Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2016., 21:42   #1081
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
moglo bi se reći da je božja volja. jer cjeli svjet je kreiran prema nekim pravilima, ljudi su bez slobodne volje već žive po božjoj volji. Tvoja karma ne ovisi o tebi već o božjoj volji. Kad bi mi svi imali svoju slobodnu volju, nebi postojali vidovnjaci i mogao bi bez problema živjet životom kakvim želiš. Ali si ograničen i ne možeš utjecat na svoj život. Život je poput modernog filma kojeg gledaš iz prvog lica. I naravno osječaš, sve izgleda prestvarno a zapravo je sve to iluzija. Prava slobodna volja stupi kad umreš, barem tako vjerujem. Vjerojatno tada svjesno biraš svoj sljedeći život, da stekneš neko novo iskustvo.
znači i tebi je isto Višnu za sve kriv ?
usput....vidovnjaci ne postoje...postoje prevaranti i šarlatani
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 23:48   #1082
Teolozi su jako lukavi. I na sve imaju odgovor. Tako je sve dobro Božja volja. A sve loše je volja oholog Satana. A Satan ima moć samo ako mu to dopusti Bog. A Bog mu često dopusti. A zašto Bog ne bi malo moć zadržao za sebe , nego je dao svome ideološkom protivniku?
To je tajna vjere.

Karma: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...7&postcount=21

A tek ova karma: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...4&postcount=46

Zadnje uređivanje krena : 26.02.2016. at 00:04.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 08:25   #1083
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Teolozi kažu da je tako bilo na početku. Ali se onda umiješala zmija.
I da će opet biti sve idealno na kraju, kao što je bilo na početku.
Na početku nije moglo biti u nedogled sve dobro jer je bila božja volja da Sotona ima moć.
ne znam da li, i koji tako kažu, ali i ako kažu griješe
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 08:44   #1084
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Teolozi su jako lukavi. I na sve imaju odgovor. Tako je sve dobro Božja volja. A sve loše je volja oholog Satana. A Satan ima moć samo ako mu to dopusti Bog. A Bog mu često dopusti. A zašto Bog ne bi malo moć zadržao za sebe , nego je dao svome ideološkom protivniku?
To je tajna vjere.
ma gluposti..
ne znam koji to "teolozi" govore, ali slabi su to teolozi
ove tvoje pričice su taman za seriju 'zona sumraka'
sjećam se jedne epizode kad se lik vrati u prošlost da ubije Adolfa Hitlera dok je još beba...naiđe na dadilju sa njim i ubije ga...ali dadilja u strahu od roditelja ukrade tuđu bebu pa gospodin i gospođa Hitler odgoje to djete kao svoje
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 15:58   #1085
Ideja o reinkarnaciji je nesto gluplje i od raja i pakla.Jedna ista navodna dusa,koja je po toj praznoj veri generator svesti i misli, vraca se kroz vise formi u svemiru,recimo i kroz mrava i kroz coveka,a drugacije pojmi svet? Kako? Ako je dusa generator samosvesti nase (a nije,ali ajde) kako to da ona ista kada dodje u neku zivotinju ne moze i njoj da generise samosvest na razini koja je kod coveka? I kako to da ne postoji secanje na sve iz proslih zivota itd? I zaista po kom kriterijumu se dusa koja je bila deo mrava kasnije inkarnira u nesto drugo? Kakva tu karma radi?
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 18:02   #1086
Vrlo zlobna ideja o reinkarnaciji i karmi ako se izvedu logicke konsekvence tih ideja onda je opravdanje za zlocine itekako,dok fikcija o raju i paklu nema prakticnih posledica u stvarnosti kada verujes u nju,jer nikakve logicke konsekvence iz toga ne mozes da izvuces za delovanje u svakodnevnom zivotu.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 18:29   #1087
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Vrlo zlobna ideja o reinkarnaciji i karmi ako se izvedu logicke konsekvence tih ideja onda je opravdanje za zlocine itekako,dok fikcija o raju i paklu nema prakticnih posledica u stvarnosti kada verujes u nju,jer nikakve logicke konsekvence iz toga ne mozes da izvuces za delovanje u svakodnevnom zivotu.
Naravno da možeš izvući praktične posljedice iz koncepta raja i pakla - možeš raditi sve što god poželiš, ubijati, pljačkati, krasti, silovati, lagati - i ako se iskreno pokaješ, svejedno ćeš završiti u raju, valjda zajedno sa svojim žrtvama.
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 18:33   #1088
Quote:
Adyson kaže: Pogledaj post
Naravno da možeš izvući praktične posljedice iz koncepta raja i pakla - možeš raditi sve što god poželiš, ubijati, pljačkati, krasti, silovati, lagati - i ako se iskreno pokaješ, svejedno ćeš završiti u raju, valjda zajedno sa svojim žrtvama.
Nije tacno.Budimo realni.Hriscanstvo trazi iskreno pokajanje,a ne bilo kakvo.Po hriscanstvu Bog prepozna iskreno pokajanje i oprosti.Naravno to je fikcija,ali je tako po tom ucenju.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 19:01   #1089
Quote:
Adyson kaže: Pogledaj post
Naravno da možeš izvući praktične posljedice iz koncepta raja i pakla - možeš raditi sve što god poželiš, ubijati, pljačkati, krasti, silovati, lagati - i ako se iskreno pokaješ, svejedno ćeš završiti u raju, valjda zajedno sa svojim žrtvama.
Baš tako. Evo jedna priča: pomrli ljudi i njihove duše završile kod Sv. Petra da odredi koja duša ide u raj, koja u pakao i koja u čistilište.
Svi koji su prekršili sve božije zapovijedi barem jednom, idu na jednu stranu, ovi što su prekršili samo par zapovijedi na drugu stranu i ovi što nisu ništa prekršili u sredinu. I dogodi se da je došla samo jedna duša u sredinu. Petar se zabrine i ode kod Boga da mu to priopći. Bog se zamisli pa reče: "Nije nam bio dobar plan, šta ćemo sad? Pa ova duša je sama. Bit će joj dosadno i bude usamljena."
Ode Bog do duša i kaže: Onima koji se iskreno pokaju oprostit ću grijehe i nek idu u raj. I tako su se sve duše počele primicati sredini.
Odjednom se začuo vrisak: Stanite! Ne! Ovo je izdaja! To nije fer. Da sam znala da će im biti oprošteni grijesi, ne bih potratila svoj život.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 19:16   #1090
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Baš tako. Evo jedna priča: pomrli ljudi i njihove duše završile kod Sv. Petra da odredi koja duša ide u raj, koja u pakao i koja u čistilište.
Svi koji su prekršili sve božije zapovijedi barem jednom, idu na jednu stranu, ovi što su prekršili samo par zapovijedi na drugu stranu i ovi što nisu ništa prekršili u sredinu. I dogodi se da je došla samo jedna duša u sredinu. Petar se zabrine i ode kod Boga da mu to priopći. Bog se zamisli pa reče: "Nije nam bio dobar plan, šta ćemo sad? Pa ova duša je sama. Bit će joj dosadno i bude usamljena."
Ode Bog do duša i kaže: Onima koji se iskreno pokaju oprostit ću grijehe i nek idu u raj. I tako su se sve duše počele primicati sredini.
Odjednom se začuo vrisak: Stanite! Ne! Ovo je izdaja! To nije fer. Da sam znala da će im biti oprošteni grijesi, ne bih potratila svoj život.
Glupo je zamisliti realno kako ce neki hriscanin recih sad cu da silujem I ubijam,a onda cu se iskreno pokajati. Kako neko ko se sa zadovoljstvom odluci da cini zlocine i povecava patnju,moze da zna da ce se kasnije iskreno pokajati? Kad se iskreno kajes onda mrzis ono sto si uradio,a on je to poceo raditi iz zadovoljstva. Kako uopste takav covek moze iskreno da se pokaje? Ja mislim da se ni to ne desava.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 19:33   #1091
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Glupo je zamisliti realno kako ce neki hriscanin recih sad cu da silujem I ubijam,a onda cu se iskreno pokajati.
Kako uopste takav covek moze iskreno da se pokaje? Ja mislim da se ni to ne desava.
Ja ne kužim kako takvi ljudi uopće mogu biti sami sa sobom i živjeti tu ispod istog neba di sam i ja
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 19:40   #1092
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Nije tacno.Budimo realni.Hriscanstvo trazi iskreno pokajanje,a ne bilo kakvo.Po hriscanstvu Bog prepozna iskreno pokajanje i oprosti.Naravno to je fikcija,ali je tako po tom ucenju.
Pa i napisao sam 'iskreno pokajanje'. Ako to uradiš, nije bitno što si uradio prije toga. Josif Visarionovič Staljin bi, ukoliko se iskreno pokajao pred smrt, završio u Raju, skupa sa 20+ milijuna Rusa koji su tamo završili zbog njega. Ne znam kako nekom može biti takav koncept logičniji ili pravedniji od, primjerice, reinkarnacije .
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 19:41   #1093
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
vidovnjaci ne postoje,karma ne postoji
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
znači i tebi je isto Višnu za sve kriv ?
usput....vidovnjaci ne postoje...postoje prevaranti i šarlatani
ne mogu svi ljudi prihvatiti istinu, tak da se ne živciram zbog toga
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 19:49   #1094
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
ne mogu svi ljudi prihvatiti istinu, tak da se ne živciram zbog toga
koju "istinu"
da je Višnu za sve kriv ?
da postoje vidovnjaci ?
i jedno i drugo ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 20:24   #1095
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
koju "istinu"
da je Višnu za sve kriv ?
da postoje vidovnjaci ?
i jedno i drugo ?
Kakvu višinu?
Slobodna volja jednostavno ne postoji.
Vidovnjaci postoje.
Bog, kao biće ne postoji, ali kao viša sila da.
Taj bog upravlja tobom, menom i ostatkom svjeta.
Samo mi nismo svjesni toga. Pa zato živimo u zabludi slobodne volje.

Ista stvar je dok si zaljubljen u neki žensku, nisi svjesno odabrao nju da se u nju zaljubiš.
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 20:58   #1096
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Kakvu višinu?
Slobodna volja jednostavno ne postoji.
Vidovnjaci postoje.
Bog, kao biće ne postoji, ali kao viša sila da.
Taj bog upravlja tobom, menom i ostatkom svjeta.
Samo mi nismo svjesni toga.
Pa zato živimo u zabludi slobodne volje.

Ista stvar je dok si zaljubljen u neki žensku, nisi svjesno odabrao nju da se u nju zaljubiš.
ako misliš na "vidovitog Milana" i slične...vidio sam ih i ja na tv kad se sprdaju sa naivčinama

a kako znaš da je tako, ako nisi svjestan toga ?
nije ista stvar, nije niti slično, jer budeš svjestan zaljubljenosti
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 21:00   #1097
Quote:
Adyson kaže: Pogledaj post
Pa i napisao sam 'iskreno pokajanje'. Ako to uradiš, nije bitno što si uradio prije toga. Josif Visarionovič Staljin bi, ukoliko se iskreno pokajao pred smrt, završio u Raju, skupa sa 20+ milijuna Rusa koji su tamo završili zbog njega. Ne znam kako nekom može biti takav koncept logičniji ili pravedniji od, primjerice, reinkarnacije .
Prvo naveo sam zasto je reinkarnacija nelogicna,to su neki razlozi.Ali gledaj,kako neko moze da se odluci iz zadovoljstva ili neke svoje ideologije da ubija neke ljude itd i da to bude konsekvenca prihvatanja ideje o raju ili paklu? Dakle nema sanse zato sto onaj ko se odluci da ubija ljude,ne misli da ce se kajati zbog toga i to radi sa zadovoljstvom,a onaj ko se kaje mrzi ono sto je uradio.Ne moze neko da kaze,e ja cu sad da ubijam ljude zato sto cvrsto verujem se kasnije iskreno pokajati i sve je ok.On ne moze da zna da ce se pokajati iskreno,to je budalastina.Naravno dusa ne postoji,pa tako ni reinkarnacija,a ni raj i pakao,pa raspravljamo bez smisla
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 21:03   #1098
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Quote:
Adyson kaže: Pogledaj post
Naravno da možeš izvući praktične posljedice iz koncepta raja i pakla - možeš raditi sve što god poželiš, ubijati, pljačkati, krasti, silovati, lagati - i ako se iskreno pokaješ, svejedno ćeš završiti u raju, valjda zajedno sa svojim žrtvama.
Baš tako. Evo jedna priča: ............
to nije priča nego vic
a ovo gore nema veze sa kršćanstvom, ne može se svjesno raditi zločine računajući da će se poništiti pokajanjem
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 21:28   #1099
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
to nije priča nego vic
a ovo gore nema veze sa kršćanstvom, ne može se svjesno raditi zločine računajući da će se poništiti pokajanjem
Koje zločine se po tebi smije raditi, a koje ne smije? Nije li, primjerice i Mojsije činio zločine, znači li da je on u paklu? Par citata iz Biblije na tu temu:

Ivan 1:12
A svima, koji ga primiše, dade vlast, da budu djeca Božja. Onima, koji vjeruju u ime njegovo,
Rimljanima 10,9
Jer ako priznaješ ustima svojim, da je Isus Gospodin, i vjeruješ u srcu svojemu, da ga je Bog uskrsnuo od mrtvih, bit će spašen.
Luka 15:7
Kažem vam, isto tako bit će u nebu veća radost za jednoga jedinoga grješnika, koji se obrati, negoli za devedeset i devet pravednika, koji ne trebaju obraćenja.
Luka 15:10
Isto tako, kažem vam, kod anđela je Božjih radost za jednoga grješnika, koji se obrati.
Marko 3:28-29
Doista, kažem vam, sve će se oprostiti sinovima ljudskima, koliki god bili grijesi i hule kojima pohule.
No pohuli li tko na Duha Svetoga, nema oproštenja dovijeka; krivac je grijeha vječnoga.


Ustvari, sad vidim da si u pravu, sve će se oprostiti, osim bogohuljenja, to je zločin veći od bilo čega drugog izgleda.
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 21:29   #1100
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
to nije priča nego vic
Ma nemoj?
To je priča iz knjige psihoterapeuta i pisca Jorga Bucaya- Ispričat ću ti priču.
Knjiga je odlična!
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.