Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2010., 00:27   #21
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
valjda u masti?
je, tu ti imaš pravo, a u ostalom ona, tj betakaroten nije opasan

CP sa sitea Vaše zdravlje:
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1380/

"Ako malo pretjeramo? - Podaci iz literature navode da beta-karoten, uzima li se u dozama od 30 do 180 mg na dan, ne izaziva štetne nuspojave. Doze iznad 60 mg na dan mogu obojiti kožu u žuto (ksantoza), a osobe koje dulje vrijeme uzimaju beta-karoten u dozi većoj od 30 mg može pogoditi bezopasna i prolazna hiperkeratonemija.
Budući da apsorpcija beta-karotena nije velika te da se sporo metabolizira u vitamin A, kod unosa većih količina ne postoji opasnost od hipervitaminoze vitamina A. Beta-karoten se kao provitamin topljiv u mastima uglavnom pohranjuje u masnom tkivu, a ne u jetri, tako da su rijetka toksična oštećenja jetre. "
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 00:28   #22
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
u pasiranu mrkvu valja dodati malu zlicicu ulja (npr. maslinovo, repino) jer su vitamini A i E topivi u masnoci (a ne u vodi-tekucini)
uh hvala ti,odsad ću svaki put stavit maslinov ulje (joj ova mala moja curka mi je drugo djete,ali kao da sam mama prvi puta u životu,ništa ne znam)
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 00:31   #23
nije opasan, ali nije ni lijepo da dijete izgleda kao da se igralo kremom za samotamnjenje
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 00:32   #24
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
nije opasan, ali nije ni lijepo da dijete izgleda kao da se igralo kremom za samotamnjenje
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 00:33   #25
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
uh hvala ti,odsad ću svaki put stavit maslinov ulje (joj ova mala moja curka mi je drugo djete,ali kao da sam mama prvi puta u životu,ništa ne znam)
nabavi si svakako domaće, hladno prešano i polij žličicu po već skuhanom povrću, ne stavljaj u lonac
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 00:38   #26
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
nabavi si svakako domaće, hladno prešano i polij žličicu po već skuhanom povrću, ne stavljaj u lonac
sad sam malo dosadna,samo mi reci da li svako jelo poslije kuhanja polijem uljem ili samo povrče?
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 00:40   #27
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
uh hvala ti,odsad ću svaki put stavit maslinov ulje (joj ova mala moja curka mi je drugo djete,ali kao da sam mama prvi puta u životu,ništa ne znam)
nema na cemu
ja sam uvodjenjem dohrane u svaku kasicu stavila mrvicu masnoce..najcesce biljnog porijekla, nekd i malkoc vrhnja (ok, tvoja cura je jos mala za vrhnje)
to s masnocama stoji u manje vise svim receptima za povrtne kasice. na stranu ako joj miksas u kasicu kuhano meso (cisto kao primjer), ono vec sadrzi nesto masnoce..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 00:43   #28
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
sad sam malo dosadna,samo mi reci da li svako jelo poslije kuhanja polijem uljem ili samo povrče?
nisi dosadna. samo ne znam što sve jede. u pravilu ne treba svako jelo. npr. voće ne trebaš. za povrće je ok. sasvim dosta cca jedna čajna žličica maslinovog na dan.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 00:48   #29
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
nisi dosadna. samo ne znam što sve jede. u pravilu ne treba svako jelo. npr. voće ne trebaš. za povrće je ok. sasvim dosta cca jedna čajna žličica maslinovog na dan.
ovu kašice koje joj radim
1.banana,jabuka,keks
2.krumpir,mrkva,brokula
3.krumpi,mrkva,karfiol

sad nam je dr,rekla neki dan pošto mala s 5 mj je to već jela,da joj sa 6 mogu dati piletine izmiksane pošto mala ne bira,tamani bogami sve
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 00:56   #30
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
ovu kašice koje joj radim
1.banana,jabuka,keks
2.krumpir,mrkva,brokula
3.krumpi,mrkva,karfiol

sad nam je dr,rekla neki dan pošto mala s 5 mj je to već jela,da joj sa 6 mogu dati piletine izmiksane pošto mala ne bira,tamani bogami sve
pa ja bih joj još uvela rižu (rižine pahuljice, npr), krušku, tikvice, tako da joj nije baš svaki dan isto. a kad joj radiš kašice s mesom onda joj ne treba dodavati masnoće.

u banane, jabuku i keks joj ne bih ništa dodavala, zapravo ne bih joj davala ni keks uopće. radije onda veću količinu jabuke i banane.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 02:26   #31
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Vitamin a iz mrkve nemre škodit jer se u biti radi o provitaminu A, odnosno beta karotenu, koji se tek u organizmu pretvara u vit.A prema potrebi, te je topljiv u vodi i višak bi se trebao izlučivati bubrezima. Eto, toliko se sjećam biokemije...
topiv je u mastima i bas zato kod povecanog unosa dolazi do promjene boje koze posto se velika kolicina beta karotena pohrani u potkoznom masnom tkivu.


@ vragolanka

jedna mrkva dnevno ti nece pofarbat malu, bez brige
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.