Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li intervenciju NATO-a u Libiji
Potpuno 178 19.91%
Ograničeno(zračni embargo i sl.) 78 8.72%
Nikako 614 68.68%
Jedino u slučaju da.. 24 2.68%
Glasovatelji: 894. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2011., 01:30   #81
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
pa pitao sam što ne bi gradili ceste u sjevernoj koreji?
Nitko nije dobio posao. Kad bi platili, ne vidim u čemu bi bio problem. Bolje da režim gradi ceste nego da proizvodi oružje. Ti si stvarno neka Majka Tereza. Ne znaš kako svijet funkcionira.
zokster is offline  
Old 21.02.2011., 01:31   #82
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ja bih u ovom trenutku otišao u bilo koj dio svijeta.
nisam ja generalno protiv malih represijica.
evo recimo kineska represija mi se čini dosta benigna jer Kina ima ok režim.
nekakve slobode i demokracija im recimo tamo ne trebaju i bile bi višak.
ne trebaju ljudi previše razmišljati zašto je kineska diktatura loša jer nikad ne bi shvatili zašto je zapravo dobra

ali ovaj dio svijeta koj sam ti spomenuo je dno dna. možda i gore od najtužnije afričke kvazidržave plemenske
onda se dogovori sam sa sobom jer si maločas napisao

" ja osobno ne bi išao u te dijelove svijeta (možda čak ni turistički) pa makar morao ovdje jesti samo krumpir do smrti..
zaista mi se sere od kojekakvih nadrealno bizarnih diktatora tamo i cijelog stanja tog dijela svijeta bliskog istoga i afrike generalno..."
Mishko Pishko is offline  
Old 21.02.2011., 01:34   #83
Mislim(a i iskreno se nadam) da ce ovo Gadafi prezivjeti bez neke velike frke..
Miroslav is offline  
Old 21.02.2011., 01:34   #84
Quote:
čuj ako majmuni plate zašto ne?
takvom logikom ćemo doći do toga da bi Al Qaidi zapad mogao radi nekakvog "posla" sagraditi postrojenje za proizvodnju i lansiranje hidrogenskih bombi
jer jebiga...ako plate
Brogan is offline  
Old 21.02.2011., 01:35   #85
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ja sam zluiradi cinik a on je debil kojem se diže (iako je star no ide na ređuvinejšn) na "poslovanja" usred krvavih građanskih ratova. Taj stari momak ima upravo zapanjujuće ciničan i moralno ležeran pristup.
ali valjda zato jer je on "zapadnjak" pa ja ne razumijem to ozbiljno poslovanje

smiješan si.
Da možeš nastupati sa te pozicije sa koje nastupaš moraš biti moralno čist sa nikakvim naznakama kontradiktornosti. Jest, čini se da je i Mesić cink, ali treba sve to sagledati u nekakvom globalnom kontekstu. Ne treba ga odmah vješati na tarabu, ako slijedi golu ekonomsku, doduše predatorsku, logiku, a koja je, kako znamo, nemilosrdna u današnjem svijetu. Ima tu malo i taštine i malo nevjerice da je eskalacija tako velika, ali sam uvjeren da će vrlo brzo doći i osuda Gadafijevog postupanja od strane Mesića. Ja vjerujem da si ti sve ovo napisao u afektu i da imaš plemenite namjere i da ćeš, ako se malo dublje zamisliš, iznaći ekonomsko-političku logiku ovakvog Mesićevog postupanja.
Pištolj doktor is offline  
Old 21.02.2011., 01:35   #86
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ja bih u ovom trenutku otišao u bilo koj dio svijeta.
nisam ja generalno protiv malih represijica.
evo recimo kineska represija mi se čini dosta benigna jer Kina ima ok režim.
nekakve slobode i demokracija im recimo tamo ne trebaju i bile bi višak.
ne trebaju ljudi previše razmišljati zašto je kineska diktatura loša jer nikad ne bi shvatili zašto je zapravo dobra

ali ovaj dio svijeta koj sam ti spomenuo je dno dna. možda i gore od najtužnije afričke kvazidržave plemenske
Kineska diktatura je prije dva desetljeća počinila takav masakr da ga još 10 ovakvih Gadafijevih ne bi dostiglo. Uostalom, ako ćemo već procjenjivati diktatorske režime, nije ni Libijcima bilo loše, imali su jedan od najviših standarda u Arapskom svijetu.
zokster is offline  
Old 21.02.2011., 01:38   #87
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Kineska diktatura je prije dva desetljeća počinila takav masakr
sad su se promjenili
samo trpaju u zatvore....

više im nije oportuno zbog integracije sa zapadom da kolju po trgovima.

dok ovom gadafijevskom šljamu svašta može pasti na pamet i to je zapravo njegova privatna mala državica...
Brogan is offline  
Old 21.02.2011., 01:47   #88
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Nitko nije dobio posao. Kad bi platili, ne vidim u čemu bi bio problem. Bolje da režim gradi ceste nego da proizvodi oružje. Ti si stvarno neka Majka Tereza. Ne znaš kako svijet funkcionira.
o jebo ga bog ispada stvarno ko da sam neka majka tereza a vi neki bogovi "biznisa" i "kužeri"...

kaj....vas principi uopće ne jebu?! vi bi recimo da ste bili u prilici za Nazi Njemačku odrađivali izgradnju koncentracijskih kampova jer ste vi har har "poslovni" ljudi.

i posao zahtjeva neki moral. bar minimalno. dobrodošli u 21. stoljeće.
plus masa ostalih detalja...
Brogan is offline  
Old 21.02.2011., 01:52   #89
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
o jebo ga bog ispada stvarno ko da sam neka majka tereza a vi neki bogovi "biznisa" i "kužeri"...

kaj....vas principi uopće ne jebu?! vi bi recimo da ste bili u prilici za Nazi Njemačku odrađivali izgradnju koncentracijskih kampova jer ste vi har har "poslovni" ljudi.

i posao zahtjeva neki moral. bar minimalno. dobrodošli u 21. stoljeće.
plus masa ostalih detalja...
A i ti si ga sad pretjero.

Jel izgradnja cesta isto što i izgradnja koncentracijskih logora?

Ne vidim moralni probelm u izgradnji cesta nigdje na svijetu. Ceste su dobre i koriste ljudima.
zokster is offline  
Old 21.02.2011., 01:58   #90
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Znači treba trgovati sa Hitlerovom Njemačkom?
Dovodiš stvari do apsurda.

Dobro je netko napisao, možete se slobodno ograničiti na naftu iz Ivanića, odjeću iz Varteksa i elektroniku iz Digitrona Buje. Nitko vam ne brani.
zokster is offline  
Old 21.02.2011., 02:01   #91
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Dovodiš stvari do apsurda.

Dobro je netko napisao, možete se slobodno ograničiti na naftu iz Ivanića, odjeću iz Varteksa i elektroniku iz Digitrona Buje. Nitko vam ne brani.
Što je apsurd, po čemu je jedan diktator manje loš od drugog.
Čovjek je na najbenigniji pokušaj prosvjeda ubio minimum 200 ljudi, to je odlika najvećih krvoloka
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 21.02.2011., 02:03   #92
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
A i ti si ga sad pretjero.
slažem se.


Quote:
Jel izgradnja cesta isto što i izgradnja koncentracijskih logora?
nije.
ali ipak. ne treba toviti i potpomagati golo zlo
Ono...sagradiš nakaradnom režimu cestu (i generalno s njim tjeraš biznis), onda dođe Amerika/NATO/Kina/netko pa razori taj režim u komadiće zbog neke eskalacije, i onda se na tom prostoru naravno opet mora odraditi projekte izgradnje cesta
Ona prva gradnja cesta je bila samo "pametan posao" a zapravo poslovna bijeda...

Quote:
Ne vidim moralni probelm u izgradnji cesta nigdje na svijetu. Ceste su dobre i koriste ljudima.
ja vidim i moralni i politički i strateški problem uopće ikakve suradnje sa divljačkim režimima koji prijete normalnom svijetu

to je kao loš brak. žena se uda za morona i onda plače da joj je brak pakao
Brogan is offline  
Old 21.02.2011., 09:38   #93
Ja predlažem da "prijateljskoj" zemlji Libiji i njihovom najvećem sinu i zadarskom (zemuničkom) studentu,Mesićevom drugu pošaljemo vojnu pomoć u obliku preciznijih snajpera i boljih strojnica. Zbog lakšeg obračuna sa "unutarnjim neprijateljem".Titova škola se pokazuje u punom svijetlu.Ubijati ljude na sprovodima,stvarno herojski.
zd.hr is offline  
Old 21.02.2011., 10:58   #94
Ovako to vide naši mediji:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ji/538873.aspx
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Old 21.02.2011., 11:20   #95
Svi se žale kako nema posla, nema novaca, loše je u državi, svi bi nekud van. Eto, sad ima prilike za nekakve poslove, dotok novca u državu, mogućnosti zapošljavanja građanina RH i sad je to odjednom loše jer nije moralno u redu poslovati s tim diktatorom.

Sa tim diktatorom posluje velik dio svijeta očito, i ako nećemo mi, hoće netko drugi. Uostalom, grade se ceste i popratna infrastruktura, a ne uvozi oružje, tenkovi itd. Umjesto da smo sretni što uopće postoji prilika za nekakav posao, mi bi i to prekinuli jer nije moralno u redu. Valjda je moralnije ljudima oduzeti mogućnost zarade i posla.
Sudo_19 is offline  
Old 21.02.2011., 11:50   #96
Nakon podnevne molitve Libijci se spremaju ići na Gaddafijevu palaču. 16.30 po njihovom, 15.30 po našem vremenu.

U isto vrijeme, sva plemena sutra zatvaraju dotok nafte ako se krvoproliće ne završi.

http://www.dailymotion.com/video/xh4...ats-yours_news

Na ovom linku se može vidjeti nešto scena s ulica ovih proteklih par dana (scene su gadne i nisu za svakoga).
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 01.03.2011. at 14:02.
otompotom is offline  
Old 21.02.2011., 12:18   #97
Gadafijev sin plaši prosvjednike: bit će gore nego u Jugoslaviji!


http://www.nzherald.co.nz/human-righ...707800&ref=rss
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Old 21.02.2011., 12:37   #98
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
http://www.dailymotion.com/video/xh4...ats-yours_news

Na ovom linku se može vidjeti nešto scena s ulica ovih proteklih par dana (scene su gadne i nisu za svakoga).
Mislim da je sa ovakvi postupcima Gadafi potpisao svoju propast.ovo mu ljudi nikad neće oprostiti.
zd.hr is offline  
Old 21.02.2011., 12:55   #99
Koliko naivaca na ovom portalu, šta ste misli da će reć sinček pukovnika Gadafija.
Pa najveći problem sa svim dikatorima jest da su uvukli užu i širu familiju u svoje zločine i navukli bijes naroda na sve njih.
Cila rodbina se sad misli "šta će bit sa mojom guzicom kad padne režim?"

Kad bi pustia maštu da radi, volia bi da je Sayif ovo odglumia i da sprema potajice vojni prevrat, ali to je fantastika. Opet je tu obiteljska veza, to su njegovi braća i otac, to je njegova krv...

edit: broj Libijskih diplomata se vrlo brzo smanjuje...

Zadnje uređivanje manaus : 21.02.2011. at 13:06.
manaus is offline  
Old 21.02.2011., 14:17   #100
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A moralno je zarađibvati preko tuđih leševa?
Pravi titovac,nema što.
Ne izokreći moje upise. Nigdje nisam spomenuo prodaju oružja i sličnih stvari, već izgradnju cesta, naftovoda ili što je već u planu.

Možemo mi graditi ili može netko drugi. Ako već možemo RH nešto zaraditi, zašto nebi? Jer si alergičan na Gadafija? Svijet je takav, svugdje ima diktatora i njima sličnih, ne možeš ih se riješiti i ponekad moraš i s takvim ljudima poslovati. Nije svijet savršen pa da imaš milijun mogućnosti za dobiti posao.

I ne lijepi mi etikete jer me ne poznaješ, i pomalo je glupo krenuti s nekakvim etiketiranjem tipa "titovac" umjesto par konkretnih argumenata.

Sudo_19 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.