Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 20:13   #21
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Za sve religije ne mogu to tvrdit, ali islam vodi istini i upućuje čovjeka na pravi put. A ti izgleda miješaš ljudske sklonosti i religijska učenja pa te to možda zbunjuje. Nije stvar u religijama nego u ljudima! Sve ovisi kako koji čovjek shvata koju religiju. Siguran sam da od iskrenog vjernika nikog neće zadesila neka neugodnost ili zlo. Već samo od licemjera koji se lažno predstavljaju kao vjernici, a u stvari su vuci u jagnjećoj koži. Pozdrav
Haj Sjenko, eto sada nastupaš sa pozicije ideologa. Ne možeš tvrdit za ostale ali mi smo najbolji; to ti ej super potka za daljnju ideologizaciju.
Ja sam uvjerena da je jedna od svih religija- ako je to uopće religija - najbliža istini. Ja sam tome pravcu sklona ali ne misionari njemu u korist.
No nikako nisma otvorena religijama koje su umišljene i same sebe hvale jer

ČUVAJ SE ONIH KOJI SE SAMI HVALE. U NJIMA IMA PREVIŠE TAŠTINE, DOVOLJNO OHOLOSTI I PREMALO MUDROSTI – DA TO SVE POSLOŽE DRUGIMA U KORIST I BEZ SAMOHVALE!

i što je najgore ponašaju se kao politička stranka.
To je licemjerstvo jer žele moć. Duhovan čovjek ne treba religiju, on je dovoljan samom sebi i Bogu u njemu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 21:34   #22
Quote:
Casshern kaže: Pogledaj post
Da nestane sa lica zemlje.
Mislim da ćeš se malo načekat do tog trenutka ................
__________________
Mir = život (zemlja) + sloboda (zrak) + istina (voda) + ljubav (vatra)
tomislav50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 21:53   #23
ZAdaca religije, koliko sam vidjela z sav svoj zivot, je iskljucivo svedena na to da uspava ljude u uvjerenju kako ovaj zivot ovdje nije ono zbog cega su ovdje, vec da ce puninu dozivjeti kada ovaj zivot prodje.
Vrlo opasna doktrina koja od ljudi tako uspavanih pravi dobre radnike, robove, koji vjeruju da ovaj ruzni zivot nije ono pravo, vec da ce ono pravo biti kada umru.
Zadaa takve religije je da osigura bogatim slojevima stanovnistva, vladarima, carevima, kraljevima, vladama, poslusno stanovnistvo s kojim mogu raditi sto hoce, vakcinirati ih kako hoce, vrsiti na njima raznorazne pokuse, ratovati itd.

Kada bilo ko od tih "malih nevazecih stanovnika" planeta Zemlje treba pravu medicinsku proceduru, najnoviji nacin zamjene organa, bilo cega vrhuskog, onda saznaje da i na ovomsvijetu ima onih koji vec lijpo zive, koji pokusavaju taj lijepi i pun novca zivot sto vise produziti, a da taj mali covjek iskljucivo sluzi kao davalac: organa, krvi, eksperimentiranja, kao radna snaga, budala koja glasa za neki tudji interes itd.
Zato se taj visoki establisment boji terorizma, jer u terorizmu nema podjele na bogate i siromasne. Sve leti u zrak bilo crno ili bijelo.

Ja ipak ne zelim vjerovati u ovo gore. Jer kada bi to bilo a ja se ne mogla obratiti Bogu, sto bi mi ostalo da kazem svom djetetu?
Da sam rodila jos jedno topovsko meso ili jos jednog malog covjeka koji ce biti samo imaginarnom Bogu drag i biti sretna dok nekom ne zatreba on kao materija a ne kao covjek sa svojim mislima i zeljama.
Razmislite malo sto to religija hoce od nas i s nama.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:03   #24
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
ZAdaca religije, koliko sam vidjela z sav svoj zivot, je iskljucivo svedena na to da uspava ljude u uvjerenju kako ovaj zivot ovdje nije ono zbog cega su ovdje, vec da ce puninu dozivjeti kada ovaj zivot prodje.
Vrlo opasna doktrina koja od ljudi tako uspavanih pravi dobre radnike, robove, koji vjeruju da ovaj ruzni zivot nije ono pravo, vec da ce ono pravo biti kada umru.
Zadaa takve religije je da osigura bogatim slojevima stanovnistva, vladarima, carevima, kraljevima, vladama, poslusno stanovnistvo s kojim mogu raditi sto hoce, vakcinirati ih kako hoce, vrsiti na njima raznorazne pokuse, ratovati itd.

Kada bilo ko od tih "malih nevazecih stanovnika" planeta Zemlje treba pravu medicinsku proceduru, najnoviji nacin zamjene organa, bilo cega vrhuskog, onda saznaje da i na ovomsvijetu ima onih koji vec lijpo zive, koji pokusavaju taj lijepi i pun novca zivot sto vise produziti, a da taj mali covjek iskljucivo sluzi kao davalac: organa, krvi, eksperimentiranja, kao radna snaga, budala koja glasa za neki tudji interes itd.
Zato se taj visoki establisment boji terorizma, jer u terorizmu nema podjele na bogate i siromasne. Sve leti u zrak bilo crno ili bijelo.

Ja ipak ne zelim vjerovati u ovo gore. Jer kada bi to bilo a ja se ne mogla obratiti Bogu, sto bi mi ostalo da kazem svom djetetu?
Da sam rodila jos jedno topovsko meso ili jos jednog malog covjeka koji ce biti samo imaginarnom Bogu drag i biti sretna dok nekom ne zatreba on kao materija a ne kao covjek sa svojim mislima i zeljama.
Razmislite malo sto to religija hoce od nas i s nama.
Bog je toliko stvaran a ne imaginaran, kako ti kažeš, i On iz sekunde u sekundu obdržava ovaj svemir, kao što ti držiš žlicu u ruci ...............
__________________
Mir = život (zemlja) + sloboda (zrak) + istina (voda) + ljubav (vatra)
tomislav50 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.