Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 18:41   #101
Quote:
mirzakv kaže: Pogledaj post
Fakat i ja imam osjecaj da smo se kako ti ono kazes "vratili u spilju".

Ja sam u proslim postovima osudio one koji izazivaju nasilje, a i one koji ga cine.
Ovaj jednoumlje (mada mu se s nickom nebi slozio) kaze: po "tvojoj logici" pa navede neku otkrivenu zenu koju su uznemiravali muslimani. LOL.

Pa ja sam prvi naveo "muslimane" koji pale skole u znak protesta kao negativan primjer i sad on meni navodi tamo neke muslimane koji napadaju neduznu zenu, i kaze da po "mojoj logici" ona je kriva a oni kao neduzni.

Vi toliko mrzite islam da od te silne mrznje niste u stanju procitati s razumjevanjem ni dva-tri posta.
...a stvarno ti je argument i kako ti to samo lagano dijelis te etikete, jel ima mozda i koja pod nazivom “mirzomrsci“ jer se god forbid ne bi s tobom u svemu slozili... Problem je u tome da sam ja tebe i predobro razumjela, a ovakvo tvoje pisanje mi to samo potvrduje.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 18:55   #102
Ni meni se nejde u arapske zemlje zbog takvih i sličnih stvari,i vjerovatno nisam u pravu jer to se radi valjda o incidentima ,i za nas bi netko mogao reči da po jadranu plačkaju,tuku i ubijaju turiste i za svaku tvrdnju bi našao nažalost ne jedan primjer.Ali za ogromnu večinu na sreču to je samo vijest u novinama sa kojom se neče u stvarnosti nikad sresti
Neki previše emotivno doživljavaju diskusiju,trebalo bi loptu malo prizemljiti
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 19:03   #103
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
...a stvarno ti je argument i kako ti to samo lagano dijelis te etikete, jel ima mozda i koja pod nazivom “mirzomrsci“ jer se god forbid ne bi s tobom u svemu slozili... Problem je u tome da sam ja tebe i predobro razumjela, a ovakvo tvoje pisanje mi to samo potvrduje.
Problem je u tome sto na ovom forumu ja i ti nismo ravnopravni pa ja za svaki post koji se nekome ne svidja dobijem ban, u najboljem slucaju karton.

No, nebitno, ja ostajem pri svojoj tvrdnji ali evo donijecu zakljucak. Ko god izaziva druge ljude treba da snosi posljedice tog "izazivanja". Iako nasilje kao posljedicu izazivanja osudjujem. Ali ako je nasilje jedina opcija da se sprijece stalne provokacije i vrijedjanja, onda takvo nasilje odobravam.
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 19:04   #104
BTW. Dobio sam karton a samo sam "izrazio svoje misljenje".
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 19:18   #105
Quote:
mirzakv kaže: Pogledaj post
BTW. Dobio sam karton a samo sam "izrazio svoje misljenje".
Razlika izmedju misljenja i tvrdnje je ogromna
Jos ti trebas dosta papice pojesti dok neke stvari ne svaris...
Malo se probaj kulirati... Ovo nije bojiste...

btw. dobio si samo opomenu...
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 19:23   #106
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Razlika izmedju misljenja i tvrdnje je ogromna
Jos ti trebas dosta papice pojesti dok neke stvari ne svaris...
Malo se probaj kulirati... Ovo nije bojiste...

btw. dobio si samo opomenu...
Jeli mislis ili tvrdis da trebam jos papice pojesti? A to za kuliranje si upravu. Ipak ovo je isuvise neozbiljan forum da bi se na njemu ozbiljno razgovaralo.
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 19:35   #107
Quote:
mirzakv kaže: Pogledaj post
Jeli mislis ili tvrdis da trebam jos papice pojesti? A to za kuliranje si upravu. Ipak ovo je isuvise neozbiljan forum da bi se na njemu ozbiljno razgovaralo.
Ja svoje upise mogu argumentovati tvojim upisima, a ti svoje tvrdnje u kojim
generalizujes da mrzimo islam ne mozes opravdati...

Forum je ok*, samo zavisi sto si ti sebi u glavi zamislio...

*ok znaci da je prilicno objektivan, ne savrsen
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 20:29   #108
Quote:
mirzakv kaže: Pogledaj post
No, nebitno, ja ostajem pri svojoj tvrdnji ali evo donijecu zakljucak. Ko god izaziva druge ljude treba da snosi posljedice tog "izazivanja". Iako nasilje kao posljedicu izazivanja osudjujem. Ali ako je nasilje jedina opcija da se sprijece stalne provokacije i vrijedjanja, onda takvo nasilje odobravam.
Kako bi kazni muslimane na brodu koje su vrijeđali ženu koja nije bila pokrivena? Bacanjem s broda?
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 21:19   #109
Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post
Kako bi kazni muslimane na brodu koje su vrijeđali ženu koja nije bila pokrivena? Bacanjem s broda?
Ako su neplivači vrlo poželjna opcija,da opet nebude tenzija , bez obzira na vjeru.Kad nasilnici urlaju od straha kud češ ljepšeg prizora
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 21:25   #110
Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post
Kako bi kazni muslimane na brodu koje su vrijeđali ženu koja nije bila pokrivena? Bacanjem s broda?
Da sam bog ja bi ih pretvorio u zene... Mislim da bi im to najbolja kazna bila
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 22:21   #111
Quote:
mirzakv kaže: Pogledaj post
Fakat i ja imam osjecaj da smo se kako ti ono kazes "vratili u spilju".

Ja sam u proslim postovima osudio one koji izazivaju nasilje, a i one koji ga cine.
Ovaj jednoumlje (mada mu se s nickom nebi slozio) kaze: po "tvojoj logici" pa navede neku otkrivenu zenu koju su uznemiravali muslimani. LOL.

Pa ja sam prvi naveo "muslimane" koji pale skole u znak protesta kao negativan primjer i sad on meni navodi tamo neke muslimane koji napadaju neduznu zenu, i kaze da po "mojoj logici" ona je kriva a oni kao neduzni.

Vi toliko mrzite islam da od te silne mrznje niste u stanju procitati s razumjevanjem ni dva-tri posta.
Ne Mirza, ti si sugerirao sljedeće: da fizički napad i fizički napad nisu isto.

Bezrazložni fizički napad se osuđuje, ali fizički napad isprovociran uvredama se kao "razumije" premda se uz ograde "osuđuje". A kako pričamo u kontekstu vrijeđanja vjernika, ja sam pitao da li jednako tako se može "razumjeti" napad, srećom samo verbalni, na ženu jer nije bila pokrivena? Kako je jedan od temeljaca tvoje vjere da žena mora biti pokrivena, pitao sam je li i to "provokacija"? Zaboga, pa nije šetala gola pa i da jeste.

Ovaj primjer sam postavio samo da vidim do koliko će se opravdavati netolerancija na nečije vjerske osjećaje. Ali ti si tu vidio "islamomrstvo", a ja sam, blago rečeno, posve indiferentan prema islamu, kršćanstvu i drugim religijama. Baš me i ne možeš vidjeti kako "napadam" tvoju vjeru na forumu ali da se volim povremenio popiknuti na vaše kontradikcije, volim

I btw za ostale, nije se to desilo na brodu, nego je brod uplovio u neku luku pa se putnici iskrcali i prošetali tim gradom Osobno, nadam se da ću i ja jednom obići te zemlje, bez obzira na taj incident, ali lako za mene kada sam muško.
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 08:08   #112
Verbalna agresija prisutna je i kod zagriženih krščana samo što je crkva več stolječima prisilno pacifirana pa se drugačije manifestira. I na nekim stranicama sa krščanskim tema ima izljetanja sa tračnica uz veliku buku i lom.I nazivanja pojedinih polemičara mrziteljima krščanstva. Tako da ovo nije ništa novo. Vjernici stalno ateistima prijete paklom što se također može tumačiti kao agresija na nečiju svijest i zdrav razum. Međutim kad prijete da če ti zbog vjere napraviti pakao na zemlji to več postaje problem koji ne treba potcjenjivati.
Tvrdnja da je vjera i ljubav u boga važnija od vjere i ljubavi prema čovječnosti meni je također uvredljiva pa poštujem nečije opredjeljenje ali ne poštujem takvu vjeru i suprostavljam se tome što se doživljava kao uvreda na osobnoj razini.
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 09:18   #113
Puf, imao sam takvih susreta, saznaju da sam ateist, pa mi kažu, e "onda ćeš u pakao!"

Kako bi bilo da ja iz čista mira govorim katolicima "e a vi idolizirate oružje kojim su ubili vašeg Boga!". Isti nivo komunikacije.

Sjećam se i razgovora pred zadnje predsjedničke izbore u Hrvatskoj, i onda neki kurviš (nije to psovka, on zaista vara svoju ženu) iz čista mira za kavom ispali kako su agnosticizam i ateizam najveće zlo koje može snaći svijet.

No ja nisam govorio o konkretnoj verbalnoj agresiji, koliko o tome koliko moramo ići daleko da ne "vrijeđamo" vjerske osjećaje? Sjećam se izjava jedne muslimanke koje je rekla da bi se žene trebale kao gošće u islamskim zemljama odnositi s poštovanjem prema islamskim tradicijama i pokrivati se.

Ja sam pak pitao trebaju li muslimani koji dođu u Italiju iz poštovanje prema domaćinskoj zemlji nositi krunice oko vrata da ne bi "vrijeđali" vjerske osjećaje prisutnih.
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 10:20   #114
Jadno je i kad žene u ime vjere prihvačaju ili još gore zagovaraju svoj ponižavajuči položaj u društvu U Iranu i Afganistanu su nakon revolucije izbačene iz škola ,bolnica,znanstvenih ustanova .Kako to da je Alah i krščanski Bog propisao tako bolestan običaj.
Krščanskog smo natjerali da promjeni mišljenje,odnosno može on misliti što god hoče ,kad čovjek počinje razmišljati svojom glavom
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 13:17   #115
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
A da li bi bio ljubazan to dokumentirati nečim valjanim?

Meni ne ostaje ništa drugo nego da opet ponovim - to je najfantastičnija moguća laž.
Khalif Omar nije niti znao za aleksandrijsku biblioteku. To su gluposti, kažem ti.
nadam se da je dostatan, ako ne...
Koga uvjeravas da je laz mene ili sebe?

Quote:
Kakva izjava.. ovo je provala godine.

Vjerovatno su vas to učili u crkvi? Progooglaj kada je živio khalif Omer a kada Ibn Sina (kojeg krstite sa Avicena).
Ibn Sina je živio 300 godina iza Omera. Osim ako se Omer nije digao iz groba, zapalio biblioteku, a onda se vratio u grob.
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ti si tu nesto grdno pobrkao
Lapsus memoriae.
@Shady nema potrebe za tolikim cinizmom i suzdrzi se od tolike mrznje prema Crkvi, nije dobro za psihu.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.