Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2010., 15:56   #41
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Meni tući djecu isto znači "ubiti boga u njima" i ne vidim ništa loše u povremenoj odgojnoj mjeri lupkanja po guzi. Ne znam što su moji roditelji trebali učiniti kada sam po xy-ti put pokušala ugurati prste/pletaće igle u utičnicu unatoč svim zaštitama koje je utičnica imala i nakon svih informativnih razgovora koje smo na tu temu imali. Pustiti da me ubije struja? Rješavanje razgovorom očito nije funkcioniralo, bila sam divlja i tvrdoglava k'o mazga i što god bih naumila, to sam i provela u djelo.


Razapnite me.
Tebe su očigledno premalo mlatili. Nit' si škole pozavršavala, nit' si se udala, čak ni pasa nemaš. A čuja san i da ti je bicikla u kvaru.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 15:57   #42
Pa vi ovdje vodite paralelnu raspravu o temi i na temu koja je na Psihologiji. Ajde, fino.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:01   #43
Eno, pogledajte onu temu dolje Žena kockara. S obzirom na to da se gospodinu nikako ne da zdravorazumski pokazati i objasniti, bi li trebalo da mu žena malo zaprijeti sjekiricom, čakijicom ili barem batićem za meso?

A ne, ne, to je zlostavljanje, par pljusaka i nekoliko udaraca po kockarevoj guzici bi sigurno riješilo njegovu nedokazivost.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:02   #44
Quote:
themoment kaže: Pogledaj post
upravo suprotno. znam da su se loše osjećali jer bi svaki put (od ta famozna 3) došli pričati samnom. i o šamaru i o uzroku šamara. i ja sam iz tog šamara nešto izvukla i daljni šamari više nisu bili potrebni.

moji su imali dok na faks nisam otišla jeben autoriret nadamnom. ne, nisam ih se panično bojala (nedaj bože od straha da će me ponovo udarit), as i said, imam najjebeniji odnos s njima, ali je njihova bila zadnja i njihovu sam poštovala.
o zainteresiranosti da i ne govorim.

i ne - roditelji koji neće premlaćivati svoje dijete, a dat će mu u odgojnom periodu par šamara NISU zlostavljači. najnormalniji su ljudi.
i nitko me neće uvjeriti da će jedan okejžnal šamar ostaviti neizbrisive ožiljke na nejakoj duši.
citam ovaj tvoj post i nikako mi nije jasno zasto je onda samar uopce bio potreban... nisu ti odmah mogli objasniti u cemu je problem
zasto je taj samar morao prethoditi?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:04   #45
Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Ne postoje metode odgoja. Odgoj nije dresura.
Zapravo jest. Samo na mrvicu višoj razini.
Quote:
Dijete je osoba.
Ne. Dijete je osoba u razvoju.
Ovaj dio s razvojem je ključan.
Kad kažeš da je netko osoba, to podrazumijeva izgrađenu ličnost.
Djetetovu ličnost tek treba oblikovati.

Kako to izgleda ako dijete ne odgojiš, pa se ono ponaša tako da digne noge u prljavim cipelama na sjedalo u autobusu, ili nasmrt prebije Luku Ritza, vidimo iz priloženog.

I ne, ne smatram da je svako udaranje djeteta užasno i zlo i nasilno.
Nadobivao sam se batina u djetinjstvu. Zasluženih i nezasluženih; bilo je tu i odgojnih batina i čistog iživljavanja.
I da, razlika je drastična.
Dijete koje dobiva takve batine zna razliku; ako je ne znaju odrasli, negdje su tijekom razvoja prestali shvaćati i razmišljati.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:04   #46
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
i imala si sreće više nego pameti, moraš priznati.
tu smo bitno drukčije, ja ne bih udarila nikoga. ne vidim potrebe za tim, osim ako nije samoodbrana od fizičkog napada.
je li on udario tebe?
šta bi učinila da te udari dečko ili muž, opali ti blagi šamar, umjereni? je li ti ok da se odrasli ljudi međusobno zvekaju?

frendice ne udaraš jer ih voliš. ne zato što ih nemaš šta naučiti.
dobro, ja sam impulzivna. i je, imala sam sreće. nisam dobila natrag. srećom, da.

ali nekako sumnjam da svi roditelji koji su ikad udarili svoje dijete to dijete ne vole. onda bi na svijetu bilo puno previše nevoljene djece, a ne primanje ljubavi po meni ostavlja puno veće ožiljke nego šamar.

ja od svog djetinjstva pamtim to kako su me starci vodili svake godine vidjet "djeda mraza", kako je moja mama ljubomorno arhivirala sve moje "umjetničke" radove, kako mi je tata pomagao u projektima za tehnički, kako smo skupa rješavali probleme, bilo vezano uz međuljudske odnose, bilo uz školu, kako su mi nabavili macu iako ni jedan ni drugi nisu bili za kućnog ljubimca.
pamtim i to kako mi nisu dali da gledam "IT" jer bi se kasnije bojala ići spavati da mi onaj grozni klaun ne dođe u krevet, pa na kraju ipak popuštali i to kako me mama 70 puta, uz 100 kila strpljenja pokušavala naučiti plesti.
pamtim kako su me podržavali u svakoj mojoj aktivnosti, iako su znali da su šanse 90% da ja od iste odustanem i kako su me do 16. godine otpraćali u krevet sa poljupcem, zagrljajem i jabukom

uz sve to, ti šamari koje sam dobila su tako minorni da nisu ni vrijedni spomena, al eto, potezalo me se za jezik
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:05   #47
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Eno, pogledajte onu temu dolje Žena kockara. S obzirom na to da se gospodinu nikako ne da zdravorazumski pokazati i objasniti, bi li trebalo da mu žena malo zaprijeti sjekiricom, čakijicom ili barem batićem za meso?

A ne, ne, to je zlostavljanje, par pljusaka i nekoliko udaraca po kockarevoj guzici bi sigurno riješilo njegovu nedokazivost.
ako mu staviš pelenu... tko zna
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:08   #48
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
citam ovaj tvoj post i nikako mi nije jasno zasto je onda samar uopce bio potreban... nisu ti odmah mogli objasniti u cemu je problem
zasto je taj samar morao prethoditi?
jer sam bila malo nemarno i tvrdoglavo đubre povremeno.
(to sam i danas povremeno, ali u mnogo manjoj mjeri. )

kažem - reklo bi mi se preko nekoliko puta da ne radim to što radim. jel ne ide u fino? onda bi me klepnuli. nejako. ja bi se naljutila. otišla u sobu.

oni bi došli nakon 10-15 minuta. ispričali se. objasnili. pa smo još malo pričali. pa bi me izgrlili i poljubili.
takvo što ne bi ponovila. i naučila sam se slušati.

a sve zbog tri šamara. ako i tri.
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:09   #49
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
citam ovaj tvoj post i nikako mi nije jasno zasto je onda samar uopce bio potreban... nisu ti odmah mogli objasniti u cemu je problem
zasto je taj samar morao prethoditi?
Ukratko: zato da ti skrene pozornost.
Slično kao što dobro odmjeren šamar može prekinuti histeriju.

Dok roditelj takvo kažnjavanje čuva za ekstremnije situacije, problema ne bi smjelo biti.
Spominjao sam već kolegu koji veli da je triput u životu dobio batine od svojih roditelja: jednom kad je pobjegao od kuće, jednom kad je nešto ukrao i, mislim, jednom kad se kao klinac na cesti otrgnuo i krenuo među jureće automobile.
I nikad mu više nije palo na ludu pamet to ponoviti.
I odobrava postupke svojih roditelja.
A veli da su ga namlatili k’o vola u kupusu.

Jebiga, kad ti netko tko je pobrao šamar ili batine kaže “ne, u redu je, trebalo mi je to”, onda možda nečega ima u tome. Nisu svake batine iživljavanje i teška trauma. Neke služe kao prevencija puno težih trauma.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:09   #50
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Zapravo jest. Samo na mrvicu višoj razini.

Ne. Dijete je osoba u razvoju.
Ovaj dio s razvojem je ključan.
Kad kažeš da je netko osoba, to podrazumijeva izgrađenu ličnost.
Djetetovu ličnost tek treba oblikovati.

Kako to izgleda ako dijete ne odgojiš, pa se ono ponaša tako da digne noge u prljavim cipelama na sjedalo u autobusu, ili nasmrt prebije Luku Ritza, vidimo iz priloženog.

I ne, ne smatram da je svako udaranje djeteta užasno i zlo i nasilno.
Nadobivao sam se batina u djetinjstvu. Zasluženih i nezasluženih; bilo je tu i odgojnih batina i čistog iživljavanja.
I da, razlika je drastična.
Dijete koje dobiva takve batine zna razliku; ako je ne znaju odrasli, negdje su tijekom razvoja prestali shvaćati i razmišljati.
Baš zato što je osoba u razvoju treba biti dodatno pažljiv. Odakle znaš da taj što diže noge u autobusu na sjedalo, ili prebija drugove na smrt nije upravo takav zato što ga se tuklo? Ili, još bolje, otkud znaš da bi bio bolji da je zaprimio koji šamar ka' mali?

Svaki je udarac nasilje, i što je još važnije, potpuno je bespotreban u slučaju djeteta. Udarac je opravdan kad se braniš, ili braniš nekog ko ti je bitan.
Meni šamar nije služio ničemu. Ništa nisam naučila iz šamara, osim osjećaja da sam glupa, pogrešna, kriva i ponižena.
I - i dalje sam griješila dok sam odrastala. Nisu me pristojnosti i donošenju ispravnih odluka naučili šamari.
Šta sa takvim primjerima?
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:09   #51
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Zapravo jest. Samo na mrvicu višoj razini.

Ne. Dijete je osoba u razvoju.
Ovaj dio s razvojem je ključan.
Kad kažeš da je netko osoba, to podrazumijeva izgrađenu ličnost.
Djetetovu ličnost tek treba oblikovati.

Kako to izgleda ako dijete ne odgojiš, pa se ono ponaša tako da digne noge u prljavim cipelama na sjedalo u autobusu, ili nasmrt prebije Luku Ritza, vidimo iz priloženog.

I ne, ne smatram da je svako udaranje djeteta užasno i zlo i nasilno.
Nadobivao sam se batina u djetinjstvu. Zasluženih i nezasluženih; bilo je tu i odgojnih batina i čistog iživljavanja.
I da, razlika je drastična.
Dijete koje dobiva takve batine zna razliku; ako je ne znaju odrasli, negdje su tijekom razvoja prestali shvaćati i razmišljati.
I što sad očekuješ? Da potvrdim da dijete nije osoba jer nema ono što ti zoveš "izgrađenom ličnošću"?
Jesu li ljudi s downovim sindromom osobe? Imaju li šansu ikad postati osobe, prema ovoj tvojoj definiciji?


Ili da možda padnem na stalnu i istrošenu foru da su ubojice Luke Ritza zapravo rezultat nešamaranja djeteta u doba dok još nije bilo osoba? I da svijetom hoda horda bivše djece koja nikad nisu dobila šamar pa redom idu i dižu noge u prljavim cipelama na sjedala u autobusu?

de ne zajebavaj
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:12   #52
Quote:
themoment kaže: Pogledaj post
jer sam bila malo nemarno i tvrdoglavo đubre povremeno.
(to sam i danas povremeno, ali u mnogo manjoj mjeri. )

kažem - reklo bi mi se preko nekoliko puta da ne radim to što radim. jel ne ide u fino? onda bi me klepnuli. nejako. ja bi se naljutila. otišla u sobu.

oni bi došli nakon 10-15 minuta. ispričali se. objasnili. pa smo još malo pričali. pa bi me izgrlili i poljubili.
takvo što ne bi ponovila. i naučila sam se slušati.

a sve zbog tri šamara. ako i tri.
drugim rijecima, nisi ih dozivljavala kao autroritet (slusala i prihvacala savjet) dok ti ne bi demonstrirali silu
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:13   #53
Quote:
themoment kaže: Pogledaj post

ali nekako sumnjam da svi roditelji koji su ikad udarili svoje dijete to dijete ne vole. onda bi na svijetu bilo puno previše nevoljene djece, a ne primanje ljubavi po meni ostavlja puno veće ožiljke nego šamar.
naravno da ne. još sam na početku ove rasprave to rekla, ali strasti su se upalile, više niko nikoga ne čita.
samo naglašavam da nema potrebe da ponavljamo njihove greške.
nikakve njihove greške - općenito u životu - pa i one koje se tiču njihovog odnosa prema nama. čak i u malim stvarima. kao i u velikim.

to je sve.

to što su to radili naši roditelji, ne čini to ispravnim.
vjerujem da su radili razne stvari koje mi ne bismo na njihovom mjestu, kao odrasli ljudi. ne čini to nikoga zlotvorom i lošom osobom.

boldano - ja bih da moja djeca primaju ljubav, bez udaraca.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...

Zadnje uređivanje MelodyNine : 22.11.2010. at 16:20.
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:16   #54
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Tebe su očigledno premalo mlatili. Nit' si škole pozavršavala, nit' si se udala, čak ni pasa nemaš. A čuja san i da ti je bicikla u kvaru.
Je, i ja mislim da su mogli još malo samo ne znam baš koliko bi im pomoglo s mojom inatljivošću.

Pas u moju kuću neće , za mene je mačka. A što se bicikle tiče (da mi je znat' tko širi te tračeve) još gore, ukradena je.

Quote:
themoment kaže: Pogledaj post
ali nekako sumnjam da svi roditelji koji su ikad udarili svoje dijete to dijete ne vole. onda bi na svijetu bilo puno previše nevoljene djece, a neprimanje ljubavi po meni ostavlja puno veće ožiljke nego šamar.

Zadnje uređivanje klonka : 22.11.2010. at 16:29.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:17   #55
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
drugim rijecima, nisi ih dozivljavala kao autroritet (slusala i prihvacala savjet) dok ti ne bi demonstrirali silu
bolje da su mi "demonstrirali silu" sa 10 godina, nego da sam nastavila bit nemarno, tvrdoglavo đubre bez osjećaja za autoritet kasnije u životu
s tim da ja na to ne gledam kao na "demonstriranje sile" nego kao na odgoj.

šamar bi "demonstracijom sile" doživjela da se u svim ostalim aspektima roditeljstva nisu ponašali onako kako su se ponašali.
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:20   #56
Quote:
themoment kaže: Pogledaj post
bolje da su mi "demonstrirali silu" sa 10 godina, nego da sam nastavila bit nemarno, tvrdoglavo đubre bez osjećaja za autoritet kasnije u životu
s tim da ja na to ne gledam kao na "demonstriranje sile" nego kao na odgoj.

šamar bi "demonstracijom sile" doživjela da se u svim ostalim aspektima roditeljstva nisu ponašali onako kako su se ponašali.
znaci tvrdis da nisu imali manjak autoriteta kod tebe i da se s tobom nije moglo nikako drugacije nego uz pomoc samara
jesam li u pravu?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:20   #57
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
to što su to radili naši roditelji, ne čini to ispravnim.
vjerujem da su radili razne stvari koje mi ne bismo na njihovom mjestu, kao odrasli ljudi. ne čini to nikoga zlotvorom i lošom osobom.
ja ne znam kakav ću roditelj biti, ali ako budem imalo kao što su moji meni bili bit ću prezadovoljna sama sobom.

ja ne vidim taj njihov šamar kao grešku. kažem ti, jer ga ne pamtim vjerno i spomenem ga samo kad se ovakva tema pokrene.
zašto ga ne pamtim? jer je, kao što je lastan to otprilike rekao, bio čuvan za iznimne situacije, nikad nije bio nezaslužen, a s druge strane sam bila neizmjerno voljeno malo prase

(isuse, moram ih sad zvati dok sam ovako raspekmežena )
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:21   #58
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
znaci tvrdis da nisu imali manjak autoriteta kod tebe i da se s tobom nije moglo nikako drugacije nego uz pomoc samara
jesam li u pravu?
da, povremeno (rijetko) se samnom nije moglo drukčije nego uz pomoć šamara.
kao što se ne može sa svakim djetetom.
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:22   #59
Quote:
themoment kaže: Pogledaj post
ja ne znam kakav ću roditelj biti, ali ako budem imalo kao što su moji meni bili bit ću prezadovoljna sama sobom.

ja ne vidim taj njihov šamar kao grešku. kažem ti, jer ga ne pamtim vjerno i spomenem ga samo kad se ovakva tema pokrene.
zašto ga ne pamtim? jer je, kao što je lastan to otprilike rekao, bio čuvan za iznimne situacije, nikad nije bio nezaslužen, a s druge strane sam bila neizmjerno voljeno malo prase

(isuse, moram ih sad zvati dok sam ovako raspekmežena )
a čuj, ja smatram to greškom. a ne mrzim svoje starce, čak i kad sam bila jako ljuta na tatu, nisam ga mrzila. znam da me je volio. ali je griješio.

ali mislim da su griješili - dobre stvari koje su mi dali, pogotovo mama, primijenit ću na svoju djecu, vrlo rado.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:25   #60
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
Baš zato što je osoba u razvoju treba biti dodatno pažljiv. Odakle znaš da taj što diže noge u autobusu na sjedalo, ili prebija drugove na smrt nije upravo takav zato što ga se tuklo? Ili, još bolje, otkud znaš da bi bio bolji da je zaprimio koji šamar ka' mali?
Rekao sam samo da su mnogi danas neodgojeni.
Posljedice previše i premalo batina znaju biti zanimljivo slične.

S jedne strane dobiješ mamlaze koji su toliko istraumatizirani da znaju komunicirati isključivo batinama; s druge dobiješ mamlaze kojima nitko ništa ne može i dosadno im je.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.