Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2011., 19:38   #261
....te nametljivce treba odbit bez pardona,ne znam zašto uopće i dalje želite bit u dobrim odnosima s takvim ljudima....to šta se tako nameću itekako govori nešto o njima kao osobama,uglavnom ništa pozitivno....to su ljudi koji se ljepe za druge samo kad mogu izvuć nekakvu korist....tako da ono,odjebavajući ih iz svog života definitivno nećete izgubit ništa vrijedno.......

Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Cini se da je sva ona drama oko momacke bila da se sam pozove na ljetovanje.
haha,tako i ja znam neke kad im treba neka usluga onda dođu pa obasiplju kolačima,tortama ....to ti je mentalitet - ja ću za tebe nešto napravit da te učinim da se osjetiš dužnim i ti nešto za mene napravit,i onda kasnije skužiš koja im usluga treba.....to su manipulatori,te pijavice to treba odjebat po kratkom postupku.....

Zadnje uređivanje bliss : 28.07.2011. at 19:51. Reason: spajanje postova, molim koristiti opciju EDIT ili MULTIQUOTE
robijas-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 03:16   #262
carska tema vec se uru vremena cerim

i ja sam medju ovim potlacenima bio s kucom na moru, a zivim u unutrasnjosti malom gradu stara radi s ljudima zna cijelo selo, ja sam isto drustven i znam sve vragove dodaj na to jos uzu i siru rodbinu =velka qizdarija ili da budem konkretniji recimo zadnjih 5godina. 4apartmana na recimo hit destinaciji gdje se trazi krevet vise nikad nije konkretno iznajmljeno(citaj gdje sto na divlje ono poznanicima poznanika sto je jedva pokrivalo troskove). no dobro radi se ima se pa se nije gledalo na to na taj nacin(DA, sad sam sebi govorim da sam budala koju lovu qopusio al jos vise boli sto sam ko balavac krv pisao po toj kuci da se napravi dok su drugi bazali) no bitno da temu ove godine dosao vrag po svoje, tj. 25g i vrijeme za skinut se s mamine sise i dizat sebi kucu gdje je pogađate zajebao frend baustelac, elekticar, keramicar i ostali od kojih se ocekivalo da uloze nesto svoga vremena i znanja bilo free ili po prijateljskoj cijeni posto vise od 5godina skoro svaki od njih leze kod mene svako ljeto po 3tjedna besplatno..naravno 0 bodova i tek sad doslo iz guzice u glavu jer do sad nisam smatrao nekim poklonom to lezanje jer kao mene nis ionako ne kosta(a kosta 4x50ex30dana).

naravno pukao izbio rat u kuci jedva istjerao na svoje s starom i njenim "sto ce ljudi reci ubi sramota" i dao ovo ljeto 3 apartmana na agenciju(sluzbena prica da su svi osli, al jedan stoji ako se meni nekim cudom digne i za neke malo bitnije ljude da ne ispadne da je bas prenaglo zategnuta pipa) i sto reci uopce me ne tangira 1% sto ce neka tamo milka iz ulice s kojom sam na bok bok reci jer nema vise free ljetovanja(ok stara je na tabletama i slabije izlazi od sramote al preboljet ce) ali ja cvjetam, nisam neki patnik na lovu i lukzus uvijek mi je dosta bilo banalno receno da imam pojest i popit ali sad slikovito receno s gustom gledam plazmu od 165cm za novu kucu jer mi je ionako svi bivsi paraziti kupuju

malo sam razduzio ali tema me totalno raznjezila
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 09:10   #263
Josko, jedva sam procitao tvoj post. Jako nerazumljivo i nepovezano pises.
Ali nadam se da ces te apartmane ostaviti u najmu, jer ima puno ljudi koji su ti prijatelji dok oni ne trebaju nesto tebi napraviti. To se odjebaje u startu.
Old 31.07.2011., 11:37   #264
Do teenagerskih dana sam živjela na moru i svako ljeto nam je dolazila rodbina na ljetovanje. Budući da mi roditelji imaju puno braće i sestara, radilo se naravno o nama bliskim ljudima. Svi smo se gužvali i spavali po dvoje u krevetu
( mi djeca ) i ta ljeta pamtim kao fenomenalna. Moji roditelji su odlazili raditi a stričevi i tetke bi sa mnom odlazili na plažu, izlete itd. Naravno da moja mama nije prala i čistila za njima i naravno da su svi pridonosili budžetu prema mogućnostima. Mislim da uopće nije loše kada ti dolaze u goste dragi ljudi ali je vjerojatno nužno uvesti neku disciplinu, financijsku i radnu.
Možda da poradite na tome. Pošalješ ih u nabavku, kažeš da skuhaju ručak,
dogovorite se oko peglanja posteljine. Sve pod uvjetom da ti je upće stalo do tih ljudi.
Mada, dok sam ja bila dijete nije bilo razmaženih, bilo je pitanje časti tko će više doprinijeti zajedničkom zadovoljstvu.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 16:23   #265
znam slučaj gdje je rodbina napravila duplikat ključeva(uz dopuštenje vlasnika) vikendice na moru koja nije njihova, da bi mogli otići kada požele. neki ljudi fakat nemaju srama.
da ne spominjem da dolaze i kada je gužva u vikendici, nije ih sram ako će zbog sebe inkomodirati ostale.nadalje, neću spominjati ni odnos istih prema tuđoj imovini. mokri s plaže sjednu na tapecirani trosjed u dnevnoj sobi.spavaju bez plahte na krevetu. popiju skupa vina iz smočnice, ne nadomjeste to ni sokom. porazbijaju nekoliko čaša i tanjura, ne kupe ništa kao znak pristojnosti/isprike za načinjenu štetu.

ako ikada poželim imati nekretninu na moru, jedino bi došao u obzir dvosobni stan, tako da osim mene stane samo 2-3 meni bliskih ljudi. i bok. brijem da bi to morala držati u tajnosti od daljnje rodbine, jer njih nebi bilo sram tražit ključeve dok je stan prazan.
ljetovanje u hotelu je isplativija opcija, sa više strana. proputuješ više nego kada stalno ideš na isto mjesto,nemaš troškove održavanja, etc... u penziji si kupit stan na moru,tada se to najviše isplati i ima smisla, biti od kasnog proljeća do jeseni na moru, preko jeseni i zime u gradu.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 20:49   #266
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post

ako ikada poželim imati nekretninu na moru, jedino bi došao u obzir dvosobni stan, tako da osim mene stane samo 2-3 meni bliskih ljudi. i bok.
Dovoljno komodnima ni to nije nikakva prepreka (vidi neke od ranijih strana), tu pomaže jedino jasan i glasan stav
Azzura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 00:13   #267
Quote:
znam slučaj gdje je rodbina napravila duplikat ključeva(uz dopuštenje vlasnika) vikendice na moru koja nije njihova, da bi mogli otići kada požele. neki ljudi fakat nemaju srama.
Ne vidim gdje je problem?
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 00:17   #268
Nasrat se samopozvano nekome samo zato jer živi na moru?

Neoprostivo.
Uputi ih na mastercard.
Old 21.08.2011., 01:36   #269
A mene čudi to čuđenje.

Za usporedbu, reci prijateljicama/prijateljima/kolegama da ti prvi rođak/brat/sestra ide radit i živit u New York.

Najmanje 4 od 5 će ti reć ili bar pomislit "blago tebi, sad imaš gdje prespavat u New Yorku!".
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 01:42   #270
Traži da ti budu krediti jamci ili reci da jedno od vas ima sidu...
babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 01:57   #271
Quote:
OstaviteMe kaže: Pogledaj post
Ima li netko od vas takve probleme? Nadam se da nisam jedina.
Jednostavno, svima koje ti se najave ti im reci da ste poceli davat u najam svoj stan turistima, te da je dobro što su nazvali, jer vama upravo za taj i taj period (kada su vam se prijatelji najavili za posjet) vam treba negdje smještaj jer, u tom periodu ce vam stan bit pun turista

i više se nikad nece sjetit nazvat
Old 21.08.2011., 02:08   #272
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Ne vidim gdje je problem?
a jesi pročitao/pročitala ostatak posta?
problem je u besramnom i nezahvalnom iskorištavanju nečije velikodušnosti.

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Dovoljno komodnima ni to nije nikakva prepreka (vidi neke od ranijih strana), tu pomaže jedino jasan i glasan stav
znam. imam i ja takve rodbine.
razmišljam si....problem je ako bi rekla rodbini koja mi je bliska i za koju želim da mi dođe, saznali bi i ovi drugi. znači da bi morala skrivati od svih,a to nebi htjela jer bi se osjećala loše. sva sreća da i moji dijele takvo mišljenje i da ih ne privlači nekretnina na moru i da je ovo samo hipotetsko razmišljanje jer mi se trenutno ne spava. : uzdah olakšanja :
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 03:17   #273
Quote:
razmišljam si....problem je ako bi rekla rodbini koja mi je bliska i za koju želim da mi dođe, saznali bi i ovi drugi. znači da bi morala skrivati od svih,a to nebi htjela jer bi se osjećala loše. sva sreća da i moji dijele takvo mišljenje i da ih ne privlači nekretnina na moru i da je ovo samo hipotetsko razmišljanje jer mi se trenutno ne spava. : uzdah olakšanja :
ja sam pak poprilično sigurna da mi ne bi bio bed odbijat tu neku širu familiju i "dobronamjerne prolaznike" (koji tjedan dana prolaze ) jer za mnoge znam da za mene ne bi prstom mrdnuli niti bi ikaj uopće napravili (mošte reć da sam cicija al ostajem pri svom jer ne vjerujem u slijepu velikodušnost)

da, ni meni se ne spava
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 09:04   #274
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
Traži da ti budu krediti jamci ...
Ovo ti je super rješenje
-Možemo li vam doć u vikendicu sljedeći tjedan?
-Može, naravno. Imat ćemo priliku popričat o jamstvu za kredit. 100.000 franaka, ma ništa puno kupujemo još jedan stan. Samo par potpisa, neće vam oduzet puno vremena

Nestali bi u tren oka!!!

Quote:
razmišljam si....problem je ako bi rekla rodbini koja mi je bliska i za koju želim da mi dođe, saznali bi i ovi drugi. znači da bi morala skrivati od svih
Jesi li ikada čula za riječ - Ne. Inače, često korištenu kod odgovora na raznu vrstu pitanja.

Zadnje uređivanje Na oblaku : 21.08.2011. at 09:11.
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 13:00   #275
Quote:
OstaviteMe kaže: Pogledaj post
Dragi forumši, ovo je novo za mene, ali ,jednostavno sam morala, zanimaju me tuđa mišljenja na ovu temu, a nisam pronašla takvu temu na forumu.
Dakle, imam 30 godina, dragi i ja živimo na moru, iako smo oboje iz unutrašnjosti, ali eto, život nas je doveo tu i živimo već nekoliko godina zajedno i lijepo nam je. Međutim, na početku me stalni dolasci prijatelja, naravno samo preko ljeta, nisu toliko smetali, čak mi je bilo ugodno i drago, ali nakon dosta godina istog osjećam se kao motel. Roditelji dođu, to je sve zajedno nekih 15 dana tjekom ljeta i to je to, ali uvijek se nađe neka nova kombinacija ili neki ljudi koji te se uvijek sjete kad dođe to ljeto i na kraju mi se sve smučilo. Bilo bi jednostavno odbiti ili nešto izmisliti da se radi o poznaniku, ali tu su u igri sestrične, dobri prijatelji, daljnja rodbina...samo na dan dva, tri...u prolazu, bla, bla...izgubila sam živce.
Ljudi ne shvaćaju ili ih nije briga da mi nismo na ljetovanju, već ovdje živimo i radimo, a sako ljeto se pretvaramo u turističke vodiče. Teško mi je više i smišljati izgovore.
Želimo samo malo mira i da nas ostave na miru. Žalosno je živjeti na moru i jedva čekati jesen...

Ima li netko od vas takve probleme? Nadam se da nisam jedina.

meni je fascinantno gdje se nalaze takvi ljudi kod kojih se nesto dobije i to jos besplatno
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 14:15   #276
Sličica s ljetovanja: bio sam prije nekoliko godina kod bratića na moru. Pet dana, čini mi se, bili neki praznici. Kod njega bila gomila ljudi, 15-ak njih, a otišli su dan prije nego što sam ja došao. I tako, stigao ja, pitam gdje je najbliža trgovina da uzmem hrane i cuge. "Ne treba", veli on, "pun je frižider, ima kobasica, slanine, sira, a donijeli su mi ovi i dva kulena." I okej, odvedem ga na večeru.

Ujutro doručak, kad on: "Narezao sam svega, ali ne znam gdje su mi kuleni, izgleda da su ih ovi koji su ih donijeli odnijeli natrag." Rekoh, a ima ljudi, čudo jedno.
Old 21.08.2011., 14:30   #277
o dobar dan

bas lijepo od vas sto ste navratili, samo nazalost, mi nismo doma
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 18:38   #278
ja bi ih otjerao (da imam neku kućicu uz more) zaduženjem da svaki drugi dan ONI o svom trošku naprave ručak, operu suđe, pospreme, organiziraju stvari za drugi dan

ili bi se složili ili bi brzinski odjurili s "besplatnog" ljetovanja.

ps tko nema snage tako podesiti stvari sam si je kriv za okupljene parazite
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 18:56   #279
zasto svaki drugi dan?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 20:04   #280
Quote:
Na oblaku kaže: Pogledaj post

Jesi li ikada čula za riječ - Ne. Inače, često korištenu kod odgovora na raznu vrstu pitanja.
ova druga rodbina s kojom si nisam pretjerano bliska je bliska s ovima s kojima sam i ja bliska. tako da nebi mogla reći ne, jer bi i ovima drugima to bilo čudno kada nebi dozvolila da dođu ovi za koje ne želim da dođu.

Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
ja sam pak poprilično sigurna da mi ne bi bio bed odbijat tu neku širu familiju i "dobronamjerne prolaznike" (koji tjedan dana prolaze ) jer za mnoge znam da za mene ne bi prstom mrdnuli niti bi ikaj uopće napravili (mošte reć da sam cicija al ostajem pri svom jer ne vjerujem u slijepu velikodušnost)

da, ni meni se ne spava
znam. dobar ti je stav. tako je i kod mene. nisam škrta, ali ne dozvoljavam da me se iskorištava. (opisat ću primjer niže u postu.) problem je jedino što kada nekoga odbiješ, to se pročuje kroz obitelj, pa ne izgleda lijepo, jednima dozvoliš, drugima ne. stvar je principa.. nečije guzice ne želim na svome, ne zbog režija koje bi nabili,nego zbog njihove pojave.

gore spomenuti primjer :
jednom na moru bila je frendica od frendice. koja ništa nije kupila za jesti što se jelo za to vrijeme dok smo bili dolje.ni platila naručenu hranu. šlepala se skroz, jer je vidila da joj to može proći. nisam joj znala financijsku situaciju, pa mi je bilo žao, i nisam imala ništa protiv ako jede ono što sam ja kupila, ili kad se časti , počastim vani i nju, ipak je ona frendica od frendice. ali kad je dotična postala bezobrazna prema meni,na više načina,.i kritizirala moje kuhanje(iz ljubomore), a žderala ono što sam skuhala kao da 3 dana nije jela. koji džon obraz. to me fakat raspizdilo. ako imaš koristi od mene, onda ćeš me poštovati.

kada bi se situacija ponovila, ja bi to sredila tako da bi išla jesti u restoran, a ona neka prazni frižider i neka jede ovo što su drugi skuhali,jer joj oni to dozvoljavaju. jer joj je to tolerirala ova druga frendica koja je slijepo velikodušna. kada sam joj na suptilan način dala do znanja da ju ova iskorištava(a bila je i prema njoj bezobrazna),izjavila je da ona ne gleda na stvari na takav način. možda će početi gledati jednog dana ako nedo bog bude kratka s parama, pa svi ovi koji su je iskorištavali, nebudu nigdje u blizini.

dodatak onoj gore priči (blokira mi kada želim editirati post)

ova iskorištavateljica je imala obraza kada sam uzela pivo iz frižidera koje sam btw,ja kupila, reći ovoj drugoj frendici onako ljuto "zašto se to otvara danas? to sam ja mislila sutra popit uz ručak, i rekla sam ti da mi to ostavite"

kupila sam više toga, i kao uvijek,stavila na slobodno korištenje, ovo je ostala zadnja boca pive. majke mi, da je tada ostalo 10 boca, izlila bi ih u wc da se osiguram da ova ne popije niti jednu više pivu koju sam ja platila.

Zadnje uređivanje bliss : 21.08.2011. at 20:17. Reason: spajanje postova; molim koristiti opciju MULTIQUOTE ili EDIT
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.