"! Mnoge "neobjašnjene pojave" krše zakone fizike, pa svejedno nitko ne dovodi samu fiziku u pitanje i ne osporava do sada postignuto. Da li si ikada vidio da netko od škvadre koju nazivaš vjernici dolaze na PZ i seruckaju o znanosti kao o sranju i gluposti?
Cjelokupno ljudsko "znanje" koje se uči u školama ima previše rupa koje nitko ne zna zakrpati, pa svejedno se to podastire kao nauka jer boljeg nema, barem ne za širu javnost. Nije nam jasno zašto se uvijek nađe neki "dušebrižnik" koji nam želi ukazati kako smo blesavi i zadojeni, jer "vjerujemo" u nešto što se ne uči u školi i ima poriv nas "prosvijetliti".
Sal, imam 100 kn. Zašto je tebe briga na što ću ih potrošiti?

Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Mrsko mi je gledati kako se vjernici (i ti s onim ) bahate napumpani uvjerenjem da znadu Istinu.
A gdje se to bahate? U tvom dvorištu?
Pilence is offline  
Old 29.01.2008., 17:32   #103
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Što po tebi dokazuje eventualni bežićni transfer među organizmima. Razgovor?
Kad zgodna cura stoji blizu mene i ja osjetim toplinu njenog tijela?
Ili kada pomislim na nekoga a on/ona me tada pozovu na mobitel?
Sjetim se frenda i idem ga nazvati, a on se javi i kaže:"Baš sam te htio nazvati!"?
Izaberi sam koji odgovor ti paše.....
Pilence is offline  
Old 29.01.2008., 18:48   #104
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Kad zgodna cura stoji blizu mene i ja osjetim toplinu njenog tijela?
Ili kada pomislim na nekoga a on/ona me tada pozovu na mobitel?
Sjetim se frenda i idem ga nazvati, a on se javi i kaže:"Baš sam te htio nazvati!"?
Izaberi sam koji odgovor ti paše.....
Apsolutno, dokazano i izmjereno te formulama potkrijepljeno, kao i eeg, ekg etc e sad kako baš bioenergiju i biopotencijale nikako da izmjere??? O pardon osim one ekipe po sajmovima i pothodnicima...ti sjajno mjere bioenergiju....štogod ona bila. A tek one tehnike mjerenja svih organa koju primjenjuju... a tko drugi nego ruski astronauti.
Ljudi koliko god da ti ljudi traže za mjerenje biopotencijala malo traže. Trebali bi tražiti 100 puta više jer budalama treba uzeti novac, ko zna kaj budala s novcima sve može štetno napraviti.
A ovo s frendom imaš pravo, sjedim ja u birtiji s frendom kod treće pive i eto ti konobara i pita jeste li za još jednu...ma misli mi pročitao samo tako.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 29.01.2008., 19:57   #105
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post

Postoje dvije znatno smislenije stvari koje nisi spomenula.
dobro, zašto ih ti ne spomeneš umjesto da se naslađuješ prepucavanjima oko šarlatana i naivaca??
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Old 30.01.2008., 02:44   #106
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Apsolutno, dokazano i izmjereno te formulama potkrijepljeno, kao i eeg, ekg etc e sad kako baš bioenergiju i biopotencijale nikako da izmjere???
Imaš Kirlijanove fotografije kojima se snima aura. Lijepo se vidi "energija" koja isijava iz tijela.
To što nikako ne mogu izmjeriti bioenergiju je njihov problem, ne onih koji pomažu ljudima na taj način! Zbog vlastitih ograničenja i nesposobnosti, "znanost" odbacuje sve što ne zna ili ne može izmjeriti i sebi podrediti. To je pogrešan stav i zato se vode ovakve polemike.


Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
A ovo s frendom imaš pravo, sjedim ja u birtiji s frendom kod treće pive i eto ti konobara i pita jeste li za još jednu...ma misli mi pročitao samo tako.
Dakle dokazali smo bežični prijenos! I još da vam je konobar rekao:"Jeste li još za jednu, na račun kuće?"! znali bismo da je telepata. Ovako samo ima dobru intuiciju ili zna čitati iz čaše. Vidiš, a rugate se babama kada ti vide neki "put" u talogu od kave...
Pilence is offline  
Old 30.01.2008., 12:21   #107
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Kad zgodna cura stoji blizu mene i ja osjetim toplinu njenog tijela?
Toplina koju osjećaš je EM zračenje. Ništa misteriozno u tome nema, osim ako se ne razumiješ u fiziku. I pećinski ljudi su vjerojatno u početku mislili da je vatra neka velika magija.
Mora li biti zgodna da bi osjetio toplinu? Ja je osjećam i kad stojim kraj radijatora.Doduše, nije mi baš zgodan, ali bar znam o čemu se radi umjesto da vjerujem u neki natprirodni fenomen.

Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Ili kada pomislim na nekoga a on/ona me tada pozovu na mobitel?
Sjetim se frenda i idem ga nazvati, a on se javi i kaže:"Baš sam te htio nazvati!"?
Izaberi sam koji odgovor ti paše.....
Postotak poziva na mobitel koji su se dogodili bez da si pomislio na prijatelja u usporedbi sa postotkom poziva koji su se dogodili dok si mislio ne ukazuje na ništa drugo osim na to da je to slučajnost. Psihološka komponenta, odnosno činjenica da mozak bolje pamti neobične događaje od onih običnih ima puno veću ulogu u ovom fenomenu. Tako si i ti upamtio svaki put kada te netko na koga si mislio nazvao, a zaboravio većinu pozive koji nisu povezani sa razmisljanjem.
*Pale is offline  
Old 30.01.2008., 12:22   #108
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Imaš Kirlijanove fotografije kojima se snima aura. Lijepo se vidi "energija" koja isijava iz tijela.
To što nikako ne mogu izmjeriti bioenergiju je njihov problem, ne onih koji pomažu ljudima na taj način! Zbog vlastitih ograničenja i nesposobnosti, "znanost" odbacuje sve što ne zna ili ne može izmjeriti i sebi podrediti. To je pogrešan stav i zato se vode ovakve polemike.



Dakle dokazali smo bežični prijenos! I još da vam je konobar rekao:"Jeste li još za jednu, na račun kuće?"! znali bismo da je telepata. Ovako samo ima dobru intuiciju ili zna čitati iz čaše. Vidiš, a rugate se babama kada ti vide neki "put" u talogu od kave...
Ako nešto ne možeš izmjeriti zašto misliš da uopće postoji? Možeš postaviti teoriju u skladu s dosadašnjim i predvidjeti postojanje kao npr higgsov boson koji ne možeš još izmjeriti ali to ima fundiranost u dosadašnjem znanju. Bioenergija nema nikakvu teorijsklu fundiranost, to je anegdotalni šmarn. Zakej si uopće toliko siguran da to postoji? Znanost sebi ništa ne podređuje, ali ako nešto proglašavaš znanstvenim onda moraš poštivati znanstvena pravila igre. Ako ne, onda to nije znanstveno. Nemreš ući u nogometnu utakmicu, zabiti gol iz suđenog offside-a i onda nakon tekme pričati kako nogometna pravila podređuju nogomet sebi i kako nemaju razumijevanja za alternativni pristup. Tak je i ovdje, bioenergija nije znanstvena činjenica, ali to želi biti jer se tako lakše prodaje ali tko je onda kriv...pravilo offside-a, naravno, a ne onaj koji zabija iz offside-a.
Ne znači da bioenergija ne može postati znanstvena činjenica kad ispoštuje pravila igre. Znanost nije ništa drugo nego pravila igre. Do sada .... 0 bodova.
Ima još, jučer sjedim s frendovima u birtiji (jope) i ovaj put kelner ne pita nego sam donese. Kak je znal da smo žedni i da bumo i tu popili????
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 30.01.2008., 16:30   #109
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Jel djeluje ili ne djeluje? Neuroni su izolirani mijelinom. Recimo eeg, recimo ekg... to sve znamo. Daj ti radije bioenergiju.
Aha jesu jesu izolirani mijelinom, osim ako ti ga nešto (a doktori ne znaju što, zašto i kako popapa-vidi kod multiple skleroze).
E onda kreneš trežiti pomoć u znanosti i vidiš da znanost ne pomaže.... A onda kreneš dalje, u tzv. Alternativu (protiv koje imate milion "argumenata". Evo jedan linkić na ssponu između znanosti i konkretno g.Domančića.
http://healingmotionpictures.com/feat_antonjeglic.html
Cijeli film se također može naći i na internetu. Naravno da ćete i tu naći puno zamjerki, ali ako ima tko kakav prijedlog "znanstvenog" pristupa liječenju multiple, dobrodošao je. Dok nema, pustite ljude kojima pomaže i ovakav po vama šarlatanski način da ga koriste. I da, zahvaljujte genima, Bogu i sl.ako ste vjernici, da vam ništa od navedenog nikad ne zatreba.
dragona1 is offline  
Old 30.01.2008., 16:36   #110
Jeste li jučer gledali Hrgin intervju s Domančićem? Čovjek je u kratkom vremenu "dignuo" Ivana Balića, inače ga uopće ne bismo gledali na evropskom prvenstvu. I ne samo njega. Još rukometaša, ostalih sportaša, političara, liječnika i drugih ljudi odlazi Domančiću u Kranjsku Goru, na iscjeljivanje bioenergijom.

I nije važno što neki ne vjeruju u alternativno liječenje, ta nitko ih na tako što niti ne nagovara. Ali je problem što oni koji ga trebaju i žele, moraju ići u Sloveniju, gdje naš čovjek liječi ljude iz cijeloga svijeta, a Slovenci imaju i promiđbenu i financijsku korist.
A sve zato što, kako je sam rekao, nije htio hrvatskim glavonjama mahati repićem.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 30.01.2008., 16:46   #111
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ako nešto ne možeš izmjeriti zašto misliš da uopće postoji? Možeš postaviti teoriju u skladu s dosadašnjim i predvidjeti postojanje kao npr higgsov boson koji ne možeš još izmjeriti ali to ima fundiranost u dosadašnjem znanju. Bioenergija nema nikakvu teorijsklu fundiranost, to je anegdotalni šmarn. Zakej si uopće toliko siguran da to postoji?
Nije pitanje može li se nešto izmjeriti, nego je pitanje znaš li to mjeriti i želiš li to uopće mjeriti. Osim toga, pitanje je i kakva je statistika, tj. koliko je taj proces vjerojatan, kolike su smetnje i kakve su smetnje.
Znanost tu nema što tražiti jer još uvijek nema metode. Sa druge strane, te stvari nisu znanstvene jer je i glupo tražiti od ovakve znanosti kakva je sada da to dokaže.
Otprilike kao da vrhunski rukometaš uđe u igru sa djecom na igralištu. Bit će prejak za njih, a osim toga, oni će vjerojatno imati neka pravila koja nisu službena. Tako da je tu jaz među svijetovima. Stvar je u tome da djeca moraju naučiti dobro igrati rukomet da bi se nosili u igri sa šampionom.
U suprotnom on ispada smiješan, a oni ne mogu shvatiti zašto im tako lako zabija golove. Nakon 5 minuta igre, najvjerojatnije će ga istjerati jer eto, ne uklapa se u igru.

Znanost veze s vezom nema ni u kakvom prostoru živimo, ni kakva mu je topologija. Ne zna ujediniti poznate sile, nije joj uopće jasan fundament, a sve što današnja fundamentalna znanost radi jest grupiranje fenomena u algebarske grupe. I onda se igra sa SU(3), SU(2), U(1), GL i sličnim lego kockicama. I dok se igra sa kockicama, uopće ne zna kakav je to polimer od kojega su sazdane.
Batt_X is offline  
Old 30.01.2008., 16:49   #112
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Vidiš, đevojko, ima već godina da nisam u sebe ništa tabletično bacio, a i to jer su me dva tjedna tjerali. Prije toga je bilo par godina a da ništa nisam uzimao.
Toliko o zakonu.
Da se potrudiš čitati i misliti usto (nije valjda da ti je oboje preteško ), primijetila bi da sam karijes spomenuo kao stvar prošlosti.
Vidiš, ne valja donositi zaključke po nekim neprovjerenim informacijama.
-nisam đevojka, žena sam i to u godinama da bi ti mogla biti mama.(s obzirom da si student ako sam dobro shvatila).
-ovo drugo što kažeš, o čitanju i mišljenju istovremeno, e to svaka čast, skužio si me, ako si htio biti duhovit, na žalost nije uspjelo, jer multipla (bolest kojoj nema lijeka u klasičnoj medicini) uzrokuje razne probleme, jedan od njih je nekoordiniranost (može pokreta, govora, a možda i kognitivne)
Dakle to je moj alibi, a koji je tvoj ?
dragona1 is offline  
Old 30.01.2008., 17:38   #113
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Neš ti logike........
Fizika i biologija nisu u stanju objasniti niti ono čime se bave, a kamoli još druge pojave koje ne mogu ničim "mjeriti"! Mnoge "neobjašnjene pojave" krše zakone fizike, pa svejedno nitko ne dovodi samu fiziku u pitanje i ne osporava do sada postignuto. Da li si ikada vidio da netko od škvadre koju nazivaš vjernici dolaze na PZ i seruckaju o znanosti kao o sranju i gluposti?
Cjelokupno ljudsko "znanje" koje se uči u školama ima previše rupa koje nitko ne zna zakrpati, pa svejedno se to podastire kao nauka jer boljeg nema, barem ne za širu javnost. Nije nam jasno zašto se uvijek nađe neki "dušebrižnik" koji nam želi ukazati kako smo blesavi i zadojeni, jer "vjerujemo" u nešto što se ne uči u školi i ima poriv nas "prosvijetliti".
Sal, imam 100 kn. Zašto je tebe briga na što ću ih potrošiti?
Bit ću kratak da ti bude lakše čitati.
Prirodne znanosti objašnjavaju ono čime se bave. Komadić po komadić. Ako si željan učenja, mogu ti objasniti osnove kemije.
Dolaze, itekako dolaze. I seruckaju, da.
Što se školstva tiče, aproksimirat ću. Djeca toliko ne uče da je savršeno irelevantno što točno ne uče.
Da ste blesavi i zadojeni, reklo si samo. Ja samo kažem da ste vjernici i da niste značajno istinitiji od onih što po Kvatriću šire kraljevstvobožje. BArem ne po metodi.
Možeš ih dati meni za instrukcije iz kemije.
Pitanje je etičke naravi. Je li pošteno od mene da dopustim da varalice i šarlatani (nemoj reći da takovih nema jerbo ih je sve puno) muzu naivce? Trebam li šutjeti i biti sretan što nisam nasjeo? Ili da ipak reknem koju?


Quote:
A gdje se to bahate? U tvom dvorištu?
Previše slušaš Škoru.

Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
dobro, zašto ih ti ne spomeneš umjesto da se naslađuješ prepucavanjima oko šarlatana i naivaca??
Pravo da ti kažem, nadao sam se da ćeš ti. Gadno sam posumnjao u tvoje poznavanje prirodoslovlja (a nemoj misliti da ćeš o bioenergiji diskutirati bez toga) pa se usrdno nadam da ćeš rastjerati taj oblak nepovjerenja.

Quote:
dragona1 kaže: Pogledaj post
Vidiš, ne valja donositi zaključke po nekim neprovjerenim informacijama.
-nisam đevojka, žena sam i to u godinama da bi ti mogla biti mama.(s obzirom da si student ako sam dobro shvatila).
-ovo drugo što kažeš, o čitanju i mišljenju istovremeno, e to svaka čast, skužio si me, ako si htio biti duhovit, na žalost nije uspjelo, jer multipla (bolest kojoj nema lijeka u klasičnoj medicini) uzrokuje razne probleme, jedan od njih je nekoordiniranost (može pokreta, govora, a možda i kognitivne)
Dakle to je moj alibi, a koji je tvoj ?
Što se godina tiče, uzmi u obzir da ljudi kojima ništa ne kažem o svojoj dobi misle da imam barem četrdeset.
Nijesam još tvoju bolest imao pa ne znam što sve nosi. Razumjet ćeš me ako kažem da dane ne provodim tražeći okolo podatke o raznim boleštinama.
Ako ti je bolest stvarno udesila mozak, onda ću pak ja razumjeti zašto ti je neke stvari teže shvatiti. Zato ti toplo preporučam da u okršaje s okorjelim skepticima ne ulaziš. Bit će ti ljepše.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 30.01.2008., 20:18   #114
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Nije pitanje može li se nešto izmjeriti, nego je pitanje znaš li to mjeriti i želiš li to uopće mjeriti. Osim toga, pitanje je i kakva je statistika, tj. koliko je taj proces vjerojatan, kolike su smetnje i kakve su smetnje.
Znanost tu nema što tražiti jer još uvijek nema metode. Sa druge strane, te stvari nisu znanstvene jer je i glupo tražiti od ovakve znanosti kakva je sada da to dokaže.
Otprilike kao da vrhunski rukometaš uđe u igru sa djecom na igralištu. Bit će prejak za njih, a osim toga, oni će vjerojatno imati neka pravila koja nisu službena. Tako da je tu jaz među svijetovima. Stvar je u tome da djeca moraju naučiti dobro igrati rukomet da bi se nosili u igri sa šampionom.
U suprotnom on ispada smiješan, a oni ne mogu shvatiti zašto im tako lako zabija golove. Nakon 5 minuta igre, najvjerojatnije će ga istjerati jer eto, ne uklapa se u igru.

Znanost veze s vezom nema ni u kakvom prostoru živimo, ni kakva mu je topologija. Ne zna ujediniti poznate sile, nije joj uopće jasan fundament, a sve što današnja fundamentalna znanost radi jest grupiranje fenomena u algebarske grupe. I onda se igra sa SU(3), SU(2), U(1), GL i sličnim lego kockicama. I dok se igra sa kockicama, uopće ne zna kakav je to polimer od kojega su sazdane.
Prvi dio uopće nije vezan uz raspravu i samo pobliže govori o znanstvenoj metodi, drugi dio se slažem a treći je vezan uz to kako znanost ne zna sve odnosno zna koliko zna pa nekome puno a nekome malo. Sve to skupa uopće ne govori o bioenergiji. Mi se možemo baviti nesavršenosću znanosti koliko želimo ali mislim da ovaj thread nije tome namijenjen niti njena nesavršenost govori išta o bioenergiji. Niti znanost ima tendenciju objašnjavanja cijelog svijeta. Ide korak po korak akli ono kaj je kod nje dobro ne trpi sr... Zato i ima danas ulogu kakvu ima i u kojoj bi ulozi svi "alternativci" vrlo rado vidjeli svoje nebuloze. Kaj se mene tiče mogu bolesni dubiti na glavi jer im je netko rekao da je to super i da liječi od raka a suvremena znanost to ne razumije jer eto jedan moj poznanik se tako izliječio. Lijepo je da se izliječio a iza toga tvrditi kako je dubljenje na glavi to pokazalo može samo budala.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 08.02.2008., 23:19   #115
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kaj se mene tiče mogu bolesni dubiti na glavi jer im je netko rekao da je to super i da liječi od raka a suvremena znanost to ne razumije jer eto jedan moj poznanik se tako izliječio. Lijepo je da se izliječio a iza toga tvrditi kako je dubljenje na glavi to pokazalo može samo budala.
S obzirom da je tema bioenergija i da si donekle postavio ,na malo cudan način,doduse, hipotezu o posljedici kojoj nije poznata struktura,način djelovanja ni premisa podsjetio si me na nedavne naslove u novinama.
Naime Ivano Balić ,po napisima skoro nije zaigrao na EP i kako mu terapije nisu pomagale i to je već bila gotova priča,no nakom odlaska kod bioenergetičara domančića i tretmana kod istog ,po izjavi Balića, bilo mu je toliko bolje da je,kao što smo i sami vidjeli igrao.
Kako bi to komentirao?
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.