Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2011., 17:39   #41
Joj kak sam pametna.

Samo ne mogu vjerovati da te nije bolilo grlo, ja kad imam gnojnu anginu ne mogu gutati koliko me boli.

I evo jedan narodni lijek što su meni stare bake rekle da je dobro kod angine: jabukovo sirće malo razrijediti u vodi i to tako grgljati u grlu i ispljuniti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 19:41   #42
ma nisam ja ni znao da to imam u ustima, nego sam pogledao usta zbog umnjaka koji me boli pa sam slučajno to vidio

Quote:
Samo ne mogu vjerovati da te nije bolilo grlo, ja kad imam gnojnu anginu ne mogu gutati koliko me boli.
što se to često dešava ?
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 19:46   #43
Misliš jesu li gnojne angine uobičajne?

Jesu, nekima se češće nekima rijeđe događaju. Ja ih nemam često al kad ih imam boli ko sam vrag i ne mogu gutati koliko mi sve bude upaljeno i koliko boli.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 13:42   #44
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Joj kak sam pametna.

Samo ne mogu vjerovati da te nije bolilo grlo, ja kad imam gnojnu anginu ne mogu gutati koliko me boli.

I evo jedan narodni lijek što su meni stare bake rekle da je dobro kod angine: jabukovo sirće malo razrijediti u vodi i to tako grgljati u grlu i ispljuniti.

Sirće je ocat, jel tako? Jel mozes molim te napisat otprilike kolko octa, a kolko vode? Hvala
ebelinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 14:53   #45
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
evo kaže dr da je to ugnojena angina , uglavnom nešto za ispiranje usta (za grgljanje) i antibiotici bi tribali to rješit - ko da nije dosta umnjak već sad i ovo
Po onome što opisuješ i po slici, ne bi se reklo da je ugnojena angina, a nema ni smisla se "trovat" bezveze antibioticima kad nemaš klasične simptome.

Svakako te dobro uputio El Gato Felix na onu temu, ima odličnih pojašnjenja.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 15:15   #46
pogledao sam tu temu i dobra je.
Baš kao što i piše da se ispiru usta, to mi je dr dao nešto da 2-3 put dnevno grgljam.
dao mi je antibiotike 3 put dnevno, odnosno idućih 10 dana. rekao je da će to pomoći i da me manje boli umnjak jer ima malo mjesta pa mi je malo natečeno.
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 17:20   #47
Ne mora se uopće raditi o upali krajnika, već o rupicama na krajnicima koje su nastale kao posljedica upale krajnika. Te rupice se inače zovu kripte i odlično su vlažno i toplo mjesto gdje se može zavući hrana a onda se tamo bakterije množe i stvaraju se te siraste nakupine. Za dobru higijenu, trebalo bi te nakupine nekako odstraniti- čačkalica ili neki drugi štapić, a poslije usta dobro dezinficirati grgljanjem Hexoralom ili Betadine otopinom.
Filmić kak to dr. rade: http://www.youtube.com/watch?v=PEKTQryabYk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 17:43   #48
Quote:
ebelinn kaže: Pogledaj post
Sirće je ocat, jel tako? Jel mozes molim te napisat otprilike kolko octa, a kolko vode? Hvala
Da, jabučni ocat. Ne znam, ja ti to otprilike. Nasipam octa negdje prst debelo i to razrijedim s otprilike toliko vode da si baš ne spržim usnu šupljinu i to grgljam i ispljunem.

Ne sjećam se kad sam to zadnji puta radila, zaobilaze me već godinama gnojne angine. :kuca u drvo:
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 18:21   #49
da! dao mi je betadine i evo 2 puta dnevno grgljam, treba 30 sekundi grgljat, ja to radim 6x5 puta jer ne mogu odjednom 30 sec grgljat.

rekli su mi u ljekarni da to radim dok mi ne nestane ova jel "bjela nakupina" - koliko je to tjedan-2
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 19:08   #50
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
da! dao mi je betadine i evo 2 puta dnevno grgljam, treba 30 sekundi grgljat, ja to radim 6x5 puta jer ne mogu odjednom 30 sec grgljat.

rekli su mi u ljekarni da to radim dok mi ne nestane ova jel "bjela nakupina" - koliko je to tjedan-2
Neće to tako ići. Samo mehaničkim odstranjivanjem- čačkalica i lagano skidanje, a onda održavanje stanja oralnom higijenom.
Malo sam čitala na netu o tim "kamenčićima" iz krajnika (tonsil stones) pa na nekim stranicama spominju kako je odlična terapija nekakvim otopinama s aktivnim kisikom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 00:48   #51
evo bio kod zubarice i kaže ona da nema ona što čistiti već da će to antibiotici riješti
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 21:26   #52
upala - gnojni cepici

pozz svima

sad neznam koji je korektan naziv na hrv
na engleskom je "tonsil stones"

u biti radi se o onim gnusnim bjelim ugruscima sto bezveze se stvore u grlu
i inace bi mi se sami olavabili te bi ih ili iskasljao/ispljunuo ili (nazalost) gutnuo

ali sad pre par dana mi se stvorio jedan na desnoj strani, i osjetim da je velik
a nazalost sam po sebi nece da otpadne a rucno nemogu ni do njega (probao sam sa stapicem za uha)
takodjer pokusavam izvana preko vrata stiskati na tom podruciju da se kao pogura

ali nejde...

I sad mi je sranje pred bozic posto ni doktor neradi i sve to
pa me zanima dali postoji neka alternativa kako ga se rjesiti

bilo cajevi ili neki domaci tretman...

jako me zulja, neugodan je u podruciju grla i tesko spavam zbog njega...

molim savjete

Zadnje uređivanje Kukulkan : 22.12.2011. at 22:30. Reason: x
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 19:53   #53
gnojni cepovi

bog ekipa
evo ovako, nisam bio u dr. jos, jer nisam ni posumlju u to da imam gnojne cepove vec sam mislio da se radi o normalnoj gripi. doduse i to mi je bilo cudno jer se i ne sjecam kad sam zadnji put bio bolestan. temperatura oscilira izmedu 37.5-39 (dan noc), ubrzan rad srca do 70, mozda je nekome to normalno ali meni je inace 50, limfne zljezde na vratu nateknute. e sad, meni se cura bori s time cijeli zivot (ima krajnike) tako da predpostavljam da sam ih dobio od nje. ja sam izvadio krajnike ko dijete pa me sad zanima jeli moguce dobiti te gnojne cepove bez krajnika, kako se ljeci osim operacijom, mislim mlad sam ali mi se neda ici oped pod noz. hvala
mjoxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 20:01   #54
Quote:
mjoxer kaže: Pogledaj post
bog ekipa
evo ovako, nisam bio u dr. jos, jer nisam ni posumlju u to da imam gnojne cepove vec sam mislio da se radi o normalnoj gripi. doduse i to mi je bilo cudno jer se i ne sjecam kad sam zadnji put bio bolestan. temperatura oscilira izmedu 37.5-39 (dan noc), ubrzan rad srca do 70, mozda je nekome to normalno ali meni je inace 50, limfne zljezde na vratu nateknute. e sad, meni se cura bori s time cijeli zivot (ima krajnike) tako da predpostavljam da sam ih dobio od nje. ja sam izvadio krajnike ko dijete pa me sad zanima jeli moguce dobiti te gnojne cepove bez krajnika, kako se ljeci osim operacijom, mislim mlad sam ali mi se neda ici oped pod noz. hvala

Ne kužim - imaš li na kraju ili ne gnojne čepove? Tj. vidiš li ih? Pusti curu.

Gripe još nema i prati ju općenita malaksalost organizma.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 20:43   #55
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ne kužim - imaš li na kraju ili ne gnojne čepove? Tj. vidiš li ih? Pusti curu.

Gripe još nema i prati ju općenita malaksalost organizma.
ma evo uzo sam bateriju i ozicu kad unutra carstvo malih bijelih kulica, uzeo sam od cure ospamax (znam da nije pametno prije konzultacije sa dr. ali eto) pa se nadam da ce biti bolje. necu sad nista dirat dok dr ne vidi ali iza toga ide ciscenje
mjoxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 20:52   #56
Ima najmanje 5 nedavno aktivnih tema koje se bave ovom problematikom.
I da, treba čistiti, jer se najvjerojatnije radi o tonsil stonesima
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 00:15   #57
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ima najmanje 5 nedavno aktivnih tema koje se bave ovom problematikom.
I da, treba čistiti, jer se najvjerojatnije radi o tonsil stonesima

Hm - čovjek je napisao da je - tonzilektomiran u dječjoj dobi.

Quote:
mjoxer kaže: Pogledaj post
ma evo uzo sam bateriju i ozicu kad unutra carstvo malih bijelih kulica, uzeo sam od cure ospamax (znam da nije pametno prije konzultacije sa dr. ali eto) pa se nadam da ce biti bolje. necu sad nista dirat dok dr ne vidi ali iza toga ide ciscenje

Ospamox je ok - iako mi još nije jasno na čemu su to tebi bijele kuglice kad si navodno tonzilektomiran kao dijete?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 05.01.2012. at 00:23. Reason: spajanje postova
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 00:50   #58
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Hm - čovjek je napisao da je - tonzilektomiran u dječjoj dobi.
Što ne znači da ne mora imati određene kripte tj. šupljine na tkivu gdje su se krajnici nalazili do sada i u kojima se mogu nakupljati ostaci hrane koje bakterije onda lijepo pretvore u stonsiće.
Nek fino pogleda slikice pa procijeni radi li se o tome.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 17:12   #59
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Što ne znači da ne mora imati određene kripte tj. šupljine na tkivu gdje su se krajnici nalazili do sada i u kojima se mogu nakupljati ostaci hrane koje bakterije onda lijepo pretvore u stonsiće.
Nek fino pogleda slikice pa procijeni radi li se o tome.

Hmmm.... Tonzilarne lože su nakon tonzilektomije u pravilu plitke i nema baš mogućnosti za stvaranje kripti.
Jedina mogućnost u opciji jest da nije svo tkivo tonzila odstranjeno pa je ostatno rehipertrofiralo te se na toj bazi razvili čepići.

Uglavnom - dg. nije moguće postaviti virtualno.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 20:38   #60
Ljudi!!!!!!!! Ovako: i ja imam te vragove sa strane obraza, na ulazu u grlo, ne znam ni sama kako da objasnim... Bila sam kod doktora, kaže da imam super zdrave krajnike, nikad nisam imala nikakvu upalu, nikad me grlo nije boljelo... Ugl, meni nije zbog krajnika!! Pa, od čega je onda????? On mi nije znao reći!!!
Garava xy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.