Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2006., 19:37   #1
Unhappy Kako se udebljati?

stalno se pokušavam udebljati, jedem u nenormalnim količinama - stalno, i ujutro i tijekom dana mali milijun puta, i kasno navečer, sve što mi dođe pod ruku - posebno čokolade u zadnje vrijeme (mix.2 po 100grama na dan ), i meda, i šećer i tone majoneze i sve živo, ali ne ideeeeeeee
i dalje imam bijednih 58 kila na svou visinu od 180
oću bit ko seka aleksić

heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeelp
izgubljena u noci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 19:39   #2
Imam isti problem. Dajte heeeelp......
 
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 19:49   #3
Vjezbaj da ti se sve to rasporedi po tijelu, ode u misicnu masu.
Fino ce te "nabit" i zaokruzit.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 19:53   #4
najgore od svega je što se uopće ne bavim nekim fizičkim aktivinostima ili sportom da bi trošila išta od te hrane, tj.po čitav dan samo sjedim ili ležim, a i dalje ništa !

čak sam prestajala pušit jer NAVODNO se tako udebljaš,
ali ništa !

izgubljena u noci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 19:54   #5
Quote:
OkatoZlo kaže:
Vjezbaj da ti se sve to rasporedi po tijelu, ode u misicnu masu.
Fino ce te "nabit" i zaokruzit.
ja stvarno ne znam gdje mi sve to odlazi.
stalno sam na istome, bez obzira koliko jedem.
izgubljena u noci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 19:56   #6
Ja sam isto na istoj kilazi non stop, ne mogu se udebljat ni nista.. Ali zato puno setam i tu i tamo vjezbam pa sam se malo zaokruzila.
Meni je najveci problem bio faca, kod mrsavih ljudi izgleda tako ispijeno ali sada je sve oke.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 20:43   #7
Znaci, tajna je u vjezbanju
 
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 20:51   #8
preseli se u mcdonalds
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 21:04   #9
Da se bar mogu
 
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 21:26   #10
Quote:
izgubljena_u_noci kaže:
jedem u nenormalnim količinama - stalno, i ujutro i tijekom dana mali milijun puta, i kasno navečer, sve što mi dođe pod ruku
Da su mi tvoje muke!
"Nenormalne" količine su jako širok pojam... tebi je možda "nenormalno" pojest pun tanjur, a nekome 3 takva tanjura... Definiraj to malo...

Savršenstvo "nepravilne ishrane zbog koje se ljudi debljaju" je: neredovita hrana i nekvalitetna (ovo zadnje baš i ne bih preporučila - bolje da jedeš kvalitetno nego da se "trpaš"). Puno lakše se debljati ako ne jedeš stalno i mali milijun puta... Zašto? Organizam radi po programu:

Dobivam redovito hranu? Ok! Onda uneseni višak mogu izbaciti, jer znam da ću za sat-dva dobiti opet nešto!
ili
Ova je odlučila da mi ne daje redovito hranu? Auu! Moram se pobrinuti da si stvorim "zalihe" jer - tko zna kad ću slijedeći put dobit nešto...!

Pokušaj tim sistemom: jesti 2-3 puta na dan, a obilne količine.
Druga caka je - kad stalno nešto trpaš u usta - nikad nisi dovoljno gladna da navališ na klopu i utrpaš u sebe i šta treba i šta ne treba. Kad se dovedeš do "glaaadnaaa saaaaam!" onda pojedeš:
a) brže - a time utrpaš u sebe veću količinu hrane prije nego osjetiš sitost
b) brže žvačeš hranu - a nedavno sam čitala članak kako ljudi koji sporo jedu i dugo žvaču unesu istim obrokom manje kalorija od onih što brzo jedu
c) obilnije pojedeš nego kad si pred sat-dva gricnula čokoladu ili nešto... i time prekinula glad

Izbjegavaj namirnice s puno vlakana, i drži se kontra svega onog što dijeta za mršavljenje preporučuje: jedi puno mesa, masno, u kombinaciji sa ugljikohidratima... https://www.forum.hr/showthread.php?t=171481&page=101
na dnu ove stranice opisujem dijetu za mršavljenje... e sad vidi koje sve namirnice moraš - iskombinirati u istom obroku! Jer poanta ove dijete je da se te namirnice ne miješaju, i ne ponavlja se unos istog dan za danom... a ti napravi - kontra! + dodavaj u umake slatko vrhnje, umjesto jogurta jedi kiselo vrhnje.... dakle - masnoće što više...
I good luck!
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 21:29   #11
cure jeste li kontrolirale stitnjacu????
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 21:37   #12
Ja sam otkad znam za sebe imala 50 kilica, a u zadnjih mjesec dana sam se udebljala 2 kile (167cm) i nisam točno sigurna kako, počela sam (opet) vježbati pilates, jedem...pa isto kao i ti, znaš kako je (s tim da imam blagu hipoglikemiju i skoro uvijek sam gladna).
Moji trikovi (valjda su počeli paliti) - puno ulja i masti, kad npr. podgrijavam hranu od jučer, umjesto malo vode stavim deci ulja...Puno kruha...Puno domaće juhe (protiv celulita, kaže mama)...Puuuuno mesa jedem, povrće baš i ne ljubim. Ne jedem doduše puno slatkog, al trudim se svaki dan kupiti kutiju jafa keksa ili domaćica pa to smažem. Planiram krenuti u teretanu, moram se još s dečkom konzultirati da mi napravi program vježbica...
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 21:38   #13
Quote:
lara35zg kaže:
cure jeste li kontrolirale stitnjacu????
Ja jesam, sve ok.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 22:04   #14
Quote:
cure jeste li kontrolirale stitnjacu????
štitnjača?

Bolesnici se žale na nervozu, nemir, emocionalnu labilnost, nemogućnost spavanja, tresavice, česte stolice, pretjerano znojenje, slabo podnošenje vrućine, lupanje srca i ubrzan rad u mirovanju (frekvencija iznad 100 otkucaja u minuti). Krvni tlak je umjereno povišen. Postupno se mogu javiti nepravilnosti rada srca u vidu različitih poremećaja ritma (paroksizmalna tahikardija, fibrilacija atrija). Uobičajen je gubitak tjelesne mase unatoč dobrom ili povećanom apetitu jer je ubrzan metabolizam i pokretljivost crijeva čime se objašnjavaju učestale stolice. Postoji slabost mišića natkoljenice i nadlaktice s gubitkom snage koja se često očituje otežanim penjanjem uz stepenice. Koža je topla, vlažna i meka, baršunasta. Ponekad se javlja crvenilo na dlanu (palmarni eritem) i vitiligo, poremećaj pigmentacija kod kojeg na ograničenim područjima kože nedostaje pigment. Kosa je tanka, svilenkasta, prorijeđena i često opada; nokti su krhki i lako pucaju te se odvajaju od ležišta (KOSA I NOKTI BAŠ OVAKO). Oči često suze, postoji karakteristični pogled s proširenim vjeđama, rijetko treptanje, zaostajanje kapaka pri pogledu prema gore, a smanjena oštrina vida može upućivati na oštećenje očnog živca.



ništa čudno.
mene svaka moguća bolest nađe.
em imam turbo nizak tlak, em imam artrozu zglobova.
i sve to s nepunih 17! weee...
izgubljena u noci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 22:25   #15
Znaš kaj bi ipak mogla napraviti, jetrene probe.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 22:31   #16
kakve jetrene probe?
izgubljena u noci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 22:40   #17
Quote:
izgubljena_u_noci kaže:
kakve jetrene probe?
Izvadiš krv i kontroliraš enzime jetre (koja je, između ostalog, zadužena za metabolizam masti) (i možda i gušteraču isto testiraju?nisam ziher, al ona je zadužena za šećere, pa...)

Jel ima ođe dotura?

Odeš doktorici opće prakse i veliš joj, ona će znati što dalje.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 23:22   #18
Quote:
izgubljena_u_noci kaže:
stalno se pokušavam udebljati, jedem u nenormalnim količinama - stalno, i ujutro i tijekom dana mali milijun puta, i kasno navečer, sve što mi dođe pod ruku - posebno čokolade u zadnje vrijeme (mix.2 po 100grama na dan ), i meda, i šećer i tone majoneze i sve živo, ali ne ideeeeeeee
i dalje imam bijednih 58 kila na svou visinu od 180
oću bit ko seka aleksić

heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeelp
Ja ne samo to, vec jeden i mesa i suhog i ovakvog i onakvog, cipsa, raznih sitnica, jedem 4 puta na dan pravu hranu, plus izmedju raznih gluposti, manje i vise masnih.
I nista.
Iizgledam ko kostur.
razne mame dobijaju nagon da me udebljaju. Da ne spominjem razne masne sosove i ona sranja, riblje, ove one, dzigaricu, margarin-na-hljeb, smazem kilo suhog mesa samog, bez hljeba....kantu kokica svako vece. Ustvari, sad sam kokice zamjenila suhim mesom
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 23:32   #19
a ni ja se ne mogu udebljat i s tim sam se pomirila. nikak bar da kilu dobijem nek stojim ko panj na 55kg na svojih 174.
pijem puno mlijeka,cokoladnog mlijeka,kozjeg, jedem gris,cokolade,germu,lazanje,pivu...trudim se svaki dan vjezbat (ide mi! ) al eto,kilaza ni gor ni dol.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 02:15   #20
ja sam uspjela kako? po danu bi jela normalno, ali zato navečer...najprije bi večerala doma, onda bi otišla vani na pizzu ili pizzetu, pa oko 1-2 nakon ponoći burek, krafnu s čokoladom ili pudingom i mlijeko. nakon toga na spavanje. nakon takvog prežderavanja skoro svaki dan nakon nekoliko mjeseci rezultati su bili itekako vidljivi. ljudi oko mene se nisu mogli načuditi jer sam cijeli život bila štapić (prije debljanja 48kg na 170cm). u početku mi je bilo teško, jer nisam navikla toliko jesti, ali s vremenom ti postane normalno toliko pojesti, istreniraš se . sad nema šanse da bi to mogla. još jedna stvar:ne treba čekati da ogladniš, jedenje ti može biti i svojevrsat hobi, ono, kad ti je dosadno i nemaš što raditi, uzmeš nešto jesti.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.