Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2005., 14:49   #61
inače, što se tiće emisija i članaka u novinama na neki način su kontraproduktivni. ako si u tome počinješ misliti -pogledaj glupačo kako se ljudi muče, ti nemaš nikakav poremećaj, ti si grozna...
mogu imati sduprotan efekt za onoga tko je u tome ili ima recimo "povijest bolesti"
i često su neprofesionalno napravljeni
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:59   #62
ana lifestyle*

vjerojatno je svatko od vas bar jednom u zivotu zalomio cijelu noc
i nespavajuci samo pod tus pa pravac na posao/fax..

vjerojatno znate kakav je to osjecaj, glava kao da lebdi, kao da si pijan
kad hodas cini ti se da nekako lagano hodas
sve oko tebe je u laganom slow motionu
nema panike, nema stresa
oci ti se malcice sklapaju a ti to pokusavas prikriti

ponekad te obuhvati neki cudan osjecaj superiornosti, nadmocnosti nad ostalima
osjecaj je slican upotrebi nekih opijata

..

da se vratimo na pocetni post i sept pitanje
ako pomnozis gorenavedeni osjecaj sa 10x
tako se osjecaju cure koje su vec dobrano zasle u Anu SVAKI DAN
njihova tijela vise ne prihvacaju 'hranu'
doslovno im se gadi a zeludac je trenutno vraca natrag
osjecaj nadmocnosti nad ostalima je velik
(analogno heroin shot-u)
Ana je uzasno opasna droga

nadam se da shvacate zasto kritika namijenjena takvima uopce nije djelotvorna, dapace
samo podupire 'osjecaj superiornosti' nad 'vama slabicima' koji morate jesti da bi prezivjeli
'a sad jos i serete kako i mi moramo jesti, e pa nemoramo, jel vidis da ne moramo'
(svatko za sebe naravno misli da bash njemu nece toliko naskoditi)

koje li zablude da su samo loseri i siromasi heroin addicts

koje li zablude da su samo debele djevojcice (a gdje su djecaci) ANE

pubertet je najpovoljnije doba za razviti ovakav poremecaj
MAME OPREZ !!

cesto je prvi korak ka Ani bunt protiv svoje Mame
koja kaze 'Premlad/a si za bilokakvu dijetu, Ne seri i jedi'

razvija se vecinom oko 12 13 godine (kad postanu svjesni razlike u izgledu)
a moze i ranije

ako vam dijete ovakvo sto govori a vi mislite da je premlado
umjesto kritike i neodobravanja, pokusajte preduhitriti ANU
pocnite skupa kuhati ZDRAVU, NISKOKALORICNU hranu
puno voca i povrca, upisite ih na neki sport
promijenite i vi vas lifestyle na bolje i zdravije
koliko god je u vasim mogucnostima
tada nece biti potrebe (nece imati ni vremena) uclaniti se u ana support group i slicne
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 15:05   #63
[QUOTE]moonlightequila kaže:
[B]ana lifestyle*

vjerojatno je svatko od vas bar jednom u zivotu zalomio cijelu noc
i nespavajuci samo pod tus pa pravac na posao/fax..

vjerojatno znate kakav je to osjecaj, glava kao da lebdi, kao da si pijan
kad hodas cini ti se da nekako lagano hodas
sve oko tebe je u laganom slow motionu
nema panike, nema stresa
oci ti se malcice sklapaju a ti to pokusavas prikriti

ponekad te obuhvati neki cudan osjecaj superiornosti, nadmocnosti nad ostalima
osjecaj je slican upotrebi nekih opijata

..

da ovo se zna desiti. takav osjkećaj. posebno u počecima kada još nisi jako zaglibio.
npr. promatraš ljude u shopping centru kako kupuju hranu
odeš u restoran i gledaš kako jedu i sretan si što ti ne moraš.
a kod dugog gladovanja doista imaš stalni osjećaj polunesvjestice. ona je nekakav "zaštitnički zid"
---
ono što se malo zna je i to da je ana i mia česta i nakon puberteta-odnosano oboli se iza 20 od njih i onda je to čak puno opasnije i ozbiljnije. gotovo neiskorjenjivo. nije vezano uz to da su ti roditelji bili ovakvi ili onakvi, a ti si "odrastao" i naučio si puno stvari.
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 15:07   #64
amii, ti si sama iskusila anoreksiju ili netko od tvojih bližnjih?
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 15:10   #65
ja sam. ali malo mi je uvijek o tome glupo pisarti na forumu i užasno teško.
ima puno razloga.zašto, teško je ustvari početi o tome- evo meni se odmah javlja u glavi-ma kakva ana ti si glupa debela krava.nemaš ti nikakvu anu, previše jedeš za nju,iako sam se liječila od anorexie, no ja i dalje mislim da je nemam unatoč liječnicima... to je već prva prepreka
druga je ta što je užasno komplicirano i kada prihvatim da je imam. a nisam niti prosjek, ja imam više od 20 godina i obolila sam nakon puberteta do onda sam bila normalna uz blage naznake poremećaJA-ali ne više od onih koje bi se očekivali u pubertetu-kompleksi, osjećaj nevoljenosti i slično.

jedna od prepreka je i ta što doista jest sve prekomplicirano i složeno da bih mogla objasniti sve . toliko toga da uopće ne znaš od kuda da počneš
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 15:13   #66
Quote:
amii kaže:
ja sam. ali malo mi je uvijek o tome glupo pisarti na forumu i užasno teško.
Nije glupo, vjeruj mi, a da je teško, mogu samo pretpostaviti.
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 15:16   #67
Quote:
amii kaže:
ono što se malo zna je i to da je ana i mia česta i nakon puberteta-odnosano oboli se iza 20 od njih i onda je to čak puno opasnije i ozbiljnije. gotovo neiskorjenjivo. nije vezano uz to da su ti roditelji bili ovakvi ili onakvi, a ti si "odrastao" i naučio si puno stvari.
to je djelomicno tocno

nema veze u kojim godinama dodje do 'trigger'-a
odbojnost prema hrani i opcenito negativan stav prema istoj
je 'pokupljen' u godinama formiranja karaktera i osobnosti
ustanovilo se da cak petogodisnjaci mogu imati iste osjecaje kao odrasli
pri odbijanju hrane
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 15:18   #68
Danas sam skužila na naslovnici bloga dnevnik cura koje si daju podršku za biti ana/mia, što je prestrašno...možda bi dobra protuteža bio dnevnik izlječene osobe ili barem one koja se bori...
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 15:21   #69
Quote:
moonlightequila kaže:
to je djelomicno tocno

nema veze u kojim godinama dodje do 'trigger'-a
odbojnost prema hrani i opcenito negativan stav prema istoj
je 'pokupljen' u godinama formiranja karaktera i osobnosti
ustanovilo se da cak petogodisnjaci mogu imati iste osjecaje kao odrasli
pri odbijanju hrane
da. podloga postoji u djetinstvu, ranom, ali triggeri se eto mogu javiti i puno kasnije. obično je nekako lančano. ja bih mogla samo iz vlastitog iskustva govorit. imala sam podloge u djetinstvu, to mi je jasno, a onda su se nanizali triggeri u kratkom razmaku ... nakon puberteta. to je kao požar bio. no, to je moje iskustvo.
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 15:25   #70
Quote:
crtica kaže:
Danas sam skužila na naslovnici bloga dnevnik cura koje si daju podršku za biti ana/mia, što je prestrašno...možda bi dobra protuteža bio dnevnik izlječene osobe ili barem one koja se bori...
ja nisam izliječena. bila sam zaliječena, pa opet i tako u krug
izbjegavam takve dnevnike i pro ana i pro mia stranice jer me gurnu još dublje, iako sam čak i pisala na stranim forumima pro ana -sada izbjkergavam. kao što izbjegavam čitati članke i gledati emisije.
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 15:30   #71
Quote:
amii kaže:
ja nisam izliječena. bila sam zaliječena, pa opet i tako u krug
izbjegavam takve dnevnike i pro ana i pro mia stranice jer me gurnu još dublje, iako sam čak i pisala na stranim forumima pro ana -sada izbjkergavam. kao što izbjegavam čitati članke i gledati emisije.
Što reći, a da ne zvučim šuplje...nadam se da ćeš uspjeti do kraja u toj borbi.

Možda bi ti pomoglo da vodiš sama svoj dnevnik...ne mora biti blog/javni, već intimno za tebe, kao što je Anastasia radila?
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 15:32   #72
ljudi moji samo još da kažem. ne bih to nikome željela. doista jest pakao.unatoč početnom osjećaju... i ostalome
---
nemojte samo dati da vas iztko ikada omalovaži.
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 01:02   #73
septy se zabrinula kao jedna mama tocnija zapitala (zabrinula je jaka rijec ovdje) i cini mi se da je ovaj odgovor jako dobar:

Quote:
moonlightequila kaže:
ako vam dijete ovakvo sto govori a vi mislite da je premlado
umjesto kritike i neodobravanja, pokusajte preduhitriti ANU
pocnite skupa kuhati ZDRAVU, NISKOKALORICNU hranu
puno voca i povrca, upisite ih na neki sport
promijenite i vi vas lifestyle na bolje i zdravije
koliko god je u vasim mogucnostima
tada nece biti potrebe (nece imati ni vremena) uclaniti se u ana support group i slicne
sta se tice ostalog meni je jedino uzasno neshvatljivo kako okolina/obitelj ne primjeti... eh...
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 05:20   #74
Quote:
hana kaže:
septy se zabrinula kao jedna mama tocnija zapitala (zabrinula je jaka rijec ovdje) i cini mi se da je ovaj odgovor jako dobar:



sta se tice ostalog meni je jedino uzasno neshvatljivo kako okolina/obitelj ne primjeti... eh...
Dobro zapazanje.
Pitanje je da li roditelji stvarno ne primjete ili zatvaraju oci pred znakovima da nesto nije ok.

Cesto i roditelji narkomana zadnji saznaju o tome.
Kuzim da roditelji koji nemaju pojma o drogama i nikad ih nisu probali na kuze, ali kad ni roditelji kao Sharon i Ozzy Osbourne, koji znaju sve o drogama ne skuze da im se djeca drogiraju...
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 05:22   #75
Quote:
amii kaže:
ljudi moji samo još da kažem. ne bih to nikome željela. doista jest pakao.unatoč početnom osjećaju... i ostalome
---
nemojte samo dati da vas iztko ikada omalovaži.
amii, zelim ti da potpuno ozdravis i vjerujem u tebe.
Pomaze li meditacija i slicne spritualne vjezbe?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 13:48   #76
Quote:
hana kaže:
septy se zabrinula kao jedna mama tocnija zapitala (zabrinula je jaka rijec ovdje) i
ma da, kazem trzam na svaki sum bilo kakve potencijalne opasnostii, pokusavam preventivom, i zelim se sama informirati za ono sto nemam dovoljno uvida

da, moja kci ide na sport i aktivnosti (3 razno razne), svjesna je sta je zdravo il ne posto dosta tupimo o tome, al "jao ja sam debela" vec pocinje, i zato brrrrrrrrrrrrrr se jezim
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 14:57   #77
Quote:
Septembar kaže:
ma da, kazem trzam na svaki sum bilo kakve potencijalne opasnostii, pokusavam preventivom, i zelim se sama informirati za ono sto nemam dovoljno uvida

da, moja kci ide na sport i aktivnosti (3 razno razne), svjesna je sta je zdravo il ne posto dosta tupimo o tome, al "jao ja sam debela" vec pocinje, i zato brrrrrrrrrrrrrr se jezim
kuzim i sad ja nisam imala problema s kilama pa me fala bogu to u pubertetu zaobislo ali razmisljam da ako dijete zeli dijetu a roditelji joj ne daju nego joj govore da ne prica gluposti da ce ono lako onda krenut u to samo oliti neupuceno dakle dobra ideja je "uc u dijetu skupa s njom" ono nadzirat i od svega skupa ubiti napravit zdravu prehranu a ne dijetu, i svi sretni
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 15:26   #78
Quote:
hana kaže:
kuzim i sad ja nisam imala problema s kilama pa me fala bogu to u pubertetu zaobislo ali razmisljam da ako dijete zeli dijetu a roditelji joj ne daju nego joj govore da ne prica gluposti da ce ono lako onda krenut u to samo oliti neupuceno dakle dobra ideja je "uc u dijetu skupa s njom" ono nadzirat i od svega skupa ubiti napravit zdravu prehranu a ne dijetu, i svi sretni


Zar nakon svega još niste shvatili da to nema veze s težinom?
Čak dapače, češće u takve poremećaje upadaju vitke djevojke, od težih i debelih.

Shvatite, nema to veze s debljinom, vitkošću - već s unutarnjim lošim odnosom prema sebi koji se projicira na polju prehrane. To je autodestrukcija koja ima svoje uzroke puno dublje, a koja se samo manifestira kao poremećaj u prehrani.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 15:31   #79
Quote:
talia kaže:
amii, zelim ti da potpuno ozdravis i vjerujem u tebe.
Pomaze li meditacija i slicne spritualne vjezbe?
hvala,
meditacija i spiritualnost je nešto što ustvari je kod mene dvosjekli mač. možda prekomplicirano da objašnjavam i stalno se bojim da me netko krivo ne shvati. izuzetno mi je bitna, ali i u pozitivnom i u negativnom smislu(kada se gleda s medicinskog stajališta, ) . mene zna još više odvesti na neka" druga mjesta". zapetljat ću se ako idem dalje objašnjavat a bojim se da me se krivo ne shvati.
amii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 15:31   #80
Quote:
talia kaže:
amii, zelim ti da potpuno ozdravis i vjerujem u tebe.
Pomaze li meditacija i slicne spritualne vjezbe?
hvala,
meditacija i spiritualnost je nešto što ustvari je kod mene dvosjekli mač. možda prekomplicirano da objašnjavam i stalno se bojim da me netko krivo ne shvati. izuzetno mi je bitna, ali i u pozitivnom i u negativnom smislu(kada se gleda s medicinskog stajališta, ) . mene zna još više odvesti na neka" druga mjesta". zapetljat ću se ako idem dalje objašnjavat a bojim se da me se krivo ne shvati.
amii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.