Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2004., 12:43   #41
Talking

Kako reagirati kad ti netko spusti?
Ovisi o tvom psiho-stanju. Ukoliko si na višem stupnju razvoja od dotične osobe, nasmijat ćeš se u sebi i prešutjeti, a ako si na još višem stupnju razvoja, još ćeš "dosoliti" na svoj vlastiti račun. Vjeruj nema boljega hehehe
Ukoliko osjećaj da je ta osoba jača, da te kontrolira, a očigledno je tako dok te njegovo spuštanje smeta, odgovori joj istom mjerom, pa ćeš vidjeti dokle će te to dovesti.
Sretno!!!
 
Odgovori s citatom
Old 09.11.2004., 08:48   #42
Evo što je rekao dr. Guden na svojim javnim predavanjima:
Kad je netko verbalno agresivan prema vama, cilj mu i je da vas povrijedi. Zadovoljština mu je pozitivan odziv; povrijedio vas je - želi potvrdu da vas je uzdrmao. ZATO MU TAKVU POTVRDU NE TREBA PRUŽITI. Kada vam netko kaže, npr: ""Kako ti auto pohabano izgleda, zašto ne kupiš novi", odgovorite mu: "Da to sam i ja primijetio, i razmišljam o tome da kupim novi". U sebi naravno gradite sasvim drugačiju, pozitivnu strukturu razmišljanja u stilu: "Imam pohabani auto, koji je pouzdan, ali imam i novac u banci i nemam kredit".
Ali trebalo bi paziti i na tok vlastitih misli i percipiranje okoline; možda vas baš svatko i ne želi povrijediti. Ne bi trebalo sve komentare, upite i savjete doživljavati kao neprijateljske. Problem komunikacijskih nespretnosti je općeprisutan. Zato, bez suvišnih upita (ili komentara) o privatnosti, bez nezatraženih savjeta. Danas se ljudsko znanje svake četiri godine udvostručije.
Marmelada is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 11:47   #43
Quote:
Marmelada kaže:
Evo što je rekao dr. Guden na svojim javnim predavanjima:
.
[/B]
Kaj je s tim javnim Grudenovim predavanjima? Jel se održava to još, kad i gdje?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2005., 11:47   #44
Quote:
Marmelada kaže:
Evo što je rekao dr. Guden na svojim javnim predavanjima:
.
[/B]
Kaj je s tim javnim Grudenovim predavanjima? Jel se održava to još, kad i gdje?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.