Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 12:05   #2281
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
ELBIT 93.6
RAFAEL 106
KONGSBERG 211 milijuna kuna.
Skandinavci deru 110%.
Za iste pare može se kupit duplo..... nažalost ĐĐ kupola nije ni približno konkurentna.
Možda oni to mislu uvaljat arapima pa nemislu stavljat realnu cijenu za 8 komada. Ža mi je, al priviše je to para za takvo nešto.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:40   #2282
Ne odlučuje o cijeni ĐĐ.
Oni su 82 takve kupole već "uvaljali" US Army, jer su je prvi i prezentirali javno i to u Hrvatskoj na Kindorvu.
Zato je jest žalost pregolema, da ni svoju vojsku nisu opremili, taman kad su ušli na tržište u partnerstvu s globalnim igračima.
Veeelika šteta za ovaj pushing.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.

Zadnje uređivanje pp5d6 : 17.07.2017. at 12:51.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:49   #2283
Šteta jest, ali bi bila još veća za hrvatski proračun da se kupuje skandinavce.
Jebote, preko 26 mil Kn po stanici, to je 3,5 mil €. Za te novce možeš kupit cijeli rabljeni tenk s komadom cjevurine, a ne ovu štrcaljku za orahe. Znam da je malo komada, da ne opremaš od cuga 100 oklopnjaka, ali šta je puno, puno je.
Za iste novce bi izraelci spakirali i pokoju Merkavu...

A ništa, valjalo bi da Kolinda malo promijeni retoriku, posjeti židovsku općinu u Zagrebu, malo trubimo o antifašizmu i holokaustu, još koji požar s PP eskadrilom popratit, pa se pobratimimo s prijateljskim židovskim narodom. Pa da onda Krstičević obiđe njihove vojne diskonte...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:54   #2284
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Ne odlučuje o cijeni ĐĐ.
Oni su 82 takve kupole već "uvaljali" US Army, jer su je prvi i prezentirali javno i to u Hrvatskoj na Kindorvu.
Zato je jest žalost pregolema, da ni svoj uvojsku nisu opremili, taman kad su ušli na tržište u partnerstvu s globalnim igračima.
Veeelika šteta za ovaj pushing.
Mene bi više veselilo da ĐĐ proda vani neki ozbiljan broj komada, nego da je nama proda 8 i više nikome ništa.
Neka radu, nek se boru za tržište, pa i ako mi to nemožemo priuštit, vratiće nan se na dr. naćine.
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:56   #2285
To stoji ,ali opet.
Naši su tržili stanicu integriranu s PO i tu je očito nastao problem.
Ako je vjerovati Jutarnjem (letećem Kreši) onda je ova cijenovna razlika gotovo nevjerojatna i mora postojati neko logično objašnjenje.

115 milijuna kuna razlike za 8 kupola kupljenih za 94 milijuna; što će tek Šveđani ponuditi za avion-dok list ponude okreneš dignut će milijardu ipo, onako laganini hladno.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:24   #2286
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Šteta jest, ali bi bila još veća za hrvatski proračun da se kupuje skandinavce.
Jebote, preko 26 mil Kn po stanici, to je 3,5 mil €. Za te novce možeš kupit cijeli rabljeni tenk s komadom cjevurine, a ne ovu štrcaljku za orahe. Znam da je malo komada, da ne opremaš od cuga 100 oklopnjaka, ali šta je puno, puno je.
Za iste novce bi izraelci spakirali i pokoju Merkavu...

A ništa, valjalo bi da Kolinda malo promijeni retoriku, posjeti židovsku općinu u Zagrebu, malo trubimo o antifašizmu i holokaustu, još koji požar s PP eskadrilom popratit, pa se pobratimimo s prijateljskim židovskim narodom. Pa da onda Krstičević obiđe njihove vojne diskonte...
Izraelci više cijene to što se gasilo požare kod njih nego da Kolinda (u čemu je problem s njenom retorikom uopće?) hodočasti na dnevnoj bazi u ŽOZ i u Bet Israel.
Aktualna vlast u Jeruzalemu ionako nije po guštu prominentnih članova židovske zajednice u RH i obrnuto tako da vojno obrambenu suradnju s Izraelom ne uvjetuje titranje Goldštajnima i Krausima..

I što se na kraju uzima za 8 Patria, vjerojatno onih koje početkom iduće godine idu u Enhanced Forward Presence NATO borbenu skupinu u Litvu?
Elbitov proizvod?
__________________
De Coubertin: Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati
Milanović: Nije važno sudjelovati, važno je izgubiti
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:50   #2287
http://elbitsystems.com/products/lan...apon-stations/
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:54   #2288
Da vas poznavatelje pitam. Uzimamo li za brodove turske topove, kako je pisalo svojevremeno? Ukoliko da, moglo bi se u tom dilu i o stanicama za Patrije razgovarati s Turcima.
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:31   #2289
Dobro što piše u JL koje uzimamo i koje raketline?

Poslano sa mog Lenovo TB3-850F koristeći Tapatalk
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:33   #2290
Quote:
Loxhr kaže: Pogledaj post
Nije baš čudno, ĐĐ prodaje HŽ-u vagone 30% iznad cijene vani.
prodaje im vagone 30% više, i ništa drugo, mislin održavanje,pregledi,remonti?

a šta se tiče topa zaOOB, ako se ne varan ugovor je potpisan, ili možda i nije. pp5d6 zna bolje,ali ja s njima nebi puno. rađe bi i AK uzeja nego turčina. nije da ja njih ne volin nego eto tako, nebi ako baš nije dogorilo do noktiju i još mrvicu dalje.
ima li koji bofors na lageru?
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:09   #2291
Ugovor je ugovor.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:17   #2292
U poslu nema ljubavi. Tak da me živciraju upisi o "strateškim partnerima". Sve se svodi da neko prodaje, a mi kupujemo. Ostalo je stvar ugovora.
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:17   #2293
Quote:
watrai kaže: Pogledaj post
Izraelci više cijene to što se gasilo požare kod njih nego da Kolinda (u čemu je problem s njenom retorikom uopće?) hodočasti na dnevnoj bazi u ŽOZ i u Bet Israel.
Aktualna vlast u Jeruzalemu ionako nije po guštu prominentnih članova židovske zajednice u RH i obrnuto tako da vojno obrambenu suradnju s Izraelom ne uvjetuje titranje Goldštajnima i Krausima..
Svidjelo se to tebi ili ne, mi kroz našu unutarnju politiku vlastite pizdarije projiciramo prema vani i šaljemo malo "pomiješane" poruke: pola države je "u svađi" sa slovencima, a svi zajedno smo u svađi oko ustaša i partizana, makar raspravljali o ovršnom zakonu.
Uloga predsjednika/ce je da nas vani reprezentira, a u tu treba biti jasan i nedvosmislen, odnosno da nema jednu spiku za unutarnju, a drugu za vanjsku politiku..
Židovski unutarnji odnosi se nas ne bi trebali ticati nikako.

Quote:
I što se na kraju uzima za 8 Patria, vjerojatno onih koje početkom iduće godine idu u Enhanced Forward Presence NATO borbenu skupinu u Litvu?
Elbitov proizvod?
Ne vjerojatno, nego upravo te. I bit će od najveće važnosti poštivanje rokova, jer, čim se stanice "navrnu" na Patrie, one odlaze.
Što opet govori da bi kurac dobili ikakve stanice, da ih ne trebamo slat gore. Sve ovo je ad hoc rješavanje trenutnih potreba, vjerojatno će iz radionice biti ukrcane na vagon ili štoveć, a to je opet krasan "signal" koliko profesionalna je profesionalna vojska, koja ide sudjelovati u neku borbenu skupinu sa sredstvom s kojim nije saživjela. Srećom ima komad puta do gore, pa mogu prolistati manuale...

@kopriva-vk, kažu tamo da idu dvije cijevi Spike...koliko se sjećam članka...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 20:26   #2294
Kongsberg na svim živim natječajima od bliskog istoka, azije, amerike i europe gura MCRWS kao vrh vrhova. Od Polančeca i potpisa ugovora o opremanju sa protectorom M151 i MCRWS čekaju da se ta stanica integrira na AMV i uvede u uperativnu upotrebu. Nisam siguran da smo ih uspjeli toliko naživcirati da bi nemogučom cijenom sami sebi rušili tender. Na naslovnoj stranici svoje grupe imaju sliku ĐĐ BOV P-30!!! S druge strane prema Žabecovom navodima izraelci su se lijepo uklopili u naše mogučnosti jer na raspolaganju za stanice imamo 114 milijuna kuna... Meni on nije relevantan, vidjeti ćemo što će biti....
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 20:41   #2295
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Ne vjerojatno, nego upravo te. I bit će od najveće važnosti poštivanje rokova, jer, čim se stanice "navrnu" na Patrie, one odlaze.
Što opet govori da bi kurac dobili ikakve stanice, da ih ne trebamo slat gore. Sve ovo je ad hoc rješavanje trenutnih potreba, vjerojatno će iz radionice biti ukrcane na vagon ili štoveć, a to je opet krasan "signal" koliko profesionalna je profesionalna vojska, koja ide sudjelovati u neku borbenu skupinu sa sredstvom s kojim nije saživjela. Srećom ima komad puta do gore, pa mogu prolistati manuale...

@kopriva-vk, kažu tamo da idu dvije cijevi Spike...koliko se sjećam članka...
200 vojnika s Patriama je za njemačku borbenu skupinu u Litvi najavljeno za početak 2018. Stignu pročitat manuale i prije puta ako bi 8 komada stanica stiglo bar do studenog
Prije njih idu SVLR Vulkan u Poljsku u američku battlegroup, jesen vjerojatno.
__________________
De Coubertin: Nije važno pobijediti, važno je sudjelovati
Milanović: Nije važno sudjelovati, važno je izgubiti
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 20:45   #2296
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
Svidjelo se to tebi ili ne, mi kroz našu unutarnju politiku vlastite pizdarije projiciramo prema vani i šaljemo malo "pomiješane" poruke: pola države je "u svađi" sa slovencima, a svi zajedno smo u svađi oko ustaša i partizana, makar raspravljali o ovršnom zakonu.
Uloga predsjednika/ce je da nas vani reprezentira, a u tu treba biti jasan i nedvosmislen, odnosno da nema jednu spiku za unutarnju, a drugu za vanjsku politiku..
Židovski unutarnji odnosi se nas ne bi trebali ticati nikako.

...
Naravno ali onda se, jbmu, valjda i sukladno tome niti "hrvatski unutarnji odnosi njih ne bi trebali ticati nikako".

Jer, kao što i kažeš, kako mi "šaljemo pomiješane poruke" ali tako ih bome ih šalju i oni, a pogotovo kad dolaze od "naroda" (političara) s takvom poviješću... tipa zidovi posred grada a la varšavski geto i tako...

S druge strane, srećom pa imamo posla sa super ozbiljnom Državom (nešto na što je Hrvatska ličila (ili ciljala) 90-ih) tako da mislim da su i više nego upoznati sa stvarnim stanjem među ljudima, stanjem u narodu i da ne puše ove partizani/ustaše, "antifašisti"/"fašisti"priču napucanu i podržanu od medija.
__________________
________________________________________

♥♥ [ SKINITE MARASOVCU BAN ] ♥♥
nixolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 20:47   #2297
Ne, u Litvu ide mehanizirana satnija. 15 Patrija, od toga 13 naoružanih sa Protectorom M151 - 12,mm. Ove sa topovima od 30mm nam trebaju biti operativne do 1.1.2019.
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:18   #2298
Je li tih 8 kupola s PO raketama ili samo goli 30 mm topovi?
__________________
The Egyptians could run to Egypt, the Syrians into Syria. The only place we could run was into the sea, and before we did that we might as well fight. - Golda Meir
vn37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:39   #2299
Ne znam više šta reći. U ovoj državi je izdaja nacionalnih interesa postala jednostavna kao reći dobar dan. A podrivanje vojne industrije je upravo to. Nemojte me krivo shvatiti, ne kažem da se posao trebalo dati ĐĐ. Naprotiv, nemam ništa protiv ovakvog raspleta ako su cijene stvarno bile kako je prikazano.

Stvar je u nečemu sasvim drugome. Stvar je u tome da se ovaj tekst moglo objaviti za tjedan dana i nikome ništa. Elbit bi opet dobio posao i ništa se nebi izgubilo. Ali eto, moralo se objaviti baš danas.

http://www.poslovni.hr/domace-kompan...trzistu-329909

Jer ovo je bila idealna prilika za fino sjebati DDJH. A to se ne propušta. Ne trebaju nama neprijatelji. Sve ćemo mi to sami razjebati i rasprodati.
cowabunga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 00:18   #2300
Quote:
cowabunga kaže: Pogledaj post
Ne znam više šta reći. U ovoj državi je izdaja nacionalnih interesa postala jednostavna kao reći dobar dan. A podrivanje vojne industrije je upravo to. Nemojte me krivo shvatiti, ne kažem da se posao trebalo dati ĐĐ. Naprotiv, nemam ništa protiv ovakvog raspleta ako su cijene stvarno bile kako je prikazano.

Stvar je u nečemu sasvim drugome. Stvar je u tome da se ovaj tekst moglo objaviti za tjedan dana i nikome ništa. Elbit bi opet dobio posao i ništa se nebi izgubilo. Ali eto, moralo se objaviti baš danas.

http://www.poslovni.hr/domace-kompan...trzistu-329909

Jer ovo je bila idealna prilika za fino sjebati DDJH. A to se ne propušta. Ne trebaju nama neprijatelji. Sve ćemo mi to sami razjebati i rasprodati.
Eto čitam komentare i čudom se čudim jer kao prodaja 8 RCWS bi spasila ĐĐ možeš misliti,a ionako bi veći dio kolaća uzeo Kongsberg.
E pa što su dali takvu cijenu kao da prodaju laserski top.
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.