Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2007., 21:41   #61
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pa ako se često javlja i snažan je, onda može ukazivati na teže poremećaje, da...
mislio sam na one povremene i lagane. meni se takvi javljaju
To ti misliš da su lagani......
A da potražiš pomoć?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 21:41   #62
^^wow, pa gdje je tom čovjeku mozak?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 21:44   #63
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
^^wow, pa gdje je tom čovjeku mozak?
Mozak mu je postan na temi sa štakorima i sjećanjem, ostala mu je samo glupa faca i nemoć......
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 09:13   #64
Nemojte se sad počet vrijeđat
Syon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 10:00   #65
tinejdzeri i dedice razlaz.

dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 13:26   #66
Htio bih postaviti samo jedno pitanje, a upućeno je onima koji su odgovorili da Demoni ne postoje...

Na temelju čega ste to zaključili...?
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 13:36   #67
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Htio bih postaviti samo jedno pitanje, a upućeno je onima koji su odgovorili da Demoni ne postoje...

Na temelju čega ste to zaključili...?
Na osnovi dobro istraženih i proučenih znanstvenih pretpostavki o tome kako radi ljudski mozak i na osnovi iskustva, bilo našeg ili višestoljetnog iskustva anatomskih i psiholoških stručnjaka i autoriteta.
Iako je sve moguće, ultimativne 100postotne argumente nema ni jedna strana, ali u principima rada mozga je moguće pronaći objašnjenja i za takve pojave kao što su "demoni" i duhovi.
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 13:48   #68
Na osnovu kakvog iskustva?
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 13:54   #69
iako nitko nema apsolutne točne istine, slikovito gledano, dokazi crackpotova su mase Ivane Kindl, a dokazi znanstvenika su mase Žaka.

I rest my case.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 13:54   #70
Pročitaj prethodne postove i iskustva prouzrokovana halucogenim sredstvima.
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 13:57   #71
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
iako nitko nema apsolutne točne istine, slikovito gledano, dokazi crackpotova su mase Ivane Kindl, a dokazi znanstvenika su mase Žaka.

I rest my case.

Da, znanstveno nemožeš dokazati nematerijalno, tako da sa znanstvene strane ne postoje Demoni. Ali čini li vama znanost stvarnost?
Znanost nikada nije dokazala da čovjek, kada sanja, prima slike i zvukove - izmjerila je ona moždane valove, ali nikada nije dokazala do čovjek u snu vidi i čuje nešto. A mislim da ste svi sanjali bar jednom u životu...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 14:00   #72
Quote:
mr.green kaže: Pogledaj post
Je si li ikad "čvaknuo trip"?
Ako nisi, onda nikad nećeš biti u stanju posve razumjeti na što je sve ljudski mozak sposoban.
Disclaimer: Ne govorim iz vlastitog iskustva.
Ako ne govoriš iz vlastitog iskustva, ni ti onda ne razumješ na što je ljudski mozak sposoban...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 14:13   #73
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post

Da, znanstveno nemožeš dokazati nematerijalno, tako da sa znanstvene strane ne postoje Demoni. Ali čini li vama znanost stvarnost?
Znanost nikada nije dokazala da čovjek, kada sanja, prima slike i zvukove - izmjerila je ona moždane valove, ali nikada nije dokazala do čovjek u snu vidi i čuje nešto. A mislim da ste svi sanjali bar jednom u životu...
poanta je u tome da znanost jedina može nešto dokazati (trenutno ne može sve, ali ide naprijed), jer koristi znanstvenu metodu, dok mumbojumbo ne može dokazati ništa. i nikad neće moći, jer nema takvu metodu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 14:17   #74
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
poanta je u tome da znanost jedina može nešto dokazati (trenutno ne može sve, ali ide naprijed), jer koristi znanstvenu metodu, dok mumbojumbo ne može dokazati ništa. i nikad neće moći, jer nema takvu metodu.
Istina, ali ponavljam - znanost može dokazati samo materijalno. Dok nematerijalne stvari, nisu nedokazive nego se stječu vlastitim iskustvom. Pa zato pitam - koliko vas je na temelju vlastitog iskustva shvatilo da Demoni ne postoje...a ne na temelju znanosti (osobno, ograničavajuće mi je da mi znanost kroji realnost).
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 14:38   #75
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Ako ne govoriš iz vlastitog iskustva, ni ti onda ne razumješ na što je ljudski mozak sposoban...
Pametan uči na tuđim pogreškama...

Slušaj, vrlo je vjerojatno za neke osobe da demoni postoje ako su takve osobe dovoljne infišane u teme takve vrste.
Čovjek je, najmanje onoliko koliko je fizičko biće, isto toliko i umno biće.
Psiha je sposobna prouzročiti svakakve doživljaje koje razni ljudi mogu shvatiti na potpuno različite načine, a ogromna većina shvaćanja nekog neobičnog fenomena ovisi o vlastitim iskustvima učenja i vlastitom prolasku kroz životna ostala iskustva.
Da budem malo jednostavniji, povukao bih paralelu kroz slučaj pojave NLO-a da će neki ljudi takvo iskustvo protumačiti kao pojavu vanzemaljaca, neki kao pojavu prirodnog fenomena, a neki drugi će pak vidjeti u tome pojavu blažene djevice, a s druge strane, ništa od toga ne mora biti istina. I to ne mora biti ništa neobično, takvi smo mi ljudi, podložni smo previše subjektivnom ocjenjivanju stvari i pojava.
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 14:41   #76
Quote:
mr.green kaže: Pogledaj post
Pametan uči na tuđim pogreškama...

Slušaj, vrlo je vjerojatno za neke osobe da demoni postoje ako su takve osobe dovoljne infišane u teme takve vrste.
Čovjek je, najmanje onoliko koliko je fizičko biće, isto toliko i umno biće.
Psiha je sposobna prouzročiti svakakve doživljaje koje razni ljudi mogu shvatiti na potpuno različite načine, a ogromna većina shvaćanja nekog neobičnog fenomena ovisi o vlastitim iskustvima učenja i vlastitom prolasku kroz životna ostala iskustva.
Da budem malo jednostavniji, povukao bih paralelu kroz slučaj pojave NLO-a da će neki ljudi takvo iskustvo protumačiti kao pojavu vanzemaljaca, neki kao pojavu prirodnog fenomena, a neki drugi će pak vidjeti u tome pojavu blažene djevice, a s druge strane, ništa od toga ne mora biti istina. I to ne mora biti ništa neobično, takvi smo mi ljudi, podložni smo previše subjektivnom ocjenjivanju stvari i pojava.
Subjektivno ne mora biti nužno netočno - ali slažem se sa tvojim postom.
No, meni se opet nije odgovorilo na pitanje:
koliko vas je na temelju vlastitog iskustva shvatilo da Demoni ne postoje? Znam odgovor, ali znate li vi...?
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 14:43   #77
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Istina, ali ponavljam - znanost može dokazati samo materijalno. Dok nematerijalne stvari, nisu nedokazive nego se stječu vlastitim iskustvom. Pa zato pitam - koliko vas je na temelju vlastitog iskustva shvatilo da Demoni ne postoje...a ne na temelju znanosti (osobno, ograničavajuće mi je da mi znanost kroji realnost).
ne možeš dokazati da nešto definitivno ne postoji. tvrdnja da nešto ne postoji ide maksimalno, apsolutno, dok je tvrdnja da nešto postoji očita. ako ti je nešto tu, ako imaš dokaz, onda postoji.
znanost samo može stvari za koje se govori da su demoni, razrješiti i objasniti i reći da to nisu demoni.
a pošto je sve to objasnila, može se utvrditi aproksimacija "demoni ne postoje".

ja osobno osobu koja vjeruje da postoje demoni, ne priznajem za racionalnu. vjerovati u postojanje demona je u praksi daaaaleko nerazumnije od recimo, vjerovanja u vitalizam, koji nema nikakvu razumnu osnovu.

dok je recimo osoba koja "zna" da postoje demoni - bolesna, a pogotovo kad joj to njeno "znanje" utječe na svakodnevni život. što drugo reći?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 14:50   #78
Osobe koje, ne samo proučavaju okultizam, nego se i bave njime dugi niz godina - koje imaju vlastitog iskustva, (za razliku od običnog čitača/teoretičara) - mogu donijeti zaključak, no ne kužim za osobu koja nema nikakvo iskustvo da donosi zaključke na temelju ničega...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 14:55   #79
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Osobe koje, ne samo proučavaju okultizam, nego se i bave njime dugi niz godina - koje imaju vlastitog iskustva, (za razliku od običnog čitača/teoretičara) - mogu donijeti zaključak, no ne kužim za osobu koja nema nikakvo iskustvo da donosi zaključke na temelju ničega...
da, kad su infišane u nešto. nemaju otvorene oči kao znanstvenici, nego sve mistificiraju.
i zarađuju na prestrašenim naivcima, naravno. zato ih i smatram dnom društva.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 14:59   #80
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
da, kad su infišane u nešto. nemaju otvorene oči kao znanstvenici, nego sve mistificiraju.
i zarađuju na prestrašenim naivcima, naravno. zato ih i smatram dnom društva.
Ne mislim na današnje okultiste koji prodaju knjige djeci, nego na starije poput John Dee-a, Aliestera Crowleya, Eliphas Levia - oni nisu zarađivali na svojim knjigama.
Znanstvenici ne gledaju svojim očima nego kompjuterskim, simulacijama. Ista stvar je, kako bi ti sljepcu koji nikada nije vidio, kako izgleda kuća, boja,...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.