Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2007., 02:13   #21
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Mozda. Ovisno kako gledas na to.
kompleksno
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 02:26   #22
Quote:
Indonesia kaže: Pogledaj post

jel ću ja ovo ikad shvatit
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 02:34   #23
Imam ja primjer: Upoznala sam čovjeka na moru, starijeg, živi s prijateljicom 14 godina. Davno dok je bio mlađi imao je ženu. I kaže on meni:Tada da je samo nešto rekla bilo što, ja bi se vratio.
A kažem ja njemu: Ali ponovno bi i otišli.
A kaže on : Da.
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 02:47   #24
Quote:
mr.green kaže: Pogledaj post
Eh da, baš to.
Moguće je i to da intuicija pripada u stvari nekoj vrsti čula ("šestog čula"?) s kojim nas je priroda obdarila u svrhu opstanka(?).
a kolika samo čula čekaju da budu otkrivena....
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 03:28   #25
Samo da naglasim ono što je Jackrabbit već rekao: dobivamo dalko više informacija nego što ih stignemo biti svjesni. Ne znam zašto, ali očito je da nam mozak radi brže nego što mislimo (brže od naših misli). Zato često dobijemo samo gotove odgovore za koje mislimo da su odnekud došli. Gotovo isto je sa onim sinkronicitetima ili koincidencijama. Svijest dobiva samo ono lijepo ili zanimljivo ili korisno dok sve ostalo ostaje zakopano.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 12:18   #26
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Samo da naglasim ono što je Jackrabbit već rekao: dobivamo dalko više informacija nego što ih stignemo biti svjesni. Ne znam zašto, ali očito je da nam mozak radi brže nego što mislimo (brže od naših misli). Zato često dobijemo samo gotove odgovore za koje mislimo da su odnekud došli. Gotovo isto je sa onim sinkronicitetima ili koincidencijama. Svijest dobiva samo ono lijepo ili zanimljivo ili korisno dok sve ostalo ostaje zakopano.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 12:21   #27
Ja vjerujem u intuiciju..Miilijun puta sam dozivjela nes tak.. A i moje frendice...Pogotovo jedna...kad je dosla doma nes ju je vuklo da se ide prosetati po kvartu i kaj vidi: Decka s drugom....A inace se uopce ne sece uokolo...
crnasilvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:34   #28
ja sam to malo drugacije predocio tj. drugacije procitao,raspravljao..
po meni imamo potpuno znanje koje se nalazi u astralnom svijetu znaci na energetskoj razini u kojoj se kupa nas duh a mozak djeluje kao svojevrsna brana ili filter kako zelite koji nam onemogucuje da posjedujemo svo znanje odnosno on filtrira sve osim tih osnovih informacija koje su nam dostupne
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:52   #29
Quote:
cosmonaut kaže: Pogledaj post
ja sam to malo drugacije predocio tj. drugacije procitao,raspravljao..
po meni imamo potpuno znanje koje se nalazi u astralnom svijetu znaci na energetskoj razini u kojoj se kupa nas duh a mozak djeluje kao svojevrsna brana ili filter kako zelite koji nam onemogucuje da posjedujemo svo znanje odnosno on filtrira sve osim tih osnovih informacija koje su nam dostupne
možeš li definirati astralni svijet? zašto misliš da se i astralni svijet ne sastoji od više nivoa ili dimenzija ili čega god i možda postoji još svjetova iznad svijeta astrala, pa prema tome astral nema potpuno znanje? mislim da potpuno znanje ne bi trebalo biti ograničeno svjetovima bilo koje vrste.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 01:05   #30
prije nisam vjerovala da imam intuiciju,
al sad dosta vjerujem,
prvo mi je dolazila jednom tjedno ili tako, sad skoro svaki dan, ili čak više puta na dan
al nije to ono- bit će nešto dobro ili loše,
jednom se desi da neš sanjam pa se ostvari (to vjerovatno ne spada pod intuiciju), al najčešće mi je da pomislim na neku stvar ili neki događaj i da se desi nešto slično,
sad u četvrtak sam mislila da ću umrijeti ili da će neko umrijeti,i umro od prijateljice deda,
al ono.. nije meni taj osjećaj bio tolko snažan, onak, tek misao.
al fora je nekad imat intuiciju,
al me malo zastrašuje u zadnje vrijeme.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 01:10   #31
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
možeš li definirati astralni svijet? zašto misliš da se i astralni svijet ne sastoji od više nivoa ili dimenzija ili čega god i možda postoji još svjetova iznad svijeta astrala, pa prema tome astral nema potpuno znanje? mislim da potpuno znanje ne bi trebalo biti ograničeno svjetovima bilo koje vrste.
hm..neznam ..zapravo mislim da nitko nije spominja to u klasicnom smislu dimenzija..al po svemu sta se pisalo o njemu govori se o ultimate razini..razini gdje znas sve..imas tonu knjiga o tome..kad napokon otidem tamo javim ti
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 11:12   #32
Quote:
cosmonaut kaže: Pogledaj post
hm..neznam ..zapravo mislim da nitko nije spominja to u klasicnom smislu dimenzija..al po svemu sta se pisalo o njemu govori se o ultimate razini..razini gdje znas sve..imas tonu knjiga o tome..kad napokon otidem tamo javim ti
možda ne mislimo o istom astralu jer onaj o kojem sam ja čitala ima više dimenzija
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 14:17   #33
pricaj o tome..malo offtopica nikad dosta
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 16:39   #34
"Jebo intuiciju..."

(Josip Kuže o klađenju)
hemostatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 17:00   #35
Quote:
hemostatik kaže: Pogledaj post
"Jebo intuiciju..."

(Josip Kuže o klađenju)
ajme
kako ja tog čovjeka volim. sunce moje ovisno
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 17:01   #36
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
ajme
kako ja tog čovjeka volim. sunce moje ovisno
istina
Indonesia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 17:26   #37
Intuicija je nekad jako dobra stvar, i virujem da radi, da sad ne ponavljam neke stvari koje su već napisane...

Ali isto tako fakat može popit živce... Npr. veza s jako intuitivnom osobom... Intuitivna osoba može jako lako osjetit puno toga, što može izazvat veeeelike probleme... U principu, cura ti žuga za one s kojima je još nisi prevario samo zato šta osjeti da želišš nekog drugog, pa i ako je miljima daleko i ništa ne zna o situaciji

A tek kad mama osjeti da je dijete u problemu... Što je to nego intuicija?

Kod mene je čest slučaj npr... Ako tražim izgubljenu stvar, čak i ako sam na nepoznatom teritoriju kod osobe čije navike i ne poznajem, jako brzo lociram ono što 10 ljudi traži i ne može naći. Ako netko ima bolje objašnjenje od intuicije za takve stvari, ja bi ga rado čula...

Objašnjenja tipa 'ljubomora' i 'slučajnost' me ne zanimaju...
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.