Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2013., 14:30   #10041
Quote:
Sad došlo vreme da Aleksandar Prvi prodaje Kosovo, samo što je "roba" polovna (prošlo 10+ godina od prethodne ponude), a i prodavac je u velikim dugovima tako da ne može previše da se cenka.
A kako on to prodaje Kosovo baš me zanima? Tako što kaže da ga Srbija nikada neće priznati kao nezavisnu državu ili što je omogućio da ne može više noga ROSU-a kročiti na sjeverni dio KiM koji kontrolišu Srbi?

Lako zaboravljate da su Dačić i Dinkić htjeli i zalagali se da se čak još i prva verzija Briselskog sporazuma prihvati koja je bila loša po srbe, i da tek nakon Vučićevog insistiranja se na to nije pristalo i dobila se ova zadnja mnogo bolja verzija za Srbe na sjeveru KiM.
nemax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 14:52   #10042
Quote:
moonze kaže: Pogledaj post
U vreme pokojnog Zorana Đinđića, pričalo se da su mu zapadnjaci nudili 4 milijarde dolara da proda tj. prizna Kosovo, a on navodno tražio 10 milijardi. Tako su ga optuživali patriJoti, među kojima je naglasniji bio upravo Aleksandar Prvi Picousti.

Sad došlo vreme da Aleksandar Prvi prodaje Kosovo, samo što je "roba" polovna (prošlo 10+ godina od prethodne ponude), a i prodavac je u velikim dugovima tako da ne može previše da se cenka.
Pa hvala bogu nije pokojni premijer jedini iz DOS-a koji je vladao Srbijom. Šta je sa Živkovićem i Tadićem? Šta su oni čekali?

DOS-ovci su vladali još gotovo 10 godina nakon Đinđićevog ubistva, ako on nije stigao, što oni nisu rešavali to pitanje?
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 18:00   #10043
Nikma, koliko je ovo realno i hoće li vaš parlament zbilja glasovati za ovo?

https://www.forum.hr/showthread.php?t=796894
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 19:04   #10044
Ja prvi put čujem za tu inicijativu. Nemam pojma kako će parlament reagovati na to, ali s obzirom na reputaciju Nataše Kandić, a pogotovo Haškog tribunala, mislim da to neće proći. Srbija je zabranila sve skupove i programe Haga na teritoriji Srbije još prošle godine. Oni su hteli da idu po srpskim školama. Mislim da ovo može proći samo ako iza toga stoje EU i SAD.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 19:40   #10045
Quote:
Laserski sistem za srpsku vojsku

Ministar odbrane Nebojša Rodić i američki ambasador Majkl Kirbi prisustvovali predstavljanju novog laserskog sistema gađanja, vrednog 1,2 miliona dolara. Sistem MILES biće korišćen za obuku u bazi "Jug" za pripremu trupa za mirovne misije.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/st...ku+vojsku.html

Veliki Brat nagrađuje poslušnu dečicu.

Od sad mogu da pevaju nas i Amera 300 miliona.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 22:09   #10046
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Ako do tog influksa dodje, treba da pazimo da ga ne ubrizgamo u mrtvo magare.
Otići će barem pola tih para na penzije i plate za (ne)radnike u državnoj upravi.

Jel se seća neko kada smo prodali Mobtel Norvežanima za milijardu i po? Pa je Mlađa napravio onaj čuveni "Nacionalni investicioni plan". Šta mislite, gde su otišle sve te pare?
Adalbert Hodžić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 22:22   #10047
Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
Meni je najzanimljivije od čitavog tog intervjua bilo nešto na šta mediji nisu obratili pažnju. Vučić je rekao da bi u interesu Srbije bilo da vlada izdrži ceo mandat.

To je prvi put da neko iz SNS-a to kaže.
Nije dobro, lopovi iz SPS i PUPS će da ostanu, a ako ostanu, nema ništa ni od čega. Treba da raspišu izbore dok su još ovoliko popularni i da odjebu ove parazite konačno.

Quote:
Da li je Vučić dobio ono što je hteo ovom rekonstrukcijom u smislu resora? Svakako da resori prosvete ili zdravstva nisu nešto za šta će se otimati bilo koja stranka.
Naravno da nije.

Quote:
Još mi je zanimljivije da on dovodi neku Nemicu koja je ekspert za borbu protiv korupcije i pranja novca i potpisuje ugovor na dve godine. Ne znam na koliko je potpisan ugovor sa Stros Kanom i Guzenbauerom.

Politički mi je nerealno da dođe do izbora dok ima ugovore sa tako jakim facama. To je totalno diletantski.
Dovode strance jer nemaju dovoljno kvalitetnih ljudi u stranci, što i sami priznaju. A i to se vidi, osim Vučića i možda još par ljudi, ostali su polupismeni sa kupljenim diplomama.

Treba da raspišu izbore sa minimalnim, zakonom predviđenim, vremenom za kampanju. A ako se gospodin Guzenbauer uvredi zbog toga, pa šta da mu radimo, takav je život...

Zadnje uređivanje Adalbert Hodžić : 13.09.2013. at 22:36.
Adalbert Hodžić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 04:07   #10048
Izbora sigurno neće biti u narednih pola godine, a možda ni kasnije. Ne kažem da je to dobro ili loše, ali je tako. Postavlja se pitanje i da li je mudro poveriti državu u potpunosti onima koji nemaju kadrova, pa makar bili oni i svesni toga. Daleko od toga da lopovi iz opozicije imaju nekoga. Stranka kojoj su elita Božovović, Šapić, Elezović i ostala bagra još manje uliva poverenje. Ne mislim da će u doglednoj budućnosti opozicija biti u stanju da ugrozi Vučića. Oni nezadovoljni SNS-om će pre ići u apstinenciju nego što će glasati za DS i LDP, koje čeka sudbina SPS-a nakon 5. oktobra. Ako vlada padne pre avgusta 2014. za mene će to biti katastrofa, jer mislim da rekonstruisana vlada treba da traje bar godinu dana da bi se videli efekti reformi koje će sprovoditi Radulović, Krstić, pa i Stros-Kan.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 12:19   #10049
Nejverovatnije da čekaju da prođu izbori na KiM, pa će onda da raspišu.

Ne treba od toga bežati, sve to može da se završi za dva meseca, što nije duže od ovog cirkusa od rekonstrukcije.

A Radulovića, Krstića, Stros Kana..... može da postavi i nova vlada, a dok ih ne postavi, ionako će u međuvremenu raditi u tehničkom mandatu.

A sad, da li su oni stvarno neki genijalci, kao što se svi nadamo, to će tek vreme da pokaže.
Adalbert Hodžić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 16:34   #10050
Izgleda da Arapi uzimaju Zvezdu. Meni je ta ideja odlična.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 17:10   #10051
Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
Izgleda da Arapi uzimaju Zvezdu. Meni je ta ideja odlična.
Koji se uopće vrag s njima događa.

Hajduk je u siromašnijem Splitu, imaju manje spoznora i nemaju Mamića (suce, ligu,nogometni savez), koji je Zvezdin problem?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 17:21   #10052
Problem je što loše igraju, što su pukli, što su u dugovima, što nema ni ideje ni vizije ni novca da se klub izvuče, što su u vezi kao i Partizan sa raznoraznim kriminalcima i huliganima i što im država godišnje daje po 10 miliona evra na slabu igru i na blamiranje i u zemlji, a i u Evropi.

Jedini spas za srpske najveće klubove jeste da ih neko preuzme, da se u njih uloži i da postanu barem malo ozbiljniji. Očigledno se ide na onaj britanski model.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 17:30   #10053
Mislim da Srbija treba da promeni u ime Srpsko-arapski Emirat.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 17:14   #10054
Tema se trajno zatvara zbog dostignuća maksimalno održivog broja postova u jednoj diskusiji (10.000).

Zahvaljujem svim sudionicima te vas pozivam da raspravu o svemu vezanom za Srbiju nastavite na novoj temi, odnosno nastavku, i to trećem, ove teme:

SRB - Republika Srbija (zbirno - dio III)

PL
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.