Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Hillary ili Trump
Hillary 84 20.59%
Trump 324 79.41%
Glasovatelji: 408. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 22:34   #21
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
A što fali Bushu?
Sto fali Bushu?

Osim sto je pod izmisljenim razlozima poveo dva potpuno nepotrebna rata (Afganistan i Irak), osim sto je pod njime Amerika dozivjela gotovo pa ekonomski kolaps, drugi mu nista ne fali. Simpatican covjek, stovise ponekad vrlo duhovit. George, jel.

Ako Amerikancima ta lekcija nije bila dovoljna, ako zele nastavak takve politike agresivnog intervencionizma po bliskoistocnim drzavama, neka onda biraju opet Busha. Ionako nisu previse poznati kao inteligentan narod.
Gerry Conlon is offline  
Old 12.04.2015., 22:44   #22
https://www.youtube.com/watch?v=OE59vpev-xU

Evo samo jedna kompilacija da se prisjetimo koji je briljantni uspjeh bio posljednji Bush koji je sjedio u Ovalnom uredu.

Meni osobno je omiljeni trenutak nepotrebno naglašavanje i povisivanje tona na "park in Botswana".

Zadnje uređivanje JollyRoger13 : 12.04.2015. at 23:06.
JollyRoger13 is offline  
Old 12.04.2015., 22:58   #23
https://youtu.be/0uY7gLZDmn4

Prvi spot Clintonice, u kojoj sudjeluje tipično biračko tijelo demokrata:

LGBT populacija
Afroamerkanci
Hispanics
Miješani parovi

Meni je ta žena toliko odbojna, da bi za čak Santoruma zaokružio.
DJTcro is offline  
Old 12.04.2015., 23:03   #24
Hillary Clinton obećala je u nedjelju da će se boriti za obične Amerikance, krenuvši u dugoočeklivanu drugu utrku za Bijelu kuću kao najizgledniji kandidat Demokratske stranke.

http://www.jutarnji.hr/sluzbeno-hill...nica-/1330104/

navijam za nju
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 12.04.2015., 23:05   #25
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Hillary Clinton obećala je u nedjelju da će se boriti za obične Amerikance, krenuvši u dugoočeklivanu drugu utrku za Bijelu kuću kao najizgledniji kandidat Demokratske stranke.

http://www.jutarnji.hr/sluzbeno-hill...nica-/1330104/

navijam za nju
Zašto navijaš za tu staricu?
DJTcro is offline  
Old 12.04.2015., 23:08   #26
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Zašto navijaš za tu staricu?
staricu - aaaaaaaaaaaaaaaaaahhaahahahahha

pa zato jer je Bill Clinton legenda, pod njegovim vodstvom Ameika je gospodarski zaista bila jaka, a i politički pogledi su mi lijevi tj. demokratski
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 12.04.2015., 23:20   #27
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
staricu - aaaaaaaaaaaaaaaaaahhaahahahahha

pa zato jer je Bill Clinton legenda, pod njegovim vodstvom Ameika je gospodarski zaista bila jaka, a i politički pogledi su mi lijevi tj. demokratski
Ona je uvjerljivo najdesniji kandidat od svih tzv. američkih ljevičara.
JollyRoger13 is offline  
Old 12.04.2015., 23:27   #28
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Ona je uvjerljivo najdesniji kandidat od svih tzv. američkih ljevičara.
Pa da, Hillary ekipa sa Wall Streeta voli. Krvožedna kuja. (Utipnite Hillary Gaddafi na YouTubeu)
DJTcro is offline  
Old 12.04.2015., 23:37   #29
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Navija se za predsjednički dvojac Jeb Bush i Marco Rubio...
Ništa od toga, iz iste su države pa bi elektori iz Floride (ako pobijede tamo) morali apstinirati u izboru potpredsjednika. Pa bi onda, ako su izbori blizu, Jeb mogao završiti s potpredsjednikom Demokratom. Jednostavno, nepotreban rizik, a i Jeb bi vjerojatno uzeo nekoga tko može pomoći u uzimanju neke druge swing države (Kasich teško jer je nedovoljno konzervativan, možda Gardner iz Colorada, ili bez obzira na državu npr. Cotton kao mlad, veteran, jak na vanjskoj politici i omiljen u bazi).

Od 5 glavnih što službenih što neslužbenih kandidata, moje preferencije su otprilike u ovakvom redu - Walker, Rubio, Bush, Cruz, Paul. (ispred Paula naravno i Jindal, Perry, pa i Christie, ako kojim čudom uhvate nekakav momentum).
harding is offline  
Old 12.04.2015., 23:47   #30
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Uvijek su ključne one "swing" države tipa Ohio,Florida,Virginia i Colorado.
Tko se tu nametne obično pobijedi.
Ne vjerujem da im je toliko bitno,ali mudri izborni stratezi znaju kako "uplašiti" narod.
Postoji nešto što se zove "democratic firewall".
To su 2 situacije:
1) u kojoj demokrat osvaja sve države koje inače osvaja + Pennsylvania,Wisconsin,Michigan,Minnesota,Iowa,New Mexico,Nevada i Colorado.
U tom slučaju republikanac može osvojiti Floridu,Ohio,Virginiju i sve ostalo -no svejedno gubi 272-266.

2) u kojoj demokrat osvaja sve države koje inače osvaja + Pennsylvania,Wisconsin,Michigan,Minnesota,Iowa,New Mexico i Virginiju , ali GUBI Colorado i Nevadu.
Republikanac u tom slučaju ponovo može osvojiti sve ostalo , uključujući Floridu i Ohio, i svejedno gubi 270-268.


Prema nedavnim anketama Clinton je slabija u Coloradu nego u Virginiji tako da ,kad bih morao reći koji scenarij držim realnijim, rekao bih drugi iako ne mislim da će izgubiti Nevadu.

Ako bi se igrali vrlo ranog predviđanja, ovako će prema meni izgledati mapa u slučaju pobjede Clinton:http://www.270towin.com/2016_electio...php?mapid=bKFC

A ovako u slučaju pobjede republikanca:http://www.270towin.com/2016_electio...php?mapid=bKFB
__________________________________________________ ___________

Anyway, za sve koji se vole igrat s electoral mapom i zanima ih to: http://www.270towin.com/
Rok is offline  
Old 13.04.2015., 00:17   #31
Clinton bi mogla osvojiti i Arkansas, gdje je Bill bio guverner. A ta savezna država pripada Bible beltu, gdje su evangelički kršćani utjecajni, koji su bliski GOPu.
DJTcro is offline  
Old 13.04.2015., 00:36   #32
S onakvim nakaradnim izbornim sustavom, tamo su izbori farsa.

Inače, Clintonicu ne mogu smisliti, a kao predsjednica će biti totalna katastrofa. Kompletni failovi u Libiji i Siriji i ostatku ''arapskih proljeća'' su njeno djelo.

Uz to je teški ''jastreb'', stoga nije teško zaključiti kakvu će politiku voditi.

Iskreno, nema nikakve šanse ako joj se njoj i mužu dokažu manipulacije u vezi donacija na Haitiju.

Sljedeći predsjednik je republikanac.
Revenger20 is offline  
Old 13.04.2015., 00:44   #33
Ako za republikance ne nastupi neki Hispanics, Hillary će pobijediti.
Demografski trend ide u korist demokratama.
Udio bijelaca u SADu opada, a oni su većinom skloni GOPu.
DJTcro is offline  
Old 13.04.2015., 00:47   #34
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ako za republikance ne nastupi neki Hispanics, Hillary će pobijediti.
Demografski trend ide u korist demokratama.
Udio bijelaca u SADu opada, a oni su većinom skloni GOPu.
Ide.

Dobar dio bijelaca je i zamrzio republikance jer su počeli naginjati latinosima i što nisu žešći u odbijanju imigracije. Imaj u obziru da su GOP-ovo tijelom većinom stariji bijelci, pripadnici Baby Boom generacije koja polako nestaje.

Ovi izbori bi mogli biti veliki bojkot bijelaca.

Ako izgube i treće izbore zaredom, nije nemoguća opcija odvajanja Tea Partyja od GOP-a.
Revenger20 is offline  
Old 13.04.2015., 01:00   #35
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Clinton bi mogla osvojiti i Arkansas, gdje je Bill bio guverner. A ta savezna država pripada Bible beltu, gdje su evangelički kršćani utjecajni, koji su bliski GOPu.
Razmišljao sam i o tome , ali sam ipak odlučio ne pribrojiti Arkansas njoj iz 2 razloga. Prvi- Obama nije osvojio Arkansas 2008. godine ; i drugi- trenutni predsjednik je demokrat. Pritom veću važnost dajem razlogu broj 2, jer jednostavno nakon 8 godina demokrata određeni dio biračkog tijela iz 2008 i 2012 se sigurno rasuo i neće postojat onaj "poriv opozicije" kod birača da glasa za nju.

U svakom slučaju , mislim da joj pobjeda nije ni najmanje sigurna, mislim da će morat imati vraški dobru kampanju ako misli pobijediti i mislim da tko god pobijedi neće imat više od 300 electoral votesa.
Rok is offline  
Old 13.04.2015., 01:17   #36
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/0uY7gLZDmn4

Prvi spot Clintonice, u kojoj sudjeluje tipično biračko tijelo demokrata:

LGBT populacija
Afroamerkanci
Hispanics
Miješani parovi

Meni je ta žena toliko odbojna, da bi za čak Santoruma zaokružio.
Koja sprdačina.

A ovi naši se ugledaju na USA, samo umjesto Afroamera i Latinosa imamo valjda lokalne ekvivalente. Pa ti biraj između jednih korumpiranih oligarha i drugih korumpiranih oligarha. Koji su na koncu zapravo jedni te isti, samo je biračka baza segregirana.
ruka-slave is offline  
Old 13.04.2015., 01:18   #37
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Razmišljao sam i o tome , ali sam ipak odlučio ne pribrojiti Arkansas njoj iz 2 razloga. Prvi- Obama nije osvojio Arkansas 2008. godine ; i drugi- trenutni predsjednik je demokrat. Pritom veću važnost dajem razlogu broj 2, jer jednostavno nakon 8 godina demokrata određeni dio biračkog tijela iz 2008 i 2012 se sigurno rasuo i neće postojat onaj "poriv opozicije" kod birača da glasa za nju.

U svakom slučaju , mislim da joj pobjeda nije ni najmanje sigurna, mislim da će morat imati vraški dobru kampanju ako misli pobijediti i mislim da tko god pobijedi neće imat više od 300 electoral votesa.
Daj bože da Hillary pobijedi pa da konačno vidimo taj nuklearni rat.

PS: sarkazam
ruka-slave is offline  
Old 13.04.2015., 01:51   #38
Ja ne kužim šta Ameri uopće imaju za birati. Dvije stranke koje se samo izmjenjuju na vlasti. Politika obje je gotovo ista. Možda da se udruže pa da imaju jednu veliku stranku tj. Partiju.
Mislim nama što je bitno je njihova vanjska politika. A ona je ista uvijek i znamo kakva je.
Neznam možda griješim ali takav dojam imam. Najbolja svijetska demokracija, a zapravo je daleko od toga.
Mamke is offline  
Old 13.04.2015., 03:11   #39
Quote:
Mamke kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim šta Ameri uopće imaju za birati. Dvije stranke koje se samo izmjenjuju na vlasti. Politika obje je gotovo ista. Možda da se udruže pa da imaju jednu veliku stranku tj. Partiju.
Mislim nama što je bitno je njihova vanjska politika. A ona je ista uvijek i znamo kakva je.
Neznam možda griješim ali takav dojam imam. Najbolja svijetska demokracija, a zapravo je daleko od toga.
A kao kod nas je drugačije?

HDZ=SDP


OnT. Nisam pretjerano upoznat sa trendovima u Americi, znam kako im funkcionira izborni sistem osim par detalja. Malo sam guglao ali bio bih zahvalan kad mi netko jednostavnim hrvatskim objasnio sljedećih par pitanja:
-hoće li biti drugi kandidat demokrata ili samo Clintonica?
-kakva je fora sa početkom kampanje u Iowa i New Hampshire, kao tamo uvijek krenu ganjati glasove?
-kakva je to fora sa obitelji Bush da se svi redaju za predsjednika?
-demokrati (ljevica), republikanci (desnica) ako sam dobro shvatio; kako to da onda neki forumaši tvrde da republikanci imaju podršku latinosa ako bi oni trebali biti konzervativni, pretpostavljam da se to onda odnosi i na pitanje imigranata?
Quorgyle is offline  
Old 13.04.2015., 03:17   #40
Ako Hillary bude nositelj Demokrata za nadolazeće izbore, pa ja ću se ...
I Dwayne Johnson bi bio bolji odabir od nje

A da- promo je ogavan. Tako ulizivački, politički korektan afirmacijski video nisam već dugo gledao.

Zadnje uređivanje Walkman : 13.04.2015. at 03:39.
Walkman is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.