Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2011., 11:30   #41
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
tko i sto su oni zapravo, neki dan je bio clanak kako i neke klince nogometase zbog samara ili slicnog isto istrazuje USKOK, jel to neka paralelna policija, diktatura pravosuda ili sto?
USKOK je tijelo u rangu županijskog državnog odvjetništva, ima posebnu poziciju u strukturi DORH-a i bavi se progonom kaznenih djela taksativno navedenih u zakonu o USKOKU, uglavnom teži oblici kd, samo ime USKOK ti kaže što im je u nadležnosti. šamaranje klinaca definitivno nije u njihovoj domeni, izgleda da se novinar zajebao (btw, hrpa građana misli da je USKOK tajna služba, lol)
thx 1138 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 00:30   #42
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Na žalost, Radović je priča već sto puta ispričana.

Pravednik istjeruje nekakvu svoju pravdu sa obiljem kompromitirajućih podataka.
Na kraju ispadne da je suradnik kontraobavještajnih službi koji samo plasira ono što mu daju.
A daju mu kompromitirajuće podatke jer to službi odgovara u datom momentu.
Ovaj je samo previše iskočio jer se na EURe naljepio ko muha na g...

A da je bio miran mogao je surađivati sa Natašom Srdoč, isto najvjerojatnije ispostavom neke strane tajne službe, i po malo si grickati svoj društveni kolačić

A on zinuo na tortu.
Pa zapelo u grlu.
Uopće me ne iznenađuje takav ološ. Oni drže mnoge udruge i misle da im je život počeo sa 1990. Svatko ima i godine života prije te godine, ali to je "zadiranje" u privatnost.

Dakle, on je među onih 2000 koje su trebale "reagirati" i neodgovarati za posljedice reakcije. Zato i jest u tim udrugama
__________________
A što reći? Dobro je.
aquilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 10:12   #43
Quote:
aquilla kaže: Pogledaj post
Uopće me ne iznenađuje takav ološ. Oni drže mnoge udruge i misle da im je život počeo sa 1990. Svatko ima i godine života prije te godine, ali to je "zadiranje" u privatnost.

Dakle, on je među onih 2000 koje su trebale "reagirati" i neodgovarati za posljedice reakcije. Zato i jest u tim udrugama
a do 90.-te su svi ti mahom bili uhljebljeni kao poslušne sluge komunističkog režima radeći za sup, tužilaštvo, jna... i jedino kaj im je padalo na pamet govoriti bilo je: tito, partija, omladina, armija
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 10:53   #44
Neki meni spočitavaju antikomunizam, i prečesto spominjanje ex komunista, njihovih Jabuka i učenika. Na primjeru
d/g Radovića može se očitati da imam sasvim realnu podlogu u činjenicama kakvi su to kadrovi koji nas vode sve
ove godine i zbog čega većina građana žive kao neljudi, ili kao stoka sitnog zuba.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 08:40   #45
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
"pozornost istražitelja privukao je samo jedan dokument bivšeg Republičkog sekretarijata za unutrašnje poslove, u kojem se Radoviću izdaju dozvole za nošenje pet vrsta vatrenog oružja, među kojima je i pištolj Makarov te automatski pištolj Scorpion s prigušivačem. O tome zašto je istarski pravednik i antikomunist uživao povjerenje jugoslavenskog represivnog aparata koji ga je nagradio oružjem za egzekucije, vjerojatno će biti riječi u daljnjem tijeku istrage. "
Oružje pasioniranoga mirotvorca

Od Radovića već lagano prave žrtvu.
Mirotvorac s gomilom oružja.
Pa još ucjenjivač.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN

Zadnje uređivanje rezon@tor : 25.11.2011. at 17:58. Reason: spajanje uzastopnih poruka
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 10:31   #46
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Mirotvorac s gomilom oružja.
Pa još ucjenjivač.
Mirotvorstvo nije u suprotnosti s ljubavlju prema oružju.
Ovo ucjenjivač ti još nije dokazano na sudu.
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 12:45   #47
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Mirotvorstvo nije u suprotnosti s ljubavlju prema oružju.
Ovo ucjenjivač ti još nije dokazano na sudu.
Naročito ako dobiješ dozvolu za automatsku pištolj pa još i prigušivač.
Zvuči više mirozovno neg mirotvorno.
Nije ni Sanaderu još ništa dokazano ali se istina zna.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 13:37   #48
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Naročito ako dobiješ dozvolu za automatsku pištolj pa još i prigušivač.
Pri čemu se u toj državi, SFRJ, praktično ništa osim lovačke puške nije moglo dobiti. Čak su i za obično kratko oružje (pištolje) dozvolu imali samo stari partizani (trofejni primjerak) te MUP-ovci i oficiri JNA kada bi išli u mirovinu. Vrlo bi se teško, ne nemoguće, ali teško, dobila izvan tog kruga. Za imati zabranjeno automatsko oružje (i onda i sada je kao takvo zabranjeno civilima) i još s prigušivačem - trebalo je biti, vrlo, vrlo, vrlo visoko na nekim popisima osoba od najvećeg povjerenja. To nije smio imati kod kuće ni aktivni oficir JNA!

Naravno, ako je vijest u Jutanjem točna. Jutarnjem ne vjerujem 100% ni kada kažu koji je datum danas i ukoliko je vijest netočna - čovjeku se Jutarnji treba javno ispričati.

I naravno - tekstom ne prejudiciram ničiju krivnju, o tome će se sud odrediti. Samo stavljam stvari u povijesni kontekst.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 13:56   #49
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pri čemu se u toj državi, SFRJ, praktično ništa osim lovačke puške nije moglo dobiti. Čak su i za obično kratko oružje (pištolje) dozvolu imali samo stari partizani (trofejni primjerak) te MUP-ovci i oficiri JNA kada bi išli u mirovinu. Vrlo bi se teško, ne nemoguće, ali teško, dobila izvan tog kruga. Za imati zabranjeno automatsko oružje (i onda i sada je kao takvo zabranjeno civilima) i još s prigušivačem - trebalo je biti, vrlo, vrlo, vrlo visoko na nekim popisima osoba od najvećeg povjerenja. To nije smio imati kod kuće ni aktivni oficir JNA!

Naravno, ako je vijest u Jutanjem točna. Jutarnjem ne vjerujem 100% ni kada kažu koji je datum danas i ukoliko je vijest netočna - čovjeku se Jutarnji treba javno ispričati.

I naravno - tekstom ne prejudiciram ničiju krivnju, o tome će se sud odrediti. Samo stavljam stvari u povijesni kontekst.
Eto,izletio sam s prejudiciranjem krivnje-nisam mogao odoliti takvoj paraleli.
Moja isprika.
Osvrt o mogućnostima posjeda automatskog oružja je iznimno kvalitetan, i pruža širi kontekst temi.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 17:37   #50
Svojevremeno kad sam se bavio politikom kopkala me ideja o osnivanju stranke. Javio mi se Radović, koji je onda bio čini mi se građevinski inspektor u
Rijeci na Rivi je radio. Sastali smo se u kafiću u prizemlju. Dobro me je ispitao, rastali se i nikad se nije javio. Danas kužim da je možda došao po
informacije za svoj tajni posao? Koliko se sjećam bio je i član Hrvatskih nezavisnih demokrata. U svakom slučaju o sim što je On pisao knjige, izgleda
da bi i njegov život bio dobra knjiga.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 15:32   #51
Što dalje -to zanimljivije.

Nakon nedavnog pretresa utvrđeno je da raspolaže hrpom uglavnom nevažne arhive i novinskim izrescima, a pozornost istražitelja privukao je samo jedan dokument bivšeg Republičkog sekretarijata za unutrašnje poslove, u kojem se Radoviću izdaju dozvole za nošenje pet vrsta vatrenog oružja, među kojima je i pištolj Makarov te automatski pištolj Scorpion s prigušivačem. O tome zašto je istarski pravednik i antikomunist uživao povjerenje jugoslavenskog represivnog aparata koji ga je nagradio oružjem za egzekucije, vjerojatno će biti riječi u daljnjem tijeku istrage. U razgovoru s pouzdanikom USKOK-a Radović je djelovao samopouzdano. Tvrdio je da ima široku mrežu poznanika i ljudi od povjerenja u medijima i nevladnim organizacijama. Hvalio se kandidaturom za mjesto saborskog zastupnika na listi stranke Hrvatska 21. stoljeća, koju vode aktivistica Nataša Srdoč i publicist Darko Petričić.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 14:47   #52
Karijera političkog zatvorenika

Karijera poličkog zatvorenika u izgradnji
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 13:24   #53
Zanimljiva organizacija iz koje je uz pomoć Radovića i sličnih nastala stranka Hrvatska 21 stoljeća

Nekad škorpion s prigušivačem a danas THINK_THANK

Hobotnica širi optužbe Hrvatske.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN

Zadnje uređivanje rezon@tor : 03.12.2011. at 18:22. Reason: spajanje porukica
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 12:01   #54
Saša se odmara u pritvoru i sumira svoje djelovanje u politici Hrvatske. Saša je naša sudbina i projekt onih koji vladaju iz sjene u
Hrvatskoj.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 13:42   #55
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Saša se odmara u pritvoru i sumira svoje djelovanje u politici Hrvatske. Saša je naša sudbina i projekt onih koji vladaju iz sjene u
Hrvatskoj.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_ln...03s5o1_500.jpg

thx 1138 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 15:46   #56
Natasa Srdoc je odmah ovo proglasila politickim sudenjem i zazivala stranu intervenciju (cime se totanlo posrala), al ako je ona recimo cista i dobronamjerna i zaista zeli jednu naprednu desnu (cak gospodarski) hrvatsku stranku, jel joj palo na pamet da joj stranku ne unistavaju uhicenjem Radovica, nego bas suprotno, postavljanjem Radovica.

Naime desnica se kod nas vec poslovicno unistava iz nutra.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 19:41   #57
Ne znam u čemu je fora s tim desničarima. Koja god stranka se pojavi s takvim usmjerenjem, čini se da mora imati nekakvog lakrdijaša. Situacija je toliko loša da te stranke čak nije potrebno uništavati iznutra: prepusti ih svojim vođama i same će se urušiti.
__________________
Psihologija na drugačiji način!
slavenh is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 20:25   #58
Quote:
slavenh kaže: Pogledaj post
Ne znam u čemu je fora s tim desničarima. Koja god stranka se pojavi s takvim usmjerenjem, čini se da mora imati nekakvog lakrdijaša. Situacija je toliko loša da te stranke čak nije potrebno uništavati iznutra: prepusti ih svojim vođama i same će se urušiti.
Neka ti onda dvorištem hodaju tipovi sa škorpionom+prigušivač.
Građanski aktivisti.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 11:57   #59
Vidim da forumaši ne shvaćaju što i tko vodi politiku iz sjene u Hrvatskoj. Jučer je Manolić bio i čestitao Kukurikavcima na pobjedi.
Saša s njime izgleda surađuje od kada? Prema tome Saša će izaći iz ove priče, i uživati blagodati sistema kojem je služio.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:55   #60
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Vidim da forumaši ne shvaćaju što i tko vodi politiku iz sjene u Hrvatskoj. Jučer je Manolić bio i čestitao Kukurikavcima na pobjedi.
Saša s njime izgleda surađuje od kada? Prema tome Saša će izaći iz ove priče, i uživati blagodati sistema kojem je služio.
Vide to forumaši.
No i ovdje pišu "Radovići"
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.