Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2010., 10:51   #41
Quote:
Daydream kaže: Pogledaj post
U parku fina djeca, u vrticu svi uredni, moja djeca nisu imala prilike biti u kontaktu sa zapustenom djecom.
Ne samo to nego kad neko dijete radi sranja i prije nego skuzim vec ih starci opominju, sredjuju stvar.
Mislim da to nije samo pitanje kvarta, vec je trend veceg posvecivanja djeci.


Pitala bih samo...ukoliko su djeca tako fina i uredna kao što navodiš, ne rade sranja i ne prljaju se....imaju li ta djeca uopće djetinjstvo??
__________________
ALBUM
SuzyQ0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 10:53   #42
Quote:
SuzyQ0123 kaže: Pogledaj post
Pitala bih samo...ukoliko su djeca tako fina i uredna kao što navodiš, ne rade sranja i ne prljaju se....imaju li ta djeca uopće djetinjstvo??
to se i ja pitam.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:02   #43
pročitavši temu , jučer sam dijete presvukla prije odlaska u vrtić jer joj je majica bila malo zaflekana

trebam prestat čitat forum


mislim da se vidi razlika između netom zaprljanog djeteta i djeteta koje je zapušteno...


Baš nedavno sam bila sa Emom ujutro u parku...jela je krafnu pa joj je sve iscurilo po majici,još je dan prije padala kiša pa se sva zablatila...i dolazi mama u štiklama na petu od 20 cm, cijelo vrijeme je letila za klincem i brisala sve sa vlažnom maramicom da se ne zaprlja...a moja ko ciganka...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:08   #44
Quote:
SuzyQ0123 kaže: Pogledaj post
Pitala bih samo...ukoliko su djeca tako fina i uredna kao što navodiš, ne rade sranja i ne prljaju se....imaju li ta djeca uopće djetinjstvo??
nemojmo pretjerivati. ja bih svoje dijete nazvala finom i urednom, a opet itekako ima djetinjstvo i puštam joj da se zaprlja i zafleka i nije me sram da hoda po gradu zmazana nit imam uopće potrebu da ona bude uvijek ekstra čista i mirisna nit se opterećujem što će netko u prolazu pomislit.

isto tako, reagiram u parku čim počne radit pizdariju, nekog gurat, čupat, tuć il otimat igračke (a to je ono što je daydream navela) i opet bih rekla da mi dijete ima djetinjstvo.

ZNAM, pobogu, ZNAM da postoji razlika između zapuštene djece i one koja su se samo zaflekala taj put. ja se nisam referirala na autora teme i djecu kakvu on opisuje već na forumašicu koja je poslije stavila smajlić na to što je curica od cca godinu i pol bila u zaflekanoj haljini.

e, da, i ja vodim d. u vrtić pod normalno u majicama s kojih nisu otišle fleke. ne sad baš u nekoj bijeloj koja ima crvenu fleku posred majice, ali ak ostanu neoprane fleke od voća ili ručka, bez pol frke joj to oblačim za vrtić. jer a) ionak joj je valjda 80 posto stvari prije il kasnije zaflekano, nisam luda da kupujem novo stalno i b)ionak će se u vrtiću - zaflekati
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:15   #45
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Da li to primjećujete, smeta li vas te kako postupate?
to o čemu pričaš stručno () se zove zanemarivanje djeteta i dužnost nam je takvo dijete prijaviti CZSS. tada će tete iz CZSS malo prošetati do roditelja i pokazati kako se peru djeca i ostalo što djeci treba.

tako da ja kad lijepo primjetim, prijavim... i djeca su sad nakon nekog vremena nekim čudom malo čišća i eto, idu zubaru i peru zubiće
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:17   #46
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
...
ZNAM, pobogu, ZNAM da postoji razlika između zapuštene djece i one koja su se samo zaflekala taj put...
Upravo tako. Razlika je očita.
I ja kad sam s njima u parku i na sladoledu, ne trečim za njima sa vlažnim maramicama i rezervnom robom, zaprljaju se k'o prasci da sve nekad razmišljam stavit najlon na sjedalo u auto do doma . No, dakle, nisu generalno prljava i neuredna.

Neki su ovdje ipak malo krivo shvatili o čemu pričam, no dobro, rasprava je bila otišla i u tom smjeru.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:18   #47
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nemojmo pretjerivati. ja bih svoje dijete nazvala finom i urednom, a opet itekako ima djetinjstvo i puštam joj da se zaprlja i zafleka i nije me sram da hoda po gradu zmazana nit imam uopće potrebu da ona bude uvijek ekstra čista i mirisna nit se opterećujem što će netko u prolazu pomislit.

isto tako, reagiram u parku čim počne radit pizdariju, nekog gurat, čupat, tuć il otimat igračke (a to je ono što je daydream navela) i opet bih rekla da mi dijete ima djetinjstvo.

ZNAM, pobogu, ZNAM da postoji razlika između zapuštene djece i one koja su se samo zaflekala taj put. ja se nisam referirala na autora teme i djecu kakvu on opisuje već na forumašicu koja je poslije stavila smajlić na to što je curica od cca godinu i pol bila u zaflekanoj haljini.

e, da, i ja vodim d. u vrtić pod normalno u majicama s kojih nisu otišle fleke. ne sad baš u nekoj bijeloj koja ima crvenu fleku posred majice, ali ak ostanu neoprane fleke od voća ili ručka, bez pol frke joj to oblačim za vrtić. jer a) ionak joj je valjda 80 posto stvari prije il kasnije zaflekano, nisam luda da kupujem novo stalno i b)ionak će se u vrtiću - zaflekati
otkud sad opominjanje radi čupanja?
to nema veze s temom.

al banalno opominjanje...došla žena s djetetom od cca 5 godina u park.
i viče "ne diraj ništa. sve je to zmazano i prljavo"
ja gledam ... pa kog kurca si ga dovela u park uopće???

a pritom ja i moj mali sjedimo na podu ispod tobogana i mislim si jebote "jel ovo trenutak kad bih se trebala početi osjećati jadno?".
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:19   #48
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
to o čemu pričaš stručno () se zove zanemarivanje djeteta i dužnost nam je takvo dijete prijaviti CZSS...
za taj dio si isto u pravu, odnosno i to postoji
no ja ipak ne bi išao tako daleko, nego nekak pokušam naći zlatnu sredinu između toga da se prilagodim i da se opustim
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:21   #49
Meni je ovo jako nejasna tema...autor se kune da on jako dobro zna razliku između zapuštenog i vulgaris zmazanog djeteta i pita se što mi radimo kad to vidimo....ja po tom pitanju ne radim ništa...samo ako je neko jako zmazan, šmrkav i tužnih očiju budem jadna...djecu nikad ne mičem...a i nisam se baš nagledala takve djece. Moji su svi troje jedni od onih koji su vječno prljavih, poderanih koljena, znojni, prašnjavi....od njih robu nećete naslijediti. Kakvi se znaju vratiti doma sigurna sam da bi ih autor ponekad svrstao u zapuštene.
Ali zato u parku niko ne može ono što mogu moji, niko se ne može popeti na više drvo i odlični su sportaši.
Mali od 16 mjeseci prvo što napravi vani je da uzme pijeska i utrlja u kosu...neki da je i špinat zamuljo u ruke i utrljao i onda uzeo ručnik i obrisao se
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:23   #50
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
za taj dio si isto u pravu, odnosno i to postoji
no ja ipak ne bi išao tako daleko, nego nekak pokušam naći zlatnu sredinu između toga da se prilagodim i da se opustim
ma čemu zlatna sredina? vidim da ti je potpuno jasno što je zanemarivanje djeteta i da nećeš zvati CZSS ako se neko dijete kapne sladoledom. sve što trebaš napraviti je jedan telefonski poziv. potpuno je anonimno (nitko te neće cinkati), dalje je briga na socijalnim radnicima koji su educirani za to i imaju zakonske i ostale potrebne alate za daljni rad...
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:24   #51
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ma čemu zlatna sredina? vidim da ti je potpuno jasno što je zanemarivanje djeteta i da nećeš zvati CZSS ako se neko dijete kapne sladoledom. sve što trebaš napraviti je jedan telefonski poziv. potpuno je anonimno (nitko te neće cinkati), dalje je briga na socijalnim radnicima koji su educirani za to i imaju zakonske i ostale potrebne alate za daljni rad...
ček. ti sad njega huškaš da prijavljuje ljude socijalnoj službi jer su im djeca u parku prljava?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:25   #52
a kaj kažeš socijalnim radnicima? u parkiću u maksimiru se igra zapušteno dijete, dajte dođite vrebati kad će možda opet doći?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:27   #53
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ček. ti sad njega huškaš da prijavljuje ljude socijalnoj službi jer su im djeca u parku prljava?
da
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a kaj kažeš socijalnim radnicima? u parkiću u maksimiru se igra zapušteno dijete, dajte dođite vrebati kad će možda opet doći?
kažeš: dobar dan -dobar dan... : pervanzubo:

pa bilo bi poželjno da zna roditelje i gdje žive, tako da zna gdje će ih uputiti
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:30   #54
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
da


kažeš: dobar dan -dobar dan... : pervanzubo:

pa bilo bi poželjno da zna roditelje i gdje žive, tako da zna gdje će ih uputiti
svašta.

mogla je onda i meni ona ženska kaj svom djetetu ne dopušta da dira tobogan nazvati soc službu jer smo ja i moje dijete sjedili pod toboganom i bili prašnjavi.

onda bih ja njoj nazvala socijalnu službu jer ona psihički maltretira svoje dijete.

a onda bih ju dočekala u nekom mračnom kutku i dobro ju naguzila.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:34   #55
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
svašta.

mogla je onda i meni ona ženska kaj svom djetetu ne dopušta da dira tobogan nazvati soc službu jer smo ja i moje dijete sjedili pod toboganom i bili prašnjavi.

onda bih ja njoj nazvala socijalnu službu jer ona psihički maltretira svoje dijete.

a onda bih ju dočekala u nekom mračnom kutku i dobro ju naguzila.
i što da je. došla bi ti socijalna služba i vidjeli da je sve ok i pustili te na miru.

točno se zna što je zlostavljanje a što zanemarivanje djeteta.

zanemarena djeca nisu samo zmazana, ona su nesretna i njihovi se roditelji stvarno ne brinu o njima. izolirana su od cjelokupnog društva i kao takva nemaju baš šanse za neku sreću i bilo kakvo napredovanje. ne znam tko može mirne duše gledati takvu djecu i ne nepraviti ništa.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:36   #56
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
i što da je. došla bi ti socijalna služba i vidjeli da je sve ok i pustili te na miru.

točno se zna što je zlostavljanje a što zanemarivanje djeteta.

zanemarena djeca nisu samo zmazana, ona su nesretna i njihovi se roditelji stvarno ne brinu o njima. izolirana su od cjelokupnog društva i kao takva nemaju baš šanse za neku sreću i bilo kakvo napredovanje. ne znam tko može mirne duše gledati takvu djecu i ne nepraviti ništa.
pa dobro. al što ako je dijete zakoreno prljavo i sretno?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:41   #57
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
pa dobro. al što ako je dijete zakoreno prljavo i sretno?
što znači zakoreno prljavo? da ima trule zube i ne zna kako izgleda četkica za zube, da ima glavu punu ušiju, i dugačke zmazane nokte pune fekalija...
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:50   #58
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
i
zanemarena djeca nisu samo zmazana
takvu djecu se često ne oblači adekvatno (o obući da ne pričam), ne vodi ih se liječniku kad bi trebalo, ne liječi bolesti kako treba, ne brine se za zube i slično, ali i ne brine se o njima u smislu nekog odgoja i posvećivanja vremena
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:53   #59
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
takvu djecu se često ne oblači adekvatno (o obući da ne pričam), ne vodi ih se liječniku kad bi trebalo, ne liječi bolesti kako treba, ne brine se za zube i slično, ali i ne brine se o njima u smislu nekog odgoja i posvećivanja vremena
pa da. rijetko kad je samo jedan izolirani oblik zlostavljanja ili zanemarivanja. i kad vidite tako nešto, zašto ne bi prijavili?

pa neće ih ovi kazniti novčanom globom, već će dobiti nadzor nad roditeljskom skrbi i edukaciju, i to bez pametovanja s visoka i slično.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 11:59   #60
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
pa da. rijetko kad je samo jedan izolirani oblik zlostavljanja ili zanemarivanja. i kad vidite tako nešto, zašto ne bi prijavili?

pa neće ih ovi kazniti novčanom globom, već će dobiti nadzor nad roditeljskom skrbi i edukaciju, i to bez pametovanja s visoka i slično.
pa ja bih prijavila, da znam čija su djeca i gdje žive
uvijek mi je baš tužno vidjet takvu djecu

a ovo drugo - hoće li stvarno? mislim, CZSS kod nas nije baš na nekom dobro glasu...
svi si nekako misle da će tim roditeljima onda uzet djecu, a kao, bolje je da su i kod takvih roditelja nego u domu
ma
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.