Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2004., 13:11   #21
Re: Re: Re: Re: Psihološki profil nacije

Quote:
croWbar kaže:
Tko je ikada u ovoj državi protestirao protiv AZILANATA inače azilanti koji borave u RH traže azil za EU ne za RH
zašto im ta vrla društva ne daju preko grane da tamo čekaju njihov azil, već ih zadrti 'rvati hrane o svom trošku
prije nekoliko tjedana bili su prosvjedi oko gradnje centra za azilante
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 18:30   #22
Re: Re: Re: Re: Re: Psihološki profil nacije

Quote:
eena_ kaže:
prije nekoliko tjedana bili su prosvjedi oko gradnje centra za azilante
dakle prosvjedi oko GRADNJE CENTRA za azilante... ne protiv azilanata.
Lokalna zajednica ima pravo reći što misli o namjeni javnih objekata u njihovoj zajednici, zar ne? Zašto to isto nije sagrađeno u, recimo, dubrovniku??? Da li bi tamo bilo prosvjeda protiv centra? Da li bi u Dubrovniku ti prosvjedi bili "razumljivi"???

Autor ovog topica CroFag zaboravlja da ovo područje, kojega se naziva RH, nikada nije bilo jednonacionalno područje, već uvijek i u sbakom trenutku svoje povijesti MULTINACIONALNO... Česi, Slovaci, Njemci (koje su "napredne" strane mahom pobile i otjerale) Galicijani, Rusini, Mađari, Židovi, Talijani, Vlasi, Srbi, Muslimani... odaberi.
croWbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 20:34   #23
Ova tema je jako dobro počela, okupila se dobra ekipa i počela je rasprava sve dok nije došo croWbar i počeo terat kontru svima te tako temu dotjero u sljepu ulicu - daj croWbar oladi malo i pusti ljude na miru
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 23:44   #24
ne vidim problem... imaš što za reći na temu??

U biti tema ovog topica bi trebala biti "Percepcija" ... kako Fag to percipira ljude oko sebe pa sastavlja "profil nacije" i kako to cura iznad percipira što je čula/pročitala na temu azilanata...
croWbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 10:19   #25
Netko je vec dobro spomenuo, da se tu puno vise radi o socijalnim poremecajima u drustvu, nego o nekoj psihologiji nacije.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 10:56   #26
Talking Psihologija nacije ?

Neznam je li nekom poznata knjiga Jovana Raskovica "Lud narod".....da to je onaj psihijatar od kninskih balvana......o tome kakvi su kolektivno Srbi, a kakvi Hrvati.

Nisam ju vidio ni citao, ali je bio interesantan osvrt na nju u jednom broju casopisa "Pro mente".


Ukratko, Raskovic je tvrdio je da Hrvati kolektivno pate od straha od kastracije, dok su Srbi Edipovski kompleksasi....i da je to nesto sto se prenosi kulturom "s koljena na koljeno"



Ima netko komentara ili, jos bolje, ako netko zna nesto vise o tome ?
chagljev hihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 19:04   #27
Re: Psihologija nacije ?

Quote:
chagljev hihot kaže:
Neznam je li nekom poznata knjiga Jovana Raskovica "Lud narod".....da to je onaj psihijatar od kninskih balvana......o tome kakvi su kolektivno Srbi, a kakvi Hrvati.

Nisam ju vidio ni citao, ali je bio interesantan osvrt na nju u jednom broju casopisa "Pro mente".


Ukratko, Raskovic je tvrdio je da Hrvati kolektivno pate od straha od kastracije, dok su Srbi Edipovski kompleksasi....i da je to nesto sto se prenosi kulturom "s koljena na koljeno"



Ima netko komentara ili, jos bolje, ako netko zna nesto vise o tome ?
da rekao je i da Srbi imaju fiksaciju na hladno oružje... noževe tip je bio lud
croWbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 10:42   #28
Quote:
croWbar kaže:
peder govori o poremećajima ličnosti???
Pa mi uistinu jesmo krasna država i krasan narod


Stvarno smo krasan narod i krasna država dok imamo takve kao što si ti

BTW, Crofag, mislim da se ovo što ti pričaš, odnosi u određenoj mjeri na sve sredine i države. Nismo mi nešto poseno "loši".
__________________
She blinded me with science!
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 15:11   #29
profil:
ljudi koji s jos uvijek "blizu" zemlji i koji usprkos kenjaknjima itekako znaju kaj i kako hoce
mnogi se bune i kukaju , ali ovdje je to uglavnom samo u sluzbi ventila , za razliku od mnogih zemalja u kojima ljudi sute i onda puknu bez najave
zivimo relativno lagodno , uvijek se nade i susjeda i prijatelja i poznanika za kavu
ne pusimo neke fore "naprednog" tipa , kao pederi su normalni i kriminal na ulici je nesto svakodnevno
ovdje ljudi jos uvijek znaju presresti kriminalca i zanju uvesti reda u svoj kvart
hranimo se zdravim namirnicama , relativno dosta vremena provodimo u prirodi
nazalost , poceli smo stovati novac i ganjati standard
nismo naucili iz rata koliko je vrijedno prijateljstvo naspram imanju
previse smo podlozni autoritetima
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 17:53   #30
Quote:
croWbar kaže:
onda ti ne smeta da su preko 70% njih -rasisti- zajedno sa cijelom sjevernom Italijom
kaj ja znam, mislim da nisu rasisti nego do neke granice ksenofobi...ali s druge strane, zapravo nisam uvjerena da je miješanje naroda i narodnosti, baš najzdravije, evo npr. čelije Al-qaide koje su infiltrirane u društvu u skoro svakoj europskoj zemlji mogu napravit rusvaj usred Europe, a nema efikasnog načina obrane Način na koji se neke zemlje bore, npr. Francuska, tako da je spremna žrtvovati svoje novinare zato da pokaže da nisu podložni ucjenama, kajjaznam ne sviđa mi se. A što se sjevernih Talijana tiče, oni su u globalu po kulturi ponašanja naprosto na jednom civilizaciskom nivou iznad nas. I nema tu, to su stvari koje se kod čovjeka primijete odmah.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 20:57   #31
Zanimljivo razmatranje. Ja bih se u velikoj mjeri složila. Nažalost. I tkogod je živio u nekoj drugoj zemlji zna da se ta vibra zemlje i naroda fakat razlikuje. Na ulici osjetiš šta ekipa kolektivno mantra.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 22:19   #32
Quote:
soks kaže:
kaj ja znam, mislim da nisu rasisti nego do neke granice ksenofobi...ali s druge strane, zapravo nisam uvjerena da je miješanje naroda i narodnosti, baš najzdravije, evo npr. čelije Al-qaide koje su infiltrirane u društvu u skoro svakoj europskoj zemlji mogu napravit rusvaj usred Europe, a nema efikasnog načina obrane Način na koji se neke zemlje bore, npr. Francuska, tako da je spremna žrtvovati svoje novinare zato da pokaže da nisu podložni ucjenama, kajjaznam ne sviđa mi se. A što se sjevernih Talijana tiče, oni su u globalu po kulturi ponašanja naprosto na jednom civilizaciskom nivou iznad nas. I nema tu, to su stvari koje se kod čovjeka primijete odmah.
strašno
croWbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 23:29   #33
Quote:
soks kaže:
. A što se sjevernih Talijana tiče, oni su u globalu po kulturi ponašanja naprosto na jednom civilizaciskom nivou iznad nas. I nema tu, to su stvari koje se kod čovjeka primijete odmah.
nezanm za sjeverne ali znam u globalu za sve talijene da su oni najvece smece u europi (bez uvrjede nekome) - oni su nešto poput cigana s tom razlikom da cigani priznaju i znaju da su cigani
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 10:45   #34
Quote:
Attack kaže:
nezanm za sjeverne ali znam u globalu za sve talijene da su oni najvece smece u europi (bez uvrjede nekome) - oni su nešto poput cigana s tom razlikom da cigani priznaju i znaju da su cigani
Ma velika je razlika između sjevernih i južnih Talijana, zato se sjeverni i žele odvojiti.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 15:49   #35
Re: Psihološki profil nacije

Quote:
Cro Fag kaže:
Volio bi raspravljati o psihologiji ljudi ovih prostora.
Točnije o poremećajima psihe u našem društvu.
Dugo sam to želio ali nije bilo primjerenog mjesta za to na ovom forumu.
Sve do sada.


Po meni,
prisutan je u najvećoj mjeri narcistički poremećaj ličnosti..kao dominantan,
tj kao najfrekventniji poremećaj na ovim prostorima.
Taj poremećaj karakterizira agresivnost i iskaljivanje mržnje na sve moguće načine, nemogućnost suosjećanja sa ljudima (zbog samo-opsjednutosti).

...
ovako, laicki, uvijek mi se cinilo da ovi prostori kolektivno pate od nekakvog kompleksa manje vrijednosti - otud i najljepse more i ravnica koja moze prehraniti pola svijeta i vjekovna pripadnost hrvatske srednjoevropskom kulturnom stihu i slicne budalastine

u portugalu sam primijetio slicnu stvar - nacin je pracenja sportskih (ne)uspjeha, na primjer, potpuno identican

ono sto mi je najlogicnije zakljuciti je da je to nekakva "losa" reakcija manjih naroda na postojanje velikih igraca
ona vrsta reakcije kojom nisu u stanju istinski prihvatiti sebe onakvima kakvi doista jesu, vec vjecno sanjaju o nekakvoj vecoj i vaznijoj ulozi
portugalci tako "pate" jer su nekad bili velika pomorska/kolonijalna sila i uzivali su vecu vaznost u svjetskim razmjerima
dok se danas vide malecnom zemljom koju je spanjolska gotovo odvojila od svijeta
nas je slucaj jos i smjesniji jerbo smo oduvijek (stjecajem okolnosti - gubitkom samostalnosti, bivanjem na vjetrometini u brojnim svjetskim sukobima) bili na margini i ne bas jako vazni

takodjer sam oduvijek zamisljao i da postoji nekakva "dobra" reakcija manjih naroda na postojanje velikih igraca
i oduvijek sam je pripisivao dancima/fincima/svedjanima
koliko je to samo moja uobrazilja, a koliko u tome ima istine, stvarno ne znam
mozda nam mogu vise reci ljudi koji su u tim sredinama proveli dulje vremena
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 11:24   #36
Exclamation

Quote:
Shtefitza kaže:
Mislim da se nacija moze okarakterizirati kao "velika grupa". A Velika grupa funkcionira po zakonima grupe. Tako da ce se u svakoj naci razliciti mehanizmu, isplicati na povrsinu razliciti vodje, razlicite opozicije.

Opasnost od tretiranja nacije kao grupe je da udjes u nesto u sto je Hitler zaglibio davnih godina.

Bojim se da pod utjecajem nacizma danasnji psiholozi i sociolozi nerado ulaze u profiliranje nacija. Povijest ima malo vise slobode (i odmaka).

ne znam zašto bi se ovako važna stvar tretirala iz kuta nacizma..
ne može se to uspoređivati.
čemu to življenje u prošlosti?


hitler je mrzio nacije i nije im želio dobro i slao ih je u konc-logore...

psiholozi i psihologija ipak to ne radi


__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 11:28   #37
Exclamation

Quote:
Black Hawk Down kaže:
Vjerujem (mogao bih čak napisati da sam uvjeren) da se može razgovarati o psihologiji mase (u smislu svjetine, rulje, gomile), ali ne mislim da da se može kategorijalnim aparatom psihologije govoriti o narodu (pa čak ni o "ljudima ovih prostora"). Naravno da se se može o tome nešto reći, ali to nije psihologija - to je sociologija, povijest i politika.
pa.. da
mase.. ne kao nacija
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 11:30   #38
Exclamation

Quote:
Godiva kaže:
Cro, hajde prvo promijeni naslov teme (jerbo ti je ovaj notorna bljezgarija), a onda reci na kojim si drugim prostorima živio? Gdje su te zdravije nacije, gdje ima manje poremećaja ličnosti?
pa.. mislim da u sloveniji bolje žive što se tiče lifestyle nego kod nas..
također, mislim da npr skandinavci žive u tolerantnijoj i sretnijoj zemlji
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 11:32   #39
Exclamation

Quote:
soks kaže:

Zato me nedavno skroz iznenadilo kada sam čula da jedna moja frendica o svojim roditeljima misli da su "oboje pokvareni", a izgledaju sasvim normalno na prvi pogled.
pa da..
obično teški ljudi daju drugačiji dojam u javnosti..
glume
a osobno i u privatnosti su posve druge ličnosti
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 11:35   #40
Exclamation

eto upravo o ovome govorim..

ljudi u zapadnijim zemljama ne bi neku osobu sa kojom ne kontaktiraju i koju ne znaju kada se obraćaju njoj koristili pogrdne izraze..
jer znaju da ljudi imaju osjećaje i da neke granice postoje između njih..

mislim da eto ovo je primjer da naši ljudi to ne znaju, nisu svjesni..

i zato npr bacaju smeće izvan kanti za smeće, neugodni su u javnosti i viču, ne poštuju pravila i opće poznate propise, psuju..

Quote:
croWbar kaže:
peder govori o poremećajima ličnosti???
Pa mi uistinu jesmo krasna država i krasan narod
hmm
koliko krasno je bilo u kutini za one djevojčice sa HIVom??
ili dolje na moru za njih?
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.