Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2013., 15:29   #1
isplata poticaja u 2013 god.

slušam danas da će bit isplaćeno samo pola poticaja a pitam se kada, ja još nisam ništa dobila a bavim se vinogradarstvom ako netko zna nešto novo molim za odgovor

Zadnje uređivanje mamamia7 : 11.02.2013. at 15:31. Reason: pogrešno slovo
mamamia7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 16:26   #2
sve ovisi hoće li biti novca u državnoj blagajni
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 08:47   #3
Quote:
mamamia7 kaže: Pogledaj post
slušam danas da će bit isplaćeno samo pola poticaja a pitam se kada, ja još nisam ništa dobila a bavim se vinogradarstvom ako netko zna nešto novo molim za odgovor
Na skupu u Kutjevu ministar Jakovina je rekao da je zakonski rok do kraja šestog mjeseca !

Ne sjeće se da je on i neki iz Vlade prošle godine , rekli da će zbog ublažavanja posljdica suše poticaje isplatiti do kraja prvog mjeseca !

U šali su mu neki rekli da je rekao do kraja prvog mjeseca , ali ne koje godine !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 18:08   #4
Danas su u Sl Brodu predstavnici Hrvatske poljoprivredne komore i udruga , o tome raspravljali . Bilo je obećanje da će se zbog suše 2012 poticaji isplatiti maksimalno ranije . Sada se toga Jakovina i Linić ne sjećaju i poticaje isplaćuju postupno !

U utorak je veći skup udruga i članova komore , na kojem će se donijeti odluka o organiziranju većeg prosvjeda , ako bude nužno , rečeno je tko se hoće prijaviti za praćenje sjednice Sabora prilikom rasprave o Zakonu o poljoprivrednom zemljištu da se to mora napraviti ranije . Ako bude prosvjed pred Saborom ja ću biti vani !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 23:14   #5
Na drugom su Forumu prenijeli informaciju da je na današnjem sastanku u Zagrebu dogovorena i splata poticaja u vaučerima , koliko nije poznato .

Oni koji neznaju što je to , od Ministarstva smo dobivali potvrdu na novčani iznos , uđe se sa tim u trgovinu repromaterijala , da se trgovcu potvrda , uzme kod trgovca roba i trgovac čeka naplatu vaučera . Koliko smo prije na takav način gubili nisam pitao . Razumio sam to uzmi što daju i riješi ( te ) što se može .
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 14:43   #6
Čuo sam da će uzimati 6%.
Sramota.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 19:54   #7
Več je 12.3 a nisu još nikome kunu isplatili poticaja za 2012 lopovi lažljivi na vlasti!!!
mirkicbacekovc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 20:06   #8
Quote:
mirkicbacekovc kaže: Pogledaj post
Več je 12.3 a nisu još nikome kunu isplatili poticaja za 2012 lopovi lažljivi na vlasti!!!
To je nepovoljan Zakon ! Jakovina je na skupu u Kutjevu rekao da je zakonski rok do kraja šestog mjeseca .

Lani su zbog suše obećali raniju isplatu , rekli su do kraja prvog mjeseca . Jakovina je rekao da se toga ne sjeća , onda su drugi rekli da smo mi to krivo razumjeli jer rečeno do kraja prvog mjeseca , ali ne koje godine , drugi su rekli da ne trebaju poticaji u šestom mjesecu za godišnje odmore , već početkom godine za investicije u poljoprivredi i vraćanje dugova kojeg veći broj seljaka ima .

Na sastanku u Zagrebu je dogovoreno da isplata počinje ovaj tjedan , nisam imao vremena putem telefona pitati ljude koji su bili u Zagrebu .
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 04:44   #9
Quote:
mirkicbacekovc kaže: Pogledaj post
Več je 12.3 a nisu još nikome kunu isplatili poticaja za 2012 lopovi lažljivi na vlasti!!!
Jesu, jesu. Neki su i prelamali dugovanja.
Ali kako god, Lažovina je opet lagao
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 13:56   #10
Quote:
mirkicbacekovc kaže: Pogledaj post
Več je 12.3 a nisu još nikome kunu isplatili poticaja za 2012 lopovi lažljivi na vlasti!!!
Pčelarima je isplačeno još prije nove godine tako da su isplatili itekako...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 08:10   #11
Dobio sam dio u novcu , kupio skupo gnojivo iz Kutine , sjemenski krumpir iz uvoza - našeg nema , nekoliko sadnica domaćih , dio sjemena povrća - uvoz , supruga dio sjemena cvijeća - uvoz .

Najavili su u rebalansu Proračuna smanjenje i za investicije u poljoprivredi . Ministar Jakovina je u Kutjevu rekao da neće smanjivati - smanjeni iznos za poticaje kojeg su donijeli na kraju godine u Proračunu .
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 20:46   #12
Pod Zakon o poljoprivrednom zemljištu , stavio sam informaciju za zakup državne zemlje na 5 g .

Pročitajte i odradite traženo !
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.