Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2010., 13:20   #321
Odrasli koji misle da nisu imali kozice nek se testiraju, ja bila uvjerena (i moja mama i svi okolo)kak ih ja nisam imala, i sad kad ih moja mala imala radila sam test koji je pokazao da sam imuna, odnosno da sam ih preboljela
__________________
On the road again......
....moje male ljubavi Z i V....
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 11:36   #322
Bok!

imam pitanjce. Sin mi je 24.3. dobio kozice, dobro podnosio, nije imao temperaturu..
Kćer dobila jucer, dakle nakon nekih 13 dana. Sin je ostao kod bake i dede i sad me zove baka da se njima cini da je on opet dobio par novih na licu.Nisu kao sigurni, ali cini im se da su se pojavile 2-3 nove crvene točkice na licu. Zar je to moguće? A već su mu se sasušile druge kozice??
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 10:22   #323
Imam 28 godina i KOZICE!!!
Aaargh, dodje mi da usetam u autopraonu i stanem pod one rotirajuce kefe

Doktorica i sestra su se smijale, starci isto. bas mi je drago da im je svima tolko zabavno. Nego, hipermangan...kolke su sanse da sa time unistim kadu? Koliko znam doma nemam nikakvu plasticnu kadu u koju bi stao.
__________________
"Uh-oh. Scary guy in a cloak. Never a good sign."

-Flash
WallyWest is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 12:23   #324
vidi se nakon kupanja, ali nakon nekoliko pranja kade potpuno nestane.
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 16:02   #325
Za mazanje plikova dobar je uriage gel.(dođe nekih preko 100 kn u apoteci).kupaš se u ob.vodi bez hipermagana...Krastice ne trgati jer će ostati ožiljak,jednom kad ih dobijete više nećete.Stariji ih teže podnose nego djeca..Ako vam se dijete igralo s drugom djecom,recite tim roditeljima,inkubacija traje nekih 3 tjedna do pojave plikova,ne mora se imati temperatura,ovisi od djeteta do djeteta.Moji nisu imali.. evo linka o tome.još nešto jako bitno,nakon što prebolite kozice ne smijete na jako sunce jer se znaju pigmentirati ti ožiljci pa će vam ostati to cijeli život..držite se hlada.
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/949/
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 16:03   #326
Quote:
WallyWest kaže: Pogledaj post
Imam 28 godina i KOZICE!!!
Aaargh, dodje mi da usetam u autopraonu i stanem pod one rotirajuce kefe

Doktorica i sestra su se smijale, starci isto. bas mi je drago da im je svima tolko zabavno. Nego, hipermangan...kolke su sanse da sa time unistim kadu? Koliko znam doma nemam nikakvu plasticnu kadu u koju bi stao.


obojati će ti kadu..kupaj se u ob.vodi i maži s uriagom gelom..i ležati..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 19:59   #327
Odrasli mogu dobit cjepivo (neznam koji je rok nakon izbijanja) da to šro ptije i lakše prebrode..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 20:44   #328
hvala svima
__________________
"Uh-oh. Scary guy in a cloak. Never a good sign."

-Flash
WallyWest is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 07:20   #329
Ako netko slučajno zna molila bih za odgovor, Ja sam imala vodene kozice 4-18.11 2008, a rodila sam 7.12.2008. Da li je moguće da je i djete preboljelo kozice u trbuhu?? Ima neki kao ožiljek kdo kozica izgleda pa mi je to zato palo na pamet, dal je to moguće
__________________
Juhuhu
Ajša Krtanjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 10:53   #330
Pozz ljudi ovako i ja imam kozice ,več jedno 1godinu ima prištiče a sada kad sam dobio kozice prištiči su se pretvorili u kozice e sada dali je to opasno ili nije , mažem se onom bijelom kremom,u nedjelju moram iči na svoju sv.potvrdu ,neznam što da kupim za te kozice???.Hvala

Zadnje uređivanje Zvone115 : 16.04.2010. at 11:04.
Zvone115 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 08:41   #331
Mi smo ovaj cijeli mjesec u vodenim kozicama...starija kćer(6,5 god) dobila ih je 1.4. ...baš se netko našalio sa mnom hahaha...i trajalo je evo 15 ak dana , još se nadje koja krastica....nije se puno češala,neke je očešala u snu i to je to...nije bilo temperature bilo ih je onako..30ak po cilom tijelu..Danas je krenula u vrtić....Nadala sam se da će mimoići mlađu ali jučer eto 17.dan po izbijanju vk kod starije ..dobila ih je...slučajno sam primjetila u kosi jednu i onda su izbile još dvije na licu a jutros ih već ima pun trup i spolovilo prepone....uglavnom , kako malom djetetu od 20 mjeseci dokazati da mora mirovati...da se ne češka ...uffff...nadam se da ih neće biti previše po licu ! I tako, sad sam mirna za cijeli život...kad preživim ova 2 tjedna što dolaze hahaha.Ja sam ih imala sa 27 godina i dobro sam prošla...bbez temperature i bez puno mjehurića .
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 08:49   #332
jutros sam čula da netko u M. grupi ima kozice.
kolika je inkubacija? kad ih mogu očekivati ako će ih dobiti...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 09:24   #333
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
jutros sam čula da netko u M. grupi ima kozice.
kolika je inkubacija? kad ih mogu očekivati ako će ih dobiti...


evo linka..pročitaj malo..
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/949/
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:38   #334
Leon ih je dobio 3 tjedna nakon prvog djeteta u grupi.U međuvremenu nitko,a onda jedan po jedan. I nisu svi imali,iako već 2 mj vladaju u našem vrtiću.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 13:57   #335
znači mogu ih očekivati u slijedeća 2 mjeseca?
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 11:21   #336
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
jutros sam čula da netko u M. grupi ima kozice.
kolika je inkubacija? kad ih mogu očekivati ako će ih dobiti...
kod nas u jaslicama se pojavile oko N. godine a Z. ih je dobila sredinom ožujka...tak da mogu izbiti sutra, ali i sve dok ne prođe neka 2 tj. od zadnjeg oboljelog u grupi....., daklem....čekajte
__________________
On the road again......
....moje male ljubavi Z i V....
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 12:35   #337
možete mi samo reći kako se točno zove taj Uriage gel da se znam pripremiti.

danka, nadam se da neće dobiti u šestom za vrijeme vrućina...
nego kako ide sa tuširanjemi higijenom za vrijeme koza?
znam da djeca moraju biti izolirana i da ne smiju na zrak...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 18:11   #338
URIAGE - pruriced gel

Tuširanje može ali bez kupki i šampona,(paziti kod brisanja, samo umotati u ručnik, da ne bi se trgale koze) mi smo ju kupali u hipermanganu i to joj je pasalo, tražila je sama kupanje jer je valjda smirivalo svrab
nama ped rekla da van na zrak možemo već polako 6-7 dan pod uvjetom da nema temperaturu i da ne skače (preporučila je šetnju u kolicima)
__________________
On the road again......
....moje male ljubavi Z i V....
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 18:13   #339
URIAGE - pruriced gel

Tuširanje može ali bez kupki i šampona,(paziti kod brisanja, samo umotati u ručnik, da ne bi se trgale koze) mi smo ju kupali u hipermanganu i to joj je pasalo, tražila je sama kupanje jer je valjda smirivalo svrab
nama ped rekla da van na zrak možemo već polako 6-7 dan pod uvjetom da nema temperaturu i da ne skače (preporučila je šetnju u kolicima)
__________________
On the road again......
....moje male ljubavi Z i V....
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 16:09   #340
Pozdrav svima, moje pitanje je malo glupavo ali sto cu.

Receno mi je da zagnjojenje varicele moze biti znak komplikacija.
Meni su varicele izbile prije 4 dana, tada sam vec imao 10-dnevno bradu, a kad sam shvatio da imam varicele bilo je prekasno i opasno da se brijem. Da se vratim na bit, oko dvije kozice (obe na području brade stvorio mi se mali zuckasti ...ne znan kako da to nazovem, kao kristalić. Taj "kristalić" se otapa kada perem lice otopinim hipermangana.
Zanima me da li je moguce da je to zagnjojen varicela ili se to ona mala sluz koju sve kozice ispustaju samo uhvatila na dlačice brade pa osuila? Koje boje uopce bude zagnjojena varicela?

Dosta ogavno pitanje, znam, ali takve su i varicele...
Lord_Flashheart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.