Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2019., 19:17   #1
Problem s koncentracijom

Unazad nekoliko godina imam velikih problema s koncentracijom. Oduvijek sam poprilično nervozna osoba što podrazumijeva treskanje noge prilikom sjedenja ili plesanje u mjestu što je poprilično iritantno kad si svjestan da to ne bi smio radit, a radiš.

Problem mi je ispočetka bilo učenje, pamćenje podataka. Čak i kada sam bio spreman i voljan za učenjem, užasno sporo je išlo. O problemskim zadatcima da i ne govorim. Uopće se ne mogu fokusirati što se traži od mene. Prije nekoliko mjeseci, primijetio sam i problem s koncentracijom prilikom čitanja. Misli mi odlutaju u skroz drugu dimenziju, uopće ne znam što čitam.

Pitanje, postoji li osim meditacije nekakvo rješenje barem za privremeno povećanje koncentracije i fokusa općenito?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
divljivrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 14:44   #2
Ne znam koliko imaš godina i u kojem si životnom stadiju, pa ne znam koliko imaš vremena jer moj prijedlog bi mogao bit učinkovit ali dugotrajan.
Moraš si odredit posao koji ćeš obavljat i vremenski rok za njega. Primjer uzmi knjigu i reci čitat ću je od 2 do 2 i 15. ili po 10 minuta. Ovisi koliko možeš. Tako i za učenje i sve ostalo.
Malo po malo povećavat vrijeme. Moguće da nećeš ni doći na neka velika vremena.
Drugo je meditacija kako si i sam rekao. To možeš na način na koji ti odgovara. Slušat muziku, vježbanje bilo šta.
Ali bitno je da odvojiš vrijeme. Kada uzmeš knjigu reć sada je vrijeme od 15 minuta kada ću čitat knjigu i to je to. O tome kuda ću ić sutra, što ću jest za večeru ili kako ću skupit novce za neko putovanje ću razmišljat kasnije.
isprva ti neće uspjet, možda jedan dan hoće pa dva neće i tako. Ali malo po malo bi trebalo bit bolje. Zato sam rekla da ne znam koliko vremena imaš jer treniranje koncentracije traje. Ali nije nemoguće, svašta se može naučit pa tako i to.
spajalica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 16:12   #3
Quote:
spajalica123 kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko imaš godina i u kojem si životnom stadiju, pa ne znam koliko imaš vremena jer moj prijedlog bi mogao bit učinkovit ali dugotrajan.
Moraš si odredit posao koji ćeš obavljat i vremenski rok za njega. Primjer uzmi knjigu i reci čitat ću je od 2 do 2 i 15. ili po 10 minuta. Ovisi koliko možeš. Tako i za učenje i sve ostalo.
Malo po malo povećavat vrijeme. Moguće da nećeš ni doći na neka velika vremena.
Drugo je meditacija kako si i sam rekao. To možeš na način na koji ti odgovara. Slušat muziku, vježbanje bilo šta.
Ali bitno je da odvojiš vrijeme. Kada uzmeš knjigu reć sada je vrijeme od 15 minuta kada ću čitat knjigu i to je to. O tome kuda ću ić sutra, što ću jest za večeru ili kako ću skupit novce za neko putovanje ću razmišljat kasnije.
isprva ti neće uspjet, možda jedan dan hoće pa dva neće i tako. Ali malo po malo bi trebalo bit bolje. Zato sam rekla da ne znam koliko vremena imaš jer treniranje koncentracije traje. Ali nije nemoguće, svašta se može naučit pa tako i to.
Hvala na savjetima.

Završavam četvrti srednje, ironično je da sam išao na tečaj brzog čitanja i jedno vrijeme sam znao pročitati u kratkom vremenu dosta stranica, no kako već dugo ne čitam osim lektire jer su mi zgadile čitanje, izašao sam skroz iz fore.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
divljivrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 17:52   #4
E sad kad znam koji si razred imam još jedan savjet, uči sa drugima. To je savjet samo da sa čim boljom ocjenom završiš školu, i ako ćeš učit za državnu maturu također sa drugima uči.
Ja sam također imala problema sa koncentracijom pa sam jako odužila faks jer sam mislila budem ja sama to naučila. Stvarno pomaže kad se uči sa drugima, ne trebate ni razgovarat cijelo vrijeme i ponavljat, da sjedite za istim stolom i rješavate matematiku je isto dobro.
a ovako sa koncenracijom u životu ćeš već pronaći način. I nakraju nismo svi isti, ne trebaš ti čitat cijeli dan knjigu. Ne postoji savršeno, zbog sebe ćeš pokušat biti bolji.
spajalica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 22:53   #5
Meni pomaze da prosetam i razmisljam sto li to mene muci i remeti koncentraciju, obicno pomaze.
ispod_neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 19:01   #6
Quote:
savagegarden kaže: Pogledaj post
Unazad nekoliko godina imam velikih problema s koncentracijom. Oduvijek sam poprilično nervozna osoba što podrazumijeva treskanje noge prilikom sjedenja ili plesanje u mjestu što je poprilično iritantno kad si svjestan da to ne bi smio radit, a radiš.

Problem mi je ispočetka bilo učenje, pamćenje podataka. Čak i kada sam bio spreman i voljan za učenjem, užasno sporo je išlo. O problemskim zadatcima da i ne govorim. Uopće se ne mogu fokusirati što se traži od mene. Prije nekoliko mjeseci, primijetio sam i problem s koncentracijom prilikom čitanja. Misli mi odlutaju u skroz drugu dimenziju, uopće ne znam što čitam.

Pitanje, postoji li osim meditacije nekakvo rješenje barem za privremeno povećanje koncentracije i fokusa općenito?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
Mozda imas ADHD.

Imam radnika ciji brat je tako prica, s 40 godina diagnosticiran da je autist, da ima deficit koncentracije, da ima onaj OCD, da ima neki vid PTSD, strah cak i malo depresije. Upita ga kako bolan nije nitko tako puno stvari primjetio, ma kaze svi smo znali da je na svoju ruku samo kaze snasao se nekako u skoli pa to ga izvlacilo

Ovdje obicno autiste, onda one s ADD/ADHD salju u invalidsku mirovinu ovisno o stepenu. Isti tesko mogu raditi puno sati na tjedan ili neki su jako nestabili s vremenom pa nece ni skontati da danas su imali obavezu otici na posao, jer im je palo na pamet da nesto zanimljivije.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.