Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2015., 07:25   #4481
Cure, nadam se da ce se u kratkom roku naci neka koja zna kako postupiti.
Naime, drugu kutiju sam trebala početi piti u nedjelju, ali sam prvu tabletu popila u ponedjeljak, odnos sam imala isti dan kad sam popila prvu tabletu, par sati poslije. Ovu propustenu sam iz panike popila danas, u utorak, u 6 ujutro. Sta mislite, ima li sanse za trudnocom?
MARIJAAA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 16:09   #4482
Quote:
MARIJAAA kaže: Pogledaj post
Cure, nadam se da ce se u kratkom roku naci neka koja zna kako postupiti.
Naime, drugu kutiju sam trebala početi piti u nedjelju, ali sam prvu tabletu popila u ponedjeljak, odnos sam imala isti dan kad sam popila prvu tabletu, par sati poslije. Ovu propustenu sam iz panike popila danas, u utorak, u 6 ujutro. Sta mislite, ima li sanse za trudnocom?
Ja bih rekla da se nemaš zašto brinuti. Al' nisam baš stručnjak po tom pitanju.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 18:25   #4483
U rujnu 2013 sam prestala piti kontracepcijske pilule nakon 5,6 godina. Od tada se mi javljaju krvarenja u vrijeme ovulacije te prije i poslije menstruacije. Ako ta krvarenja, tj. krvavi iscjedak računam kao dio menstruacije, mogla bi reć da mi menstruacija traje 10-14 dana. Događa se na sljedeći način: pojavi se krvarenje/krvav iscjedak koje traje par dana, nakon toga par dana nemam ništa, pa se pojavi krvarenje koja traje par dana, pa opet nemam par dana ništa i opet se pojavi krvarenje/krvavi iscjedak koji traje par dana.
Da li ima još neko sličnih problema?
Kad sam bila kod ginekologinje je rekla da je sve ok. Da li netko zna što bi to moglo biti?

Zanima me da li mogu opet krenut s hormonskom kontracepcijom? Kada da počnem kad nisam sigurna koji je prvi dan menstruacije?

Hvala

Zadnje uređivanje pčelica-maja : 20.01.2015. at 19:20.
pčelica-maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 20:19   #4484
Quote:
pčelica-maja kaže: Pogledaj post
Kad sam bila kod ginekologinje je rekla da je sve ok. Da li netko zna što bi to moglo biti?

Zanima me da li mogu opet krenut s hormonskom kontracepcijom? Kada da počnem kad nisam sigurna koji je prvi dan menstruacije?

Hvala
Malo mi je čudno da je ginekologinja rekla kako je to u redu.
Jesi razmišljala o tome da potražiš drugo mišljenje?

Što se tiče pilula, ne vidim razlog zašto ih ne bi mogla koristiti. Nisi ih predugo koristila, a, pod uvjetom da ne spadaš u rizične skupine, trebalo bi ti biti lakše s njima nego bez njih (što se dužine krvarenja tiče). U uputama za one koje ja koristim stoji da je najbolje prvu tabletu uzeti na prvi dan menstruacije jer ćeš na taj način imati kontracepcijsku zaštitu već od prve tablete. Pretpostavljam da se onda može i neki drugi dan početi uzimati.

U svakom slučaju, savjetuj se još s ginekologom.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 19:20   #4485
LP.
Cura mi se zanima za kontracepciju,pa me zanima što je sve potrebno da bi dobila tablete?
amormian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 21:37   #4486
Quote:
amormian kaže: Pogledaj post
LP.
Cura mi se zanima za kontracepciju,pa me zanima što je sve potrebno da bi dobila tablete?
Ovisno o ginekologu. Neki ih samo propišu, a kod nekih treba obaviti pretrage (kompletna krvna slika, jetrene probe, spolni hormoni, hormoni štitnjače, zgrušavanje krvi).
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 16:01   #4487
Vec dugo uzimam Logest, zadnju u cetvrtak (prvu iz nove ture u petak) i stvari dobijem u ponedjeljak. I tako je bilo godinama. Sad zadnjih pr puta redovito dobivam u nedjelju dakle dan prije. Jel se to kome dogodilo?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 21:25   #4488
Quote:
amormian kaže: Pogledaj post
LP.
Cura mi se zanima za kontracepciju,pa me zanima što je sve potrebno da bi dobila tablete?
neka ode kod ginekologice, i onda će ju ona vjerojatno poslati da vadi krv i po tome će vidjeti dal može i ako može koje tablete će dobiti
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 12:57   #4489
Prekjučer sam popila posljednju pilulu iz blistera i u petak bih trebala dobiti mengu, no ja bih je ipak odgodila jer mi je iskočilo putovanje na kojem mi se ne da zajebavati s tamponima i ulošcima.

Dakle, zanima me je li to moguće ako se vodim time da sam jučer kao zaboravila popit pilulu i danas popijem dvije umjesto toga i dalje nastavim normalno? I da li je tada potrebna dodatna zaštita?

Edit: pijem Adexa 21+7 dana pauze
Bubeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 16:34   #4490
Mislim da je, ali zar ne pise negdje da je onda tijekom uzimanja sljedeceg blistera moguce imati tockasto krvarenje, iako ce menstruacija izostati do sljedece pauze. Ili sam ja to nesto zabrijala?
Ali dobro, vjerojatno ti je i to bolje od prave menstruacije.

A za dodatnu zastitu - u uputama pise da se treba koristiti 7 dana (nakon sto zaboravis popiti tabletu), ali ti tehnicki nisi zaboravila popiti tabletu pa nisam sigurna da ti je potrebna. Iako ne moze naskoditi.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 22:01   #4491
ako ona uistinu ne bude popila pilulu jedan dan, a drugi dan bude uzela dvije, mislim da bi tu svakako trebala dodatna zaštita.
nisam točno skužila što planira
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 23:24   #4492
Dodatna zastita ne moze skoditi, ali ako sam dobro shvatila iz uputa - dodatna je zastita potrebna kad zaboravis popiti pilulu, a prodje vise od 24 sata. Ona u ovom slucaju nije nijednu zaboravila vec je ranije pocela s novim blisterom. Ali nisam to nikad pokusala pa ne znam tocno.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 00:44   #4493
Quote:
Bubeta kaže: Pogledaj post
Prekjučer sam popila posljednju pilulu iz blistera i u petak bih trebala dobiti mengu, no ja bih je ipak odgodila jer mi je iskočilo putovanje na kojem mi se ne da zajebavati s tamponima i ulošcima.

Dakle, zanima me je li to moguće ako se vodim time da sam jučer kao zaboravila popit pilulu i danas popijem dvije umjesto toga i dalje nastavim normalno? I da li je tada potrebna dodatna zaštita?

Edit: pijem Adexa 21+7 dana pauze

Dakle, želiš samo skratiti pauzu?
Nema razloga onda piti dvije odjednom.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 13:03   #4494
Cure,mene zanima slijedeće,odgodila sam mengu tako da sam odmah nakon jednog blistera počela piti drugi bez te pauze od 7 dana koja je predviđena za mengu,sada sam pri kraju tog drugog blistera,da li normalno nakon tog blistera radim pauzu od 7 dana za mengu i da li bi ju trebala dobiti u tom periodu?Molim ako može što prije odgovor...Nadam se da ste skužile šta želim reći
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 13:47   #4495
nisam baš upućena u kontracepciju, i idem uskoro kod ginića prvi put. na koliko najduže vam može prepisati pilule?nisam čitala temu, da li je nekome pomoglo sa simptomima pms-a, dlakavošću i sl?
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 14:41   #4496
Evelyn, da, sad normalno praviš pauzu i u tih bi 7 dana trebala dobiti menstruaciju.

Dotty, nisam sigurna da ti ginekolog kontracepciju prepisuje na neko razdoblje. Ja sam dobila ponavljajući recept i za 12 mjeseci išla na kontrolu (ionako jednom godišnje trebaš na redoviti pregled pa ti je usput opet produžiti recept).
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 15:01   #4497
Quote:
Aelia kaže: Pogledaj post
Evelyn, da, sad normalno praviš pauzu i u tih bi 7 dana trebala dobiti menstruaciju.

Dotty, nisam sigurna da ti ginekolog kontracepciju prepisuje na neko razdoblje. Ja sam dobila ponavljajući recept i za 12 mjeseci išla na kontrolu (ionako jednom godišnje trebaš na redoviti pregled pa ti je usput opet produžiti recept).
aha, to sam i mislila, jer su mi rekli kao da kod nas obično da na par mjeseci maksimalno.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 15:18   #4498
dosta često daju i recept samo za dvije kutije, dakle svaka dva mjeseca trebaš novi recept.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 08:59   #4499
Ma da?
Pa zašto tako? Čini mi se skroz nepraktično, nije da će te svaka 2 mjeseca onda slati na dodatne preglede...
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 12:15   #4500
ma nemam pojma ni sama valjda ovisi od ginekologa do ginekologa
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.