Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Vaš stav o članstvu u EU i da li ste glasali za članstvo u EU?
Ja sam ZA i glasao sam ZA 74 35.58%
Ja sam ZA i nisam glasao 13 6.25%
Ja sam PROTIV i glasao sam PROTIV 111 53.37%
Ja sam PROTIV i nisam glasao 10 4.81%
Glasovatelji: 208. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2012., 17:47   #81
Glasaju i svi oni visokokvalificirani koji su morali otiči tamo iz ove i ovakve Hrvatske da ne bi bili gladni uz znanje koje imaju i godine truda na Fakultetu da ga steknu
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 20:53   #82
Quote:
Agripa kaže: Pogledaj post
Ja sam glasao"Za".
Još jedan "ljevičar" koji je za EU...

Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Razlika je što je KP služila narodu i isticala provjerene kandidate s razvijenim osjećajem za pravdu, zajedništvo i proklamirana načela, a zapadno višestranačje služi interesnim skupinama, krupnom kapitalu !
I zato si glasao za EU?

http://protiv-eu.org/images/stories/nalj01.jpg
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 00:56   #83
Quote:
nixolino kaže: Pogledaj post
Mrak. Oprosti, ako nije tajna, koliko ti imaš godina?
Koja utopija.
59 kolega i moj brat također ! I svjedok sam onoga o čemu pišem.

Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Borac za radnička prava glasao za robovanje neoliberalnom kapitalističkom imperiju...

Što bi Srbi rekli - alal vera!
Taj borac njuši neminovne procese koji su počeli u EU. A oni imaju samo jedan mogući pravac: prema socijalizmu ! U suprotnom, revolucija, sa svim što donosi ! 1789. se desila gdje? E, mi tamo moramo biti, da se ne bismo ponijeli kao 1848. ! Moguće je da se desi i neko ephalno znanstveno otkriće, tehnološka revolucija koja će promijeniti svijet. I u tom slučaju moramo biti " u dvorištu", a ne iza plota !

Ako je život u zajednici jedna od temeljnih socijalnih osobina ljudskog bića, a koji neminovno pretpostavlja da toj zajednici nešto doprinosiš, kako bi uživao u zajedničkom dobru, za tebe robovanje, onda imaš problem !

Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
I zato si glasao za EU?
Obzirom je proleterska revolucija u Hr za sad isključena, izbor je bio HDZ mafija ili EU !

Quote:
Još jedan "ljevičar" koji je za EU...
Ljevičari su ogromnom većinom i bili ZA. Naprosto zato jer razmišljaju klasno i ekonomski. Desnica je zbog straha za privilegije i nacionalističke ksenofofije, bila protiv !

Zadnje uređivanje Mc Ozy : 26.01.2012. at 01:04.
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 01:01   #84
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Taj borac njuši neminovne procese koji su počeli u EU. A oni imaju samo jedan mogući pravac: prema socijalizmu ! U suprotnom, revolucija, sa svim što donosi ! 1789. se desila gdje? E, mi tamo moramo biti, da se ne bismo ponijeli kao 1848. ! Moguće je da se desi i neko ephalno znanstveno otkriće, tehnološka revolucija koja će promijeniti svijet. I u tom slučaju moramo biti " u dvorištu", a ne iza plota !
To ti je ista logika kao da je neki Židov 1933. preselio iz Amerike u Njemačku zato da bi srušio Reich iznutra.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 02:03   #85
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
To ti je ista logika kao da je neki Židov 1933. preselio iz Amerike u Njemačku zato da bi srušio Reich iznutra.
Znam da znaš. samo podsjećam. Buržoaska revolucija desila se u Francuskoj - EU. Marksizam u njemačkoj radničkoj klasi - EU. A ovaj tvoj Židov došao je rušiti Treći Reich 1944. na Dan D. A ja pak mislim da nam je novi, socijalistički dan D bliži nego većina misli. Evo danas u Davosu - najveći su jasno rekli da je neoliberalni kapitalizam - kaput ! Evo ovdje !Dolazi nešto novo, razmišlja se o participaciji radništva u vlasništvu. Vrlo pametno. Tu moramo sudjelovati, a ne iz prikrajka promatrati, dok nas balkanska nacional-mafija cijedi pod krinkom domoljublja i državotvornosti ! Zato ZA EU !

Zadnje uređivanje Mc Ozy : 26.01.2012. at 02:10.
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:12   #86
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Znam da znaš. samo podsjećam. Buržoaska revolucija desila se u Francuskoj - EU. Marksizam u njemačkoj radničkoj klasi - EU.
???

To nisam znao. Ja sam mislio da je francuska buržoaska revolucija bila u 18. stoljeću, Marx je živio u 19. stoljeću, a EZ je osnovana polovicom 20. stoljeća (zove se EU od 1993.).



Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
A ovaj tvoj Židov došao je rušiti Treći Reich 1944. na Dan D. A ja pak mislim da nam je novi, socijalistički dan D bliži nego većina misli. Evo danas u Davosu - najveći su jasno rekli da je neoliberalni kapitalizam - kaput ! Evo ovdje !Dolazi nešto novo, razmišlja se o participaciji radništva u vlasništvu. Vrlo pametno. Tu moramo sudjelovati, a ne iz prikrajka promatrati, dok nas balkanska nacional-mafija cijedi pod krinkom domoljublja i državotvornosti ! Zato ZA EU !
Oprosti, ali ne razumujem tvoju logiku. Ti želiš biti član nečega što želiš srušiti. To je kao ono kad si govorio da ćeš glasati za HDZ jer im želiš propast.

Ako je točno da će kapitalizam i EU kao njegov imperij pasti (nadam se i želim to), zašto Hrvatska kao mala i nejaka utrčava u tu glomaznu konstrukciju koja se ruši pa da sve padne na njenu tupavu glavu? Zar nije bilo bolje ostati po strani u svojoj skromnoj kolibici i čekati da se stvar razriješi podalje od nas?
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:19   #87
Samo ću se referirati na tvoj potpis, ne drži ti vodu, valjda svi u EU su bili samostalni a sada nisu samostalni bla bla, meni će slovenci, rumunji i bugari biti in a ja ću biti out daj razmisli što pišeš ha ha

osim toga ako ću tu imati love kao u Jugi i posla nemam ništa protiv dapače, pusti fraze ne živi se od njih, trojica lapana su sj... 25 miliona ljudi samo ću ti još to napisati toga svega nije trebalo biti, jednog dana kada svi uđemo u EU ionako opet neće biti granica

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 26.01.2012. at 13:27.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:26   #88
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Nećeš više imati priliku.



Za koga?
Kaže se, što gore to bolje i nije svako zlo za zlo život je škola!

Ako su ljudi odlučili da im drugi kroje sudbinu, ja nisam, na svakom izboru pojavi se 10 novih stranaka i uvijek se ima koga zokružiti nada umire posljdnja.

Evo jućer sam mislio povući neka bespovratna sredstva od lutrije ali nisam dobro ispunio obraza, naime trebao sam druge brojeve izabrati

Kada budem gledao ljude na tv kako kukaju, barem ću biti opušten, baš me zanima do kada će dozvoljavati da ih se j....!

Ja svoje napravio i opet ću po savjesti ak se ukaže i najmanja prilika!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:30   #89
Drugi ti kroje sudbinu? a sada ti kosorica, milanović, i pusička kroje? to su tvoji? nosi si ih lijepo doma j... te oni

vidim kakvu su nam sudbinu skrojili nebi niti kreten bolje

eto tako
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:36   #90
Quote:
mistifique kaže: Pogledaj post
Ja tebe kužim.Stvarno.I sama razmišljam na taj način i volim svoju zemlju ali kako to da svaki puta kada idem na glasanje ne prođe ona opcija za koju dajem glas?
Baš svaki puta.

Ili sam stvarno Pale sam na svijetu,ili ova cijela situacija nije ono o čemu sanjam i u što vjerujem...
Ili živim na Marsu.

Mislim da nakon ulaska,više neće postojati opcija kojoj ću dati svoj glas.
Sve se je razvodnilo nekako....
Mislim da je politika igra za lopovčine i one najpoštenije.
Želim biti u ovoj drugoj grupi koja smatra politiku javnim dobrom i na neki način najviše zamjeram poštenim ljudima kada dižu ruke od politike.

Nikada, ali baš nikada ne treba prepustiti politiku i političko odlučivanje samo onim koji nemaju ni malo morala...

A narod ko narod, ako ne želi biti pametan danas, biti će kada ga stisnu.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:40   #91
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Drugi ti kroje sudbinu? a sada ti kosorica, milanović, i pusička kroje? to su tvoji? nosi si ih lijepo doma j... te oni

vidim kakvu su nam sudbinu skrojili nebi niti kreten bolje

eto tako
Kako bilo da bilo, Kosorice i Milanoviće su izabrali ljudi u Hrvatskoj, pa postoji nekakva minimalna nada da ako se kojim slučajem narod opameti da ih i skinu s vlasti, ali ove reptile iz EU nitko nije birao i njih nitko ne može skinuti u Hrvatskoj!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 14:11   #92
Ne, ne postoji nada da će se ovaj narod ikada riješiti hdz-a i sdp-a zato idemo dalje, oni su pokazali što znaju a nisu pokazali ništa osim za same sebe

i u europi kakvi su takvi vjerujem da njihovi ljudi žive bolje nego mi, a ne da imamo europske cijene a 5 puta manje plaće, i da proizvodnja ide svuda samo ne kod nas, kod nas idu shoping centri, samo trgovanje to je bitno

osim toga jel bio referendum? što se grčite toliko, ljudi koji razmišljaju kao ja su dobili referendum a oni kao vi su izgubili i ja nemam pojma zašto uopće više ulazite u rasprave i diskutiranja, nama je pun k i hdz-a, i sdp-a i svih ostalih, već bi i konju bilo dosta da ga toliko j u zdrav mozak, već bi ih i on ritnuo nogom u glavu,

ima jedna stara tito je krao ali je i dao ovi kradu ali ne dadu ajd živio ti meni
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 16:14   #93
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ne, ne postoji nada da će se ovaj narod ikada riješiti hdz-a i sdp-a zato idemo dalje, oni su pokazali što znaju a nisu pokazali ništa osim za same sebe

i u europi kakvi su takvi vjerujem da njihovi ljudi žive bolje nego mi, a ne da imamo europske cijene a 5 puta manje plaće, i da proizvodnja ide svuda samo ne kod nas, kod nas idu shoping centri, samo trgovanje to je bitno

osim toga jel bio referendum? što se grčite toliko, ljudi koji razmišljaju kao ja su dobili referendum a oni kao vi su izgubili i ja nemam pojma zašto uopće više ulazite u rasprave i diskutiranja, nama je pun k i hdz-a, i sdp-a i svih ostalih, već bi i konju bilo dosta da ga toliko j u zdrav mozak, već bi ih i on ritnuo nogom u glavu,
Prije mjesec dana birači su dali potporu SDP-u i koaliciji. Sada su podržali EU. Zar misliš da će netko drugi biti na vlasti osim HDZ-a ili SDP-a kad budemo u EU? Bit će opet oni.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 17:53   #94
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Razlika je što je KP služila narodu i isticala provjerene kandidate s razvijenim osjećajem za pravdu, zajedništvo i proklamirana načela, a zapadno višestranačje služi interesnim skupinama, krupnom kapitalu !
Ova mi se izjava kosi sa "totalnim demokratom".

KP nije održavala izbore, i nije postojala nikakva demokracija. Sumnjam da će narod ponovo pristati na nekakvu grupu ljudi koja će se birati između sebe, a svim onima koji se tome usprotive odrediti Goli Otok.

To je prošlo svršeno vrijeme.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 18:30   #95
Glasao sam za.
Razlgo je vrlo jednostavan-biti tamo gdje možeš sudjelovati u globalnim odlukama i sudjelovati u globalnim gibanjima sa partnerstvom koje jamči za tebe.

Ukratko,to nije najsretniji izbor,hvalospjevi nisu potrebni,jer kriza u eurozoni sve nas je učinila zabrinutijim nego što smo to bili prije dvije -tri godine.
Europljanin sam po uvjerenju.Već 67 godina otkad postoji ujedinjeni kontinent nije bilo rata,što je pravi napredak,ako usporedimo povijesne činjenice.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 18:32   #96
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Prije mjesec dana birači su dali potporu SDP-u i koaliciji. Sada su podržali EU. Zar misliš da će netko drugi biti na vlasti osim HDZ-a ili SDP-a kad budemo u EU? Bit će opet oni.
Hoće da ali će igrati po malo drugačijim pravilima, dobit će dadilju jer sami očito ne znaju,

zato su svi političari i uglas podržavali ulazak, prvo svjesni su da sami ne znaju, a drugo budu si popalili malo lovice iz pristupnih fondova...

uostalom ja stvarno ne znam zašto se ti živciraš? ako će se europske lopine pokazati većim od naših, mi opet referendumom lako izađemo van iz EU i vratimo se natrag našim lopinama

i da bolje da me krade tuđin nego da me krade moj
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 19:16   #97
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Hoće da ali će igrati po malo drugačijim pravilima, dobit će dadilju jer sami očito ne znaju,

zato su svi političari i uglas podržavali ulazak, prvo svjesni su da sami ne znaju, a drugo budu si popalili malo lovice iz pristupnih fondova...

uostalom ja stvarno ne znam zašto se ti živciraš? ako će se europske lopine pokazati većim od naših, mi opet referendumom lako izađemo van iz EU i vratimo se natrag našim lopinama

i da bolje da me krade tuđin nego da me krade moj
Ja se uopće ne živciram. Do referenduma sam bio pomalo napet jer sam iščekivao (i očekivao) kako će Hrvati prokockati svoju zadnju povijesnu šansu.
Sad kad se to dogodilo, potpuno sam miran jer znam da se više ništa ne može učiniti. Hrvatska je u terminalnom stadiju, treba se pomiriti s neizbježnim.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 21:11   #98
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Ja se uopće ne živciram. Do referenduma sam bio pomalo napet jer sam iščekivao (i očekivao) kako će Hrvati prokockati svoju zadnju povijesnu šansu.
Sad kad se to dogodilo, potpuno sam miran jer znam da se više ništa ne može učiniti. Hrvatska je u terminalnom stadiju, treba se pomiriti s neizbježnim.
I, jesi se pomirio s time?
Pilicmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 23:29   #99
Quote:
Pilicmali kaže: Pogledaj post
I, jesi se pomirio s time?
Jesam. Sad se čeka slom. Bolje da do njega dođe što prije.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 00:41   #100
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
???
To nisam znao. Ja sam mislio da je francuska buržoaska revolucija bila u 18. stoljeću, Marx je živio u 19. stoljeću, a EZ je osnovana polovicom 20. stoljeća (zove se EU od 1993.).
Oprosti, ali ne razumujem tvoju logiku. Ti želiš biti član nečega što želiš srušiti. To je kao ono kad si govorio da ćeš glasati za HDZ jer im želiš propast.
Ako je točno da će kapitalizam i EU kao njegov imperij pasti (nadam se i želim to), zašto Hrvatska kao mala i nejaka utrčava u tu glomaznu konstrukciju koja se ruši pa da sve padne na njenu tupavu glavu? Zar nije bilo bolje ostati po strani u svojoj skromnoj kolibici i čekati da se stvar razriješi podalje od nas?
Znaš, al se zajebavaš i nepotrebno trolaš. Revolucionarne promjene sazrele su i dogodile se na tlu Evrope, koja se sad ujedinjava u EU i u njoj opet sazrijeva nešto novo, a naše učešče u tome je neka garancija da nas neće zahvatiti balkansko-mafijaška-naci varijanta ! Bolje da smo unutar EU zidina nego opet neki antemurale, koji će ekonomski i demografski tsunami s istoka i juga pomesti u prvom naletu !
( HDZ sam dovoljno objasnio na temi i ne bi u off )

Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Ova mi se izjava kosi sa "totalnim demokratom".

KP nije održavala izbore, i nije postojala nikakva demokracija. Sumnjam da će narod ponovo pristati na nekakvu grupu ljudi koja će se birati između sebe, a svim onima koji se tome usprotive odrediti Goli Otok.
Totalna demokracija je tri koplja ispred kapitalizma i socijalizma, dalje nema. Ali objašnjena je na temi, treba naći.

KP je održavala izbore, narod bi želio da netko donosi odluke i zajebava se zbog njegove komocije, na Goli su išli staljinisti i teški kriminalci. Referendum je najneposredniji izraz demokracije, pa vidi izlaznost. Ne da se narodu, volio bi da to odradi netko drugi, njemu u korist. Samo da je puna guzica, a totalitarizam ili demokracija, briga ga !

Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Jesam. Sad se čeka slom. Bolje da do njega dođe što prije.
Doći će ne brini, ali ne zbog EU, koja će ublažiti posljedice, već zbog Hdzovih dva desetljeća, a zbog kojih sad na Kukuriku pada nezaslužena pljuvačina !
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.