Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2009., 18:08   #1
Koji je ovo jezik?

http://mv.lycaeum.org/anagrams/PARAL...ticle=Jepihosi

http://mv.lycaeum.org/anagrams/PARAL...Sapluplentattu


U principu zanima me samo jedna rec iz ovih textova sta znaci ali da bih to saznala neophodno mi je da znam koji je jezik u pitanju

Hvala unapred
munchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 18:18   #2
mislim da to nije jezik vec nekakvo pretumbavanje slova... tocnije anagrami.
na dnu stranice imas mogucnost da prevedes frazu i onda ti on od svih slova iz te fraze slozi nesto smisleno na engleskom
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 18:23   #3
Quote:
castor8 kaže: Pogledaj post
mislim da to nije jezik vec nekakvo pretumbavanje slova... tocnije anagrami.
na dnu stranice imas mogucnost da prevedes frazu i onda ti on od svih slova iz te fraze slozi nesto smisleno na engleskom
Da, nekakav izmisljeni jezik, vjerojatno ipak po nekom kljucu.

Ja sam odabrala par rijeci (npr. reserosk) i uguglala, jedini rezultat su upravo ova dva linka.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 18:27   #4
Da,vidim i ja sad... Hvala
munchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 20:03   #5
Pod shtivom je jasno postavljen kljucs ove "paralingve". Ne znam csemu googlati.
Sovann Maccha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 16:45   #6
koji je ovo jezik?? AKO UOPĆE JE.

ikisaatversem takasolurmu pierrerönierre paris birde romanson ince kıronolu çelikaltın pierrerönierre

dobih na mail. zna li tko jeli to zaista neki jezik ili se netko zaje....??
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 17:03   #7
Sudeći po grafiji, rekao bih da je turski. Ali budući da turski ne znam, ne mogu reći je li riječ o čemu smislenom. Vjerojatno je spam.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 09:54   #8
Slaže se i Google, kaže da je turski (kada odabereš "Detect language"), ali ipak ne zna prevesti.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 21:05   #9
Turski je

Jedino mi ova riječ pierrerönierre čudno izgleda
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 22:55   #10
Kaj turski ima prijeglasno ö? Ja sam mislio da ima samo ü.
Orondil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 18:28   #11
Meni je google izbacio: Serbian

Translation: Serbian (automatically detected) » English
Turere pr wa sen kese hie kutye ep pa pa thin chera tehe gasera naeso Jepihosi. Tasynt naeso sija tedu.

Türer eg wa sen bags hie kutye EP and thin and Cher tehe gasera naeso Jepihosi. Tasynt naeso shines tedu.


Dakle, zbog KESE, PA, i SIJA je zakljucio da je srpski.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 19:23   #12
Thomas Maska stvorio je jezik koji se zove Avallaen koji je nastao prema knjizi na izmišljenom jeziku: Voynichev rukopis. Čitao sam nešto o tom jeziku, nemam blage kako ide i mislim da nije baš lako prevodiv, ali po onim slovima koja ne pripadaju latinici mislim da se radi o Avallaenu.
__________________
Errare humanus est, sed in errore perseverare dementis!
Dlja_Ukrajinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 03:56   #13
Molim vas koji je ovo jezik: Sahtin tamire kah' nur. Garmine zatanel samire ohtugun. Kanhar azat tashnal manure. Garahin sarmene ner. Tanire antunari. Ashtan bah urtuhari hartehur. Ehun ezehnutel santunu shantanar. Sarmene ner vehnut hare mahre ruta nar. Shabaratan tantunel. Ahan ashahal harani arahnutel.
zlavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 10:43   #14
Quote:
zlavo kaže: Pogledaj post
Molim vas koji je ovo jezik: Sahtin tamire kah' nur. Garmine zatanel samire ohtugun. Kanhar azat tashnal manure. Garahin sarmene ner. Tanire antunari. Ashtan bah urtuhari hartehur. Ehun ezehnutel santunu shantanar. Sarmene ner vehnut hare mahre ruta nar. Shabaratan tantunel. Ahan ashahal harani arahnutel.
Pomislio sam da je turski ili kurdski. Čini mi se da nije. Mislim da je pre u pitanju neki drugi jezik samo transliterovan. Perzisjki, sanskrit, avestan, armenski, indonežanski ili neki drugi ili izumrli ili retko korišteni jezik...No možda i nisam u pravu. Možda je u pitanju isto neka paralingua.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 22:47   #15
Na kojem jeziku ovi pjevaju??
Civilization IV
Evo i mp3 (nije ista, ali je sličan jezik...):
Idite na gornji link>media>music>Menu theme

Stvarno bih cijenio vašu pomoć!
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 01:14   #16
Mislim da je svahili!
__________________
La la da pa da le na da na!
MCM is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 01:27   #17
Quote:
MCM kaže: Pogledaj post
Mislim da je svahili!
Da, zvuči afrički.
__________________
Work is the curse of the drinking classes. (O. Wilde)
Orondil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 18:53   #18
Quote:
zlavo kaže: Pogledaj post
Molim vas koji je ovo jezik: Sahtin tamire kah' nur. Garmine zatanel samire ohtugun. Kanhar azat tashnal manure. Garahin sarmene ner. Tanire antunari. Ashtan bah urtuhari hartehur. Ehun ezehnutel santunu shantanar. Sarmene ner vehnut hare mahre ruta nar. Shabaratan tantunel. Ahan ashahal harani arahnutel.
Malezijski.
Binx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 00:51   #19
Quote:
Binx kaže: Pogledaj post
Malezijski.
Po cemu si zakljucio da je malajski?
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:45   #20
Stvarno? Kako da budem siguran?
zlavo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.