Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2009., 13:45   #81
Rekla sam za papučice, jer su me pitali nekoliko puta, a i ja pitam isto, jer da ne mislim tako ne bih pitala, a nisu mi to neki strani ljudi. Uostalom, dobri smo i znamo tko je u kakvoj situaciji.
__________________
Klikni na link
SaRaH555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 14:03   #82
ja kažem...uvijek je to robica (za zadnji potkošulje i gaće ) jer igrački dobije od onih koji ne pitaju i nešto si sam izabere a ne da mi se gomilat zalihe igračaka..

za prvi rođendan Mihi kupili nešto robice (što mu je ionak falilo) i bager jer je već tad bio zaluđen bagerima...i tricikl sa ručkom za guranje, zaboravila na to (al ovo smo više zbog sebe kupili jer nije htio u kolica)
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 26.08.2009. at 11:05.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 14:04   #83
Ma znam, pitam i ja... al meni je neugodno reć.. a i ne možeš baš svaki puta znati u kakvoj je tko situaciji.. netko izgleda kao da ima love a zapravo nema... recimo jedna moja frendica.. dok nismo ušle u malo dublji razgovor nisam saznala da su do grla u dugovima a da ih vidiš ne bi nikad rekla....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 14:23   #84
Meni je isto uvijek neugodno reći što da netko kupi, a i ne želim, jer ako nam nešto treba onda si to sami kupimo i ne škrtarimo, uvijek kupimo bolje i skuplje, od drugih to ne mogu tražiti.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 18:46   #85
Sinu smo kupili onu guralicu.Siječam se da je koštala 70 kn.Šta da kažem,evo još je živa nakon 6,5 godina i ona je sad gura!
A njoj nemam pojma (uskoro je ročkas) jer ima toliko igračaka od brata...baš ne znam.Robice ima jako puno (to je mama kriva ).
meni je neugodno nekom reć šta da kupim upravo iz razloga jer nikad ne znam kako ko stoji s lovom.Uglavnom kažem: ma nemam pojma,neku sitnicu,manje više sve ima.
Jedino su me brat i njegova draga udavili,nosili kataloge,zvali da snjima gledam stranice s neta,da izaberem.Tako da sam teškom mukom pristala na tricikl.Oboje rade ali...ne volim da neko troši puno novaca na poklon.
littlessun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 19:53   #86
i meni je na početku bilo glupo nekome reći kaj da kupi,samo ja sam točno tako i rekla:kak da ti ja nešto naručim a nemam pojma kak si s novcima
to je malo probilo led,al kad malo bolje razmislim kad te netko nešto takvo i pita znači da je spreman kupiti ono kaj ti treba a najbolje je uvijek dati par stvari na izbor pa neka ljudi sami odluče prema svojim mogućnostima
__________________
01.02.2010. stigao bebonja
moja beba :)
suzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 08:38   #87
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Daj mi onda reci jel ok to kupit za 2 roćkas... nije prekasno... baš mi se sviđa šator i brijem da bi se i zvrku sviđao...
Šator je za klince od 12 mjeseci starosti.
Da li bi mu se svidjao? Mi smo primjetili da je naš, svaki puta kad smo bili u Turbolimachu, pokazivao interes baš za taj šator, tako da smo bili ziher da će se igrati njime.
BTW, u šatoru već ima i plastičnih boca s vodom koje gura kroz otvore za loptice, kamiona, lopti, trči oko njega, skriva se unutra. Iako dobro hoda još je ponekad nestabilan, pa izgubi ravnotežu i pada na ledja, a unutar šatora se igra sam i ako padne ima se za što pridržati, a ako i ne šator mu ublaži udarac. Uglavnom dosta vremena provodi oko i unutar njega, tako da mu je trenutno to centralno mjesto njegove igre.
Ne znam da li smo imali sreću, da li smo slučajno pogodili, ili dizajneri igračaka imaju znanje kako napraviti igračku koja će se djeci svidjati, ali drago nam je vidjeti da se naše dijete lijepo zabavlja i da mu se svidja.

Svaka tri mjeseca mu kupimo nešto kvalitetniju, višefunkcijsku didaktičku igračku namijenjenu njegovom uzrastu, jer tako dobimo nekoliko igračaka u jednoj, pa kad se sve skupa zbroji, prodjemo jeftinije. U obzir uzimamo i njegove trenutne ambicije, kao što su naprimjer stavljenje različitih predmeta u sve moguće otvore. Tada tražimo igračku koja ima upravo tu funkciju i još koju.
Ne kupujemo igračke s likovima iz crtića, zato jer su obično višestruko skuplje od sličnih bez tog lika, a primjetili smo da su slabije kvalitete, a našeg malca uopće ne interesiraju.

Jedno vrijeme je bio fasciniran kotačima i to je bilo jednostavno. Odveli smo ga do police s raznoraznim autićima za 15 do 20 kn, ponudili smo mu dva-tri i onoga kojeg nije bacio iz ruke za 2 minute tog smo kupili.
Ima nekoliko autića kojima se redovito igra. Neke pospremimo, pa mu ih kroz neko vrijeme pokažemo ponovno, i tad veselju nema kraja.
__________________
Z

Zadnje uređivanje zoranp : 26.08.2009. at 09:12.
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 10:07   #88
meni je prije bilo neugodno reći...tj. kad se d. rodila, ljudi bi znali pitati što mi treba pa bih ja rekla da ništa, da nema veze...a točno sam znala što želim, ali mi je bilo glupo reći...sad više nije...i nikad ne kažem - želim tu i tu igračku/tricikl iz tog i tog dućana...pa ako netko pita što da kupi ja kažem - igračku i kažem koje ju najviše zanimaju..pa ako su to loptice tko nema love kupit će u TL-u loptu za 50 kuna, a tko ima iželi potrošiti kupit će chicco za 250 kuna...vrlo jednostavno...
(doduše, ja ne brijem na to da mi sve mora bit od neke firme i da imam u glavi točno koje igračke kakve želim ili kkave mi boje nešto mora biti)

ili kažem - nema hlačica. e, sad, raspon cijena hlačica je isto bome od 50 pa do 250 kuna...
ili samo svrstaš u dvije osnovne kategorije - robica ili igračke.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 23:16   #89
u većini slučjeva znam ko je u kakvoj financijskoj situaciji pa se mogu ravnati.ali ja uvijek svima kažem kaj da kupe,robicu, koji broj ,koji model iz kojeg dućana isto tako i igračke.ja i mm pobornici smo kvalitetnih stvari i igračaka tako da u našu kuću kineske stvari (iz kineskog dućana) roba ili igračke izadju prije nego su dospjele u onome kome su bile namjenjene.
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 21:16   #90
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Evo mašeg poklona za prvi rođendan. Mali je oduševljen sa time. Ispočetka sam bila skeptična jer smo naručili preko kataloga (quelle) , a i sa većinu igračaka koje smo mu kupili ili je dobio se uopće ne igra - ali ovo mu je zabavno, na ovome se može njihati i poskakivati, a i igra se sa ovim svjetlećim djelom - ma super je a nije toliko skupo - 400 kn.

ovo mi izgleda dosta zanimljivo do kojeg je uzrasta ta igračka i molim iskustva
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 22:39   #91
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
ovo mi izgleda dosta zanimljivo do kojeg je uzrasta ta igračka i molim iskustva
Ovo je sve što piše na Quelle o ovoj igrački..

Hip Hop Winnie Pooh. Odlična zabava za skakanje s pokretima gore, dolje i okretanja. Pritom svira originalna glazba Winnie Pooh i pale se vesela svijetla i melodije se oglašavaju pritiskom na gumb. Široko dno za stabilnost i sigurnu igru. Potrebne baterije:2 mignon baterije.

Za mj i pol ću ti moć reć iz prve ruke kakva je igračka...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 00:22   #92
mi smo kupili guralicu "dora the explorer" iako ona već hoda - bude se gurala. sutra je ročkas
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 00:52   #93
Pa kakve veze ima što hoda.. zvrk tek sad sam uživa u guralici jer su napokon noge dosta dugačke da se može sam odgurivat i vozit po dnevnom... i još uzme guralicu za ovu ručku iza pa ju vuče svuda za sobom po stanu.. isto je dobio za prvi roćkas... a sad ima 21 mj...

I btw.. sretan prvi veliki roćkas...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 01:19   #94
Valjda jedino moja ne ferma tu guralicu . Imamo i standardnu (ko ova gore) i onaj autić kaj može roditelj gurat...a ne, nema šanse da bi ona mirno sjedila dok je se gura, u pol guranja ona silazi, odlazi...propala investicija. A pogotovo taj autić nije bio jeftin . Živim u nadi da će se i ona jednom odgurivat na njemu (sad je 16 i pol mj). Utješite me

Moja je za 1. rođ dobila od leapfroga activity table. Onaj stolić kaj svira i otvaraju se vratašca itd. Bio joj je super zanimljiv...znala ga je pokrenut pa plesat uz njega . Dok ga nije zaslinila ( slini još uvijek u potocima) pa je riknuo ...ali je super stvar za imat. ja razmišljam joj kojeg kupit

Ako nemate, preporučam i leapfrogov bubanj (ima 4 moda, prikazuje abecedu dok ga se udara, može samostalno svirat, ima pjesmicu s aktivnostima - pljesni itd...). Super stvar. Kupili smo je kad je imala 6 mj, zanima ju i dan danas. Znala ga je koristit ko radio. Mlatne ga i svira, ona se igra paralelno, kad se zaustavi mlatne ga opet
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 09:29   #95
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Ovo je sve što piše na Quelle o ovoj igrački..

Hip Hop Winnie Pooh. Odlična zabava za skakanje s pokretima gore, dolje i okretanja. Pritom svira originalna glazba Winnie Pooh i pale se vesela svijetla i melodije se oglašavaju pritiskom na gumb. Široko dno za stabilnost i sigurnu igru. Potrebne baterije:2 mignon baterije.

Za mj i pol ću ti moć reć iz prve ruke kakva je igračka...
znam zato bila na njihovoj str.zato i pitam ovdje za iskustva
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 10:23   #96
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
mi smo kupili guralicu "dora the explorer" iako ona već hoda - bude se gurala. sutra je ročkas
Autić smo mi dobili na poklon još kad se Filip krstio... i sad sa svojih 18 mj ne skida se s njega...sam se zna gurat i sjest na njega,to mu je omiljena igračka!!! Samo mi imamo Jurića a ne Doru...

Ova guralica se meni čini super poklon za 1.ročkas.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 10:48   #97
Prvi rođendan

Od mame i tate za prvi rođendan dobio je ovo...samo u crvenoj boji http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/87474709

Od bake biciklić guralicu, od druge bake ruksak, piđamu i papučice za vrtić. Od tete ljuljačku za vrt a od kumova i frendova kocke, trenirkicu, loptu koja svira, plastičan set posuđa. Uglavnom sve lijepo i korisno.
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 10:52   #98
A mi smo za 1.ročkas dobili hrpetinu robice i to mi se pokazalo kao odličan poklon jer igrački ionako imamo i previše....
Od igračaka smo dobili samo jednog peseka na baterije koji skače i Tomijev cho-cho vlakić iz limača!

bubek ovaj stol i stolice su suuupeeeer....
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 11:01   #99
Quote:
suzach kaže: Pogledaj post
njemu su ipak bile najdraže kuhinjske krpe i prazne pvc boce ....a zašto,nemam pojma
Zato što u igri sa njima upotrebljava maštu. To za njega nisu krpa i boca nego predmeti kojima on smišlja namjenu. I to je super, tako razvija kreativnost i razmišlja.
lijepo je kad dijete ima puno igračaka, pogotovo didaktičkih, ali kosa mi se digne na glavi kad vidim punu sobu.

Dobro je dati mu kojekakvo zrnje (ako nije premalo), plastične čaše, praznu ambalažu, krpe raznih veličina, kutije, tjesteninu....mogućnosti je hrpa, a klinac će već sam smisliti što će s njima.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 11:04   #100
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post

bubek ovaj stol i stolice su suuupeeeer....
naš je još ljepši jer je crveni!!
sav je važan kad mu dođe susjed i njih dva sjednu na te dvije male stolice i puuunnnii su posla!
preslatko!
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.