Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2010., 11:36   #41
Quote:
nick78 kaže: Pogledaj post
Ja u Zagrebu još nisam vidio nepušački kafić, kako je većina ispod 50 kvadrata, svi su pušački. Samo potpuna zabrana i sačmarica ispod šanka može riješiti problem pušača!
Ma ne pizdi i ne lazi. Imas pun k. kafica u ZG u kojima se NE puši.
Takodjer u niti jednom restoranu (pa i pizzeriji) i pivnicama se ne pusi.

Daj se odi radje proseci po friskom zagrebackom zraku i uzivaj u udisanju teskih metala.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:39   #42
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
A strpite se još malo, ministar najavljuje skoro potpunu zabranu.
Mislim da će taj ministar daleko prije odletiti nego to ostvariti.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:11   #43
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Mislim da će taj ministar daleko prije odletiti nego to ostvariti.
I nasljedit će ga njegova kopija, jednako opasna i bezumna, sa dva imena, a prezimena Golem. Čija je glavna referenca da mu je ćaća hadezeovac i isto liječnik. Nama je tako svejedno je li Milinović ili Golem ili bilo koji drugi HDZ lik na čelu.

Samo izbori i nova vlada, može zaustaviti štetu koju ova vlast čini.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:12   #44
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
A strpite se još malo, ministar najavljuje skoro potpunu zabranu.
Haha, ma šta vam je, neće oni ništa zabraniti! Uvedu zabranu pušenja u kafićima, kafićima se smanji promet - automatski se i državi smanje prihodi koje dobiju od PDV-a od istih tih kafića. Pa nisu ludi...
I, i dalje ću se trovati i smrditi po dimu...
__________________
"For what shall it profit a man if he shall gain the whole world, and lose his own soul?"
mimi_2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:21   #45
Quote:
nick78 kaže: Pogledaj post
Ja u Zagrebu još nisam vidio nepušački kafić, kako je većina ispod 50 kvadrata, svi su pušački. Samo potpuna zabrana i sačmarica ispod šanka može riješiti problem pušača!
A ti baš ne voliš pušenje ni u kojem obliku, bit će?

Prijavljuj kafiće koji ne poštuju propise, ako ti to toliko smeta.
Ja u takve kafiće jednostavno ne idem, važnije mi je moje zdravlje od profita vlasnika kafića. No, razumijem i njih.
muzak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:27   #46
Quote:
nick78 kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno kakva se lakrdija radi od zakona o pušenju, opet su svi kafići pušački, nitko nije ugradio nikakvu ventilaciju i cijelu zimu će opet svi prostori biti zadimljeni. Dodatno u skoro svakoj drugoj pizzeriji se puše, inspektora nema nigdje ...
Imam ja rješenje za tebe zatvori se u kuću/stan i nemoj ići u birtije i pizzerijeosim što ćeš uštedit što je dobra stvar u vrijeme krize također smanjuješ mogućnost da se razboliš dok hodaš vani po zimi
__________________
Dr.Phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:10   #47
Quote:
mimi_2311 kaže: Pogledaj post
Haha, ma šta vam je, neće oni ništa zabraniti! Uvedu zabranu pušenja u kafićima, kafićima se smanji promet - automatski se i državi smanje prihodi koje dobiju od PDV-a od istih tih kafića. Pa nisu ludi...
I, i dalje ću se trovati i smrditi po dimu...
Znalo se jos prije dvije godine da je ekipa na vrhu drzave sklopila ugovor s EU i SAD-om da se od 2012-te godine zabrani potpuno pusenje u svim javnim mjestima te ugostiteljskim obrtima.
Znaci samo pusenje na cesti ili pak u kuci, autu.
Fora je da npr. u Njemackoj se smije pusiti, tj. u Baden Wutenbergu(ili kako se vec pise) su donesli zakon da se zabranjuje pusenje u kaficima, ali su ugostitelji tuzili pokrajinu te su dobili spor te su dopustili im da imaju podijeljene kafice koji imaju vise prostorija te za one manje od 50 kvadrata da biraju sto ce biti.
Bilo bi stvarno besmisleno da se to ostvari.
Drzava vec sad dosta gubi sa ovim zakonom, jer su vecina kafica presli na 50 kvadrata te stoga gube na npr,. smecu sto se mjeri po kvadratima.
Meni je veca fora sto smo mi turisticka zemlja te bi bilo logicno da imamo dopusteno pusenje u kaficima(uz ventilaciju) te da trgovine rade nedjeljom(da se regulira da radnik ima slobodan dan, npr. subotu).
Sto se tice pusenja u restoranima te pizzerijama tu bi se moglo isto mijenjati, tj. restoran podijeliti na dva dijela a pizzerijama dopustiti da pusenje naravno da moraju imati dobru ventilaciju.
Zasto dopustiti pusenje u pizzerijama ili pak podijeliti restorane razlog je taj sto npr. sad gosti kupe pizzu ili pak sendvic te dodju u kafic jesti tako da ispada da se moze jesti u kaficima u kojima se pusi.
Po tome bi trebalo zabraniti gostima da unose hranu u kafice kad vec neki ugostitelji su morali birati izmedju hrane i pusenja.
To moze samo biti kod nas.
__________________
Pun mi je k.u.r.a.c vise praznih prica I malog macchiata i velikih Hrvata by Hladno pivo
mr_freez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:44   #48
Quote:
mr_freez kaže: Pogledaj post
Znalo se jos prije dvije godine da je ekipa na vrhu drzave sklopila ugovor s EU i SAD-om da se od 2012-te godine zabrani potpuno pusenje u svim javnim mjestima te ugostiteljskim obrtima.
Znaci samo pusenje na cesti ili pak u kuci, autu.
Fora je da npr. u Njemackoj se smije pusiti, tj. u Baden Wutenbergu(ili kako se vec pise) su donesli zakon da se zabranjuje pusenje u kaficima, ali su ugostitelji tuzili pokrajinu te su dobili spor te su dopustili im da imaju podijeljene kafice koji imaju vise prostorija te za one manje od 50 kvadrata da biraju sto ce biti.
Bilo bi stvarno besmisleno da se to ostvari.
Drzava vec sad dosta gubi sa ovim zakonom, jer su vecina kafica presli na 50 kvadrata te stoga gube na npr,. smecu sto se mjeri po kvadratima.
Meni je veca fora sto smo mi turisticka zemlja te bi bilo logicno da imamo dopusteno pusenje u kaficima(uz ventilaciju) te da trgovine rade nedjeljom(da se regulira da radnik ima slobodan dan, npr. subotu).
Sto se tice pusenja u restoranima te pizzerijama tu bi se moglo isto mijenjati, tj. restoran podijeliti na dva dijela a pizzerijama dopustiti da pusenje naravno da moraju imati dobru ventilaciju.
Zasto dopustiti pusenje u pizzerijama ili pak podijeliti restorane razlog je taj sto npr. sad gosti kupe pizzu ili pak sendvic te dodju u kafic jesti tako da ispada da se moze jesti u kaficima u kojima se pusi.
Po tome bi trebalo zabraniti gostima da unose hranu u kafice kad vec neki ugostitelji su morali birati izmedju hrane i pusenja.
To moze samo biti kod nas.
Ovod trena sam se vratio sa roštilja sa prijeteljima.

Kad smo pojeli , htjeli smo se preseliti u obližnji kafić da popijemo makjati i nastavimo još izvjesno vrijeme lupetati o uobičajenim stvarima za takve prilike.
Konobar nam je donio pepeljaru koju smo stavili na stolicu i zapalili cigaretu poslije jela uz kavu.
Restoran od preko 150 m2 zjapi prazan i više ni zakonske kazne nemogu spriječiti ugostitelja da udovolji gostima, jer mu prijeti zatvaranje zbog malog prometa.
Sve se manje poštuju poludebilni zakoni koje ugostitelje guraju u gubitak i zatvaranje objekta od koga mu zavisi egzistencija.

Čudnovato je da nigdje tih nepušaća, da su prisutni mi svakako nebi imali dozvolu za pušenje ispod stola.
Ovo sve više podsjeće na prohibiciju u americi , nedostaje samo Eliot Ness
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:01   #49
Quote:
Dr.Phil kaže: Pogledaj post
Imam ja rješenje za tebe zatvori se u kuću/stan i nemoj ići u birtije i pizzerijeosim što ćeš uštedit što je dobra stvar u vrijeme krize također smanjuješ mogućnost da se razboliš dok hodaš vani po zimi
Srećom, pušači će brzo izumrijeti
nick78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:09   #50
Quote:
Dr.Phil kaže: Pogledaj post
Imam ja rješenje za tebe zatvori se u kuću/stan i nemoj ići u birtije i pizzerijeosim što ćeš uštedit što je dobra stvar u vrijeme krize također smanjuješ mogućnost da se razboliš dok hodaš vani po zimi
A da se ti zatvoriš u stan i tamo pljugaš?Zbog mene nitko ne smrdi u kafiću a zbog tebe da.
Dakle.......
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:10   #51
Quote:
nick78 kaže: Pogledaj post
Srećom, pušači će brzo izumrijeti
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:37   #52
Quote:
mr_freez kaže: Pogledaj post
Zasto dopustiti pusenje u pizzerijama ili pak podijeliti restorane razlog je taj sto npr. sad gosti kupe pizzu ili pak sendvic te dodju u kafic jesti tako da ispada da se moze jesti u kaficima u kojima se pusi.
Po tome bi trebalo zabraniti gostima da unose hranu u kafice kad vec neki ugostitelji su morali birati izmedju hrane i pusenja.
To moze samo biti kod nas.
pa drugdje je recimo zabranjeno nositi hranu u kafice, smijes konzumirati samo ono sto oni prodaju... to sto su nasi tolerantni je druga stvar...

ne znam, ja sam pusac al mi ne pase da se pusi u prostoru za jelo tako da mi je drago da je to zabranjeno. nije mi uopce problem zapaliti kad izadjem van nakon jela.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 14:42   #53
Quote:
mr_freez kaže: Pogledaj post
Znalo se jos prije dvije godine da je ekipa na vrhu drzave sklopila ugovor s EU i SAD-om da se od 2012-te godine zabrani potpuno pusenje u svim javnim mjestima te ugostiteljskim obrtima.
Znaci samo pusenje na cesti ili pak u kuci, autu.
Kakav crni ugovor? Gdje se u EU to provodi? Evo Nizozemska je sad digla smoking ban sa svih birtija manjih od 70 m2 gdje je zaposlen samo vlasnik.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:01   #54
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ne. Zašto?
I ja sam pušila i znam kako je to. Ne smeta me kad netko puši. Puši se i kod mene doma.
Smeta me jedino kad netko iskrivljuje činjenice pa drvi o tome kak se nepušači ne zabavljaju, kak ne idu u kafiće pa su zato nepušački prazni i slično.
Mislim da su razlozi tome oni koje sam gore navela.
Jer iskreno, koliko pušača bi pristalo ići u nepušački kafić radi društva? Ali njih se onda ne naziva dosadnim i nedruštvenim.

Mogla bi i ja pitati : a tvoja (vaša) sreća postoji samo ako nepušače proglasite dosadnim zabadalima koji ne izlaze i ne znaju se zabavljati?
usporedis kafic u kojem je pusenje dozvoljeno i onaj u kojem nije i lako dodes do odgovora
80% nepusaca je valjda u stanju provesti se??
meni kao pusacu sasvim odgovara situacija u kojoj imam izbor i mogu otici u kafic u kojem moj dim nikome ne smeta
zasto nepusaci ne iskoriste svoju mogucnost izbora , to vec nije moj problem
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:04   #55
Nemogu da ne napisem nesto na ovu temu..
Da podijelim svoje nepušačke frustracije s vama.
- I ja sam takodjer to primjetio, a na VRLO RIJETKO mjesta sam susreo jasno odijeljene prostore nepusacke od onih pusackih. Takodjer, lakrdija je da neki vlasnici kazu kako su ugradili potrebne "ventile" sta li vec.. a opet isto zadimljenje.

Nazalost, ne znam koliko vas shvaca da pasivni pusaci vise zdravstveno pate od pusaca.

Sto se mene tice, jos jedna zima neizlazaka, iskljucivo zbog dima oko mene. Onda te proglase ludjakom jer ne druzis se i ne izlazis, a ja to naprosto ne mogu podnijet da 90 % ljudi oko mene pusi.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:15   #56
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
usporedis kafic u kojem je pusenje dozvoljeno i onaj u kojem nije i lako dodes do odgovora
80% nepusaca je valjda u stanju provesti se??
meni kao pusacu sasvim odgovara situacija u kojoj imam izbor i mogu otici u kafic u kojem moj dim nikome ne smeta
zasto nepusaci ne iskoriste svoju mogucnost izbora , to vec nije moj problem
Ne vjerujem baš da nisi u stanju shvatiti kaj sam htjela reči
Imaš li ti samo prijatelje pušače?
Izlaziš samo s prijateljima pušačima?
Ako je tako, onda ovo gore razumijem.

Međutim, većina ljudi ima prijatelje i izlazi s raznim ljudima među kojima ima i pušača i nepušača.
Proteklih godina kada je pušenje bilo opće prihvatljivo , sami pušači su stvorili klimu normalnosti pušenja i nametnuli mišljenje o nepušačima kao dosadnim osobama kojima sve smeta i koji se ne znaju zabavljati. Najčešće zato što su neki od njih imali muda otići iz društva koje im je smetalo, odnosno dimilo.
Većina ipak nije. Radi društva izlazili su svi skupa i dimili se jer je to bilo normalno.
E, sad nepušači imaju mogućnost izbora ali kako to da u miješanim društvima uvijek društvo završi u pušačkom kafiću?
Jesi li ti ikad (pod uvjetom da imaš prijatelja nepušača i da si s njim ponekad poželio popit kavu) predložio da zbog njega otiđete u nepušački kafić na kavu?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:27   #57
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Jesi li ti ikad (pod uvjetom da imaš prijatelja nepušača i da si s njim ponekad poželio popit kavu) predložio da zbog njega otiđete u nepušački kafić na kavu?
Ne. Nije ni on predložil da odemo u pušački kafić zbog mene. Ja bi u pušački, on u nepušački. Ponekad idemo u jedan, ponekad u drugi. Stvarno misliš da je država ta koja bi trebala regulirati odnose između frendova? Samo zato jer neki nepušači nemaju muda usprotiviti se pušačima?
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:34   #58
O kakvim mudima ti pricas tocno?
Problem je sto bih ja prijavljivao ,al nemas kome, i moras se predstavit sto je problem, u manjim sredinama bi te na kolac nabili..
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:34   #59
Quote:
darthraven kaže: Pogledaj post
Ne. Nije ni on predložil da odemo u pušački kafić zbog mene. Ja bi u pušački, on u nepušački. Ponekad idemo u jedan, ponekad u drugi. Stvarno misliš da je država ta koja bi trebala regulirati odnose između frendova? Samo zato jer neki nepušači nemaju muda usprotiviti se pušačima?
Isuse
Moj odgovor je bio pokušaj objašnjenja u vezi optužbi za neizlaske nepušača i zašto su nepušački kafići prazni te zašto ih sad nepušači ne pune itd,itd.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:39   #60
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Isuse
Moj odgovor je bio pokušaj objašnjenja u vezi optužbi za neizlaske nepušača i zašto su nepušački kafići prazni te zašto ih sad nepušači ne pune itd,itd.
A, sorry. *mea culpa*

U biti dolazimo do zaključka da budemo imali ili pušačke birceve ili nikakve, jer budu nepušački propali.
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.