Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2015., 11:54   #21
Glede gađanja termoelektrane u Alepu od strane dva "neidentificrana F16 koji pripadju USA koaliciji", ovo je novi moment, kojega do sada nije bilo. Sve strane su se, koliko me pamćenje služi, klonile uništavanja elektroenergetskih objekata, jedino što pamtim je da je ISIL detonirao plinovod blizu Palmire nakon što je krenula kontraofenziva SAA.

Piskavac je postavio link na članak oko sporazuma između Asada i ISILa oko te elektrane u Alepu:

http://syrianobserver.com/EN/News/28...o_Countryside/

Quote:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9089
Vrlo lako moguće da se Katar osvećuje za neuspješan projekt plinovoda. Pogotovo kad se uzme u obzir da su se ISIL-ovci i režim dogovorili da će dijeliti električnu energiju iz termoelektrane kod Alepa. Dogovor je objavljen 17. ožujka ove godine.

Sam Alep nije dobivao struju, bar ne dijelovi pod pobunjenicima, već se dogovor više odnosio na okolicu Alepa. I na dio Alepa kojeg kontrolira režim.

Radi se o elektrani kapaciteta 1000 MW .
1000MW je ogromna elektrana. Očito su elektranu držali SAA, a vodove/rasklopna postrojenja/štagod ISIL, pa je došlo do neke nagodbe da se struja pusti i jednima i drugima, ali ne i FSA. Sad je, zaoštravanjem svih frontova, dogovor pukao, FSA je u gubitku na svim frontovima, uključujući Alepo, i NETKO sa strane je osigurao da niti ISIL niti SAA nemaju koristi od elektrane barem neko vrijeme.

Elektrana je tik uz liniju razgraničenja SAA i ISIL u Šeik Nadžar industrijskoj zoni, sjevernom dijelu. Obratite pozornost na malu kurdsku (žutu) enklavu u centru, Šeik Mahsud.

https://upload.wikimedia.org/wikiped...if_Aleppo2.svg

Kurdi iz te enklave su prije cca tjedan dana presjekli glavnu cestu za snabdijevanje (zeleno) koja vodi iz FSA dijela u centru Alepa (stari grad) prema vani. Mogla bi FSA ubrzo izletjeti vanka iz Alepa.

Uočite isto tako da je koridor kroz koji prolazi cijela veza FSA/Nusre sa Turskom prema sjeveru u najužem dijelu koji kontrolira SAA širok svega 5km i ima samo jednu dobru cestu (osim veze na zapada prema turskoj provinciji Hataja). Jako je teško reći što će dalje napraviti ISIL oko Alepa. Moguća je čak neka trgovina da ISIL prekine FSA/Nusra koridor prema Turskoj, ili ga još suzi, u zamjenu za prestanak ofenzive SAA kod Kuveiresa. Možda je čak onaj pomak SAA kod Kuveiresa bio trgovina sa ISILom za taj komadićak teritorija FSA sjeverno od Alepa, pa je onda FSA kao gubitnik tražila da se razori elektrana.
ruka-slave is offline  
Old 11.10.2015., 11:57   #22
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Mislim da SA zastrese unutarnji sukob koji baš i nije tako nemoguć scenariji , destabilizacija SA bi itekako pogodovala Iranu i Rusiji koji imaju bogate zalihe prirodnih bogatstava.
Kao što sam rekao već se sada EU buni zbog sankcija prema Rusiji u tom slučaju bi svi okrenuli leđa Amerima jer bi izravno puno više ovisili o Rusima i Iranu , a kao što se spomenilo rat se vodi zbog resursa jer tko njih kontrolira kontrolira politiku.
a neznam.Ti si to previse pojednostavnia.
kuhinja is offline  
Received Infraction
Old 11.10.2015., 11:59   #23
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Ne moja je poanta i bila to da rat košta općenito , međutim ako se SA koja je iovako u problemima uvali u unutarnje sukobe onda su tu glavni profiteri Rusi zajedno sa Iranom...Tko diktira cijenu nafte diktira politiku , nebi se iznenadio ako bi SA zaplivala malo više u probleme !
USA su uskratili pristup SA do njihove love koju drza na racunima u USA.
Zato se SA zaduzuje na financijskim trzistima uzimajuci skupe kredite.
Imaju milijarde na racunima do kojih ne mogu i uzimaju kredite sa skupim kamatama.
Zato tako panicno na max proizvode naftu i daju ju u bescjenje, jer ima je svaki dolar bitan. Dinastiji se radi o biti ili ne biti.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 11.10.2015., 11:59   #24
Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
Pa naravno da SA medju tim zemljama ima najvece rezerve.Da nisi mozda pomislia da je drugacije

Hitlera je mozda sprijecilo par bacvi nafte , a mozda i sunce koje se probilo kroz oblake.
Nije nafta jedini resurs......
HvalaNaRibama is offline  
Old 11.10.2015., 12:03   #25
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Glede gađanja termoelektrane u Alepu od strane dva "neidentificrana F16 koji pripadju USA koaliciji", ovo je novi moment, kojega do sada nije bilo. Sve strane su se, koliko me pamćenje služi, klonile uništavanja elektroenergetskih objekata, jedino što pamtim je da je ISIL detonirao plinovod blizu Palmire nakon što je krenula kontraofenziva SAA.

Piskavac je postavio link na članak oko sporazuma između Asada i ISILa oko te elektrane u Alepu:

http://syrianobserver.com/EN/News/28...o_Countryside/



1000MW je ogromna elektrana. Očito su elektranu držali SAA, a vodove/rasklopna postrojenja/štagod ISIL, pa je došlo do neke nagodbe da se struja pusti i jednima i drugima, ali ne i FSA. Sad je, zaoštravanjem svih frontova, dogovor pukao, FSA je u gubitku na svim frontovima, uključujući Alepo, i NETKO sa strane je osigurao da niti ISIL niti SAA nemaju koristi od elektrane barem neko vrijeme.

Elektrana je tik uz liniju razgraničenja SAA i ISIL u Šeik Nadžar industrijskoj zoni, sjevernom dijelu. Obratite pozornost na malu kurdsku (žutu) enklavu u centru, Šeik Mahsud.

https://upload.wikimedia.org/wikiped...if_Aleppo2.svg

Kurdi iz te enklave su prije cca tjedan dana presjekli glavnu cestu za snabdijevanje (zeleno) koja vodi iz FSA dijela u centru Alepa (stari grad) prema vani. Mogla bi FSA ubrzo izletjeti vanka iz Alepa.

Uočite isto tako da je koridor kroz koji prolazi cijela veza FSA/Nusre sa Turskom prema sjeveru u najužem dijelu koji kontrolira SAA širok svega 5km i ima samo jednu dobru cestu (osim veze na zapada prema turskoj provinciji Hataja). Jako je teško reći što će dalje napraviti ISIL oko Alepa. Moguća je čak neka trgovina da ISIL prekine FSA/Nusra koridor prema Turskoj, ili ga još suzi, u zamjenu za prestanak ofenzive SAA kod Kuveiresa. Možda je čak onaj pomak SAA kod Kuveiresa bio trgovina sa ISILom za taj komadićak teritorija FSA sjeverno od Alepa, pa je onda FSA kao gubitnik tražila da se razori elektrana.
FSA sad nazove i Turci dolete i poruse elektranu. Kako ih Rusi nisu poskidali ?
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 11.10.2015., 12:04   #26
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
USA su uskratili pristup SA do njihove love koju drza na racunima u USA.
Zato se SA zaduzuje na financijskim trzistima uzimajuci skupe kredite.
Imaju milijarde na racunima do kojih ne mogu i uzimaju kredite sa skupim kamatama.
Zato tako panicno na max proizvode naftu i daju ju u bescjenje, jer ima je svaki dolar bitan. Dinastiji se radi o biti ili ne biti.

Jesi ti siguran u to?

Imas li kakav link o tom zamrzavanju love?
kuhinja is offline  
Old 11.10.2015., 12:05   #27
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Nije nafta jedini resurs......
Ja sam mislio da pricamo o rezervama.To naravno nije isto sta i resurs.
kuhinja is offline  
Old 11.10.2015., 12:09   #28
Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
Jesi ti siguran u to?

Imas li kakav link o tom zamrzavanju love?
Postavit cu nesto. Informacije se skrivaju ali prije dva mjeseca SA je uzela gotovinski kredit od 8 milijardi dolara - a imaju stotine milijardi do kojih ne mogu. Bilo je nesto clanaka o tome prije dva tri mjeseca.
Jedna od stavki ugovora SA i USA je da svu lovu od prodaje nafye moraju drzati samo na racunima u USA.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 11.10.2015., 12:13   #29
vrši se pritisak na ruse, politički i na terenu, da se oporba uzme kao faktor.

nama europljanima je to itekako bitno (izbjeglice) a i turskoj, tamo je postalo gusto a faktori su počeli dodatno podizati kaos.
Fantasist is offline  
Old 11.10.2015., 12:13   #30
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Omjer plaćanja dolarom i lokalnih valuta u međusobnoj trgovini država je još uvijek takav da nikakvo istiskivanje dolara se ne može zamisliti u doglednoj budućnosti. Dolar možeš prodati u baš svakoj državi svijeta.

Merkel glede toga ima najmanje 18 milijardi razloga da bude dobra sa amerikancima. Kako su francuzi bili kooperativni tako će biti i njemci. Sa druge strane što im Rusija može ponuditi, jeftiniji plin od ionako jeftinog koji Njemačka sad ima?
Generlano se slažem, osim što je Merkel osim 18 milijardi problem sa VW dobila još 6,2 milijarde

Quote:
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzist...lijarde-eura-/
Deutsche Bank u trećem tromjesečju ubilježio neto gubitak od 6,2 milijarde eura
...
Banka je upletena u skandal s namještanjem referentnih ponudbenih kamata na međubankovne pozajmice na londonskom tržištu (libor) a švicarske vlasti pokrenule su protiv njih istragu i zbog sumnje da su dogovarali cijene na tržištu plemenitih metala. Njemački je bankovni div također otpisao 600 milijuna eura vrijednosti gotovo 20-postotnog udjela u kineskom Hua Xia Banku.
(inače glavni izvor penzija za penzione fondove)

Ovih dana idu nove optužbe protvi DB za namještanje tržišta plemenitih metala. Sve on epriče oko fizičkog zlata koje se prodaje kao alva i porasta količine papirnatog zlata zbog kojih cijena zlata ide dolje, sada izlaze na vidjelo barem dio pozadinskog mehanizma manipulacije.

Udar na Njemačku je strašan - DB, VW, milijun-dva "izbjeglica" iz Turske.

Uočite da je Njemačka jedna od zadnjih "neoperušanih" zemalja u EU, te da se za sve ovo manje više znalo par godina, uključujući izbjgelice, koji su se "volšebno" odjednom svi strčali u Njemačku. Dakle, netko je tempirao sve ove strašne udare. Plus je tu bio stravičan udar na kinesku burzu. Ako je to netko stavrno "programirao", onda je samo na futuresima mogao zaraditi bogatstvo od par desetaka milijardi.

Usuput, ,dionice VW su nakon drastičnog pada u petak "volšebno" skočile. Navodno je netko od većinskih vlasnika (Porche) investirao u kupovinu posrnulih vlastitih dionica. Zvuči poznato?

Znam da je malo off, ali očito je da se oko Sirije kao fokalne točke skupilo jako veliki broj 'silnica' koje sve titraju u isto vrijeme.

Činjenica je pak da Ameri gase "troškove" poslovanja u Siriji i Iraku. Očito moraju konsolidirati priljev i odljev novca. Rat protiv terorizma ih je doveo na rub potpunog bankrota. A usput će navući Rusiju da čiste njihove brljotine i troše ogromne pare. Plus SA i golferi će trošiti pare na američko oružje kao luda, i morati povećavati proizvodnju nafte. Plus Iran koji će ulaskom na tržište morati ići sa još nižom cijenom da bi ga ponovno preuzeo.
ruka-slave is offline  
Old 11.10.2015., 12:16   #31
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Postavit cu nesto. Informacije se skrivaju ali prije dva mjeseca SA je uzela gotovinski kredit od 8 milijardi dolara - a imaju stotine milijardi do kojih ne mogu. Bilo je nesto clanaka o tome prije dva tri mjeseca.
Jedna od stavki ugovora SA i USA je da svu lovu od prodaje nafye moraju drzati samo na racunima u USA.
Neznam sta da recem.Ja za tako nesto nisam cua.Al sam cua da je SA druga po vlasnistvu americkog duga.Cau sam da imaju ogromne pare ulozene u razne HF i MF.Cua sam da su odlican kupac americke vojne opreme.Cua sam da su najlojalniji BI partner USa (mozda i Izrael)

E sad, da im to sta govoris USA napravi , to onda sve moze past u vodu.

Aj probaj nesto iskopat , al ovako odokativno je to na razini jucerasnje vijesti da su Turci skinili Ruski mig-29
kuhinja is offline  
Old 11.10.2015., 12:18   #32
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
FSA sad nazove i Turci dolete i poruse elektranu. Kako ih Rusi nisu poskidali ?
1. Zato što Rusi nemaju PZO u Alepo
2. Dok bi doletjeli već bi bilo gotovo.
3. Nisu Rusi blesavi da idu rušiti NATO avione, specijalno ne turske.

Ne znam jesu li elektranu gađali Turci ili tko, ali je državna sirijska agencija SANA u svom izvještaju bila, rekao bih NAMJERNO, neodređena: "F16 avioni koji pripadaju USA vođenoj koaliciji". Očito nisu htjeli čačkati mečku, jer možda je bio i false flag unutar "koalicije". Recimo katarski ili saudijski F16 sa turskim oznakama, s ciljem da pogoršaju odnose između Rusa i Turske. Puno je tu noževa u leđima.
ruka-slave is offline  
Old 11.10.2015., 12:19   #33
Auuu kakav snimak ...

https://www.youtube.com/watch?v=ixkZp-olnRU

Pobunjenici pod kisom metaka i minobacackim granatiranjem... Bukvalno snimak ljudi kako stradaju sa udaljenosti od 20m
Bojshaa is offline  
Old 11.10.2015., 12:20   #34
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
USA su uskratili pristup SA do njihove love koju drza na racunima u USA.
A zašto su im to učinili?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 11.10.2015., 12:20   #35
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Uz potporu ruskih bombardera sirijska vojska i lojalisti nastavili su napredovati u ravnici al-Ghaab,na području Latakije.
Napredovanje sirijskih snaga sigurnosti zamijećeno je i u Alepu i Idlibu.
Navodno su tamošnje linije Slobodne sirijske vojske popustile pred ruskim udarima.

Rusi su izveli sa 8 na 9.listopada 2015.,dakle u 24 sata ukupno 27 zračnih udara.
Gađane su linije Slobodne sirijske vojske u Homsu gdje je uništeno niz njihovih linija i uporišta..
Nadalje,združeno rusko-sirijsko zapovijedništvo u Latakiji navodi da su zračni udari izvedeni i nad ciljevima džihadista u Hami i Ar-Raqqahu.
Ruski zračni udari bit će nastavljeni sve do daljnjeg.

Očito da je sada vlast al-Assada učvrščena ne samo zbog ruskih zračnih udara već i zbog dopreme oružja al-Assadovoj vojsci.Navodno uskoro u borbu kreću i ruski tenkovi T-90U..

I slijedi nešto još zanimljivije,nakon što su ruski i američki zrakoplovi izvodili udare 10.listopada 2015. nad Sirijom.Naravno dogovor je obavljen prije izvođenja operacija.
Koordinirani napadi NATO saveznika i Rusa nad Sirijom sada postaju realnost..
Nije još jasno zašto ruske antiradarske pokretne baze u Siriji ometaju američke bespilotne letjelice,ali to ćemo još vidjeti kamo to vodi..

A sada predstoji da angloameričke obavještajne službe razotkriju najnovije novačenje u Rusiji od 150.000 ljudi...
Spremaju li Rusi i kopnenu invaziju u Siriji?

Nije više tajna da i iranske snage sudjeluju u okršajima protiv Slobodne sirijske vojske i džihadista.Već je poginuo viši vojni stručnjak iranski general Hossein Hamadani.

Doznajemo da su se i turske zračne snage uključile u udare...
Eto,igra postaje sve intenzivnija.
Kad se nitko ne vaca na tvoj post to znaci samo jedno a to je da je dobro napisano.
Moja primjedba je da ne vjerujem o nekih 150 tisuca ruskih vojnika u Siriji.
I znaj da na internetu ima svaki dan preko tisucu clanaka iz cijelog svijeta o Siriji i ako samo malo pogledas njihove studije onda se covjek uhvati za glavu koje budalastine pisu.

Na ovom forumu ima mozda 5% forumasa koji imaju kvalitetnije procijene nego 90% tih tisucu clanaka koji se pojavu svaki dan na internetu o Siriji.

.
__________________
Kuhinja je na ignore list. Ivan Grozni Tatarin je na ignore list
Solon is offline  
Old 11.10.2015., 12:21   #36
Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
Neznam sta da recem.Ja za tako nesto nisam cua.Al sam cua da je SA druga po vlasnistvu americkog duga.Cau sam da imaju ogromne pare ulozene u razne HF i MF.Cua sam da su odlican kupac americke vojne opreme.Cua sam da su najlojalniji BI partner USa (mozda i Izrael)

E sad, da im to sta govoris USA napravi , to onda sve moze past u vodu.

Aj probaj nesto iskopat , al ovako odokativno je to na razini jucerasnje vijesti da su Turci skinili Ruski mig-29
U svjetlu ove stvarne vijesti oko alepske termoleketrane, ta vijest o Turcima koji skidaju ruski Mig29 je značajna. Iako je to totalni diletantizam, po meni namjeran, u rangu kineskog nosača aviona u Tartusu.

Tko bi širio takve blesave vijesti koje se pobiju u sat vremena od objavljivanja?
ruka-slave is offline  
Old 11.10.2015., 12:22   #37
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
1. Zato što Rusi nemaju PZO u Alepo
2. Dok bi doletjeli već bi bilo gotovo.
3. Nisu Rusi blesavi da idu rušiti NATO avione, specijalno ne turske.

Ne znam jesu li elektranu gađali Turci ili tko, ali je državna sirijska agencija SANA u svom izvještaju bila, rekao bih NAMJERNO, neodređena: "F16 avioni koji pripadaju USA vođenoj koaliciji". Očito nisu htjeli čačkati mečku, jer možda je bio i false flag unutar "koalicije". Recimo katarski ili saudijski F16 sa turskim oznakama, s ciljem da pogoršaju odnose između Rusa i Turske. Puno je tu noževa u leđima.
Uzgred, na netu se pojavila jedna snimka zrakoplova iznad Sirije koji je po većimi mišljenja F15I
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 11.10.2015., 12:23   #38
Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
Neznam sta da recem.Ja za tako nesto nisam cua.Al sam cua da je SA druga po vlasnistvu americkog duga.Cau sam da imaju ogromne pare ulozene u razne HF i MF.Cua sam da su odlican kupac americke vojne opreme.Cua sam da su najlojalniji BI partner USa (mozda i Izrael)

E sad, da im to sta govoris USA napravi , to onda sve moze past u vodu.

Aj probaj nesto iskopat , al ovako odokativno je to na razini jucerasnje vijesti da su Turci skinili Ruski mig-29
Moraš priznati da je čudno da Saudi dižu hrpu kredita (navodno su u minusu za ovu godinu sa budžetom 70 milijardi, ne da mi se tražiti link) dok istovremeno imaju hrpetine love u raznim fondovima.

Očito postoji kvaka.
ruka-slave is offline  
Old 11.10.2015., 12:25   #39
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Uzgred, na netu se pojavila jedna snimka zrakoplova iznad Sirije koji je po većimi mišljenja F15I
Moglo biti snimljeno bilo gdje.
ruka-slave is offline  
Old 11.10.2015., 12:27   #40
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
U svjetlu ove stvarne vijesti oko alepske termoleketrane, ta vijest o Turcima koji skidaju ruski Mig29 je značajna. Iako je to totalni diletantizam, po meni namjeran, u rangu kineskog nosača aviona u Tartusu.

Tko bi širio takve blesave vijesti koje se pobiju u sat vremena od objavljivanja?
E sad , da se bas u sat vrimena pobiju...

Evo je jucer i nas Solon , dva tjedna od dolaska kineskog nosaca u Tartus , otkria da je on stvarno tu

Ljude bas briga, procitaju naslov u novinama , pogledaju sliku srusenog aviona i znaju sta trebaju znat.A ti posli demantiraj koliko oces.
kuhinja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.