Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2008., 16:34   #201
Quote:
gnki2000 kaže: Pogledaj post
nije čudna tak jako , oni znaju da nemaju lijek , isto ko i onkolozi za rak
nije bas tako
50 % psihijatrijskih dijagnoza je zalijecivo ili se moze kontrolirati

i nije svatsko s psihijatrijskom dijagnozom ''lud''

''lud'' je samo onaj koji ne moze socijalno funkcionirati


Osoba sa shizofrenijom koja drzi bolest pod kontrolom lijekovima je isto kao i osoba s dijabetesom koja drzi bolest pod kontrolom inzulinom ili osoba s HIVom koja drzi bolest pod kontrolom HART terapijom (i ne dozvoljava da Hiv bolest napreduje u Aids).


puno bolesti je neizljecivo, ali se moze lijeciti/kontrolirati


to je moderna medicina


problem su bolesti koje nemaju uopce nikakve mogucnost izljecenja,
kao npr. rak gusterace gdje umres 2 godine od dijagnosticiranja.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 16:43   #202
a kako vidis da imas rak gusterace? :hipohondar:
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 16:45   #203
Postoje aparati valjda.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 16:50   #204
ma ali na osnovu neceg trebas dobit vrazju uputnicu, kajne?
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 16:51   #205
Za što? Ultrazvuk. Pa ako za to već imaš problema onda je tu povijest bolesti. Što kompliciraš. Ne dobiva se baš uvijek rak iz čista mira.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 20:32   #206
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
evo htio bih otvoriti ovu gdje će raspravljati o ovim bolestima općenito, njihovim uzrocima, tijeku, mogućnošću izliječenja itd...
ja ovdje iznosim svoja razmišljanja, nastala uslijed razgovora sa stručnim osobama, čitanjem literature i svojih zapažanja. nisam psiholog ni i psihijatar, iako me psihologija jako zanima. bolujem od depresije sa maničnim epizodama.

psihičke bolesti nisu nasljedne. naslijedna je sklonost ka psihičkim oboljenjima općenito, odnosno osjetljivost. često čujemo kako su shizofrenija i depresija nasljedne, al po tom pitanju postoje sve moguće kombinacije. shizofreničari jednim dijelom, istina rađaju shizofreničare, ali rađaju i depresivce, manično-depresivne, a rađaju i normalne. a isto tako postoji slučajeva gdje generecijama nije bilo bolesti pa se dogodi shizofrenija.

psihičke bolesti nemaju veze s inteligencijom nego s emocijama. puno sam puta čuo kako su shizofreničari inteligentni. ima ih ali i nemora biti.

ne postoji najgora psihička bolest. slučajeva ima svakakvih laka, srednja i teška depresija, laka i teška shizofrenija, lak i težak bipolarni poremećaj. po jačini se duševne bolesti dijele na neuroze(lake,akutne) i na psihoze (teške, kronične). ako se gleda prosjek, prosječna shizofrenija je gora nego prosječna depresija.

razlika između psihički zdravog i bolesnog čovjeka je kvantitativna, što znači da psihički bolesnici nemaju ništa ono što nemaju i zdravi samo oni to nešto imaju u povećanoj mjeri. svako može biti pomalo depresivan i maničan, pa i shizofreničan, ali ako je to tako teško postavlja se dijagnoza i započinje liječenje.

evo ga, ispravite me gdje griješim i pričajte svoja saznanja
pitanje za doca... Jebiga docee, a šta je sa čovijekom koji ništa ne osjeća...tj. dead man walking bukvalno...osjeća druge...ali sebe ne...totalno zaključan
__________________
Život mi je Green - Tuborg Green, život mi je darkey - Sarajka brate!!!
Pathfinder19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 20:43   #207
di je dr.Diego trebam pomoć?!
ne mogu ić na određene teme
ako čitaš ovo: misli i na one kojima si potreban!!!!!
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 20:45   #208
Ljudi imate njegov msn pa ga kontaktirajte.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 16:21   #209
Quote:
Pathfinder19 kaže: Pogledaj post
pitanje za doca... Jebiga docee, a šta je sa čovijekom koji ništa ne osjeća...tj. dead man walking bukvalno...osjeća druge...ali sebe ne...totalno zaključan
sad ste me rzljutili, imao sam 512 postova, 5^9=512. baš lijep broj koji nikad više neću imati
ovo je česta pojava u psihijatriji, gubitak emocionalne topline-apatija.
može se dogoditi kao ispražnjenje emocija, isprazne nam se emocionalne baterije, i to s vremenom dođe na svoje. a može biti i puno opasniji slučaj, da čovjek nesvjesno "nagazi" na svoje emocije, te uslijed konstantnog izlaganja negativnim emocijama sreže sve emocije, bez iznimke. tako mogu početi teže bolesti kao depresija i shizofrenija.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 17:16   #210
Quote:
blured kaže: Pogledaj post
di je dr.Diego trebam pomoć?!
ne mogu ić na određene teme
ako čitaš ovo: misli i na one kojima si potreban!!!!!
ja, potreban?? dobra, dobra, imaš još koju?
pozdrav svima, a posebno tebi blured
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 17:22   #211
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
ja, potreban?? dobra, dobra, imaš još koju?
pozdrav svima, a posebno tebi blured
super sereš
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 21:46   #212
Religiozno ateisticko gledanje na dusevne (bolesti) poremecaje:

Dusevni poremecaji nisu uvek isto sto i simptomi. Nekad ima poremecaja ali nema simptoma.

Dusevni poremecaji ne mogu biti izazvani nicim od spolja, covek moze da poremeti samo sam sebe.

Simptomi dusevnog poremecaja mogu biti izazvani necim od spolja samo zato sto covek nekad ima stavove da se prilagodjava (na pogresan a ne na pravi nacin, prilagodjava a ne lokalizuje) okolini, koji su sami po sebi dusevna bolest, dok su simptomi toga samo plod onog stava, bili oni veci ili manji. Bolest odredjuje bolestan stav. Na primer, prolazak situacije u kojoj je i zbog koje je nekome bilo patoloski neprijatno ne znaci da je ta osoba sada kad je prosla situacija zdrava, ona je i dalje bolesna, samo su prosli simptomi ti.

Vreme kao vreme (sam prolazak vremena) ne izaziva niti zaceljuje bilo koji dusevni poremecaj.

Za svaki dusevni poremecaj je odgovoran sam covek, dusevno, dakle, nije kriv: DNK, socijalno okruzenje (krivo jeste za dosta stvari, ali za poremecaje ne) Fiziologija, Mozak... nedostatak prave tablete - vec je kriv sam covek.

Covek uvek manje pati (dusevno) nego sto je kriv.

Ako neka osoba pati vise od neke druge osobe to ne znaci da je dusevno premecenija ili manje humana, dobra, seksipilna, lepa, inteligentna, kreativna, umetnicki nastrojena... ne mozemo po tome proceniti ko je bolesniji od koga.

Ko je bolesniji od koga moze se proceniti samo ispitivanjem dvoje ljudi, a nikako samo opisom simptoma jednog i drugog.

Nije vazno sta covek radi nego zasto.

Ne postoje nenormalne radnje, postoje samo nenormalni ljudi.

Ne postoje perverzne radnje, postoje samo perverzni ljudi.

Osoba nema nesvesne sadrzaje, osoba ima samo svesne sadrzaje, i ako nesvesno postoji... ne moze se reci da neko "ima nesvesni" (nesto) jer bi bilo malo mnogo da "imamo" i svesno i nesvesno. Bolje je reci da nesvesni sadrzaj ima nas, a da smo za to sami krivi, i to vise odgovara.

Najbolesniji stav je onaj konformisticki.To sto je neka devojka lepo obucena ne znaci da prati modu, a to sto je neka devojka moderno obucena ne znaci da je lepo obucena. Ako je neka devojka obucena moderno to ne znaci da je namerno isla na to da se obuce moderno. Ako neka devojka namerno ide na to da se obuce moderno u toliko je njeno oblacenje manje njena stvar, i to njenom krivicom. U koliko se neko izrazava sa hiperurbanimalternativnim izrazima utoliko je njegova komunikacija manje njegova stvar, i odvojena od njega - i ako nam cesto takvi ljudi (pa i njima samima) izgledaju kao veliki individualisti.

Ljudi pod "vaspitanje" misle na "dresiranje" koje je ima jos veci dresing power (neznamkakodakazem) posto coveka mozes dresirati i recima a zivotinju ne. Medjutim, coveka je nemoguce dresirati ili hipnotisati ako on sam ne pristane ili ne dozvoli to. Ne postoji "vaspitanje". Postoji samo "auto-vaspitavanje".

Danas je sve najbolesnije jer je uprkos tome sto su sredstva za (nesto) najbrojnija (nesto) najgore. Momak ce prilaziti samo lepim curama da prica sa njima, ali ce ih lagati da bi ih zadobio. Nikad nece "komunicirati iskreno". U feudalizmu je stepen komunikacije medju ljudima bio na zavidno visem nivou nego danas, jer su ljudi mogli komunicirati cak i svojim proizvodima, covek se sam pitao kako ce da izgleda stolica koju pravi, a danas samo sastavlja gotove elemente...

Biti religiozan ne znaci isto sto i verovati u boga.

Biti teista znaci isto sto i verovati u boga, ali ne znaci isto sto i biti religiozan.

Biti poslusan nije isto sto i biti dobar.

Biti dobar nije isto sto i biti poslusan. Zeleti da pomognes nije isto sto i poslusati, jer se za ovo drugo obicno zahvaljujemo (pricam o definiciji reci).

Biti vredan ne zanci isto sto i raditi na pravoj stvari.

Biti uporan i vredan u dobrim stvarima znaci isto sto i imati svoje vrednosti.

Lenjost znaci da covek ima sve manje vrednosti. I da je jako bolestan.

Najcesci oblik lenjosti je onaj u razmisljanju. Covek se danas lenji da razmislja.

Ko voli slicice taj ne slusa radio nego gleda TV, ko zeli da bude obavesten o zbivanjima u celom svetu i okruzenju taj slusa radijo.

Ko misli da nema svoje ja vec da ga odredjuju DNK i socijalni uslovi taj samo moze da laze kad kaze da nekoga voli.

Ne izaziva tzv. svakodnevne nervoze najvecim delom nezadovoljena seksualnost, vec najvecim delom nezadovoljen nagon da se bude iskren (koji se moze svrstati i u seksualne nagone). Iskren covek koji ne ebe mnogo ali iskren je i priznaje svoje zelje zenama manje je nervozan nego neiskren covek koji lazima dolazi do pi*ke,iskren u opste nije nervozan, dok onaj drugi jest stalno.

Ljudi koji kace slicice svoga horoskopskog znaka po kuci su ludaci.



10. Ne mrzim pe*ere ali ako je premijer Toni Bler homoseksualac, kao sto jeste, onda to ipak znaci da su Englezi malo natran narod.

11. Thompson (pevac) nije normalan, voli hrvatsku ko Mel Gibson skotsku, a i ima tikove.

Zadnje uređivanje ep2xepx2 : 22.10.2008. at 21:59.
ep2xepx2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 18:38   #213
Quote:
ep2xepx2 kaže: Pogledaj post
Religiozno ateisticko gledanje na dusevne (bolesti) poremecaje:

Dusevni poremecaji nisu uvek isto sto i simptomi. Nekad ima poremecaja ali nema simptoma
kako ćeš otkrit poremećaj ako nema simptoma?


Quote:
Dusevni poremecaji ne mogu biti izazvani nicim od spolja, covek moze da poremeti samo sam sebe.
čovjeka može "da poremeti" puno toga,a posebno ako je jako mlad.

Quote:
Za svaki dusevni poremecaj je odgovoran sam covek, dusevno, dakle, nije kriv: DNK, socijalno okruzenje (krivo jeste za dosta stvari, ali za poremecaje ne) Fiziologija, Mozak... nedostatak prave tablete - vec je kriv sam covek.
kao da se kaži da smo sami krivi za, recimo upalu pluća (pneumoniju)
Quote:
Covek uvek manje pati (dusevno) nego sto je kriv.
e kad bi svi patili ispod krivice...
Quote:
Ako neka osoba ...
ovo je fora..
Quote:
Osoba nema nesvesne sadrzaje, osoba ima samo svesne sadrzaje, i ako nesvesno postoji... ne moze se reci da neko "ima nesvesni" (nesto) jer bi bilo malo mnogo da "imamo" i svesno i nesvesno. Bolje je reci da nesvesni sadrzaj ima nas, a da smo za to sami krivi, i to vise odgovara
80% toga što činimo, činimo nesvjesno.
Quote:
Ako neka osoba pati vise ...
ovo je isto fora..
Quote:
Lenjost znaci da covek ima sve manje vrednosti. I da je jako bolestan
da, lijenost je najgora bolest kojoj nema lijeka, tako smo učili
Quote:
...
10. Ne mrzim pe*ere ali ako je premijer Toni Bler homoseksualac, kao sto jeste, onda to ipak znaci da su Englezi malo natran narod.

11. Thompson (pevac) nije normalan, voli hrvatsku ko Mel Gibson skotsku, a i ima tikove.
Thompson voli Hrvatsku, možda i previše..

sve u svemu zanimljiv tekst, a autor je tko? gnki ili blured? ili pola-pola..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 18:40   #214
aaa braći po rakiji ništa od pozdrava? ooooook...
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 18:42   #215
ep2xepx2 post me spizdio. sorry,al toliko proturiječnosti.

ništa ja nisam skužila
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 18:43   #216
seko baš sam ti se mislio javit..i vidim nabijaš postove 'ko luda
samo naprijed, sad će ljeto još mal pa ćemo na, jel, rakiju..hehe
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 18:54   #217
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
seko baš sam ti se mislio javit..i vidim nabijaš postove 'ko luda
samo naprijed, sad će ljeto još mal pa ćemo na, jel, rakiju..hehe
oh yeah,baš baš si se mislio javit.

grrrrrrrr...

pa di si ti??
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 18:57   #218
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
oh yeah,baš baš si se mislio javit.

grrrrrrrr...

pa di si ti??
a kako znaš da nisam? btw. mogla si se i ti javiti, s vremena na vrijeme sam se ja logiro i provjerio poruke kojih nije bilo puno..
ma ispiti, fax, pušiona..sad sam miran s time jedno 6 mjeseci pa ću malo dolazit češće
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 18:59   #219
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
a kako znaš da nisam? btw. mogla si se i ti javiti, s vremena na vrijeme sam se ja logiro i provjerio poruke kojih nije bilo puno..
ma ispiti, fax, pušiona..sad sam miran s time jedno 6 mjeseci pa ću malo dolazit češće
a nisam mislila da si na kompu uopće,pa eto..
ali da,mogla sam se javit

ooo da,ja na poslu nabijam postove,ma filozof,šta ćeš
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 17:17   #220
depresija, manična depresija, f 21 shizotipni poremećaj, i na kraju f 20,0 paranoidna shizofrenija. tim slijedom su se razvijale moje psihičke bolesti .
sad sam dobro, još uvijek radno sposoban.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.