Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2014., 11:26   #121
Navuku se na hranilicu pa se ne trude okolo... Nastavi ih hraniti, posebno ako zahladi i padne snijeg...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 14:38   #122
Hranit ću ih, svake zime ih hranim i jasno mi je da dolaze gdje ima hrane, ali mi je teško povjerovati da, ako na tom mjestu ne bi bilo hrane, ne bi išle tražiti drugdje.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 17:15   #123
Mozda bi se kasno sjetile... Lagane su, nemaju zaliha sala, vjerujem da mogu stradati za dan dva ako se ne snadju...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 00:10   #124
Jučer su sjenice ispraznile hranilicu i danas ih je došlo 9. Sedam muških i dvije ženkice brijem . Plus jedna malo blesava koja ne zna koristit hranillicu pa je kljucala po podu i svađala se s bully vrapcima. Toj sam dala ime Grozdana.

Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
jesi li i ti svoje hranila crvenom pšenicom kojom se truju štakori?
ne , samo sam im ljetos stavljala vodu svaki dan u pojilicu da se kupaju i piju

btw, kupali su se i jučer
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 16:42   #125
Imam jedan dio vrta u koji tijekom cijele godine stavljam hranu. Cini mi se da ima sve vise i vise sjenica, a broj vrabaca se s godinama smanjuje.
Prije je znalo doci po 30 vrabaca, sad ih doce mooozda 10. Dolaze i 4 grlice, a jedan od njih je jako agresivni mužjak koji rastjera druge grlice i sve ostale ptice. Doslovno ih natjerava u letu.
Tu i tamo dođu kosevi (bas su danas cijeli dan dvije kosice tu), male sjenice i crvendaći. Dolaze i neke neidentificirane ptice.
Uglavnom im kupujem mješavine za vanjske ptice i lojne kuglice i štapiće.

Svake si godine kažem da cu izraditi hranilicu ili barem nekakav zaklon, ali i ove godine svako malo čistim snijeg na tom dijelu i lomim led i mijenjam vodu.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 14:13   #126
nakon belaje valjalo bi im malko pojačat trpezu,
i kosu pokoju krišku jabuke, :grupa za pritiska, aa plus podršku:

https://www.youtube.com/watch?v=IEiaD9jh5tc
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 14:46   #127
Je li kokosovo ulje dobro za vanjske ptice? Smiju li ga jesti?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 17:31   #128
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Je li kokosovo ulje dobro za vanjske ptice? Smiju li ga jesti?
Od jeseni imamo salo i kruh u mrežastim vrećama , jedu ga sjenice i vrapci .
Postavim i šrot kojeg jede više vrsta ptica .

Kosovi jedu otpatke voća , jabuka , krušaka , a na grožđu sam ostavio dio grozdova - to jedu kosovi i drozdovi
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 21:08   #129
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Od jeseni imamo salo i kruh u mrežastim vrećama , jedu ga sjenice i vrapci .
Postavim i šrot kojeg jede više vrsta ptica .

Kosovi jedu otpatke voća , jabuka , krušaka , a na grožđu sam ostavio dio grozdova - to jedu kosovi i drozdovi
Ti si Đuka ko sv. Franjo Asiški kojega štujemo kao zaštitnika životinja !
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 22:21   #130
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Ti si Đuka ko sv. Franjo Asiški kojega štujemo kao zaštitnika životinja !
ti bi ga oma u sveca a ja ostavljam i bacam otpatke ne samo pticama... evo zadnje bacam i kosti, pa me ljubitelji životinja zaebavaju
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 22:31   #131
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Je li kokosovo ulje dobro za vanjske ptice? Smiju li ga jesti?
Vjerojatno smiju , kokosovo ulje je stabilno , sadrži zasićene masne kiseline a zanimljiva je Laurinska s antivirusnim i antibakterijskim djelovanjem !
Imat će dobru probavu i zaštitu od gripe

@Đuro Japaric to se zove ptičija gozba

@123Marijan , gdje se skrivaš , ptico mala .......?
rosa canina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 02:13   #132
jel normalno da me sjenice bojkotiraju ak im ne napunim hranilicu na par sati prije sumraka?

danas su došle tek iza 14h jer im je jučer hranilica ostala prazna
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 06:29   #133
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
jel normalno da me sjenice bojkotiraju ak im ne napunim hranilicu na par sati prije sumraka?

danas su došle tek iza 14h jer im je jučer hranilica ostala prazna
Kupite u trgovini nešto slanine i objesite na granu pa ćete imati puno sjenica !

Mi im to stavljamo i salo u mrežu , kod kuće a i u nadstrešnicu na plantaži borova
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 09:58   #134
Đuro, nemoj pticama davati zasoljeno.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 12:27   #135
Kod mene u vrtu strateški raspoređeno nekoliko hranilica za ptice sa svim i svačim (sjemenke, voće, salo) ali oni radije jedu pseću hranu iz psećih zdjelica.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 17:41   #136
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Đuro, nemoj pticama davati zasoljeno.
Znam to , kada koljemo svinje ostavim sala i slanine , a dio muške stvari kod svakog bacim sa dijelom sala na voćku i onda se duži dio omota oko grane , to sam već naučio više njih , pa ovo neka koriste i svi koji ovo pročitate da se širi dalje !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 20:58   #137
Drago mi je da ima ljudi koji hrane ptice, treba ih hraniti, toliko smo ih doslovno istrijebili špricanjima i oduzimanjem staništa i na sto drugih načina da ni jedna pjevica koja preživi zimu neće biti suvišna.

Moj savjet za 'hranitelje' jest da je najbolje i najisplativije ptice hraniti sjemenkama suncokreta. Preko Njuškala možete u svakom djelu RH (barem u sjevernom sigurno) naći nekog tko jeftino prodaje sjemenke suncokreta (npr. u poljoapoteci 1kg je 13kn, a kod poljoprivrednika doma 1kg je 2,50 kn). Ja sam uzeo 100 kg za ovu zimu po 2,50 kn/kg, crni suncokret koji je jednako bogat uljima kao šareni a ptice ga mnogo lakše oljušte tj. probiju, kako koja.
Uz to im svaki mjesec otopim 5kg goveđeg loja i sam napravim kugle, to je mnogo isplativije, a bacim im i čvarke koji ostanu od toga, ali njih treba malo samljeti ili istucati jer budu pretvrdi. A uz to im dajem i mljeveni kukuruz (šrot) kojeg vrapci brzo potamane i malo suhog kruha. Kruh je najbolje narezati na tanke šnitice dan-dva ranije i on se lijepo osuši lako se smrvi.

Ali kako god, dobro je da se pticama daje hrana, pa čak i ako nije najbolja... kakva takva, ipak će im pomoći.
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 09:41   #138
Na balkonu hranim vrapce iz posudica. Nekoliko puta se dogodilo da ih je napalo neko leteće čudovište koje ih je pokušavalo uloviti. Oni bi pobjegli a ta ptičurina bi ostala na balkonu, dok je ja ne bih potjerao. Jednom sam vidio da su onda tu ptičurinu napale vrane, dok je bila u zraku, pri slijetanju na obližnje visoko drvo. Zanima me ta ptičurina, sasvim sliči ovom
Piše da je to smeđi sokol http://en.wikipedia.org/wiki/Brown_falcon a problem je u tome što on živi u Australiji (!?) pa onda sigurno nije ta grabljivica. O kome bi se moglo raditi?
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:37   #139
kobac
http://www.gimnazijaso.edu.rs/gornje...tice/kobac.php
...Kad se kod kopca jednom probudi krvoločna poglepa, on zaboravlja na sve oko sebe, ne obazire se ni na ljude, ni na pse, ni mačke, već naprotiv hvata plen iz neposredne blizine posmatrača, baca se u strmoglavom letu potpuno iznad čoveka koji mirno sedi tako da umalo krilima ne dodirne čovekovu glavu, nepogrešivom veštinom hvata plen i za tren oka odleti s njime pre nego što se posmatrač mogao da snađe. Kopce su često hvatali u unutrašnjosti kuća pa čak i u kolima. Tako pohlepno progoni plen da zaboravlja na sve ostalo.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 13:08   #140
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
kobac
http://www.gimnazijaso.edu.rs/gornje...tice/kobac.php
...Kad se kod kopca jednom probudi krvoločna poglepa, on zaboravlja na sve oko sebe, ne obazire se ni na ljude, ni na pse, ni mačke, već naprotiv hvata plen iz neposredne blizine posmatrača, baca se u strmoglavom letu potpuno iznad čoveka koji mirno sedi tako da umalo krilima ne dodirne čovekovu glavu, nepogrešivom veštinom hvata plen i za tren oka odleti s njime pre nego što se posmatrač mogao da snađe. Kopce su često hvatali u unutrašnjosti kuća pa čak i u kolima. Tako pohlepno progoni plen da zaboravlja na sve ostalo.
Hvala.
Ovaj na slici mu je jako sličan http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ac...ith_kill-8.jpg
Samo čini mi se da je moj na trbuhu bio istih tamnosmeđih pruga kao i na leđima, ali moguće je da mi se tako činilo zbog tame i sjene na balkonu.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.