Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2009., 03:18   #1
Question 5. dimenzija!

Pozdrav!

Ja neznam jeli bila ovakva tema, ali da vas odma upozorim, u tinejđerskim sam godinama pa se nemojte iznenaditi kad vas ovo pitam....

Evo da počnem....

Večeras sam raspravljao sa frendovima o temi s dimenzijama i duhovima,
mi smo zaključili da ima beskonačno dimenzija i da u svima se pojavljuje Bog...
Sad slušajte....
Zaključili smo da se naš život nalazi u 4 dimenzije (sve možemo očitovati uz pomoć grafova...) :
1. dimenzija - to ćemo zamislit kao graf "x"...u njemu se možemo kretati istok-zapad....
2. dimenzija - to ćemo zamislit kao graf "y"...u njemu se možemo kretati sjever-jug....
3. dimenzija - to ćemo zamisliti kao graf "z"...zamislite kao da ste u grafu "xy", ali samo možete skakati...neznam kako vam objasniti ali nek se javi netko tko skuži o čem pričam...
i sad 4. dimenzija - nju nemožemo nikako zamisliti ali znamo da je to vrijeme....
recimo...prve 3 dimenzije su naš život i mi se možemo kretati lijevo-pa natrag, ili sjeverno-pa južno..........ali u 4. mi isto živimo ali nemožemo se kretati kroz vrijeme, kad nešto napravimo nemožemo se vratit natrag...
ugl. zaključili smo da mi možemo kontrolirati 1.,2., i 3. dimenzija, ali pošto smo u zadnjoj tj. 4. dimenziji mi je nemožemo kontrolirati.....a to direktno znači---> onaj tko je u 5. dimenziji on može kontrolirati 1,2,3, i 4. dimenziju tj. može kontrolirati vrijeme ( a tko je u 6. dimenziji može kontrolirati 1,2,3,4 i 5. dimenziju).....znači mi smo zaključili da su u 5. dimenziji duhovi---->oni mogu prolaziti kroz vrijeme ali se nemožemo vidjeti jer mi ljudi, jednostavno nemožemo zamisliti 5. dimenziju, pogotovo pomoću grafa, gotovo nemoguće ju je vidjeti...

i zato ja vas pitam....ako je itko uspio shvatiti o čemu pričam...neka mi objasni kako on shvaća tu 5. dimenziju, jer ja je ipak nemogu shvatit....a pogotovo onda da nemogu shvatiti 6,7,8 itd..... dimenziju....

(opet vas upozoravam da sam u tinejđerskim godinama i da smo svi gimnazijalci....pokušavamo nešto shvatiti što nemožemo, zato molim vas pomognite.....E I SLOBODNO PITAJTE AKO NEKUŽITE NEŠTO ŠTO SAM NAPISAO U POSTU....JA ĆU VAM POKUŠAT OBJASNIT)
kako_kada5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 03:40   #2
Evo ti jedan jako dobar video da zamisliš ostale dimenzije i pojasni sve one prije. http://www.break.com/index/how-to-im...dimension.html
HeyAll is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 03:47   #3
Quote:
kako_kada5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ja neznam jeli bila ovakva tema, ali da vas odma upozorim, u tinejđerskim sam godinama pa se nemojte iznenaditi kad vas ovo pitam....

Evo da počnem....

Večeras sam raspravljao sa frendovima o temi s dimenzijama i duhovima,
mi smo zaključili da ima beskonačno dimenzija i da u svima se pojavljuje Bog...
Sad slušajte....
Zaključili smo da se naš život nalazi u 4 dimenzije (sve možemo očitovati uz pomoć grafova...) :
1. dimenzija - to ćemo zamislit kao graf "x"...u njemu se možemo kretati istok-zapad....
2. dimenzija - to ćemo zamislit kao graf "y"...u njemu se možemo kretati sjever-jug....
3. dimenzija - to ćemo zamisliti kao graf "z"...zamislite kao da ste u grafu "xy", ali samo možete skakati...neznam kako vam objasniti ali nek se javi netko tko skuži o čem pričam...
i sad 4. dimenzija - nju nemožemo nikako zamisliti ali znamo da je to vrijeme....
recimo...prve 3 dimenzije su naš život i mi se možemo kretati lijevo-pa natrag, ili sjeverno-pa južno..........ali u 4. mi isto živimo ali nemožemo se kretati kroz vrijeme, kad nešto napravimo nemožemo se vratit natrag...
ugl. zaključili smo da mi možemo kontrolirati 1.,2., i 3. dimenzija, ali pošto smo u zadnjoj tj. 4. dimenziji mi je nemožemo kontrolirati.....a to direktno znači---> onaj tko je u 5. dimenziji on može kontrolirati 1,2,3, i 4. dimenziju tj. može kontrolirati vrijeme ( a tko je u 6. dimenziji može kontrolirati 1,2,3,4 i 5. dimenziju).....znači mi smo zaključili da su u 5. dimenziji duhovi---->oni mogu prolaziti kroz vrijeme ali se nemožemo vidjeti jer mi ljudi, jednostavno nemožemo zamisliti 5. dimenziju, pogotovo pomoću grafa, gotovo nemoguće ju je vidjeti...

i zato ja vas pitam....ako je itko uspio shvatiti o čemu pričam...neka mi objasni kako on shvaća tu 5. dimenziju, jer ja je ipak nemogu shvatit....a pogotovo onda da nemogu shvatiti 6,7,8 itd..... dimenziju....

(opet vas upozoravam da sam u tinejđerskim godinama i da smo svi gimnazijalci....pokušavamo nešto shvatiti što nemožemo, zato molim vas pomognite.....E I SLOBODNO PITAJTE AKO NEKUŽITE NEŠTO ŠTO SAM NAPISAO U POSTU....JA ĆU VAM POKUŠAT OBJASNIT)
pogrešno, ako i vjerujemo da duhovi postoje, nemožemo za njih reči da mogu prolaziti kroz vrijeme, več su oni "zarobljeni" u vremenu. oni se mogu kretati po prve tri dimenzije.

nadalje, fizika priznaje samo tri dimenzije (kolko ja znam), a to da je vrijeme 4. dimenzija to neki znanstvenici tvrde.

5. dimenzija je nešto što je za modernu fiziku nepojmljivo, jer sve što bi se u njoj događalo bilo bi natprirodno i neobjašnjivo, što ni jedan znanstvenik nemože prihvatiti.

a taj dio gdje se nalaze duhovi, se smatra nekom podprostornom dimenzijom, kojoj stvari iz prve tri dimenzije nemaju nikakva svojstva i praktički ne postoje, al ja mislim da ni jedan znastvenik to nikad neče nazvat 5. dimenzijom

p.s. ja sam također laik, a ovo iznešeno je pročitano na netu, i nadopunjeno nekim logičkim zaključcima
Štijeff is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 03:57   #4
Quote:
HeyAll kaže: Pogledaj post
Evo ti jedan jako dobar video da zamisliš ostale dimenzije i pojasni sve one prije. http://www.break.com/index/how-to-im...dimension.html
brate sutra cu stvarno pogledat ovaj video jer stvarno sad nemogu....

Quote:
Štijeff kaže: Pogledaj post
pogrešno, ako i vjerujemo da duhovi postoje, nemožemo za njih reči da mogu prolaziti kroz vrijeme, več su oni "zarobljeni" u vremenu. oni se mogu kretati po prve tri dimenzije.

nadalje, fizika priznaje samo tri dimenzije (kolko ja znam), a to da je vrijeme 4. dimenzija to neki znanstvenici tvrde.

5. dimenzija je nešto što je za modernu fiziku nepojmljivo, jer sve što bi se u njoj događalo bilo bi natprirodno i neobjašnjivo, što ni jedan znanstvenik nemože prihvatiti.

a taj dio gdje se nalaze duhovi, se smatra nekom podprostornom dimenzijom, kojoj stvari iz prve tri dimenzije nemaju nikakva svojstva i praktički ne postoje, al ja mislim da ni jedan znastvenik to nikad neče nazvat 5. dimenzijom

p.s. ja sam također laik, a ovo iznešeno je pročitano na netu, i nadopunjeno nekim logičkim zaključcima
cek kako ovo objašnjavaš kad su 1,2 i 3. dimenzija potpuno različite od 4. dimenzije( jer je vrijeme) a da se duhovi nemogu kretati kroz vijeme...a govoriš da se opet duhovi mogu kretat kroz prve 3 dimenzije


EDIT:al opet to je sve isti život(prve 3 dimenzije i 4. dimenzija)
kako_kada5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 04:19   #5
Quote:
kako_kada5 kaže: Pogledaj post
brate sutra cu stvarno pogledat ovaj video jer stvarno sad nemogu....



cek kako ovo objašnjavaš kad su 1,2 i 3. dimenzija potpuno različite od 4. dimenzije( jer je vrijeme) a da se duhovi nemogu kretati kroz vijeme...a govoriš da se opet duhovi mogu kretat kroz prve 3 dimenzije


EDIT:al opet to je sve isti život(prve 3 dimenzije i 4. dimenzija)
gle, zakaj vrijeme nije 4 dimenzija?
slažemo se da su prve tri dimenzije to što jesu, i ti se po njima možeš kretat, možeš ič lijevo, desno...a kaj je najvažnije stvari u prve tri dimenzije možeš opipat, osjetit.
a što je zapravo vrijeme? jel to nešto što možeš dotaknut? nije, vrijeme je zapravo veoma teško opisati, jer to je nekakva veličina koja ne postoji, a opet tu je.

e sad, ti si tamo napiso da se duhovi mogu kretat kroz vrijeme, što bi značilo da se oni mogu vračati u prošlost, a nemogu. njihovu poziciju u vremenu se zapravo i nemože točno opisat. oni su na neki način zarobljeni u vremenu, jer na njih vrijeme ne utječe kao na nas, tj. ne mjenjaju se, a opet putuju vremenom kao i mi jer su tu oko nas bezobzira bezobzira kako vrijeme prolazi.

neznam kako bi se to objasnilo, ni mnogo učenijim ljudima to ne uspjeva, a kamoli da če meni, zato ni znastvenici ne priznaju takve stvari(duhove) iz jednostavnog razloga što ih nemogu stavit u vrijeme i prostor.
Štijeff is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 12:56   #6
Quote:
Štijeff kaže:
nadalje, fizika priznaje samo tri dimenzije (kolko ja znam), a to da je vrijeme 4. dimenzija to neki znanstvenici tvrde.
Več kad sam ja pohadjao školu fizika je priznavala 17 dimenzija, hehe.
morskow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 14:18   #7
Prostor i vrijeme su relativni koncepti. Ima dimenzija koliko ti trenutno treba za izračun.
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 01:16   #8
Quote:
HeyAll kaže: Pogledaj post
Evo ti jedan jako dobar video da zamisliš ostale dimenzije i pojasni sve one prije. http://www.break.com/index/how-to-im...dimension.html
e ovo je dobar video da pojasni druge samo sto mi se nesvida to sto video govori da je 10. dimenzija zadnja i da druge ne postoje u sto nevjerujem....

Quote:
Štijeff kaže: Pogledaj post
gle, zakaj vrijeme nije 4 dimenzija?
slažemo se da su prve tri dimenzije to što jesu, i ti se po njima možeš kretat, možeš ič lijevo, desno...a kaj je najvažnije stvari u prve tri dimenzije možeš opipat, osjetit.
a što je zapravo vrijeme? jel to nešto što možeš dotaknut? nije, vrijeme je zapravo veoma teško opisati, jer to je nekakva veličina koja ne postoji, a opet tu je.

e sad, ti si tamo napiso da se duhovi mogu kretat kroz vrijeme, što bi značilo da se oni mogu vračati u prošlost, a nemogu. njihovu poziciju u vremenu se zapravo i nemože točno opisat. oni su na neki način zarobljeni u vremenu, jer na njih vrijeme ne utječe kao na nas, tj. ne mjenjaju se, a opet putuju vremenom kao i mi jer su tu oko nas bezobzira bezobzira kako vrijeme prolazi.

neznam kako bi se to objasnilo, ni mnogo učenijim ljudima to ne uspjeva, a kamoli da če meni, zato ni znastvenici ne priznaju takve stvari(duhove) iz jednostavnog razloga što ih nemogu stavit u vrijeme i prostor.
aha shvacam vec pomalo
larry the king is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 02:02   #9
http://www.youtube.com/watch?v=XjsgoXvnStY&feature=fvst

možda pomogne
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 02:14   #10
čekaj kolko sam ja skužio po ovom videu 5. dimenzija je zapravo mogučnost izbora?
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 20:54   #11
Pojam dimenzije ima nekoliko definicija pod kojima se koristi, ali ona bazna ideja jest da je dimenzija neko opće svojstvo, tako su na primjer opća svojstva našeg prostora 3 prostorne dimenzije + vrijeme. Što bi bilo 5. opće svojstvo, nemam pojma.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 21:56   #12
Uzimaš li LSD ako nisi onda si stvarno u kurcu
Jastreb01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 23:30   #13
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Pojam dimenzije ima nekoliko definicija pod kojima se koristi, ali ona bazna ideja jest da je dimenzija neko opće svojstvo, tako su na primjer opća svojstva našeg prostora 3 prostorne dimenzije + vrijeme. Što bi bilo 5. opće svojstvo, nemam pojma.
ni mi bas

Quote:
Jastreb01 kaže: Pogledaj post
Uzimaš li LSD ako nisi onda si stvarno u kurcu
sto mislis
larry the king is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 00:43   #14
Ja ne poštujem vrijeme pa se ne slažem s vama da je vrijeme 4. dimenzija.
Krećem se isključivo kroz prostor koji se također kreće kroz prostor pa je nastala iluzija vremena...ali to nije bitno.
Percepcija je moguća onoliko koliko je um razvijen.Razvijen ne znači kapacitet.Npr. ako ne instaliraš flash player ne možeš gledat youtube,jel tako?
Mi kao vrsta volimo za sebe reć da smo najpametniji pa smo već nekoliko pokoljenja naučili da je točka 1. dimenzija,crta 2. a kocka 3.I kad smo tu točku iz prve dimenzije stavili pod mikroskop?

Zanemarili smo.

Ajmo sad zamislit 2089. i kućni foto album spremljen na 16 godina starom nano čipu sa koliko-toliko dobrom rezolucijom aktivnog proživljavanja trenutka.
Koja je to dimenzija?
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 16:05   #15
1. Točka.
2. Linija.
3. Prostor.
4. Prve 3 dimenzije ukomponirane u točku. Koncept se ponekad zove i vrijeme, ali vrijeme u pravom smislu, ne u ovom na koji ga mi percipiramo.
5. Linija koju povezuju "vremenske" točke.
6. Prostor načinjen od "vremenskih" točaka i linija.

nastavi niz..


Ova teorija u principu govori samo u korist toga da vrijeme kao ovo što doživljavamo ne postoji. Sve se dešava SADA. U toj jednoj točci. Samo što ta točka sadrži sve prostorne dimenzije, i ako se nalaziš u toj točci, osjetit ćeš razliku.

Isto kak je elektronu u atomu željeza potreban dug put da se odšeće po orbiti, a nama to izgleda kao da se ništa ne dešava kada isti komad željeza primimo u ruku.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 19:42   #16
Quote:
Am I me? kaže: Pogledaj post
Ja ne poštujem vrijeme pa se ne slažem s vama da je vrijeme 4. dimenzija.
A što kažeš na to da je 4. dimenzija 'prolaznost događaja'?
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 19:49   #17
Quote:
kako_kada5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ja neznam jeli bila ovakva tema, ali da vas odma upozorim, u tinejđerskim sam godinama pa se nemojte iznenaditi kad vas ovo pitam....

Evo da počnem....

Večeras sam raspravljao sa frendovima o temi s dimenzijama i duhovima,
mi smo zaključili da ima beskonačno dimenzija i da u svima se pojavljuje Bog...
Sad slušajte....
Zaključili smo da se naš život nalazi u 4 dimenzije (sve možemo očitovati uz pomoć grafova...) :
1. dimenzija - to ćemo zamislit kao graf "x"...u njemu se možemo kretati istok-zapad....
2. dimenzija - to ćemo zamislit kao graf "y"...u njemu se možemo kretati sjever-jug....
3. dimenzija - to ćemo zamisliti kao graf "z"...zamislite kao da ste u grafu "xy", ali samo možete skakati...neznam kako vam objasniti ali nek se javi netko tko skuži o čem pričam...
i sad 4. dimenzija - nju nemožemo nikako zamisliti ali znamo da je to vrijeme....
recimo...prve 3 dimenzije su naš život i mi se možemo kretati lijevo-pa natrag, ili sjeverno-pa južno..........ali u 4. mi isto živimo ali nemožemo se kretati kroz vrijeme, kad nešto napravimo nemožemo se vratit natrag...
ugl. zaključili smo da mi možemo kontrolirati 1.,2., i 3. dimenzija, ali pošto smo u zadnjoj tj. 4. dimenziji mi je nemožemo kontrolirati.....a to direktno znači---> onaj tko je u 5. dimenziji on može kontrolirati 1,2,3, i 4. dimenziju tj. može kontrolirati vrijeme ( a tko je u 6. dimenziji može kontrolirati 1,2,3,4 i 5. dimenziju).....znači mi smo zaključili da su u 5. dimenziji duhovi---->oni mogu prolaziti kroz vrijeme ali se nemožemo vidjeti jer mi ljudi, jednostavno nemožemo zamisliti 5. dimenziju, pogotovo pomoću grafa, gotovo nemoguće ju je vidjeti...

i zato ja vas pitam....ako je itko uspio shvatiti o čemu pričam...neka mi objasni kako on shvaća tu 5. dimenziju, jer ja je ipak nemogu shvatit....a pogotovo onda da nemogu shvatiti 6,7,8 itd..... dimenziju....

(opet vas upozoravam da sam u tinejđerskim godinama i da smo svi gimnazijalci....pokušavamo nešto shvatiti što nemožemo, zato molim vas pomognite.....E I SLOBODNO PITAJTE AKO NEKUŽITE NEŠTO ŠTO SAM NAPISAO U POSTU....JA ĆU VAM POKUŠAT OBJASNIT)
svaka tvoja stanica može skakati...

A razlike između sjevera, juga, istoka i zapada ne postoji osim što su to nazivi strana svijeta gdje su dva pola čvrste točke..

Da si točno uvrstio bilo bi 1. graf x a to je linija...
2. je prijesjke te linije tj. prostor kada oblikuješ kvadar...2D
3. jest kružnica tj. sferičnost... dubina, visina, udaljenost itd....

ljep početak razmišljanja , dečki pravi ste
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 00:49   #18
Prolaznost događaja?Ne kužim...ali sviđa mi se razmišljanje Apolla,do sad najbolje objašnjeno.Nevjerovatna mogućnost ishoda ako svaka točka u sebi sadrži minimalno 3D.A sadrži!
Dakle nevjerovatan broj kombinacija i mogućnosti.Baš kao i život.
Eto neka neki matematičar to pretoči u formulu pa uvrsti umjesto planckove konstante i svi sretni!
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 20:55   #19
Prolaznost događaja kao ''vlak je jučer zakasnio'', ''Mama mi je rekla da moram učiti'' itd.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 00:40   #20
Vlak koji je jučer zakasnio uvjek će zakasnit jučer ali srećom za to nas boli briga.O tome neka brinu oni koji dolaze.
To nebi smjela bit 4. dimenzija jer nije sada.Nije naša.
Naša 4. dimenzija mora postat opipljiva i dosadna kao sada 3. inače nema smisla razglabat o njoj.Kao da kažemo da je mašta 4. dimenzija.
Međutim logično je da 3. obitava u 4. jer inače nebi imala uvjete za postojanje.
I naravno 4. u 5. itd.i naravno da smo na kraju svi jedno,i naravno da je glupo dignut ruku sam na sebe...
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.