Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2013., 13:18   #1021
Quote:
Ivan__18 kaže: Pogledaj post
Zivim s majkom u kuci od 50tak kvadrata...
rezije: 100kn struja, 80net, 115max tw i 200komunalije + drva za ogrijev 1 godisnje 1300kn....
hrana je nekih cca. 1000kn nekad vise....
moja placa 2200, njena 2800...
znaci imamo normalan zivot, nit luksuz nit siromastvo...
Ti si sinko živa sirotinja. Nemoj misliti da te vrijeđam ali što prije to shvatiš to ćeš se prije pokrenuti i bar pokušati napraviti nešto po tom pitanju. Ovako ako je tebi to dovoljno na tome ćeš i ostati.
I hebo te max tv od 115 kuna a zarađuješ 2200 !?! Pa koji k gledaš tv umjesto da odeš nešto dodatno raditi ili nešto naučiti? Ovo za internet još i mogu razumjeti, ipak smo u 21 stoljeću i to je osnova da znaš što se oko tebe događa ali max tv je totalno rasipanje te ionako male love. Meni sa višestrukom plaćom ne pada napamet trošiti na tv više od 30 kuna za najosnovniji paket a ti trošiš 3 puta više!
Jel još gledaš i tekme na tv-u uz pivo i cigarete?
Kerefek76 is offline  
Received Infraction
Old 16.10.2013., 13:47   #1022
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ti si sinko živa sirotinja. Nemoj misliti da te vrijeđam ali što prije to shvatiš to ćeš se prije pokrenuti i bar pokušati napraviti nešto po tom pitanju. Ovako ako je tebi to dovoljno na tome ćeš i ostati.
I hebo te max tv od 115 kuna a zarađuješ 2200 !?! Pa koji k gledaš tv umjesto da odeš nešto dodatno raditi ili nešto naučiti? Ovo za internet još i mogu razumjeti, ipak smo u 21 stoljeću i to je osnova da znaš što se oko tebe događa ali max tv je totalno rasipanje te ionako male love. Meni sa višestrukom plaćom ne pada napamet trošiti na tv više od 30 kuna za najosnovniji paket a ti trošiš 3 puta više!
Jel još gledaš i tekme na tv-u uz pivo i cigarete?
ti ovdje vrijeđaš svakog...a sebe predstavljaš kao veliku sirotinju.

želim ti da ostaneš bez tog dobro (predobro) plačenog posla, pa da ti neki privatnik velikodušno da 3000kn (uzmi ili ostavi) pa bi vrlo brzo shvatio koliko si mogao uštedit sa prijašnjih 6-7-8000kn a po kojima si pljuvao i jadao se kak jedva spajaš kraj-s-krajem!
k-kekec is offline  
Received Infraction
Old 16.10.2013., 14:04   #1023
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
ti ovdje vrijeđaš svakog...a sebe predstavljaš kao veliku sirotinju.

želim ti da ostaneš bez tog dobro (predobro) plačenog posla, pa da ti neki privatnik velikodušno da 3000kn (uzmi ili ostavi) pa bi vrlo brzo shvatio koliko si mogao uštedit sa prijašnjih 6-7-8000kn a po kojima si pljuvao i jadao se kak jedva spajaš kraj-s-krajem!
Čekaj ... ti želiš da ja ostanem bez dobrog posla umjesto da želiš da ovaj sa 2000 dobije bolji posao?!?

Ti nisi normalan.....
Kerefek76 is offline  
Received Infraction
Old 16.10.2013., 14:19   #1024
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ti si sinko živa sirotinja. Nemoj misliti da te vrijeđam ali što prije to shvatiš to ćeš se prije pokrenuti i bar pokušati napraviti nešto po tom pitanju. Ovako ako je tebi to dovoljno na tome ćeš i ostati.
I hebo te max tv od 115 kuna a zarađuješ 2200 !?! Pa koji k gledaš tv umjesto da odeš nešto dodatno raditi ili nešto naučiti? Ovo za internet još i mogu razumjeti, ipak smo u 21 stoljeću i to je osnova da znaš što se oko tebe događa ali max tv je totalno rasipanje te ionako male love. Meni sa višestrukom plaćom ne pada napamet trošiti na tv više od 30 kuna za najosnovniji paket a ti trošiš 3 puta više!
Jel još gledaš i tekme na tv-u uz pivo i cigarete?
nabijem i tebe i tvoju visestruku placu, mozes imat 5 miljuna eura placu, al od covjeka si nula...
Ivan__18 is offline  
Received Infraction
Old 16.10.2013., 14:58   #1025
Quote:
Ivan__18 kaže: Pogledaj post
nabijem i tebe i tvoju visestruku placu, mozes imat 5 miljuna eura placu, al od covjeka si nula...
Eto, naljutio se čovjek.....
Promašio si poantu onog što sam htio reći. I ja sam bio u situaciji da sam zarađivao kao ti, stari je radio na crno a stara nezaposlena. Ali nije mi ni na kraj pameti bilo reći da mi je dobro, da nisam siromašan i da se može iako smo uredno plaćali sve račune i imali za hranu.
Kerefek76 is offline  
Old 16.10.2013., 15:50   #1026
Tema nije "s koliko najmanje možete preživjet" već "koliko vam treba za normalan život"!!To neki ovdje ne uviđaju...dobro, sad, pojam "normalan" je za svakog drugačiji, ali vjerujem da se većina može složiti da pojam "normalan" obuhvaća izbor...jer sad, može netko napisati da kupuje "to i to", a drugi mu obrazlagati da se može bez "toga i toga" al ne može bez "ovoga i ovoga" itd. al to je besmisleno

Na kraju ispade da oni forumaši koji napišu na su im potrebne cifre veće od 10000kn budu proglašeni , neznam, bahatima svašta

evo, reći ću za sebe...mogu s jako malo...mogu na vodi i kruhu živjet...preživjet...al za normalan život neke četveročlane obitelji mislim da je potrebno oko 20000kn...tako da su samostalni tj imaju za stanarinu, da svatko ima svoju sobu, neki srednji auto...da imaju bicikle...da idu u kino, kazalište na izlete, neko putovanje za godišnji...da nije kraj svijeta kad se potrgaju tenisice pa treba 500 za nove...da ne moraju kupovat školski pribor kod Kineza...i t d itd...kažem, svatko od nas zna da se preživjeti može i sa puuunoo puuunoo manje...al to nije tema
anin1 is offline  
Old 16.10.2013., 16:01   #1027
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ti si sinko živa sirotinja. Nemoj misliti da te vrijeđam ali što prije to shvatiš to ćeš se prije pokrenuti i bar pokušati napraviti nešto po tom pitanju. Ovako ako je tebi to dovoljno na tome ćeš i ostati.
I hebo te max tv od 115 kuna a zarađuješ 2200 !?! Pa koji k gledaš tv umjesto da odeš nešto dodatno raditi ili nešto naučiti? Ovo za internet još i mogu razumjeti, ipak smo u 21 stoljeću i to je osnova da znaš što se oko tebe događa ali max tv je totalno rasipanje te ionako male love. Meni sa višestrukom plaćom ne pada napamet trošiti na tv više od 30 kuna za najosnovniji paket a ti trošiš 3 puta više!
Jel još gledaš i tekme na tv-u uz pivo i cigarete?
ja se isto slazem s ovim. sto ce ti tv. ja ga ne gledam uopce. a pivo i cigare su stvarno IN kod novih generacija. ono kao jako su se umorile pa moraju popit pivu, popusit cigaru i malo cakulat. ova navika ja mislim dolazi jos od ranih teen dana. i jos na to travu i zalit se kako je sve u kurcu

a nisu bolje niti starije generacija sljakera. vidim i njima je drago bombit koju. to vas samo umrtvljuje. ali ako se tako opustite, onda nek bude

ja se stvarno cudi siromasnijima zasto ne pokusaju konzumirati produkt od siromasnog. nego sve kupuju iz velikih lanaca i trpaju se u isti mtv kos
MillionMan is offline  
Received Infraction
Old 16.10.2013., 16:15   #1028
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
kad smo kod normalnog života - po meni on obuhvaća:
- neko sitnije putovanje jednom godišnje (do 3000 kn),
- jedan časopis mjesečno (max 30 kn za to), ostalo nepotrebno,postoji net.
- godišnje za hobi izdvojiti cca 2000 kn (npr.škola stranog jezika ili neki tečaj). Teretanu ne prakticiram, a i da je prakticiram, otišla bi možda na 2-3 mjesca, više ne
- za ljude koji imaju djecu - priuštiti svakom djetetu po jedan hobi kojim će se za ozbiljno baviti....... nemate pojma koliko to puno djetetu kasnije znači
- izdvojiti godišnje cca 100 eura za nove knjige (koje btw kupujem samo na sajmu jer su jeftinije ali samo AKO TREBAJU, to su obično stručne knjige)


debilno mi je svaki mjesec trošit po 400 kn+ na frizere, ići na manikure, pedikure, umjetne nokte, kozmetičare i slične pizdarije....
i još mi je debilnije trošit više od 100 kn mjesečno na kave po kafićima u gradu...... postoje puuuuno efikasniji i korisniji načini korištenja slobodnog vremena... radije bi skupila društvo i otišla na neki vikend-izlet i ponijela bocu vode i termosicu s kavom sa sobom....bar bi se proveli
Pa tu i jest glavna razlika od čovjeka do čovjeka - da svatko drukčije definira "što je normalni život"... ali je moje mišljenje da svatko ima pravo sebi definirati što je njemu normalno... Ako je meni to 400 kn mjesečno na kozmetiku, zašto je to manje normalno od 400 kn mjesečno za hobi ili putovanje? Pa nemamo svi iste prioritete... i ne smatram se puno manje "osvještenom" zato što slobodno vrijeme provedem u kafiću na trač-seansi nego na vikendu uz termosicu...
I ja kupujem knjige - netko ih možda (samo) posuđuje u knjižnici... i kupujem više od 1 časopisa mjesečno i uopće se zato ne osjećam debilno... Isto kao što ni ja ne smatram da je debilno ako netko mjesečno izdvaja 200-300 kn za teretanu, dok ja vježbam doma, odlazim u šetnju...

Ali u svemu tome postoji jedan "trik", a to je - da li se može naći jeftinija teretana, jeftinija kozmetika.. itd...

Ne treba se odricati onoga što čovjek sebi smatra normalnim životom, ali može se gledati da se negdje uštedi...

Meni se nekako čini da i taj "normalni" život ima jeftinije i skuplje varijante... btw, zašto bi školski pribor trebao biti nešto skupo, a ne recimo "od Kineza"? itd...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.

Zadnje uređivanje Lillyrosee : 16.10.2013. at 16:21.
Lillyrosee is offline  
Old 16.10.2013., 18:27   #1029
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Meni se nekako čini da i taj "normalni" život ima jeftinije i skuplje varijante... btw, zašto bi školski pribor trebao biti nešto skupo, a ne recimo "od Kineza"? itd...
Ne zbog predrasuda, već zato što se ovaj "od Kineza" trga, drvene bojice ne možeš našiljiti, pucaju, flomasteri rade tjedan dana itditd..Skrenuli smo sad s teme, a zapravo većina ljudi nema za normalan život i zato i mora birat i vagat, a normalan život bi bio da ne moraš birati između tog već spomenutog pribora i npr čokolade (nažalost većina Hrvata u izboru između kvalitetnog školskog probora i cigareta, izabire cigarete)
anin1 is offline  
Old 16.10.2013., 19:50   #1030
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
drzavne zemlje ima, dajte je siromasnima nek se bave s njome. nek bude pod crkvom da bude reda. rjesite problem s ultra siromasnim slojem.
A daj me nemoj j.bat da je o zemlje fino živjeti cijeli sabor bi se poljoprivredom bavio a nebi šlajfali kožicu tam na toplom

Istina ima zemlje možeš za sitnu lovu kupiti kilometre ali kad nešto i uzgojiš na njoj kud sa viškom?nemaš otkupa možeš samo poklanjati a obrada zemlje košta znači pušiš čim staneš na tu zemlju
BD-zg is offline  
Old 16.10.2013., 22:53   #1031
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
svatko od nas zna da se preživjeti može i sa puuunoo puuunoo manje...al to nije tema
pogrešno.
nikako se ne može preživjeit sa "puuunoo puuunoo manje" ako živiš u gradu.
Pa niti sa malo manje..nekakvih cca 3-4 k kuna...pa kad pokriješ najosnovnije (krov nad glavom i par krpa na sebi) i drugi više-manje fiksni troškovi...ti ćeš se hraniti toliko enormno nekvalitetno da jednostavno nakon par godina nećeš niti preživjeti.

Počet ćeš obolijevati...jer se trash hrana i srodni sirotinjski stil života vrlo brzo reflektira na zdravlje...doslovce nećeš preživjeti u gradskim uvjetima sa jako malo para, i doslovce ti prijeti smrt...ili život prepun bolesti, depresije, sjebanosti (pakao,...), do smrti u ranoj starosti.

Dakle, ti si sa cca 4000 kn (samac, za jednu osobu) u Zagrebu, na rubu crne krezube half-dead socijale (pogotovo ako ti nitko financijski ne pomaže). Zvuči kao šala, kao pretjerivanje, ali kaj je najzanimljivije - nije.
Brogan is offline  
Old 20.10.2013., 13:24   #1032
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
A daj me nemoj j.bat da je o zemlje fino živjeti cijeli sabor bi se poljoprivredom bavio a nebi šlajfali kožicu tam na toplom

Istina ima zemlje možeš za sitnu lovu kupiti kilometre ali kad nešto i uzgojiš na njoj kud sa viškom?nemaš otkupa možeš samo poklanjati a obrada zemlje košta znači pušiš čim staneš na tu zemlju
nemoj protiv zemlje pricat kad ne znas sto je zemlja

nisam rekao da zaraduju na zemlji, nek im je bog da. zato su se i rodili na zemlji. ovi danas su im je oduzeli
MillionMan is offline  
Old 21.10.2013., 09:53   #1033
Teško je reći koliko treba za normalan život, pošto nismo svi isti i ne trošimo svi na iste stvari. Tako netko može smatrati da mu za normalan život treba Mercedes, dok će drugi u tu kategoriju svrstati Clio.
Radim za minimalac, ono 2500 kn i na granici sam dovoljno/nedovoljno. Okej, živim s roditeljima pa mi je to olakotna okolnost za takvu malu plaću, ali u kakvom smo vremenu mislim da bi bilo zbilja 'nezahvalno' reći da ne želim raditi za tih 2500kn. Naravno da bih htio veću plaću da si mogu iznajmiti stan i živjeti s boljom polovicom posebno, no trenutno to nije moguće.
Kada bih odredio koliko mi treba, recimo jedno 5000kn mislim da bi bilo ono taman da pokrijem osnovno. Stanarina od nekih 1000kn, režije i za život od mjeseca do mjeseca. To je ona osnovna granica.
No kako sam trenutno na minimalcu, što ću zadovoljan sam i s tim. Neki rade pa ne primaju ni plaću, tako da sjesti i kukati bilo bi stvarno nezahvalno.
Dyma is offline  
Old 08.11.2013., 23:10   #1034
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Kada bih odredio koliko mi treba, recimo jedno 5000kn mislim da bi bilo ono taman da pokrijem osnovno. Stanarina od nekih 1000kn, režije i za život od mjeseca do mjeseca. To je ona osnovna granica.
No kako sam trenutno na minimalcu, što ću zadovoljan sam i s tim. Neki rade pa ne primaju ni plaću, tako da sjesti i kukati bilo bi stvarno nezahvalno.
da, treba se prilagoditi mogucnostima, ali teziti boljem
vespazijan69 is offline  
Old 09.11.2013., 01:40   #1035
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Teško je reći koliko treba za normalan život, pošto nismo svi isti i ne trošimo svi na iste stvari. Tako netko može smatrati da mu za normalan život treba Mercedes, dok će drugi u tu kategoriju svrstati Clio.
Radim za minimalac, ono 2500 kn i na granici sam dovoljno/nedovoljno. Okej, živim s roditeljima pa mi je to olakotna okolnost za takvu malu plaću, ali u kakvom smo vremenu mislim da bi bilo zbilja 'nezahvalno' reći da ne želim raditi za tih 2500kn. Naravno da bih htio veću plaću da si mogu iznajmiti stan i živjeti s boljom polovicom posebno, no trenutno to nije moguće.
Kada bih odredio koliko mi treba, recimo jedno 5000kn mislim da bi bilo ono taman da pokrijem osnovno. Stanarina od nekih 1000kn, režije i za život od mjeseca do mjeseca. To je ona osnovna granica.
No kako sam trenutno na minimalcu, što ću zadovoljan sam i s tim. Neki rade pa ne primaju ni plaću, tako da sjesti i kukati bilo bi stvarno nezahvalno.
Nemoj razmišljati tako. Zašto bi bio nezahvalan ako bi htio bolje? Čovjek uvijek treba stremiti boljem i ne treba se toga sramiti. Pa kvragu ne zarađuješ 1 000 000kn mjesečno pa da te je sram htjeti 2 000 000 mjesečno pa čak ni onda te ne treba biti sram ako ne zarađuješ na nečijoj grbači.
2500 kn je zaista malo i ti ne bi trebao ni pomišljati da budeš skroman i zahvalan. Umjesto toga trebao bi se boriti rukama i nogama za bolje naročito ako imaš bolju polovicu i još više ako jednog dana želiš djecu i obitelj.
Kerefek76 is offline  
Old 09.11.2013., 06:32   #1036
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
mjesečno pa čak ni onda te ne treba biti sram ako ne zarađuješ na nečijoj grbači.
tesko da to moze zaraditi bez grbaca mnogih
vespazijan69 is offline  
Old 11.11.2013., 20:20   #1037
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Nemoj razmišljati tako. Zašto bi bio nezahvalan ako bi htio bolje? Čovjek uvijek treba stremiti boljem i ne treba se toga sramiti. Pa kvragu ne zarađuješ 1 000 000kn mjesečno pa da te je sram htjeti 2 000 000 mjesečno pa čak ni onda te ne treba biti sram ako ne zarađuješ na nečijoj grbači.
2500 kn je zaista malo i ti ne bi trebao ni pomišljati da budeš skroman i zahvalan. Umjesto toga trebao bi se boriti rukama i nogama za bolje naročito ako imaš bolju polovicu i još više ako jednog dana želiš djecu i obitelj.
Rekao bih da je to prije prilagođavanje trenutnim mogućnostima, što je spomenuo Vespazijan.
Naravno da uvijek treba težiti boljem i svatko iole normalan to radi i želi da mu u životu bude bolje i da ima dovoljno svega.
Dyma is offline  
Old 11.11.2013., 20:28   #1038
ne treba mi novac nego zemlja i slobodne ruke (bez birokrata i dozvola) da radim od nje što hoću.
NMT is offline  
Old 12.11.2013., 13:45   #1039
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ti ćeš se hraniti toliko enormno nekvalitetno da jednostavno nakon par godina nećeš niti preživjeti.

Počet ćeš obolijevati...jer se trash hrana i srodni sirotinjski stil života vrlo brzo reflektira na zdravlje...doslovce nećeš preživjeti u gradskim uvjetima sa jako malo para, i doslovce ti prijeti smrt...ili život prepun bolesti, depresije, sjebanosti (pakao,...), do smrti u ranoj starosti.
Jedna od žešćih gluposti koju sam vidio na ovom forumu

Hraniti se jeftino ne znači i nezdravo se hraniti.
25 kn je dovoljno za kilu srdela ili papalina, inćuna, blitvu, krumpir.. malo maslinova ulja, češnjak .. i odličan, zdrav ručak za 4 osobe je tu a trošak po osobi je zanemariv.
Iste te 4 osobe mogu otići u restoran, pojesti ribu iz uzgoja pod divlju i potrošiti za riblji ručak 100 eura a jesti bitno lošiju/manje zdravu hranu od gornjeg primjera.
Zdravo se hraniti je prvenstveno jesti svježe pripremljenu hranu sa dosta povrća što i nije tako skupo ali malo ljudi želi/zna kuhati pa se jede industrijska hrana puna aditiva. Danas kad se i kuha kod kuće, rijetko se to radi na zdrav način. Sarma ne "valja" bez fanta, jelo bez vegete ili nekog drugog začina a svi pojačivači okusa su upitno zdravi.

Davno sam negdje pročitao da je sretan onaj tko živi kako želi! Prihvaćajući mogućnost da su neki zadovoljni svojim načinom života uvažavam i ove koji tvrde da im je dovoljno relativno malo ali i ove koji jedva podmiruju troškove sa relativno puno.
U mojoj obitelji (dvoje nas je u kući) se svote koje su nekima dovoljne za život troše samo na gorivo i održavanje vozila. No privatni automobili se koriste i za posao a ukupni mjesečni trošak kućanstva je vrlo visok, toliko da mi je glupo pisati o cifri, hrana je tu relativno mala stavka
JPP is offline  
Old 12.11.2013., 13:54   #1040
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
ne treba mi novac nego zemlja i slobodne ruke (bez birokrata i dozvola) da radim od nje što hoću.
Ili bi sijao/sadio zabranjene kulture ili nikada nisi radio na zemlji
Ima tu novca i te kako ali krvavi je to posao, često i 20h na dan. No i za ozbiljnu proizvodnju i za kvalitetan plasman treba proći godina i godina dok savladaš uzgoj i nađeš kupce, stvoriš si tržište kod krajnjih potrošača. Vjeruj da znam što pišem, moji su sa malo zemlje izvlačili puno i gradili kuću, školovali nas i nama pomagali da se osamostalimo, financirali naše prve poslovne poduhvate..
JPP is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.